برگزیده های پرشین تولز

سبکها و عکسهایی که دوست داریم

لایک‌ها
0
سلام

يه پيشنهاد دارم ....

فكر كنم خوبه به جز تاپيك آخرين عكس يه تاپيك هم داشته باشيم براي اينكه هر كس نسبت به سبكهاي مختلف عكس و عكاسي كه مورد نظرش هست و عكسهايي كه بهشون علاقه داره و عكسهاي جالبي كه ديده و ميبينه و ازش خوشش مياد رو توش بذاره ... چون ممكنه يكي عكاس نباشه و خودش عكسي رو نگرفته باشه ولي از يه عكسي خوشش بياد ... خيلي خوشحال ميشم كه اين تاپيك هم مورد استقبال قرار بگيره ... در كنار ديدن عكسهاي محبوب همديگه ميتونيم با هم ارتباط مفيدي داشته باشيم و در مورد سبكهاي مختلف عكاسي هم بحث هاي كوتاه و بلندي داشته باشيم و چيزاي جديد ياد بگيريم ...

موافقيد بسم الله ....

پاينده و منصور باشيد ...

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
والا يه تاپيك تحت عنوان زيباترين عكسي كه ديدم داريم ولي توش به گفته نياز فقط بايد عكس بذاريم و در مورد سبكهاش بحثي نميشه ما كه ناوارديم شما ها كه استادين بياين يه چيزي هم به ما ياد بدين :D

http://forum.persiantools.com/t18118.html

ممنون

لایک‌ها
0
براي شروع اين عكس رو ببينيد ....

اين عكس يك عكس رئاله با مضمون طبيعت و مناظر

انتخاب زاويه و كج بودن خط افق جلوه خاصي به عكس داده و به خاطر بالا بودن سرعت شات برفي كه سطح زمين رو پوشونده سياه شده ... سرعت شات اينجا 1/1000 هست و ديافراگم روي 4.5 تنظيم شده .... محل عكاسي سنگ سياه در مسير توچال ... عكاس : سينا . ج

3066.jpg

در مورد عكس اگر نظري داريد بگيد و اگر هم سوالي هست بپرسيد اگر هم خودم نتونستم جوابتون رو بدم وصلتون ميكنم به عكاسش !!! :)

موفق و پيروز باشيد

لایک‌ها
0
ماكروگرافي

اين نوع عكسها رو خيلي دوست دارم ... فوكوس روي نقطه اي كوچك براي جلوه دادن به آن نقطه و فولوي اطراف براي نمايان شدن نقطه مورد نظر و پديد آوردن ديدي كه شايد چشم به اين شفافيت و زيبايي قادر به مشاهده اش نيست ... اين سبك با دوربينهاي ديجيتال خيلي راحتتر از دوربينهاي آنالوگ و مكانيكي قابل انجامه ... دوربينهاي مكانيكي لنزهاي مخصوصي براي اين نوع عكسبرداري دارن اما در دوربينهاي ديجيتال اين قابليت تعبيه شده كه با روشن كردن كليد ماكرو راحتتر اين نوع عكسها رو گرفت ... البته ماكرو در دوربينهاي مختلف اندازه هاي مختلفي داره ... كه اين اندازه مقدار فاصله ايه كه ميتونيد به سوژه نزديك بشيد و فوكوس دقيق داشته باشيد ... سوپر ماكرو هم همين قابليته اما پيشرفته تر به اين شكل كه توان فوكوس رو در فاصله هاي نزديكتر از 1 سانتي متر به سوژه بالا ميبره و عكس ميتونه شفاف در حالت ماكرو ثبت بشه ...

دو نمونه عكس ماكرو

1993.jpg

عكس از فرشاد رزاقي

1432.jpg

عكس از احسان جمالي

پاينده و موفق باشيد ...

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
ارسطو جان واقعا جاي يه همچين تاپيكي خيلي خالي بود
بازم ممنون

اين عكس هم رئاله

لایک‌ها
0
به نقل از Spiro :
ارسطو جان واقعا جاي يه همچين تاپيكي خيلي خالي بود
بازم ممنون

اين عكس هم رئاله
(عكس بالا)
[/QUOTE/]

آره .... به همين دليل پيشنهاد دادم كه اين تاپيك رو هم داشته باشيم ... خوشحال ميشم توش فعاليت بشه و چيزاي جديدي ياد بگيريم .... فعلا كه فقط من و توييم اينجا .... دوست دارم سليقه بچه ها در مورد عكسهاي مختلف بدونم و چيزايي كه ميدونم رو بگم و چيزهايي كه بچه ها ميدونن رو ياد بگيرم ...

عكسي كه فرستادي خيلي قشنگه و از نظر نور خيلي مورد پسنده همچنين زاويه بندي خوبي داره .... عكاسش خودتي ؟؟؟؟ يه مقداري بيشتر در مورد تكنيكش و توضيحات فني عكس توضيح بدي ممنون ميشم ...

