برگزیده های پرشین تولز

سرعت تایپت چه جوریاس؟

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
رويا جان يه راه تمريني ديگه هم هست فلاپي ديسك هايي وجود داره مخصوص تايپ كه از راحت شروع ميشه تا سخت مرحله به مرحله بهت تمرين ميده تا سرعت تايپت و ببره بالا 10 انگشتي هم هست من خودم با اين فلاپي ديسك الان به راحتي وباسرعت ميتونم تايپ كنم.:happy:

از کحا می تونم گیرش بیارم؟

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
تعریف از خودم نباشه تایپه انگلیسیم بدک نیست . ولی خودم تمرین کردم.

*Aram*

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
114
از کحا می تونم گیرش بیارم؟
مشگلي نيست فروشگاه هايي كه نرم افزار ميفروشن اكثرا دارن من كه رفتم گفتم يه نرم افزار آموزش تايپ بهم بده از اين فلاپي ديسك ها داد روشم نوشته بود آموزش ياد گيري تايپ درمنزل ...

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
بعضی نرم افزار ها هست که آموزش تایپ 10 انگشتی رو یاد میدن
اولش یه کم سخته ولی به مرور آسون میشه

الان یه آموزش تایپ فارسی میزارم اینو تو سایت drdish دیدم
از کاربر oranoos_92 که یکی از مدیر های اونجاست

با اجازه از oranoos_92

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
ارزش و اهمیت تایپ ۱۰ انگشتی، مدت دورهء آموزش تایپ حرفه‌ای، به طور معمول در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای چهار ماه است که گاهی بیش‌تر نیز می‌شود، اما معتقدم که جهت آموزش این مهارت به افرادی که واقعا انگیزه و پشتکار یادگیری آن را داشته باشند، یک جلسه نیز کافی بوده و بعد از آن در صورتی که تمرین مرتب و مکرر کنند، به مرور زمان در حد تایپیست‌های حرفه‌ای آموزش دیده ظاهر خواهند شد.

همان‌طور که می‌دانید، تایپ_۱۰ انگشتی مهارتی است که به شما امکان می‌دهد تا بدون نگاه کردن به صفحهء کلید، با سرعتی بیش از پنج برابر افراد عادی ۱۸۰۰حرف در دقیقه) تایپ کنید. در این مطلب سعی داریم شما را با روش تایپ ۱۰ انگشتی آشنا کنیم.
ارزش و اهمیت تایپ ۱۰ انگشتی، مدت دورهء آموزش تایپ حرفه‌ای، به طور معمول در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای چهار ماه است که گاهی بیش‌تر نیز می‌شود، اما معتقدم که جهت آموزش این مهارت به افرادی که واقعا انگیزه و پشتکار یادگیری آن را داشته باشند، یک جلسه نیز کافی بوده و بعد از آن در صورتی که تمرین مرتب و مکرر کنند، به مرور زمان در حد تایپیست‌های حرفه‌ای آموزش دیده ظاهر خواهند شد.
۱) قدم اول
به صفحه کلید نگاه کنید. دو تا از دکمه‌های صفحه کلید روی خود برجستگی‌های کوچکی دارند که وجود آن‌ها کمک می‌کند تا موقعیت این دو دکمه را حتی در تاریکی یا بدون نگاه کردن نیز بتوان پیدا کرد. دکمه‌های مذکور، حروف F و J هستند. انگشت اشاره دست راست خود را روی حرف F و انگشت اشارهء دست چپتان را روی حرف J بگذارید.
۲) قدم دوم
دو انگشت سبابه خود را روی دکمه SPACE مستقر کرده و شش انگشت باقیمانده را به ترتیب روی دکمه‌های کنار حروف F و J بگذارید. (البته بدون فشردن دکمه‌ها) با مستقر شدن دستتان در این حالت، موقعیت دیگر کلیدها، نسبت به ‌این هشت کلید ردیف وسط، قابل دسترس است. این هشت دکمه را کلیدهای خانه ( HOME KEYS ) می‌نامند.
لازم به یادآوری است که علت مرتب نبودن دکمه‌های صفحه کلید به ترتیب الفبایی، آرایش آن‌ها به ترتیب میزان کارآیی است. هشت کلید خانه، پرکاربردترین حروف صفحه کلید به شمار می‌روند.
۳) قدم سوم
برای تایپ کردن، هر کلیدی را که می‌خواهید فشار دهید باید از میان هشت انگشت ردیف وسط، فقط یک انگشت که به آن دکمه نزدیک‌تر است از جای خود بلند شده، کلید مذکور را فشرده و دوباره به جای خود باز ‌گردد. پس از بازگشت انگشت به موقعیت اولیه، انگشت بعدی جهت فشردن دکمه بعدی از جای خود بلند شده، دکمه را فشرده و به جای خود باز می‌گردد. همین‌طور، هر دکمه‌ای را که می‌خواهیم فشار دهیم، فقط یک انگشت برای فشردن آن از جای خود حرکت کرده، آن کلید را فشرده و دوباره به جای خود باز‌می‌گردد.
▪ شروع تایپ سرعتی به روش صحیح
به عنوان شروع، دست خود را به روش گفته شده روی کلیدهای مبنا گذاشته و هر یک از کلمات زیر (یا دیگر کلمات دلخواه) را در برنامه WORD به قدری تایپ کنید که احساس کنید نوشتنشان (بدون نگاه به صفحه کلید) برایتان آسان شده است. هر کلمه، حدودا دو خط.
الف) تمرین با حروف ردیف وسط:
سم، کشک، گک، ات، لب، شک، بات،بابا الب، شبی، یاس، سال، لاک، کمال، شیما، مینا، امشب، لک لک، نم نم
ب) تمرین با حروف ردیف وسط و بالا:
ضش، صس، ثی، قب، فب، چک، جک، حک، خم، هن، عت، غت ،ضامن، صبا، ثمین، قلیان، فلفل، چنگک، جنگل، خلاص، همیشه، علما، غلام ،فسنجان، فسقلی، فکستنی، ثنایی، قلقلی، قشنگ، عقاب، خفن، خنک
پ) تمرین با حروف ردیف‌های وسط، بالا و پایین:
ظش، طس، زی، رب، ذب، ک، .م، ون، ئت، دت، زکی، رشت، دادار،ظله، طشت، زورو، رب انار، بند رخت، ظالم، طالبی، زنبور، روزی، ذلیل، دهکده، نائب،آبله
ـ نکتهء۱:
جهت نوشتن حرف آ کلیدهای SHIFT+H را بفشارید.)
ـ نکته۲:
کلید SHIFT همواره با انگشت کوچک دست مخالف دستی که حرف مربوطه را می‌زند فشرده می‌شود)
ملاحظه، کبوتر، آشکار
۴) قدم چهارم:
در شروع کار، ممکن است اجرای این روش، کمی ‌برایتان دشوار بوده و یا احساس کنید روش کندی است، اما فراموش نکنید که به مرور زمان آن قدر در این کار ماهر خواهید شد که سرعت نوشتنتان با صفحه کلید چندان فرقی با سرعت نوشتن با خودکار نخواهد داشت.
تمامی‌مراحل برای یک تایپ سریع به همین چند مورد ارتباط پیدا می‌کند اما یادتان باشد که میزان سرعت و مهارت شما در تایپ کامپیوتری فقط و فقط بستگی به میزان تمرین و تجربه‌تان خواهد داشت. چنانچه زمانی برسد که بتوانید ۱۸۰حرف در دقیقه تایپ کنید (با احتساب کسر پنج حرف به ازای هر غلط) یعنی شایستگی دریافت مدرک بین‌المللی این رشته را داشته و از نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، یک تایپیست حرفه‌ای به شمار خواهید آمد.

