برگزیده های پرشین تولز

سئو کاران حرفه ایی: چگونگی سئو ویدئو

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
سلام
چطور می توان ویدئوهایی که در سایت خودمان اپلود می شود را به صدر نتایج جستجوی گوگل برسانیم
رتبه کلمات کلیدی در لینک اول و دوم هستیم و رتبه سوم اپارات هست با ویدئو هایش
هر چقدر ویدئو اپلود می کنم در سایت و داخل مطالب ویدئو میزارم در نتایج جستجو نمیاد
ایا با از html5 و تگ video استفاده کرد؟

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
کسی نبود ندایی به ما بده
یا مقاله ای معرفی کنه
چطور ویدئوها رو در سایت خودمان به لینک 1 بیاریم-نه در اپارات یا یوتیوب-

mazyar123

Registered User
لایک‌ها
898
درود
بسیار سوال خوبی رو مطح کردید تشکر از شما
در حقیقت سئوی محتوای صوتی-تصویری کمی متفاوت است با بهینه سازی مرسومی که برای محتوای نوشتاری و حتی تصویری محض انجام میدیم و میتونم بگم پیچیده تر هستش و در برخی از کلمات کلیدی حتی بسیار پیچیده و پرخرج! این پیچیدگی به ماهیت این نوع بهینه سازی بر میگرده و شکلی که هوش مصنوعی ویدئو رو درک میکنه در اینجا از نقطه نظر فنی نمیتونم اصطلاح کرول رو بکار ببرم چون کرول ویدئوی گوگل بیشتر شبیه درک بصری از طریق مهندسی سلولی-عددی است که در هوش مصنوعی فعلی بکار رفته و جدی میگم بسیار خارق العاده هست واقعا نمی دونم گوگل با چه نبوغی تونسته این تارپود مهندسی شده رو بوجود بیاره بگذریم..
در بهینه سازی این محتوا نقش اول رو مثل همه نقش اولیا محتوا بازی میکنه ویدئو باید گیرا وموثر باشه چون برروی یکی از پارامتر های مهم در گرفتن رتبه اول تاثیر مستقیم داره که من در ادامه اگر با من باشید توضیح میدم نکته بعدی بک لینک زیاد ومقوی است که شما بعد از تولید محتوا باید اون رو مورد توجه قرار بدید بدون بک لینک حتی با وجود محتوا در کوتاه مدت و حتی میان مدت به هیچ وجه نمیتونید در کلمات کلیدی پر چگال رقابت کنید تا این جا این دو فاکتور شبیه بقیه انواع بهینه سازی است اما پیچیدگی در چگونگی ایجاد و تولید این دو پارامتر برای ویدئو هست که خودش رو نشون میده
ادامه مطلب رو دنبال کنید...
پس شما باید محتوا رو در قدم اول گیرا و منقش تولید کنید من مشتریی دارم که استودیو مجزا با تیم حرفه ای فقط برای ویدئو محصولات مجموعشون تاسیس کرده با دوبلور حرفه ای وواقغا ویدئوی های که تولید میکنند کاملا حرفه ای تدوین و سپس بهینه میشن چون در کلمات کلیدی بسیار پر چگال و با رقبای قدرتمندی مانند دیجیکالا رقابت میکنن در این سطح از رقابت ویدئوی.. کاملا نیاز به این نوع از امکانات استاندارد هست چون بقیه رقبا نیز این امکانات رو کم یا بیش دارند بنابراین هنگاهی که مثلا ویدئویی درباره لپ تاپ ها یا مونیتورها و موبایل های موجودشون تولید میکنند واقعا به قصد کسب رتبه بهتر هدف گزاری کردن در اینجا به پارامترمهم بعدی میرسیم ینی هدف گزاری
هدفتون از تولید ویدئو چیه؟ جامعه هدفتون کدام قشر هست؟ و چه رتبه ای رو در گوگل خواهان تصرفش هستید؟ این سوال اخری البته جوابش مشخصه حتما لینک یک گوگل در کلمات کلیدی پر چگال و مهم و این جا به سیگنال مهم بعدی میرسیم کلمات کلیدی
اول رنج کلمات کلیدی که میخواید لیست کنید سپس رقبا رو انلیز کنید و با توجه به امکاناتتون بهینه سازی ویدئوی رو بر پایه این کلمات کلیدی شروع کنید در تایتل متا دسکراپشن و تگ ها این کلیدی های خودتون رو فرکانس دهی کنید
