برگزیده های پرشین تولز

سرزمین قهرمانان خسته: معرفی بازی A Land Fit For Heroes

Pr0m3en

Registered User
تاریخ عضویت
14 فوریه 2016
نوشته‌ها
814
لایک‌ها
324
سن
33اگر صبح امروز خواننده ی وب سایت سخت افزار بوده باشید، به احتمال فراوان مطلب مربوط به بازی مقدر: سوگند سکوت را هم از نظر گذرانده اید. اثری برای پلتفرم های واقعیت مجازی که تمرکز اصلی آن بر روی بخش داستانی قرار داده شده است و در این زمینه توانسته تا حد امکان گلیم خود را از آب بیرون بکشد. در این مطلب نیز قصد معرفی بازی دیگری را داریم که اگر چه در بخش گیم پلی خود حرف هایی برای گفتن دارد، اما به دلیل شهرت نویسنده ای که داستان آن را به رشته ی تحریر در آورده است باز هم اثری داستان محور محسوب می شود (البته نه به اندازه ی بازی سوگند سکوت). این بازی کامپیوتری تازه انتشار یافته با نام سرزمینی شایسته برای قهرمانان (A Land Fit For Heroes) شناخته می شود که به جای پلتفرم های واقعیت مجازی بر روی پلتفرم PC و پلتفرم های موبایل عرضه شده است و شاید بتوان آن را گزینه ای قابل تجربه و امتحان برای علاقه مندان به بازی های نه چندان پر سر و صدا و غیر عامه پسند به شمار آورد.

داستان بازی A Land Fit For Heroes بر اساس رویداد های موجود در مجموعه کتاب هایی به همین نام به رشته ی تحریر در آمده است که شامل سه جلد مختلف به نام های بقایای پولاد ، فرمان سرد و بی حرمتی های تیره هستند و توسط نویسنده ی سر شناس انگلیسی یعنی ریچارد مورگان نوشته شده اند. شاید مهم ترین نکته ی مثبت در رابطه با بازی A Land Fit For Heroes حضور آقای مورگان در قامت نویسنده ی اصلی داستان این بازی باشد که طی همکاری خود با استودیوی مستقل و مجارستانی Liber Primus Games سعی در تبدیل سه گانه ی نوشتاری خود به یک بازی کامپیوتری داستان محور در سبک نقش آفرینی کرده است. اثری که همانند سه گانه ی A Land Fit For Heroes از داستانی بسیار تاریک و جدی بهره می برد و سعی در به نمایش در آوردن شخصیت هایی کاملاً متفاوت و غیر کلیشه ای را در برابر مخاطبان خود دارد. بر این اساس تجربه ی بازی A Land Fit For Heroes تنها به افراد بزرگ سال اختصاص یافته است و این اثر را نمی توان به افراد کم سن و سال پیشنهاد داد. هر چند که به دلیل ساختار گیم پلی این بازی (که در ادامه ی این متن به آن اشاره خواهیم کرد) احتمالاً گیمر های کم سن و سال و ساده پسند هرگز به سراغ تجربه ی این اثر نخواهند رفت.

lonmkm1.jpg


در بازی A Land Fit For Heroes همانند سری کتاب های این مجموعه شاهد حضور سه شخصیت اصلی متفاوت هستیم که البته این سه شخصیت با شخصیت های به تصویر کشیده شده در مجموعه کتاب های A Land Fit For Heroes تفاوت دارند. شخصیت هایی عجیب و زخم خورده که ماهیت آن ها بیش از هر چیز نشات گرفته از باور ها و دیدگاه های نویسنده ی این مجموعه یعنی آقای ریچارد مورگان است. در واقع او اجتماع را به مثابه زندانی برای بهره کشی انسان ها توسط گروهی زورگو و قلدر در قالب مجموعه دستورات و قوانینی می داند که توسط آن ها به منظور هدف مذکور تدوین شده اند. بنا بر این جای هیچ گونه تعجبی باقی نمی ماند که بدانیم هر سه شخصیت اصلی حاضر در بازی A Land Fit For Heroes انسان هایی عجیب و غریب هستند که هر کدام به نوعی در خلاف جهت جریان آب به شنا مشغولند و در صدد گذران امورات خود به همان شیوه ای هستند که جز آن راه دیگری را در برابر خود نمی بینند. در واقع هر سه شخصیت اصلی حاضر در بازی A Land Fit For Heroes سختی های فراوانی را در طول زندگی خود متحمل شده اند و بر این اساس روح و روانی بسیار خسته و رنجور دارند.