منبع: یزد فاوا

روزنامه سرمایه

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
mer30000 az hamatun bekhosus safa :)

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:) سلام. من چه لاتين، چه فارسي، تند تايپ مي كنم. (الحمدالله).
اما براي بالا بردن سرعت تايپتان، مي توانيد به مراكزي كه تايپيست نياز دارند مراجعه كنيد. آنها يك كتاب 300 صفحه اي به شما مي دهند و شما بايد يك شبه آن را تايپ شده تحويلشان دهيد. آن قدر سرعت تايپتان بالا مي رود كه نگو! فقط آن شب را نبايد بخوابيد!:wacko:

راه هاي ديگري هم هست: از برنامه ها و بازي هاي مخصوص اين كار كمك بگيريد. يكي دو نمونه را دوستان معرفي كردند. من هم يكي از محصولات نرم افزاري خودمان را به شما و ساير دوستان معرفي مي كنم كه از طريق نرم افزارها و بازي هاي موجود در آن، سرعت تايپتان چهار برابر مي شود. اين برنامه ها، آمار سرعت و دقت تايپ شما را نيز اعلام مي كنند و به شما در اصلاح حروفي كه در تايپشان مشكل داريد كمك مي كنند . اطلاعات بيشتر را در لينك زير خواهيد يافت:

آموزش تندنويسي تايپ فارسي و لاتين​

:rolleyes:
نرم افزارها و بازي هاي جالب​
:p

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
نه ! به نظر من اصلا و ابدا نيازي به كلاس و از اين حرف ها نيست. من خودم رو مثال مي زنم. با وجود اينكه اصلا تايپ ده انگشتي بلد نيستم ولي همونطور كه گفتم سرعتم در تايپ فارسي و لاتين زياده . چرا؟ چون فقط سعي كردم . چون مجبور بودم. براي اينكه بايد 16 صفحه متن مخلوط رو ظرف 3 روز تايپ مي كردم . به نظر من اگه مي خواين سرعت تايپتون بالا بره يكي از روش هاش همين شركت در بحث هاي فرومه و خصوصا گفتگوي آزاد . اوايلش سخته ولي عادت مي كنيد.

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اولا خیلی سرعت تایپم کم بود . ولی الآن دیگه خوب شده . خیلی بالا نیست . ولی نسبتا خوبه و کارمو به خوبی راه میندازه ...
از بس توی اینترنت هی نوشتم که دیگه سرعتم رفته بالا ... :cool:

prelude2love

Registered User
لایک‌ها
83
من اولا خیلی سرعت تایپم کم بود . ولی الآن دیگه خوب شده . خیلی بالا نیست . ولی نسبتا خوبه و کارمو به خوبی راه میندازه ...
از بس توی اینترنت هی نوشتم که دیگه سرعتم رفته بالا ... :cool:

رويا جان ! شما تنها راهت ( البته راه حل حاد و نه مزمن ) اينه که از همون en2fa که dark night عزيز گفتند استفاده کنی ! چون تايپ انگليسيت که ميگی خوبه !

بالا