برگزیده های پرشین تولز

ساخت دیتابیس با اکسس(کمک فوری)ا

mehrdad262

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
بنده یه هاست خریدم که کنتل پنل اون هلمه سایتمو آپلود کردم ولی تو ساختن دیتابیس باهاش مشکل دارم
تنها دیتابیسی که پشتیبانی می کنه اکسسه
از فروشنده هاست پرسیدم گفت باید ابتدا فایل دیتابیس با پسوند mdb را در فولدر db در سایتتان آپلود کنید و سپس در کنترل پنل سایت به قسمت ODBC DSN بروید و مسیر فایل دیتابیس را مشخص کنید و یک اسم برای DSN خود تعریف کنید و در connection string برنامه تان فقط اسم آن DSN را بدهید. به این طریق برنامه به دیتابیس اکسس شما متصل می شود
حالا چند تا سوال داشتم
1- این connection string کجاست و چه جوری باید تنظیم بشه یعنی باید تو فایل اکسس تنظیم بشه
2- این فایل اکسس باید خالی آپلود کرد یا چیزهای دیگه ای هم باید تو اکسس باشه

ممنون می شم منو در ساخت دیتابیس و مراحل بعد از اون که منجر به باز شدن سایت می شه واسه مبتدی مثل من توضیح بدید
بی نهایت سپاس

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
1- اولا که این سوال رو باید در بخش ASP.NET می پرسیدین تا اساتید اونجا بهتر راهنمائیتون می کردن.

2 - ولی به هر حال یه روشش اینه:
اول: معمولا توی پروژه های ASP.NET یک فولدر به نام App_Data که باید فایل دیتابیس اکسز رو در اونجا کپی کنین.

دوم: یک فایل هست به نام Web.Config که باید درون اون فایل کانکشن استرینگ رو تعریف کنین. به صورت زیر:

کد:
  <connectionStrings>
  <add name="MyConnectionString" connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|MyAccess_DB.mdb;Jet OLEDB:Database Password=DB_PASSWORD;" providerName="System.Data.OleDb"/>  
  </connectionStrings>

که در حقیت بخش زیر میاد مسیر دیتا بیس شما رو به صورت پویا تعریف می کنه:

کد:
Data Source=|DataDirectory|MyAccess_DB.mdb;

در آخر هم که دسترسی به پایگاه داده است که در کدها از طریق نام MyConnectionString می توان به پایگاه داده دسترسی پیدا کرد.

این هم مثال سی شارپی اون است:

کد:
con = new OleDbConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrings["MyConnectionString"].ConnectionString);

دیگه واضحتر و کاملتر از این نمی تونستم عرض کنم.

امید است به کار آید.:lol:

بالا