برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری بلند مدت خرید اسکناس ریال و سکه ضرب ایران

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
آره زیر شیشه مات میذارم همیشه...مر30...اگه ارزشش رو پیدا کردی یا یکی که بخواد بخره...من زیاد دارم...بهم خبر بده ممنونت میشم

متاسفانه بدترین نگهداری اسکناس زیر شیشه گذاشتن هست :(

آقا کریم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
فکر کنم استارتر چرند می گه...

یه بسته اسکناس 20 تومنی , 12 میلیون تومن ! :lol:

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231

داداش این چه حرفی هست شما میزنی.
این بنده خدا اومده اطلاعاتش رو مفت و مجانی بدون چشم داشت در اختیار مردم قرار میده شما میاید این طوری میگید.
شما رفتی تحقیق کردی میگید ایشون اشتباه میگن؟
خداییش این رسمش نیست یکی بیاد به شما یک چیزی یاد بده شما مسخرش کنی.
حداقل میتونستی محترمانه تر بگید.
من ازdrdexter معذرت میخوام بجای شما:hmm:
امیدوارم که ایشون هم ناراحت نشده باشن

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550

دمه شما گرم :( بهتر این نیست قبل از اینکه درباره چیزی که خبری ازش نداریم و طرفی که این تاپیک رو زده نمیشناسید چیزی نگنید . چقدر خوب میشد بلا نسبت خیلی ها خیلی ها این فرهنگ در ما ایرانی ها جا میوفتاد که این جوری هیچ موقع هر چی سر زبونمون هست رو نریزیم بیرون . خدا به ما تا گوش و 2 تا چشم و 1 دونه عقل داده که چندین بار هر چیزی رو که میبینیم آنالیز کنیم و بعد حرف بزنیم
i298960_ddd.gif
. در ضمن اسکناس های 20 تومنی سری اول نه اونایی که پشتش عکس تراکتور هست . بله واقعا این قیمتش هست یک بسته نو با شماره های سریال پشت سر هم و در صورتیکه نگهداری این اسکناس ها خوب بوده باشه هنوز مثل روز اولش باشد . گرامی این چیزی که من گفتم نه تنها در ایران بلکه در کل جهان یه امر معمول هست . اسکناس میشه اوراق بهادار و هیچ موقع ارزش خودش رو از دست نمیده بلکه حتی با گذشت زمان به اون اضافه میشه . دقیقا مثل تمبر . معروف ترین تمبر دنیا بلک پنی هست که ارزشش چند میلیارد پوند هست . در صورتیکه اون سالی که چاپ شد ارزشش 1 پنس بود :blink: . پس هیچ موقع سریع نتیجه گیری نکنیم و حرفی نزنیم که باعث نرجشش کسی بشه
i298960_ddd.gif
. یه سر برو دوست عزیز سر منوچهری توی تهران این پیر مرد هایی یا مغازه هایی که عتیقه فروشی که اونجا هستن یه قیمت ازشون بگیر هرچی گفتن که میخریم یه 50% بهش اضافه کن

پ ن : باشد که با فرهنگ شویم و پستهای قبلی رو به دقت بخونیم و قبل اینکه به کسی توهین کنیم وسعت دید و گفتار و فرهنگمون اینقدر بالا و یا در حد متوسط باشه که به هم احترام بزاریم . باشد که رستگار شویم
i298960_ddd.gif

داداش این چه حرفی هست شما میزنی.
این بنده خدا اومده اطلاعاتش رو مفت و مجانی بدون چشم داشت در اختیار مردم قرار میده شما میاید این طوری میگید.
شما رفتی تحقیق کردی میگید ایشون اشتباه میگن؟
خداییش این رسمش نیست یکی بیاد به شما یک چیزی یاد بده شما مسخرش کنی.
حداقل میتونستی محترمانه تر بگید.
من ازdrdexter معذرت میخوام بجای شما:hmm:
امیدوارم که ایشون هم ناراحت نشده باشن

من کوچیکنم دادا
32988_s1591.gif
سالاری دادا شما . این دفعه اول نیست دادا به من تا دلت بخوان فحش و از این حرفایی که چماق دار عاغا اینا هستم تا ....... دلت بخوان گفتن .

Viruser

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دکتر
به سوالای ما جواب ندادی
چجوری از اینا نگه داری کنیم؟
و از کجا میشه بفهمیم ارزش اسکناس چقدره (بر اساس سریال و اینا)
ممنون

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
سلام دکتر
به سوالای ما جواب ندادی
چجوری از اینا نگه داری کنیم؟
و از کجا میشه بفهمیم ارزش اسکناس چقدره (بر اساس سریال و اینا)
ممنون

ببین گلم سعی کن از همین امسال هر چی سری جدید چاپ میشه از هر کدومش 1 بسته بگیری . البته هنوز اسکناس جدید چاپ نشده . اولین سری چاپش توی خرداد هست و اتفاقا بسیار هم عالی هست چون سری جایگزین فرسونده هستن به محض اینکه چاپ بشن توی همین تاپیک میگم ببین دوست عزیز هدف این تاپیک مثل تاپیک صندوق بازنشستگی هست یعنی استفاده از فاکتور زمان با کم ترین سرمایه ;) . قصد نداریم بشیم کلکسیونر و اینکه بخواهیم سرمایه توی این کار بخوابونیم و از سال های قبلی بیام جمع کنیم . برای نگداری هم دادا نگهداری خاصلی نداره یه جمعبه چوبی خشکل داشته باشید یا بدید براتون بسازن که ساختش اتفاقا با این چسب های 1 دوسه با هیچ کاری هم نداره و خودتون هم براحتی می تونید انجام بدید . باندرول اسکناس رو داخل یک پاکت هم اندازه خودش بزارید و بزارید توی جعبه چوبی . در ضمن توی جعبه هم یه 10 دونه از این نم گیر هایی که توی جعبه وسائل برقی هست ( کسیه ای که دون دون هست ) ! بزارید . به همین راحتی
i320021_papiyon.png
آهاه راستی یادم رفت :دی این نم گیر ها رو هز 6 ماه یک بار عوض کنید . اگر در تهران هستید که سالی 1 بار هم کافی هست ولی هر 6 ماه یک بار بهتره

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
40-50 درصد به قیمت منوچهری اضافه کنیم ، بعد کی قرار هست که بخره ؟
چون کسی که اون قیمت میگه نمیاد بعدش با اون درصد بالاتر بخره ! میخره ؟؟

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
40-50 درصد به قیمت منوچهری اضافه کنیم ، بعد کی قرار هست که بخره ؟
چون کسی که اون قیمت میگه نمیاد بعدش با اون درصد بالاتر بخره ! میخره ؟؟

به راحتی میخرن وقتی بدونن شما این کاره هستید نرخ درست رو به شما میدن . دلال هستن اینا اول نرخی برای خودشون پرت میکنن که بگیره یا . من والا توی کاری خودم 10 سال هست که دارم با این قشر سرو کله میزنیم
i320021_papiyon.png

pedram-19

Registered User
لایک‌ها
15
من یه دوهزارتومنی نو با سریال 66/66 666666 داشتم چند سال نگه داشتم بعدش خرج کردم رفت :(:(
یه سکه 50 دیناری ضرب سال2536 دارم چند میارزه؟

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
دوستان من یه بسته 200 تومنی قدیمی جمهوری اسلامی تو جعبه های وسایلم پیدا کردم.از کجا بفهمم قیمتیه یا نه؟ عکس بزارم یا سریالی چیزی داره؟ مرسی از راهنمایی

Hombre

Registered User
لایک‌ها
365
ببین گلم سعی کن از همین امسال هر چی سری جدید چاپ میشه از هر کدومش 1 بسته بگیری . البته هنوز اسکناس جدید چاپ نشده . اولین سری چاپش توی خرداد هست و اتفاقا بسیار هم عالی هست چون سری جایگزین فرسونده هستن به محض اینکه چاپ بشن توی همین تاپیک میگم ببین دوست عزیز هدف این تاپیک مثل تاپیک صندوق بازنشستگی هست یعنی استفاده از فاکتور زمان با کم ترین سرمایه ;) . قصد نداریم بشیم کلکسیونر و اینکه بخواهیم سرمایه توی این کار بخوابونیم و از سال های قبلی بیام جمع کنیم . برای نگداری هم دادا نگهداری خاصلی نداره یه جمعبه چوبی خشکل داشته باشید یا بدید براتون بسازن که ساختش اتفاقا با این چسب های 1 دوسه با هیچ کاری هم نداره و خودتون هم براحتی می تونید انجام بدید . باندرول اسکناس رو داخل یک پاکت هم اندازه خودش بزارید و بزارید توی جعبه چوبی . در ضمن توی جعبه هم یه 10 دونه از این نم گیر هایی که توی جعبه وسائل برقی هست ( کسیه ای که دون دون هست ) ! بزارید . به همین راحتی
i320021_papiyon.png
آهاه راستی یادم رفت :دی این نم گیر ها رو هز 6 ماه یک بار عوض کنید . اگر در تهران هستید که سالی 1 بار هم کافی هست ولی هر 6 ماه یک بار بهتره

سلام
دکتر جون خرداد هم تموم شد ولی انگار نه انگار !!!

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
فقط همین هاست یا اسکناس های خرد تر هم هست200 تومنی 500 تومنی؟

فعلا خرد نیست گلم 200 تومن دیگه چاپ نمیشه :( . فردا دقیقا به من میگن که تا چه اسکناس هایی دقیقا چاپ میشه . چون سری امحایی هم هست اونا رو حتما باید گرفت : دی
95379328369968682757.gif

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
20 تومنی(200 ریالی) سری 335310 ارزشی داره ؟

پشت : مقبره ابن سینا

دوست گرامی هنوز سری جدیدی چاپ نشده
i298960_ddd.gif

10000% خیلی هم داره :eek: ولی قیمتش مستقیم به شرایط فیزیکیش مربوط هست دادا
i298960_ddd.gif

محض اطلاع عرض کنم که توی منوچهری ، لطف کردن دونه ای 4500 تومن به من قیمت دادن !!

طبق صحبت خودشون کیفیت اسکناسهای من 95 درصد بود !

reza1404

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
هنوز ندادن گلم والا :( 5 تیر میاد هم 10000 تومنی و 5000 تومنی .
95379328369968682757.gif
دکترجون امروز 5تیره ، خبری نشد ؟ بعدش اینکه این اسکناسا زیادن یا اینکه مثلا امروز که توزیع شدن دیگه فردا هیچ خبری نیس!!!؟

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
با سلام
دکتر جان من یک سکه واسه سال 1943 دارم . مسی هست .
اسم کشور نداره .
فقط اینارو نوشته :
GEORGIVS VI D:G:BR : OMN : REX F : D : IND : IMP.
اینارو رو نوشته عکس سر یک نفر هم هست.
پشتش نوشته:
HALF PENNY1943
عکس یک قایق هم داره .
این ارزشی داره ؟اصلا واسه کدوم کشوره؟
ممنون از لطفتون
. بعد یک سکه دیگه هم دارم واسه 1979 که 100 لیر ترکیه هست .
یعنی این سکه الان 100.000 تومان ارزش مادی داره فقط ؟

بالا