موفق باشي

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از Arastoo_Photo :
عكسي كه فرستادي خيلي قشنگه و از نظر نور خيلي مورد پسنده همچنين زاويه بندي خوبي داره .... عكاسش خودتي ؟؟؟؟ يه مقداري بيشتر در مورد تكنيكش و توضيحات فني عكس توضيح بدي ممنون ميشم ...

موفق باشي
اين عكس كار خودم نيست . اينو تو يه سايت كه مال يه گروه كوهنورديه پيدا كردم
دوربينش Canon IXUS 400
سرعت شات 1/1244

لایک‌ها
0
عكاسي هنري ...
اين نوع عكسها معمولا سياه و سفيد هستند كه ربط مستقيم به تنظيمات دوربين و ايده درست و صحنه سازي و طراحي صحنه داره. اينطور عكسها مثل عكسهايي نيست كه با ديدن يك صحنه ازش عكس بگيريم و بعد عكس قشنگي بشه. گرفتن عكس كه بشه جزو دسته بندي عكسهاي هنري قرارش داد به ايده و استعداد عكاسش بستگي داره كه چقدر بتونه با محيط حس بگيره و حاتي رو پديد بياره كه بشه ازش موضوعي رو حس كرد... به اين شكل كه در عكسهاي هنري بيشتر به مفهوم و درست بودن زاويه و كادر و موضوع و تنظيمات دوربين و صحنه ساخته شده و ايده توجه ميشه ... صحنه بايد جوري باشه اجزائي كه عكس رو تشكيل ميدن با هنر عكاسي مطابقت داشته باشن و اشكالاتشون ناچيز باشه و در سبك خودشون تقريبا كامل باشن. چند نمونه عكس سياه و سفيد و رنگي در زير به عنوان نمونه هست :

عكاس : افشين معماريان
3165.JPG

عكاس : فازي . م
2064.jpg

عكاس : سياوش طلائي
1692.jpg

عكاس : ارسطو خوشحساب
634.jpg

عكاس : آزاد ياسمين شيرازي
175.jpg

عكاس : ارسطو خوشحساب
120.jpg

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
ارسطو جان در مورد اين نوع عكس ها هم توضيح ميدي همين پاييني

fakealiebybittertaste8vw.jpg

لایک‌ها
0
به نقل از Spiro :
ارسطو جان در مورد اين نوع عكس ها هم توضيح ميدي همين پاييني

fakealiebybittertaste8vw.jpg

عكس فيگوراتيو هنري با مفهوم فلسفي

اين نوع عكسها رو خيلي دوست دارم .... عكسهايي كه با طراحي زيبا و دقيق مفهومي رو ميرسونن كه از نظر عكاس يك مفهوم خاصه اما از نظر بيننده هاي مختلف مفاهيم گوناگوني پيدا ميكنه و انسان رو وادار به فكر كردن ميكنه ... يعني فقط يك عكس نيست بلكه در بر دارنده مفهوم حسيه كه نگاهي نو و متفاوت به بيننده القا ميكنه ...
عكسي كه فرستادي خيلي زيبا و دلنشينه ....

نمونه ديگري از اين نوع عكس ها :
عكاس : ارسطو خوشحساب (اين عكس فيگوراتيو نيست اما عكسيست با مفهوم فلسفي)
2630.jpg

عكاس : محمد گلزاريان
2346.jpg

عكاس : فازي . م
2502.jpg

عكاسي : مريم رفيعا
541.jpg

عكسهايي كه بالا ديديد نمونه هايي از عكسهاي مفهوميه ... كه البته الان لينك هاي زيادي از اين سبك ندارم.... اما در پست بعدي حتما نمونه هاي بهتري از صحنه سازي ها و عكسهاي مرتبط با اين قضيه برات ميفرستم كه به عكست شبيه تر باشه .... من خودم هميشه دوست دارم تو اين سبك عكس بگيرم و حتما از اين نوع عكسها در پست بعدي ارسال ميكنم ...

موفق باشي و پاينده

لایک‌ها
0
اينم اين ريپلاي و چند تا عكس فيگوراتيو مفهومي !!!

asas.jpg

asasa1.jpg

lie034a.jpg

موفق و پاينده و پيروز باشيد

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
ارسطو جان اين عكس فيگوراتيوه ؟ يعني چه نوعي از اونه ؟
شرمنده من اومدم ياد بگيرم ديگه :happy:

ماكروگرافي

لایک‌ها
0
به نقل از Spiro :
ارسطو جان اين عكس فيگوراتيوه ؟ يعني چه نوعي از اونه ؟
شرمنده من اومدم ياد بگيرم ديگه :happy:

احساسم بهم ميگه عکسي که ازسال کردي يک عکس فيگوراتيوه با حالت ترديشنال ....

عکس خيلي زيباييه ... البته حس رو زياد نميرسونه ولي از نظر نورپردازي و تکنيک عکس خيلي جالبه ....

از عکسهاي ماکرويي هم که فرستادي خيلي خوشم اومد

(آقا ما خودمون در حال يادگيري هستيم ، اگر هم زياد حرف ميزنم واسه اينه كه بقيه هم بيان و يه چيزي بگن ...)

موفق باشي و پاينده

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از Arastoo_Photo :
(آقا ما خودمون در حال يادگيري هستيم ، اگر هم زياد حرف ميزنم واسه اينه كه بقيه هم بيان و يه چيزي بگن ...)

موفق باشي و پاينده
با اون عكس خوف دعا كه فرستادي ديگه نگو در حال يادگيري هستيم ما مخلصيم :D

منم خوشحال ميشم بقيه بچه ها هم بيان نظر بدن

لایک‌ها
0
ضد نور

ضد نور در عکاسي خيلي به درد ميخوره .... اگه بتونيد عکسي رو اونجوري که ميخوايد با نوري که ميخوايد در بياريد بايد با نور خيلي بازي کنيد و زاويه هايي رو انتخاب کنيد نور در نقطه اي به سوژه بتابه که نور مورد نظر رو در روي سوژه داشته باشيد و عکس دلخواهتون در بياد ....
وقتي نور در پشت سوژه باشه اگر نوري که پشت هست از نوري که به جلوي سوژه تابيده ميشه بيشتر باشه ديافراگم بسته ميشه و سرعت هم زياد ميشه و سوژه تاريک به نظر ميرسه ... درست مثل اين عکس

لایک‌ها
0
به نقل از Spiro :
با اون عكس خوف دعا كه فرستادي ديگه نگو در حال يادگيري هستيم ما مخلصيم :D

منم خوشحال ميشم بقيه بچه ها هم بيان نظر بدن

حالا که فعلا من و شما اينجاييم و يه رد پايي از نياز ديدم اين مابين ..... به هر حال اين تاپيک اينجا لازمه .... من تا جايي که بتونم بهش ميرسم .... از دوستان هم خواهش ميکنن ياري بدن تا يه چيزي ياد بگيريم

پاينده باشيد و سرزنده

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
سلام اقا ارسطوي پر کار و پر تلاش . خوب اول در مورد اون عکس مفهومي که خودت گرفتي . اگه منظور شما پله هاي رسيدن و قرب به خداست فکر جالب . ولي دموده ايه و در واقع خلاف مسائل عرفاني و اعتقادي قويه .البته شايدم درست باشه چون داريم به صورت نمادين بش نگاه ميکنيم .در ا ين گونه تصاوير من فکر ميکنم بايد يه چيز خلاف واقع رخ بده در واقع يه نوع بي نيازي به قوانين زمين براي مثال در عکس همين پله بايد از يه پله استفاده ميشد که دو سويه نباشه .مثل اين پله ها که به ديوار تکيه ميدن نه از اينا که شما استفاده کردي .خوب حالا ميپرسي چطور نگهش ميداشتم با تنگ کردن زاويه و گرفتن پله توسط يه نفر ديگه از پايين ميتونستي اين حس و ايجاد کني که پله به خودي خود و يا اراده خداوند بدون نياز به قوانين فرومولي و مادي زمين پلي شده براي رسيدن به خدا. و اما منظره بعد از پله که اگر يه نور زياد بود مثل نور خوردشيد فکر ميکنم جلوه اي ديگه ميداد .
دوستان گلم شما داريد اينجا عکس ميذاريد فقط و چيز خاصي در اين زمينه بحث نکرديد .من فکر ميکنم اگه هر هفته دو تا عکس از يه سبک گير بياريم در موردش بحث کنيم و بعد بريم سر بخش ديگه اي بهتر باشه. در ضمن ارسطو جان ماکرو خودش سبکه و از خواصش عمق ميدان کم و تمرکز وضوح در نقطه اي خاصه که خاصيت و نحوه و روش کار ماکرو همينه و جز اين کار ديگه اي نميشه کرد .بازم موفق باشيد منم هستم از اين به بعد به اميد خداي بزرگ.

لایک‌ها
0
موافقم ....

پس اگه اجازه بديد چند تا چيز رو بگم ...

اگر عكسي مورد بحث بود كسي عكس جديد نذاره ...

موقع ريپلاي زدن عكس رو از تو ريپلاي خودتون پاك كنيد ....

بحث ها مفيد و سازنده باشه ....

خواهشا كار به دعوا نكشه ....

يك هفته اينجا عكس آپلود كنيم .... هفته بعدش يكي از عكسها رو انتخاب كنيم و مورد بحث قرار بديم ...

نظرتون چيه ؟

پاينده باشيد.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
موافقم .البته اگه تداوم داشته باشه و پيگيري بشه.

بالا