آژانس هواپیمایی

ساخت داروي برده داري نوين در انگليس

شروع موضوع توسط check_shark ‏25 ژانویه 2006 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران
  آلدوس ‌هاكسلي منتقد غرب و مدرنيته پيش‌بيني كرده بود كه تمدن غربي با ايجاد يك داروي سرخوشي‌آور به جاي سعادتمند كردن افراد تفكرات آن‌ها را دستكاري مي‌كند تا افراد احساس بي‌دليل سرخوشي و شادي داشته باشند. اينك محققان از عرضه‌ زود هنگام اين دارو در آينده سخن مي‌گويند.

  به گزارش پايگاه اينترنتي داج ويلز، پروفسور گري سيمپسون از محققان آمريكايي از احتمال عرضه «سوما» ي مورد نظر هاكسلي تا سال 2025 ميلادي خبر داد.
  گري سيمپسون كه خود از دارو شناسان و دارو سازان برجسته است اعلام كرد كه آنچه هاكسلي پيش‌يني كرده بود كه در دنيا شگفت انگيز نو سعادت انسان‌ها بي‌مفهوم خواهد شد و با اختراع دارويي به نام سوما افراد همانند معتادان احساس سرخوشي و شادي كاذب خواهند كرد در حال به وقوع پيوستن است.
  سيمپسون اظهار مي‌دارد كه دست يابي به چنين دارويي تا سال 2025 ممكن خواهد بود اما اين امر اين سؤال را در برابر همگان به خصوص حكومت‌ها قرار مي‌دهد كه ايا چنين دارويي مشروع است.
  شايان ذكر است كه آلدوس ‌هاكسلي منتقد مشهور مدرنيته دارويي به نام سوما را در داستان پيش‌گويانه‌ خود «دنياي شگفت انگيز نو» معرفي مي‌نمايد كه باعث سرخوشي افراد و احساس بي‌دليل سعادت در ميان آنان مي‌گردد و حكومت‌هاي دنياي شگفت انگيز نو از اين دارو براي اداره جهان و سر به زير بودن و مطيع بودن انسان‌ها استفاده مي‌كنند.
  پروفسور سيمپسون معتقد است دارويي كه هاكسلي پيش‌بيني كرده بود كه سرخوشي را افزايش دهد، قدرت و توان جنسي را چند برابر كند و در عين حال اطلاعات پذيري افراد نسبت به سيستم حكومتي را زياد كند در حال ساخت توسط دولت انگليس است.
  او كه خود از سوي دولت انگليس در مورد چنين پروژه‌اي تحقيق مي‌كند مي‌افزايد: چنين دارويي خصوصا‌ً براي دانشجويان و كارگران قابل استفاده است.
   
avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانی