برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري در صنايع برق و الكترونيك

samareh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
در بين دوستان حتماً افراد باتجربه اي در زمينه ايجاد شركتهاي مهندسي يا توليدي در صنايع مرتبط با برق و الكترونيك وجود دارند. فكر مي كنم اين موضوع خوبي باشه كه دوستان تجربيات موفق و احتمالاً ناموفق خودشون رو در اختيار ديگران هم بذارن تا اشتباهات دوباره تكرار نشه. به نظر شما سرمايه گذاري و كار در چه زمينه اي از مهندسي برق در حال حاضر جواب مي ده؟ (فرض كنيد در طيف مخاطبان شما افراد با بضاعتهاي مالي مختلف حضور دارند.)

samareh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم در زمينه توليد الكتروموتور، فيبر نوري و فيبر مدار چاپي تحقيقاتي انجام داده ام ولي ظاهراً اين صنايع به خاطر هزينه بر بودن، و عدم توان رقابت با محصولات خارجي چندان توجيه ندارند. شايد شما در اين زمينه تجربه بيشتري داشته باشيد...
صنعت خاصي كه در ايران جاي كار داشته باشد به ذهن شما نمي رسد؟

bombard

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم در زمينه توليد الكتروموتور، فيبر نوري و فيبر مدار چاپي تحقيقاتي انجام داده ام ولي ظاهراً اين صنايع به خاطر هزينه بر بودن، و عدم توان رقابت با محصولات خارجي چندان توجيه ندارند. شايد شما در اين زمينه تجربه بيشتري داشته باشيد...
صنعت خاصي كه در ايران جاي كار داشته باشد به ذهن شما نمي رسد؟

وقتی 80% الکتروموتورهامون وارد میشه چرا توجیه نداشته باشه. الان ما داریم خمین کارو می کنیم

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
با وجود جنسای چینی کار خیلی سخته
اون زمان که من دوره راهنمایی بودم یه تلفن ITMC قیمتش 2500 تومن بود یعنی نصف حقوق ماهانه یک کارمند اون زمان ولی حالا اینقدر جنسای چینی اومده که
الان تو شهر ما کنترل VCD چینی1000 تومنه نمی دونم چند می خرنش که 1000 می فروشنش خودمونیم اگر شما تولید کننده اون بودین چند می فروختینش
یه قاب سه تکه + قطعات جای باتری
PCB
یه LED مادون قرمز
یه ترانزیستور
یه خازن الکترولیت
دو تا مقاومت
دوتا خازن عدسی
کریستال
یه آی سی
کی پد
و هزینه ساخت
من که کمتر از 5000 تومن رضایت نمی دادم
این چینیا چی کار می کنن من که سر در نیاوردم

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
با وجود جنسای چینی کار خیلی سخته
اون زمان که من دوره راهنمایی بودم یه تلفن ITMC قیمتش 2500 تومن بود یعنی نصف حقوق ماهانه یک کارمند اون زمان ولی حالا اینقدر جنسای چینی اومده که
الان تو شهر ما کنترل VCD چینی1000 تومنه نمی دونم چند می خرنش که 1000 می فروشنش خودمونیم اگر شما تولید کننده اون بودین چند می فروختینش
یه قاب سه تکه + قطعات جای باتری
PCB
یه LED مادون قرمز
یه ترانزیستور
یه خازن الکترولیت
دو تا مقاومت
دوتا خازن عدسی
کریستال
یه آی سی
کی پد
و هزینه ساخت
من که کمتر از 5000 تومن رضایت نمی دادم
این چینیا چی کار می کنن من که سر در نیاوردم

به نظر من چینیها یه برنامه دارن که با ورود جنس ارزون به کشورها تولید کننده های اونا رو ورشکسته کنن بعد دیگه نوبت خودشون میشه که با هر قیمتی خواستن بفروشن.

در زمینه الکترونیک سرمایه ی خیلی زیاد لازمه تا بشه یه کاری کرد. به نظر من برو اطراف تهران زمین بخر سال دیگه 3 برابر بفروش. سودش از الکترونیک خیلی بیشتره.

samareh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وقتی 80% الکتروموتورهامون وارد میشه چرا توجیه نداشته باشه. الان ما داریم خمین کارو می کنیم

شما دارين توليد مي كنين يا مونتاژ؟

به نظر من مي شه از مونتاژ، اون هم براي يك نوع الكتروموتور خاص شروع كرد. اگه بشه كار رو به صورت سفارش از صنايع بزرگ انجام داد خيلي بهتره چون حداقل براي همون تعداد محدود توليد تضمين خريد وجود داره كه البته براي اين كار هم بايد اول اعتماد يك صنعت مصرف كننده رو جلب كرد.
من آمار همه توليد كننده هاي الكتروموتور در ايران رو از سازمان صنايع و معادن گرفتم (كه البته خيلي هم قابل اعتماد نيست چون وقتي من به تنها واحد فعال استان كرمان سر زدم مديرش گفت توليد الكتروموتور برامون صرف نداشت براي همين الان اسكلت فلزي ساختمون مي سازيم..! )
آمار صادرات و واردات رو هم از گمرك گرفتم. همونطور كه شما گفتيد توليدات در برابر واردات اصلا رقمي نيست.
موضوع اصلي توليد يك جنس با كيفيت و قيمت قابل رقابت با وارداتي هاست و البته معرفي درست كالا و جلب اعتماد مصرف كننده ها. نمي دونم شما تونستيد اين كار رو بكنيد...؟

samareh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من چینیها یه برنامه دارن که با ورود جنس ارزون به کشورها تولید کننده های اونا رو ورشکسته کنن بعد دیگه نوبت خودشون میشه که با هر قیمتی خواستن بفروشن.

در زمینه الکترونیک سرمایه ی خیلی زیاد لازمه تا بشه یه کاری کرد. به نظر من برو اطراف تهران زمین بخر سال دیگه 3 برابر بفروش. سودش از الکترونیک خیلی بیشتره.

با اين اوضاع كاملا حق با شماست، ولي بالاخره بايد از يه جايي شروع كرد ؟؟ آدماي موفق در زمينه صنعت هم كم نيستند، فقط بايد راهش رو پيدا كرد...

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
با اين اوضاع كاملا حق با شماست، ولي بالاخره بايد از يه جايي شروع كرد ؟؟ آدماي موفق در زمينه صنعت هم كم نيستند، فقط بايد راهش رو پيدا كرد...

اخه عزیز من کسی هم که راهشو بلد باشه که نمیاد به من و تو یاد بده. نمی خواد که رقیب داشته باشه. در این جور مواقع فقط به اطلاعات شخصی خودت رجوع کن. البته نظرات مردم هم هست که پراکنده یه چیزی میگن.

ولی اگه خواستی در زمینه مسکن سرمایه گذاری کنی من شدیدا پایه هستم.

بالا