آژانس هواپیماییexchanging

ساخت لوگو با lead gif animator

شروع موضوع توسط ayandeh ‏8 اکتبر 2005 در انجمن 3D و فلش و انیمیشن

1. ayandeh

ayandeh کاربر تازه وارد

شاید تا حالا خیلی دلتون خواسته باشه که یه لوگوی خوشگل و متحرک داشته باشین. با برنامه ای که معرفی می کنم میتونین براحتی و در عرض چند دقیقه برای خودتون لوگوی متحرک بسازین.

لوگویی که شما درست خواهید کرد یک فایل با فرمت gif خواهد بود. برنامه های زیادی امکان درست کردن انیمیشن های متحرک به صورت gif رو به شما میدن. مثل CoffeeCup Gif Animator و Ulead Gif Animator که من دومی رو آموزش میدم.

برای شروع کار برنامه رو از سایت Ulead دانلود کنید. (ورژن 10 این برنامه بر روی هر سیستم عاملی تا 15 روز بیشتر فعال نیست. کرکش رو هم من پیدا نکردم، ولی پیدا کردن کرک برای ورژن 5 راحته)

بعد از نصب و اجرای برنامه تو صفحه ی اول Animation Wizard رو انتخاب کنید. حالا تو قسمت width پهنا (سایز استاندارد حدود 80 تا 90) و تو قسمت height درازا (اندازه ی استاندارد حدود 30 تا 35) رو تایپ کنید و Next رو بزنید. تو صفحه ی بعد اگه میخواین میتونین فایل ویدیویی یا عکس وارد کنید. توی gif های متحرک n تا عکس پشت سر هم ظاهر میشن و به صورت یه عکس ذخیره میشن تو صفحه ی بعد میتونین سرعت عوض شدن تمام تصاویر رو تعیین کنین (بعدا هم میتونین این کار رو انجام بدین و برای هر عکس هم سرعت مشخصی رو تعیین کنین).

حالا اگر عکس ها رو قبلا وارد نکردید میتونین با فشار دادن دکمه ی Insert این کار رو انجام بدین. بعد هم باید فریم های مختلفی رو وارد کنید و در هر فریم تغییر خود رو ایجاد کنید. برای ساخت فریم روی نوار فریم ها کلیک راست کنید و Add Frame رو انتخاب کنید یا کلید های Ctrl+Alt+F رو فشار بدین. برای تنظیمات هر فریم روی آن کلیک راست کنید و Frame Properties رو انتخاب کنید. تو این صفحه روبروی Delay زمان نمایش داده شدن فریم رو تایپ کنید و در قسمت Title نام یا موضوع فریم رو انتخاب کنید.

بعد از عکس یا عکس هایی که وارد می کنید میتونید روی اونا متن های متحرک وارد کنید. برای اینکار روی فریم اول کلیک راست کنید و Add Banner Text رو انتخاب کنید. تو این صفحه متنتون رو تایپ کنید و تنظیماتی رو که میخواید روش انجام بدین. تو تب Effect میتونین طریقه ی وارد شدن تکست به صفحه و بیرون رفتن اونو مشخص کنید. اگه میخواید متن فقط وارد شه و خارج نشه تیک جلوی Exit Scene رو بردارین. مدل اومدن و خارج شدن متن رو هم تو لیست میتونین انتخاب کنید. تو قسمت Frames هم تعداد فریم هایی رو که برای اومد متن باید ساخته بشه رو تعیین می کنید. هر چقدر تعداد فریم ها رو بیشتر انتخاب کنید کیفیت انیمیشن بالاتر میره. اگر فریم ها خیلی کم باشن انیمیشن تیکه تیکه نشون داده میشه. اگه میخواید حاصل کارتون رو تا الان ببینین رو دکمه ی Start Preview کلیک کنید. تو تب Frame Control میتونین مقدار زمان نمایش هر کدوم از فریم هایی که به متن اختصاص داده شده رو مشخص کنید. برای بالارفتن کیفیت بهتره سرعت رو زیاد بزارید و در عوض برای سریع نشدن انیمیشن تعداد فریم ها رو بالا ببرین. تو تب Neon هم میتونین متن رو باز خوشگل تر کنین.

در آخر برای ذخیره ی فایل به صورت uga (با این فرمت بعدا دوباره می توانید کار رو تغییر بدید) کلیدهای ctrl+s و برای ذخیره به صورت gif کلیدهای ctrl+shift+s رو فشار بدید.

از : http://weblog.aminf.com

لطفا ، حق کپی رایت را برای نویسنده عداء فرمایید! [ Edit By Manager ]
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    اگه کسی اضافه بر این در باره این نرم افزار چیزی میدونه بنویسه

2. babek

babek Guest

مرسی دوست عزیز خیلی خوب بود.
    مجبورم کردی برم سراغ cd هام و دوباره نصبش کنم!:p

3. Pixar

Pixar مدیر بازنشسته

مرسی ayandeh عزیز ، اگر کرکش رو هم پیدا کردم حتما خبر میدم.

4. Amiin

Amiin کاربر فعال سینما کاربر فعال

5. ayandeh

ayandeh کاربر تازه وارد

amiin jan سلام
    من تصمیم داشتم منبع را ذکر کنم اما احتمالا فراموش کردم
    از شما پوزش میخواهم
    حالا میتونی بیشتر کمک کنی
    یعنی مفصل تر و جزیی تر در باره این نرمافزار برام بنویسی؟؟
    ممنون
    من من نیستم
    خودمم