برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری بر روی دینار عراق

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
همونقدر که ایران بعد از جنگ ارزش پولش بالا رفت ، دینار عراق هم بالا میره :rolleyes:. کشور نفتی که 30 سال تو جنگ بوده و تمام زیر ساختهاش قدیمی و داغون شده ، اگه بخواد به حال اول برگرده ، 50 سال طول میکشه- که بر نمیگرده با این دعواهای داخلی-

اگه قرار بود دینار نسبت به دلار بره بالا ، شرکتهای امریکاییهایی و اروپایی به یه بهانه ای قرارداد هاشون رو دیناری میبستن. اونا از من و شما زرنگترن. این بحث از سال 2003 تا حالا بوده ، هیچی هم اتفاق نیفتاده . هر کی هم خریده ، ضرر کرده و 9 سال پولشو در توهم یه شبه سود کردن ، خوابونده

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
توصیه میکنم بیشتر مطالعه کنید دوست عزیز مقایسه هاتون غلط هست مخصوصا بین ارزش پول دو کشور بعد از جنگ ایران با عراق و جنگ عراق با آمریکا و متحدان!

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
همونقدر که ایران بعد از جنگ ارزش پولش بالا رفت ، دینار عراق هم بالا میره :rolleyes:. کشور نفتی که 30 سال تو جنگ بوده و تمام زیر ساختهاش قدیمی و داغون شده ، اگه بخواد به حال اول برگرده ، 50 سال طول میکشه- که بر نمیگرده با این دعواهای داخلی-

اگه قرار بود دینار نسبت به دلار بره بالا ، شرکتهای امریکاییهایی و اروپایی به یه بهانه ای قرارداد هاشون رو دیناری میبستن. اونا از من و شما زرنگترن. این بحث از سال 2003 تا حالا بوده ، هیچی هم اتفاق نیفتاده . هر کی هم خریده ، ضرر کرده و 9 سال پولشو در توهم یه شبه سود کردن ، خوابونده

مسلماً دینار یه شبه بالا نمیره.
این مدل سرمایه گذاری برای کسانی خوبه که بخوان توی بازار ارز سرمایه گذاری کنن!

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
توصیه میکنم بیشتر مطالعه کنید دوست عزیز مقایسه هاتون غلط هست مخصوصا بین ارزش پول دو کشور بعد از جنگ ایران با عراق و جنگ عراق با آمریکا و متحدان!
توصیه میکنم به کار من کاری نداشته باشین تا دوباره ضایع نشوید :D
مسلماً دینار یه شبه بالا نمیره.
این مدل سرمایه گذاری برای کسانی خوبه که بخوان توی بازار ارز سرمایه گذاری کنن!
پارسال قیمت هر هزار دینار چقدر بوده ؟ قیمت دلار امریکا چقدر بوده ؟
امسال قیمت هر هزار دینار چقدره؟ قیمت دلار امریکا چقدره؟

کسی که دلارش رو پارسال تبدیل به دینار کرده ، الان سود کرده یا ضرر کرده ؟ ضرر کرده !
یه مسئله دیگه ! شما الان برو تو بازار بگرد بگو 50 میلیون دینار دارم میخوام بفروشم. اصلا بازار بهم میریزه . آخرشم باید کلی ارزونتر رد کنی بره. اما 50 هزار دلار رو همون اولین صرافی ازت میخره با قیمت روی تابلوش

بازم میگم این به عنوان یه سرمایه گذاری 50 ساله شاید خوب باشه ، ولی تا 50 سال دیگه کی مرده است کی زنده :D

هر کی شک داره ، بازم بیاد من باهاش شرط میبندم - اون دفعه شرط بستم طرف رفت دیگه پیداش نشد :D این بار هر کی شرط ببنده بزنه زیرش یه خط به امضام اضافه میکنم :D-

قیمت امروز دینار رو از صرافی بگیرین بذاریم اینجا + قیمت امروز دلار

سال دیگه مهر ماه میایم بررسی میکنیم. اگه قیمتش نسبت به دلار بالا رفته بود ، من 10 هزار دلار به شما میدم. اگه پایین اومده بود ، 2500 دلار از شما میگیرم. 1 به 4 !

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418

سلام دكتر افتك:rolleyes:
تاييد مي گردد
در ضمن ما اومديم خونه
تنها مونديم!

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
صدام کجایی ببینی که ملت ایران میخوان روی پول کشورت سرمایه گذاری کنن !

دوستان جنگ ترکیه و سوریه ترکش هاش به عراق هم ممکنه بخوره = پس شاید روی ارز اون کشور هم تاثیر بذاره .

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
سلام دكتر افتك:rolleyes:
تاييد مي گردد
در ضمن ما اومديم خونه
تنها مونديم!

سلام

ممنون از تاییدتون دکتر

والا این 30 ساله اگه هیچی برای ما نداشت ، لا اقل این تجربه رو داشت که هر کی میگه این جنگ تموم بشه ، این بحران بگذره ، این فلان چطور بشه ، اوضاع درست میشه ، سخت در اشتباهه

پ.ن: ما امروز از صبح تا حالا جلسه مذاکره فشرده داشتیم ، فردا هم همینطور. دیگه مغزم تو اسلیپ مد کار میکنه الان:wacko:

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
صدام کجایی ببینی که ملت ایران میخوان روی پول کشورت سرمایه گذاری کنن !

دوستان جنگ ترکیه و سوریه ترکش هاش به عراق هم ممکنه بخوره = پس شاید روی ارز اون کشور هم تاثیر بذاره .

عراق صد برابر از ایران بدتره . جنگ کرد و عرب داره ، جنگ شیعه و سنی داره ، جنگ نظامی و غیر نظامی داره .... هزار تا بدبختی دارن ، عاقبت افغانستان در انتظار عراقه. 30 سال درگیری رو شاخشه

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
دوستان اینجا تاپیکه ارز عراقه، حال و احوالتون رو جای دیگه انجام بدین

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538

کسی که دلارش رو پارسال تبدیل به دینار کرده ، الان سود کرده یا ضرر کرده ؟ ضرر کرده !
یه مسئله دیگه ! شما الان برو تو بازار بگرد بگو 50 میلیون دینار دارم میخوام بفروشم. اصلا بازار بهم میریزه . آخرشم باید کلی ارزونتر رد کنی بره. اما 50 هزار دلار رو همون اولین صرافی ازت میخره با قیمت روی تابلوش

بازم میگم این به عنوان یه سرمایه گذاری 50 ساله شاید خوب باشه ، ولی تا 50 سال دیگه کی مرده است کی زنده :D

هر کی شک داره ، بازم بیاد من باهاش شرط میبندم - اون دفعه شرط بستم طرف رفت دیگه پیداش نشد :D این بار هر کی شرط ببنده بزنه زیرش یه خط به امضام اضافه میکنم :D-

سال دیگه مهر ماه میایم بررسی میکنیم. اگه قیمتش نسبت به دلار بالا رفته بود ، من 10 هزار دلار به شما میدم. اگه پایین اومده بود ، 2500 دلار از شما میگیرم. 1 به 4 !

ممنون
ولی خب هرچی باشه عراق یک اقتصاد نفتیه که در حال افزایش تولید نفته :)
انتظار رشد اقتصادی خوب و تورم نسبتاً پایینی هم ازش میره.
ولی در کل حرفاتون رو قبول دارم و این کارم یه سرمایه گذاری بلند مدته ...
پیروز باشی

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
عراق صد برابر از ایران بدتره . جنگ کرد و عرب داره ، جنگ شیعه و سنی داره ، جنگ نظامی و غیر نظامی داره .... هزار تا بدبختی دارن ، عاقبت افغانستان در انتظار عراقه. 30 سال درگیری رو شاخشه

آره اینم هست

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
ممنون
ولی خب هرچی باشه عراق یک اقتصاد نفتیه که در حال افزایش تولید نفته :)
انتظار رشد اقتصادی خوب و تورم نسبتاً پایینی هم ازش میره.
ولی در کل حرفاتون رو قبول دارم و این کارم یه سرمایه گذاری بلند مدته ...
پیروز باشی

آقا میدونید چه حجم خسارتی توی این 30 سال جنگ به عراق خورده ؟ این خسارت برابر چند سال تولید نفتشه ؟
قراردادهایی که الان شرکتهای خارجی برای توسعه میادین نفتی و پالایشگاههای عراق می بندن - عراق که پول نداره بده بهشون، باید امتیاز نفت بده- ، از قرارداد ترکمانچای بدتره.
ارتش و قوای نظامی عراق نابود شده . یه تعدادی هواپیمای روسی داشتن که اونا رو هم ایران دزدید ازشون :D . باید اینا جایگزین بشه و انبارها پر بشه یا نه ؟

اینا چند دهه طول میکشه. از کجا معلوم که اصلا چند دهه دیگه عراق نفتی داشته باشه. خیلیا میگن این مقادیری که برای ذخیره نفتی خلیج فارس گفته میشه بعضا تا 3 برابر اغراق شده. بعد از کجا معلوم که اصلا چند دهه بعد ،نفت ارزشی داشته باشه ؟ الان انواع پروژه های سوخت گیاهی و پلیمرهای غیر نفتی و انرژیهای نو داره روش سرمایه گذاری میشه.
کلا سرمایه گذاری روی هر ارزی غیر از ارز کشورهای پیشرفته ، دور ریختن پوله. همین عربستان که الان ارزش پولش پا به پای دلار میاد ، کافیه یه ترقه در بشه و یه بهار عربی :D تا در یکسال از عراق وضعشون بدتر بشه

babakparsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
63
فردا یه تاپیک میزنن سرمایه گذاری روی اشلوق گینه بیسائو.
پس فردا سرمایه گذاری روی پشکل افغانستان
کار ایران به کجا رسیده

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
آقا میدونید چه حجم خسارتی توی این 30 سال جنگ به عراق خورده ؟ این خسارت برابر چند سال تولید نفتشه ؟
قراردادهایی که الان شرکتهای خارجی برای توسعه میادین نفتی و پالایشگاههای عراق می بندن - عراق که پول نداره بده بهشون، باید امتیاز نفت بده- ، از قرارداد ترکمانچای بدتره.
ارتش و قوای نظامی عراق نابود شده . یه تعدادی هواپیمای روسی داشتن که اونا رو هم ایران دزدید ازشون :D . باید اینا جایگزین بشه و انبارها پر بشه یا نه ؟

اینا چند دهه طول میکشه. از کجا معلوم که اصلا چند دهه دیگه عراق نفتی داشته باشه. خیلیا میگن این مقادیری که برای ذخیره نفتی خلیج فارس گفته میشه بعضا تا 3 برابر اغراق شده. بعد از کجا معلوم که اصلا چند دهه بعد ،نفت ارزشی داشته باشه ؟ الان انواع پروژه های سوخت گیاهی و پلیمرهای غیر نفتی و انرژیهای نو داره روش سرمایه گذاری میشه.
کلا سرمایه گذاری روی هر ارزی غیر از ارز کشورهای پیشرفته ، دور ریختن پوله. همین عربستان که الان ارزش پولش پا به پای دلار میاد ، کافیه یه ترقه در بشه و یه بهار عربی :D تا در یکسال از عراق وضعشون بدتر بشه

سلام
بله حق با شماست! وضع جالبی نداره ظاهراً چشم انداز مطمئنی هم نداره ... :)
پیروز باشی

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190

ftec اینو بیخیال
معلومه از کجا نون میخوره...انرژی هسته ای و این حرفا...:D
جالبه که دلار از نظر این بابا فرصت شغلی از بین میبره
دینار ثواب هم داره :blink:

pejmanx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با مراجعه به صرافی‌های عراقی با یک تراول چک 50 هزار تومانی که آن را هم با اکراه می‌پذیرند، 17500 دینار عراقی دریافت می‌کنید و مغازه‌داران برای هر جنس به ازاي هر هزار دینار، بیش از 3 هزار تومان محاسبه می‌کنند.

سال 81 : هر 10 هزار دینار عراقی با 1000 تومان مبادله می شد.

سال 84 : هر5000 تا 6000 دینار عراقی با 1000 تومان مبادله می شد.

سال 87 : هر 3000 دینار برابر 1000 تومان مبادله می شد

سال 88 : هر 2500 دینار برابر 1000 تومان مبادله می شد.

سال 89 : هر 2000 دینار برابر 1000 تومان مبادله می شد.

سال 90 : هر 1000 دینار برابر 1000 تومان مبادله می شد.

سال 91 خردادماه : هر 1000 دینار برابر 1450 تومان مبادله می شد.

سال 91 مردادماه : هر 1000 دینار برابر 1700 تومان مبادله می شد.

سال 91 اول مهرماه : هر 1000 دینار برابر 2150 تومان مبادله می شد.

سال 91 دهم مهرماه : هر 1000 دینار برابر 2800 تومان مبادله می شود.

در حال حاضر قیمت کلیه اجناس نسبت به ایران گران‌تر است، به همین دلیل زائران ایران رقبتی به خرید ندارند به طور مثال یک آب میوه رانی یا نوشابه گازدار بین 1500 تا دو هزار تومان فروخته می شود.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
دوستان باید بدونن تراوشات ذهن خلاق یه بحثه و واقعیت یه بحث دیگه، در ضمن اینجا جای بحث های پیش پا افتاده اینکه عراق الان چه وضعیتی داره و .... نیست، اینجا محل بحث برای کسب درآمد از سرمایه گذاری بر روی ارز یک کشور در حال پیشرفته که این مسئله روی ارزش تاثیر میزاره و قیمت ارزش رو میبره بالا.
بازم میگم اینجا تاپیکیه که محلی برای اطلاع رسانی و دوستانی که علاقه به سرمایه گذاری بر روی این ارز هست رو دارن، شما هم نگران نباش من ارز عراق خریدم خودمم به فکر اینکه کجا بفروشم و زیر قیمت رد نکنم هستم، هیچوقتم نگفتم این بهتره یا اون اومدم نرخ اعلام کردم و شرایط اقتصادی عراق رو مطرح کردم، پست بالایی هم آیدی دومم نیست و وقت کل کل و شرط بندی هم ندارم، شرمنده!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
ftec اینو بیخیال
معلومه از کجا نون میخوره...انرژی هسته ای و این حرفا...:D
جالبه که دلار از نظر این بابا فرصت شغلی از بین میبره
دینار ثواب هم داره :blink:

شما برو اول فرق کالای اساسی با غیر اساسی رو یاد بگیر بعد بیا راجع به بقیش با هم حرف میزنیم :D

meat lof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش میکنم جوابم رو به ایمیلم بفرستید من شنیدم عراق ممکن 3 تا صفر از دینارش حذف کنه اینطوریه که ارزشش بالا میره‏(این طوری که دیگه سرمایه گذاری نه سود داره تازه ضرر هم هست بعد 5 سال‎(‎

بالا