وقتی هدفتون و جامعه هدف و کلیدی های اصلی رو انلیز و پیدا کردید نوبت به تولید محتوا میرسه اگریادتون باشه من به گیرا و منقش بودن محتوای ویدئوی تاکید زیادی داشتم این تاکید به این دلیل هست که که فاکتور بسیار مهم در گرفتن رتبه در یک یا چند کلمه کلیدی در بحث ویدئو
تماشای ویدئو و طول زمانی که یک جستجوگر ویدئو رو میبینه هست گوگل از این طریق میتونه به اولین ضلع مثلث اعتبار دهی به ویدئو دست پیدا کنه پس کاری کنید تا بازدید کننده ویدئتون میخکوب بشه و تا انتها ویدئو رو ببینه مدت زمان دیدن ویدئو هرچی بیشتر باشه بیشتر امتیاز میگیرید بازدید بالا فاکتور اصلی نیست بازدید فقط با دیدن توسط گوگل امتیاز داده میشه ..همیشه بازدید فیک رو می شه خرید...پس ویدئوی تولید کنید که چیزی یاد بده ... منجر به کسب درامد بشه... تا بازدید کننده پا ویدئو تا انتها یا حداقل یک سوم ویدئو بمونه
بر طبق جامعه هدف اولویتاشون رو کشف کنید و محتوا نمایش بدید کاری کنید با ویدئو تعامل کنند کامنت بزارند نقد کنند اعتراض کنند بهر شکلی تشویقشون کنید در مورد ویدئو نظر بدن میدونم سخته اما لازمه و دراینصورت بشدت گوگل به شما وویدئوتون بها میده و رتبه یک بدون هیچ حرفی برای شماست البته بشرطی که مطلب پایین رو نیز مطالعه کنید
وقتی تمامی این ویرایش ها رو انجام دادید... نوبت به فن کار میرسه سعی کنید حتما برای ویدئو "اسنیپر" تولید و قرار بدید خلاصه بگم این ینی اینکه ویدئوی بالاتر از بقیه نتایج جستجو بشکل ارگانیک قرار بگیره حتما دیدید در برخی کلمات کلیدی که جستجو میکنید ویدئو ها رو بالاتر از بقیه سایت ها در صدر نشون میده اینکار توسط این تگ ها صورت میگیره که البته بعد از سئوی ویدئو و تشخیص اون توسط گوگل اگر تایید بشه در صدر بالا میاد
خوب بریم به قسمت دوم که بسیار مهمه ینی بک لینک به سه شکل میشه بک زد کلاه سیاه.. خاکستری و اصولی
اول میرم سر اصولی ویدئورو در شبکه های اجتماعی پخش کنید .. کاری کنید به تعداد بسیاز زیاد ویدئ شما در سایت ها ووبلاگ ها "جانمایی" یا همون" امبدد" بشه همچنین در شبکه های منحصرا ویدئوی نشر بدید ویدئو رو و " بوووز" کنید ویدئو رو ببخشید معادل فارسی تهرونی گقتم!
اما راه دیگش اینه که بعد از نشر در شبکه ها اجتماعی بک لینک چرخشی .. پله ای... هرمی... بهر شکلی اعم از خرید یا تولید دستی نامحسوس ایجاد کنید و با انلیز های دقیق بشکل قطره ای به ویدئو تزریق کنید که البته این روش ممکنه ریسک پنالتی رو برای ویدئو به همرا داشته باشه ... بله تعجب نکنید ویدئو هم پنالتی میشه! این خاکستریش البته اگر با دقت و به درستی عملیاتی بشه
بلک هتشو چون دیگه اثر گزاریش با این الگریتم اگوستین گوگل از مزه افتاده عنوان نمیکنم
من سعی کردم بشکل خلاصه اهم موضوع رو توضیح بدم اما خود این شاخه از بهینه سازی نیاز به تخصص و امکانات خاص داره که البته در برخی کلمات کلیدی کمتر چگال و کم رقابت یا متوسط میشه با امکانات محدودتر رتبه اول رو کسب کرد

محمد 76 جواد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آره مطلب وب سیما خیلی خوب بود تو سایت فرین آکادمی هم مطلب خوبی راجع به سئو ویدیو دیدم . ، اونم تکمیل کنندش هست.

محمد 76 جواد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کسی نبود ندایی به ما بده
یا مقاله ای معرفی کنه
چطور ویدئوها رو در سایت خودمان به لینک 1 بیاریم-نه در اپارات یا یوتیوب-
توی سایت خودتت بذاری باعث افزایش زمان لود سایت میشه ، مگر اینکه هاست جدا براش داشته باشی

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
سئو در صفحه ایی که ویدو داخلش هست باید انجام بشه نه خود ویدو
خود ویدو سئوی خاصی نداره

بالا