lonmkm2.jpg


نخستین آن ها جنگجویی کارکشته و کهنه کار به نام کایرلین است که به خاندان سر شناس کیث تعلق دارد و به دلیل حضور مستمر در نبرد های خونین و نفس گیر برای سال های متمادی، به آسیب های روانی متعددی دچار شده است. در واقع او در تمامی نبرد های خود به این منظور به میدان می رود که با کشته شدن در حین نبرد تمامی رنج های ذهنی اش از میان بروند. اما مهارت این جنگجوی کهنه کار در امر مبارزه همواره او را در قامت فرد پیروز از میدان نبرد بیرون می فرستد. در کنار او شاهد حضور کالنار به عنوان دیگر شخصیت اصلی بازی A Land Fit For Heroes هستیم. جنگجویی جوان و تند خو که کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است و به دلیل زخم های عمیق روحی خود از آن دوران همواره خشم فزاینده ای را در درون خود پنهان دارد که از آن به بهترین شکل ممکن در میدان نبرد بهره می گیرد. سومین قهرمان بازی A Land Fit For Heroes لاریا نام دارد که تنها قهرمان زن حاضر در این داستان محسوب می شود. لاریا نیز گذشته ای بسیار تلخ و سراسر محنت را پشت سر گذاشته است و جبر روزگار از او یک دزد حرفه ای ساخته که به ناچار برای گذراندن امورات خود در زندگی روزمره از توانایی هایش در این زمینه بهره می گیرد. هر کدام از این سه شخصیت اصلی داستان منحصر به خود را در بازی A Land Fit For Heroes دارد که در مواقعی این داستان ها با یکدیگر هم پوشانی پیدا کرده و تاثیرات قابل توجهی بر یکدیگر خواهند داشت. با این حال بازی A Land Fit For Heroes (برخلاف بسیاری از عناوین نقش آفرینی کلاسیک) تنها از یک پایان برخوردار خواهد بود که در مجموع شاید نتوان آن را نکته ی چندان هیجان انگیزی قلمداد کرد.

lonmkm3.JPG


جان مورگان کار نوشتن را به شکل جدی با انتشار داستانی به نام کربن دگرگون شده در نخستین سال های قرن جدید آغاز کرد و در همان ابتدای شروع کار نویسندگی بخت و اقبال به او روی آورد. چرا که حق امتیاز اقتباس سینمایی از این کتاب به مبلغ یک میلیون دلار خریداری شد و به این ترتیب آقای مورگان دیگر نیازی نمی دید تا برای گذران زندگی خود به نوشتن مزخرفات بی معنی برای مجلات و سایر نشریات روی بیاورد. در واقع او به موجب موفقیت مالی نخستین رمان جدی خود توانست تمام تمرکزش را بر روی نوشتن داستان های خود قرار دهد و به یک نویسنده ی تمام وقت تبدیل شود (بهترین حالت ممکن برای کسانی که نوشتن داستان را به عنوان راه اصلی خود در زندگی برگزیده اند). گفتنی است که بازی A Land Fit For Heroes نخستین تجربه ی ریچارد مورگان در دنیای بازی های کامپیوتری به شمار نمی رود و پیش از این هم او سابقه ی نوشتن داستان بازی هایی نظیر Crysis 2 و Syndicate را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده است.بازی A Land Fit For Heroes اثری است در سبک نقش آفرینی تاکتیکی که مبارزات آن بر پایه ساختار نوبتی بنا شده است و در کنار آن المان های استراتژی هم نقش بسیار مهمی را در گیم پلی این اثر ایفا می نماید. همانند بسیاری از عناوین نقش آفرینی برخی از مهارت های بازیباز در طول تجربه ی این اثر قابل ارتقا خواهد بود و به عنوان مثال شما می توانید با پیش رفتن در طول ماموریت های این بازی و فرا گیری جادوی سیاه به قدرت های خاصی در طول بازی دست پیدا کنید که به کمک آن ها می توان از اسلحه های دشمنان بر علیه خودشان استفاده کرد. در بخش چند نفره ی بازی A Land Fit For Heroes علاقه مندان این اثر قادر به انتخاب دلخواه از میان سه قهرمان اصلی حاضر در این بازی خواهند بود و این توانایی را خواهند داشت تا گیم پلی این بازی و مراحل مختلف موجود در آن را همراه با دوستان یا سایر همراهان خود تجربه نمایند و برای پشت سر گذاشتن ماموریت ها به مشورت و همکاری با یکدیگر بپردازند. در عین حال بازی A Land Fit For Heroes از یک بخش تک نفره نیز در ساختار گیم پلی خود برخوردار است که علاقه مندان به این اثر می توانند در این بخش از بازی کنترل هر سه شخصیت حاضر در داستان را بر عهده بگیرند و بازی را توسط آن ها به پیش برند. به هر حال بازی A Land Fit For Heroes هم اکنون برای پلتفرم هایی نظیر PC ، اندروید و iOS در دسترس بوده و استفاده کنندگان از این پلتفرم ها در صورت داشتن علاقه به عناوین نقش آفرینی تاکتیکی (با درونمایه های استراتژیک) قادر به تجربه ی این بازی بر روی پلتفرم های دلخواه خود خواهند بود.
منبع : سخت افزارمگ
 
بالا