برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بازار خودرو + اخبار و رویدادهای مربوط به خودرو

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
دیگه بدتر من فکر میکردم جدیدا این طرح گذاشته شده. والا مردم همدل نیستن و متاسفانه همه به یک آتش میسوزیم یا باید برای حفظ پولمون تن بدیم به این کار ها.
هیچ کجای دنیا با فروش ماشین و شرکت فروشنده این جوری دلال بازی نمیکنه. نمیدونم مردم ما نمیدونن یا میدونن همین ماشین های کره ای و ژاپنی رو برن ببینن تو کانادا با سود صفر درصد و با ماهی چند صد دلار قسطی هم میشد خرید. مثلا اگر ده سال هم طول بکشه یک قرون بهش اضافه نمیشه. شامل هزار تا طرح تشویقی و تعویض با مدل جدیدم میشه.
بخدا این ها نمیخوان وضعیت رو درست کنن و به نفع خودشون هم هست البته.
بنزها و بی ام وهای و مدلهای دیگه ماشینهای ۲ یا ۳ سال پیش رو با قیمتی خیلی کمتر از قیمت پراید میشه اونجا خریداری کرد

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
بنزها و بی ام وهای و مدلهای دیگه ماشینهای ۲ یا ۳ سال پیش رو با قیمتی خیلی کمتر از قیمت پراید میشه اونجا خریداری کرد

قیمت کارخونه ای پراید الان 1500 دلاره. دقیقا کجا بنز و بی ام و رو خیلی کمتر از 1500 دلار میدن؟

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
که اینطور!! :general404::general307:

قطعا شما همینجوری یه چیزی از بعضی از ایرانی هایی که یه سر میرن آمریکا بعد برمی گردن اینجا و برای بقیه خالی می بندن شنیدی و الانم بدون هیچ تحقیقی داری حرفشون رو عینا تکرار می کنی!

www.carmax.comt

این سایت مختص آگهی های خرید و فروش ماشینای دست دوم تو آمریکاست. به عنوان مثال اینجا می تونی قیمت میتسوبیشی گالانت رو که اونجا یه ماشین کاملا معمولیه و از 2012 به بعد هم دیگه تولید نشده رو ببینی چنده و مقتیسه کنی با قیمت خیالی بنز و ب ام و مدل 2015 و 2016 که در همه جای دنیا لوکس محسوب میشن.

https://www.carmax.com/cars/mitsubishi/galant

برای نمونه این فقط قیمت خام یک دستگاه گالانت مدل 2012 که بالاترین مدل این ماشینه با با کارکرد نردیک به 100 هزار مایل تو لس آنجلس:

Untitled.jpg

من واقعا نمی دونم این شایعات بی اساس از کجای این ملت در میاد!!

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
قیمت کارخونه ای پراید الان 1500 دلاره. دقیقا کجا بنز و بی ام و رو خیلی کمتر از 1500 دلار میدن؟
اینم آگهی های دو دستگاه ب ام و 320 مدل 2016 تو همون سایت :general712:

Untitled.jpg

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
اشتباه نشه من با دلار ۱۵ تومنی بنز و بی ام و رو حساب نکردم
اگه جتی قیمت اون ب ام و ها رو با دلار 4000 تومنی (که دیگه باید خوابشو ببنییم) حساب کنی، به پول ما میشه حدود 88 میلیون تومن، که بازم نزدیک دو برابر و نیم قیمت فعلی پراید 40 میلیون تومنیه :)

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
که اینطور!! :general404::general307:

قطعا شما همینجوری یه چیزی از بعضی از ایرانی هایی که یه سر میرن آمریکا بعد برمی گردن اینجا و برای بقیه خالی می بندن شنیدی و الانم بدون هیچ تحقیقی داری حرفشون رو عینا تکرار می کنی!

www.carmax.comt

این سایت مختص آگهی های خرید و فروش ماشینای دست دوم تو آمریکاست. به عنوان مثال اینجا می تونی قیمت میتسوبیشی گالانت رو که اونجا یه ماشین کاملا معمولیه و از 2012 به بعد هم دیگه تولید نشده رو ببینی چنده و مقتیسه کنی با قیمت خیالی بنز و ب ام و مدل 2015 و 2016 که در همه جای دنیا لوکس محسوب میشن.

https://www.carmax.com/cars/mitsubishi/galant

برای نمونه این فقط قیمت خام یک دستگاه گالانت مدل 2012 که بالاترین مدل این ماشینه با با کارکرد نردیک به 100 هزار مایل تو لس آنجلس:

مشاهده پیوست 1086431

من واقعا نمی دونم این شایعات بی اساس از کجای این ملت در میاد!!

مردم ما هنوز دوزاریشون نیفتاده و نفهمیدن داستان چیه. مشکل معیشتی مردم ایران به دلیل گرونی اجناس نیست. بلکه به دلیل پایین بودن بیش از حد سطح دستمزد و حقوقه. میزان دستمزد در ایران یک دهم میانگین جهانیه و این مقدار هر روز داره کمتر هم میشه. طبعا در شرایطی که شما به جهان وصل نیستی و جزئی از جهان به حساب نمیای نمیتونی از امکاناتی که مردم جهان دارن بهره مند بشی. همون اتفاقی که برای کوبا و کره شمالی هم افتاده. البته تفاوت اینجاست که کوبا و کره شمالی به جز نیشکر و تنباکو و سیب زمینی چیزی ندارن، ولی ما با داشتن بزرگترین ذخایر انرژی و معادن جهان هم رده ی اونها شدیم.

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
اصولاً هر جامعه را با توجه به شرایط و محیط و امکانات خودش باید بررسی کرد، بنابراین در ایران به دنبال مقایسه با هیچ کشوری نباشید، در این کشور نقدینگی بیشتر از چهار و نیم برابر تولید کالا و خدمات هست و کشور از نظر اقتصادی کاملاً ورشکسته است و همچنین کل بازار و بدنه هر فعالیت سودآور اقتصادی هم در دست حاکمیت یا عوامل حاکمیت هست، بنابراین مقایسه ایران با هر کشور دارای شرایط طبیعی، مقایسه بی موردی هست. در ایران مردم در حد امکان برای افزایش یا حداقل، حفظ قدرت خریدشان تلاش میکنند (با هر فعالیت ممکن که هر اسمی هم داشته باشد، چه دلالی چه احتکار، اگر سرمایه گذاری در تولید، سود بهتر با ریسک کمتری داشت، در تولید سرمایه گذاری میکردند).
در کشورهای دیگر اگر مردم انتخابهای بهتری انجام میدهند به این دلیل هست که در اقتصادشان تولید و صنعت در حدی هست که انتخابهای بهتر را برایشان امکانپذیر میکند.
اینکه مردم این کارو میکنن رو کاری ندارم چون حتما برداشت اینه چاره ای ندارن و فقط خودشون رو میبینن ولی این حرف به نظرم بی معنیه که ایران رو با خودش مقایسه بکنیم. پس الان ما وضعمون خیلی خوبه چون در مقایسه با امثال خودمون اولیم. این ها کاملا همه چیز رو دارن دیکتاتوری اداره میکنن. حالا برای حفظ ارزش پول نوع ماشینم مشخص نیست یک فرغون به طرف بدن جالب میشه . فروش به این شکل ماشین هم در مقایسه با خود ایران هم مسخره هست جای توجیح هم نداره. البته من این هارو کلی میگم نه که طرف حساب شما باشید. ما که هیچ کاره ایم.

اینم آگهی های دو دستگاه ب ام و 320 مدل 2016 تو همون سایت :general712:

مشاهده پیوست 1086435

اقا چرا دعوا میکنی حالا :general304: باز این ها مدل بالا هستن بری سمت 2014 یا 2012 بهتره . بیا یک مدل اکزیون دارم 520 تمیز سر شرایط پرداختم راه میاد 16 هزار تا :D
https://www.dubicars.com/2012-bmw-520-i-182857.html
کلا منظورش این بود که در شرایط زندگی و کاری و درامد اگر پراید رو 30 تومن مثلا پول بدی بخری با این حقوق های شخمی این مدل مثلا بی ام و که گذاشتی هم همین قدر میشه خرید با میزان فلان قدر حقوق در ماه در طول یکسال.
البته این ها فکر میکنم پول بیمه شون رشد تصاعدی میکنه بعد از چند سال. خداییش از نظر قدرت خرید بیشتر چیز ها عالیه . بهشتی هست برای خودش. ماشین گوشی لپتاپ لباس ...
امروز یک آگهی دیدم تو دیوار یک فرد بی ناموس آیفون مدل جدید رو زده بود 40 میلیون. کاش یک رضا شاه بود مردم ما رو مینداخت تو تنور گله ای.

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
اینکه مردم این کارو میکنن رو کاری ندارم چون حتما برداشت اینه چاره ای ندارن و فقط خودشون رو میبینن ولی این حرف به نظرم بی معنیه که ایران رو با خودش مقایسه بکنیم. پس الان ما وضعمون خیلی خوبه چون در مقایسه با امثال خودمون اولیم. این ها کاملا همه چیز رو دارن دیکتاتوری اداره میکنن. حالا برای حفظ ارزش پول نوع ماشینم مشخص نیست یک فرغون به طرف بدن جالب میشه . فروش به این شکل ماشین هم در مقایسه با خود ایران هم مسخره هست جای توجیح هم نداره. البته من این هارو کلی میگم نه که طرف حساب شما باشید. ما که هیچ کاره ایم.
مسأله این هست که این اقتصاد نابود شده و این کشور کاملاً ورشکسته هست، میزان حداقل حقوق قانونی، حتی کمتر از ماهی 100 دلار هست و عموم مردم زیر خط فقر هستند، همچنین حاکمیت، کل همین اقتصاد نابود شده را انحصاری کرده و بازار کاملاً بسته هست و واردات بسیاری از کالاهای خارجی مثل خودرو، با تعرفه های شگفت انگیز انجام میشود یا اصلاً انجام نمیشود، حالا اگر میخواهید یکبار نبودن حتی همین خودروهای مضحک داخلی و خدمات و قراردادهای مصیبت بار خودروساز ایرانی را با وضعیت کشورهای دیگر مقایسه کنید، یکبار نبودن گوشی، یکبار نبودن دستمال کاغذی و پوشک ، یکبار روغن و همینطور تا بی نهایت به مقایسه ادامه بدهید که هیچ کارکردی هم ندارد، مسأله اصلی این هست که اصل مشکل، بالاتر از این مقایسه ها هست. وقتی نقدینگی چهار و نیم برابر تولید کالا و خدمات باشد، یعنی اگر مردم، همه برای تبدیل پول یا دریافت کالا و خدمات به بازار مراجعه کنند، همه آن نقدینگی چهار و نیم برابری را برای دریافت همان تعداد محدود کالاها و خدمات بی کیفیت موجود و با تورم چند صد درصدی پرداخت خواهند کرد و هیچ گزینه دیگری هم ندارند، شما میتوانید تا ابد، به مقایسه وضعیت ایران با کشورهای دیگر ادامه بدهید و انتظار اصلاح داشته باشید ولی این انتظارات بر پایه توهم هست، با این حاکمیت، تا ابد وضعیت از این هم به مراتب بدتر و بدتر خواهد شد.
---------------------------------------------------------------------
در مورد این طرح فیروزه ای ایران خودرو که خودرو نامشخص هست، هم اگر همین حالا، مردم گزینه بهتری داشته باشند که سود بهتر و خدمات بهتر و انتخاب خودرو در زمان کوتاهتر را به همه مردم بدون محدودیت ارائه بدهد، آن طرح را ترجیح میدهند. مثلاً همین حالا قرار هست که در هفته آینده ثبت نام همین ایران خودرو با انتخاب خودرو و زمان تحویل کوتاهتر انجام شود، پیش بینی هجوم مردم به سایت ایران خودرو برای خرید، باعث شده که نه تنها محدودیت خرید برای هر کد ملی طی ۱۸ ماه گذشته و عدم امکان انتقال سند تا یکسال، اعمال شود بلکه گفته شده که لیست افرادی که در طرح جدید خرید از سایپا شرکت کرده اند را هم به ایران خودرو داده اند که از ثبت نام دوباره مردم با هدف کسب سود، جلوگیری شود.

Last edited:

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509

اقا چرا دعوا میکنی حالا :general304: باز این ها مدل بالا هستن بری سمت 2014 یا 2012 بهتره . بیا یک مدل اکزیون دارم 520 تمیز سر شرایط پرداختم راه میاد 16 هزار تا :D
https://www.dubicars.com/2012-bmw-520-i-182857.html
کلا منظورش این بود که در شرایط زندگی و کاری و درامد اگر پراید رو 30 تومن مثلا پول بدی بخری با این حقوق های شخمی این مدل مثلا بی ام و که گذاشتی هم همین قدر میشه خرید با میزان فلان قدر حقوق در ماه در طول یکسال.
البته این ها فکر میکنم پول بیمه شون رشد تصاعدی میکنه بعد از چند سال. خداییش از نظر قدرت خرید بیشتر چیز ها عالیه . بهشتی هست برای خودش. ماشین گوشی لپتاپ لباس ...
امروز یک آگهی دیدم تو دیوار یک فرد بی ناموس آیفون مدل جدید رو زده بود 40 میلیون. کاش یک رضا شاه بود مردم ما رو مینداخت تو تنور گله ای.
عجب غلطی کردم دهنمو باز کردم:(:general507:

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
فروش حواله های چند روز سایپا مد شده

راه دور زدنش هم وکالت تام محضری و قولنامه و دادن چک از طرف فروشنده به خریدار هست و از این چیزا گویا

مهم اینه که فقط ثبت نام کنی
گویا راهش پیدا میشه

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
فروش حواله های چند روز سایپا مد شده

راه دور زدنش هم وکالت تام محضری و قولنامه و دادن چک از طرف فروشنده به خریدار هست و از این چیزا گویا

مهم اینه که فقط ثبت نام کنی
گویا راهش پیدا میشه
از وقتی که امکان صلح را برای قراردادهای جدید خودرو برداشتند، مردم حواله ها را با همین روش معامله میکنند، بازار همیشه راه خودش را پیدا میکند.

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
مسأله این هست که این اقتصاد نابود شده و این کشور کاملاً ورشکسته هست، میزان حداقل حقوق قانونی، حتی کمتر از ماهی 100 دلار هست و عموم مردم زیر خط فقر هستند، همچنین حاکمیت، کل همین اقتصاد نابود شده را انحصاری کرده و بازار کاملاً بسته هست و واردات بسیاری از کالاهای خارجی مثل خودرو، با تعرفه های شگفت انگیز انجام میشود یا اصلاً انجام نمیشود، حالا اگر میخواهید یکبار نبودن حتی همین خودروهای مضحک داخلی و خدمات و قراردادهای مصیبت بار خودروساز ایرانی را با وضعیت کشورهای دیگر مقایسه کنید، یکبار نبودن گوشی، یکبار نبودن دستمال کاغذی و پوشک ، یکبار روغن و همینطور تا بی نهایت به مقایسه ادامه بدهید که هیچ کارکردی هم ندارد، مسأله اصلی این هست که اصل مشکل، بالاتر از این مقایسه ها هست. وقتی نقدینگی چهار و نیم برابر تولید کالا و خدمات باشد، یعنی اگر مردم، همه برای تبدیل پول یا دریافت کالا و خدمات به بازار مراجعه کنند، همه آن نقدینگی چهار و نیم برابری را برای دریافت همان تعداد محدود کالاها و خدمات بی کیفیت موجود و با تورم چند صد درصدی پرداخت خواهند کرد و هیچ گزینه دیگری هم ندارند، شما میتوانید تا ابد، به مقایسه وضعیت ایران با کشورهای دیگر ادامه بدهید و انتظار اصلاح داشته باشید ولی این انتظارات بر پایه توهم هست، با این حاکمیت، تا ابد وضعیت از این هم به مراتب بدتر و بدتر خواهد شد.
---------------------------------------------------------------------
در مورد این طرح فیروزه ای ایران خودرو که خودرو نامشخص هست، هم اگر همین حالا، مردم گزینه بهتری داشته باشند که سود بهتر و خدمات بهتر و انتخاب خودرو در زمان کوتاهتر را به همه مردم بدون محدودیت ارائه بدهد، آن طرح را ترجیح میدهند. مثلاً همین حالا قرار هست که در هفته آینده ثبت نام همین ایران خودرو با انتخاب خودرو و زمان تحویل کوتاهتر انجام شود، پیش بینی هجوم مردم به سایت ایران خودرو برای خرید، باعث شده که نه تنها محدودیت خرید برای هر کد ملی طی ۱۸ ماه گذشته و عدم امکان انتقال سند تا یکسال، اعمال شود بلکه گفته شده که لیست افرادی که در طرح جدید خرید از سایپا شرکت کرده اند را هم به ایران خودرو داده اند که از ثبت نام دوباره مردم با هدف کسب سود، جلوگیری شود.

امار های شما هم درست چه ربطی به مقایسه من داشت. من میگم فلان جا اینجوریه ایران خراب شده هم اینجوریه. انتظار اصلاح؟! چرا حرف میذاری تو دهن من. اینجا مگر نهاد دولتیه یا تریبون ملته یا من کاره ای هستم. خب همه ما میدونیم چقدر وضع کشور و درامد ها اشغاله و چه کفتار های افتادن روی منابع این کشور و از جهان سوم هم گذشته ولی مثلا من صرفا مقایسه نکنم درست میشه؟ یا بگم برین بخرین خوبه تغییری میکنه؟ اینجا یک فروم عمومیه دارم میگم فلان کشور و مردمش این شکلین اینجام خودرو ساز هاش این شکلیه.
بعدم دقیقا قدرت دست مردمه یک کشوره ولی همه با هم. حداقل از همین مردم میرن میشن نماینده ولی خب از اونجایی که مردم ما بی عرضه و خودخواه هستن به جای اتحاد رو میارن به نوشیدن ساندیس و جیره خوری و خرافات مذهبی و استقبال از این طرح های مزخرف که بقیه رو هم بیچاره و وادار به این کار ها میکنن. واقعا به معنای کلمه خود خواهن. شما که امار میدی به من بگو اگر کل این ها یا درصد زیادشون ماشین نمیخریدن چی میشد.
ارزش پولشون کم میشد مثل بقیه که نگرفتن و به آتیش این ها سوختن. وقتی نمیگرفتن شرکت ها تا مرز ورشکستی و التماس پیش میرفتن اون وقت مردم قدرت خودشون رو میفهمیدن و انتظار یک تحول تو قیمت ها و خودروسازی میشد داشت.
بیشتر این خریدار ها دلال بودن یا اصلا به ماشین احتیاج نداشتن. ولی گفتم مردم ما جاهلن و سواد اقتصادی رو تو دلالی میبینن. اصل قضیه اینه ایران قانون جنگله. همه فکر خودشونن.
منم انتظار اصلاح ندارم دارم حقایق رو بازگو میکنم که تو امریکا و کانادا فلان طوره و حلالشون.

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
امار های شما هم درست چه ربطی به مقایسه من داشت. من میگم فلان جا اینجوریه ایران خراب شده هم اینجوریه. انتظار اصلاح؟! چرا حرف میذاری تو دهن من. اینجا مگر نهاد دولتیه یا تریبون ملته یا من کاره ای هستم. خب همه ما میدونیم چقدر وضع کشور و درامد ها اشغاله و چه کفتار های افتادن روی منابع این کشور و از جهان سوم هم گذشته ولی مثلا من صرفا مقایسه نکنم درست میشه؟ یا بگم برین بخرین خوبه تغییری میکنه؟ اینجا یک فروم عمومیه دارم میگم فلان کشور و مردمش این شکلین اینجام خودرو ساز هاش این شکلیه.
بعدم دقیقا قدرت دست مردمه یک کشوره ولی همه با هم. حداقل از همین مردم میرن میشن نماینده ولی خب از اونجایی که مردم ما بی عرضه و خودخواه هستن به جای اتحاد رو میارن به نوشیدن ساندیس و جیره خوری و خرافات مذهبی و استقبال از این طرح های مزخرف که بقیه رو هم بیچاره و وادار به این کار ها میکنن. واقعا به معنای کلمه خود خواهن. شما که امار میدی به من بگو اگر کل این ها یا درصد زیادشون ماشین نمیخریدن چی میشد.
ارزش پولشون کم میشد مثل بقیه که نگرفتن و به آتیش این ها سوختن. وقتی نمیگرفتن شرکت ها تا مرز ورشکستی و التماس پیش میرفتن اون وقت مردم قدرت خودشون رو میفهمیدن و انتظار یک تحول تو قیمت ها و خودروسازی میشد داشت.
بیشتر این خریدار ها دلال بودن یا اصلا به ماشین احتیاج نداشتن. ولی گفتم مردم ما جاهلن و سواد اقتصادی رو تو دلالی میبینن. اصل قضیه اینه ایران قانون جنگله. همه فکر خودشونن.
منم انتظار اصلاح ندارم دارم حقایق رو بازگو میکنم که تو امریکا و کانادا فلان طوره و حلالشون.
تبعاً وقتی انتظار دارید که مردم از خرید یک گاری که مرتباً در حال افزایش قیمت هست، خودداری کنند، باید امیدی هم به اصلاح وضعیت فروش همین گاری توسط خودروساز داخلی وجود داشته باشد، وگرنه اگر احتمال اصلاح وضعیت وجود نداشته باشد، شخصی که منتظر می ماند و خرید نمیکند، به شدت متضرر میشود و در آینده امکان خرید همین گاری را حتی با قیمت فعلی هم نخواهد داشت یا حتی آن مبلغی که میتوانست توسط خرید از خودروساز و فروش در بازار بدست بیاورد و ارزش پولش را حفظ کند را از دست میدهد، اتفاقاً در حال حاضر با توجه به خروج اکثریت شرکتهای خودروساز خارجی از کشور، بازار خودرو حتی نسبت به قبل هم انحصاری تر و قراردادها، ظالمانه تر میشود، یعنی چشم اندازی برای اصلاح وضعیت فروش خودرو در کشور دیده نمیشود، تبعاً مردم هم وقتی امیدی به اصلاح وضعیت ندارند، با همین شرایط به خرید ادامه میدهند.
شما میتوانید به مقایسه ادامه بدهید، این مسأله برای همه مردم کاملاً روشن هست که که جایگاه ایران در هر مقایسه ای، در قعر جدول اقتصاد و کیفیت و استاندارد و خدمات هست و در این مورد هیچ بحث یا اختلافی وجود ندارد.

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
دوستان گرامی، پیش فروش ایران خودرو در ماه مهر 97 قرار هست که طبق کد ملی، از سه شنبه شروع شود، شرایط این پیش فروش در یک بخشنامه با شماره 4067 در لینک زیر از سایت ایران خودرو قابل مشاهده و دانلود هست:
https://esale.ikco.ir/uploads/4067.pdf

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
Ø ثبت نام در اين بخشنامه صرفاً براي مشتريان خودرو اولي و افرادي كه مالك خودرو نيستند، (اعم از خودروي ايران خودرويي و يا غير ايران خودرويي) مجاز مي باشند.

یعنی کسی چند سال قبل ماشین خریده نمیتونه ثبت نام کنه؟

amin_947

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
186
دوستان گرامی، پیش فروش ایران خودرو در ماه مهر 97 قرار هست که طبق کد ملی، از سه شنبه شروع شود، شرایط این پیش فروش در یک بخشنامه با شماره 4067 در لینک زیر از سایت ایران خودرو قابل مشاهده و دانلود هست:
https://esale.ikco.ir/uploads/4067.pdf
دوستان نظرتون راجع به این طرح چیه؟
به نظرتون اسم بنویسم واسه 206 تیپ 2؟ تحویلش چه ماهی باشه بهتر هست؟

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
Ø ثبت نام در اين بخشنامه صرفاً براي مشتريان خودرو اولي و افرادي كه مالك خودرو نيستند، (اعم از خودروي ايران خودرويي و يا غير ايران خودرويي) مجاز مي باشند.

یعنی کسی چند سال قبل ماشین خریده نمیتونه ثبت نام کنه؟
اینا قرار نیست به این راحتی ماشین به کسی تحویل بدن!
فقط میخوان پولها رو از مردم بگیرن و نقدینگی رو جمع کنن. بعد به بهانه های مختلف و حسب شرایطی که اعلام کردن قراردادها رو فسخ میکنن و ودیعه ها رو با تاخیر چند ماهه بدون سود بر می گردونن.
هنوز دعوتنامه هایی که اوایل سال صادر کردن رو تحویل ندادن. بحث احتکار هم نیست. اصلا قطعه ندارن که بخوان خودرو رو تحویل بدن. اینا هنوز خیلی از قطعات رو نمی تونن تولید کنن. وقتی نوشتن دنا و سورن با رینگ فولادی تحویل میشه یعنی قطعات خودرو موجود نیست.

بالا