برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
چهار تا سوال در مورد صندوق امین آشنا
۱.اگه حضوری ثبت نام کنیم امکان انجام واریز اینترنتی و کلا خدمات اینترنتی نداریم؟
۲.اگه اینترنتی ثبت نام کنیم سندی داریم که پولمون اونجاس؟ :/ (ببخشید من تا حالا چون تو صندوق پول نذاشتم بلد نیستم :) )
۳.وقتی به پول نیاز داشتیم و خواستیم ابطال کنیم هم با اینترنت میشه؟؟
۴.حداقل مبلغ برای صدور چقدره؟

1. مثل اینترنت بانک همزمان همه کارها رو میشه هم حضوری و هم اینترنتی انجام داد.
2. بعد از تایید صدور واحدهاتون می تونید گواهی با مهر و امضای رسمی رو از یکی از شعب کارگزاری سهم آشنا دریافت کنید: http://www.iafi.ir/contact
3. بله، ظرف یکروز کاری و هیچ محدودیتی در واریز و برداشت وجود نداره. اکثر صندوقها بدون کارمزد و با سود روزشمار هستند.
4. در این صندوق 100 هزار تومان معادل 1 واحد.

vahid7767

Registered User
لایک‌ها
44
یه سوال دیگه(البته مربوط به حساب های کوتاه مدت بانکها میشه)
من مثلا حسابم ۵ هزار تومن پولش توشه بعد ۱۰۰ میلیون تومن به مدت ۳ساعت میاد تو حسابم و بعد دوباره به یه حساب دیگه منتقل میشه!
این ۱۰۰ میلیون چقدر سود بهش تعلق میگیره؟ یه روز سود؟

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
یه سوال دیگه(البته مربوط به حساب های کوتاه مدت بانکها میشه)
من مثلا حسابم ۵ هزار تومن پولش توشه بعد ۱۰۰ میلیون تومن به مدت ۳ساعت میاد تو حسابم و بعد دوباره به یه حساب دیگه منتقل میشه!
این ۱۰۰ میلیون چقدر سود بهش تعلق میگیره؟ یه روز سود؟
هیچی
سود به کمترین مانده در روز تعلق میگیره که در فرض سوال 5000 تومانه :general711:

KAZEMI1349

Registered User
لایک‌ها
1
برای بنده 10 درصد واریز شده و بالای ده میلیونم توی حساب بوده امروز هشتم هست من فکر میکنم اینه که دیگه واریزی نمیکنن و همین 10 درصد هست. از طرف دیگه گفتن حساب های قدیم که حساب بنده برای 5 سال پیش هست. فکر کنم چون هنوز برخی بانک ها حتی همین الانم افتتاح حساب کنید روزشمار بیشتر از نور میدهند بسیاری از روزشمارها میره طرف بانک های دیگه یا حساب هایی که از قبل توی بانک های دیگه هست. مثلا بنده خودم حساب بانک آینده ندارم 22 درصدی رو ولی خانمم داره از سال قبل و میتونم بذارم اونجا اگه قرار باشه نور ده درصد بده.
واسه من هم برای ۲۰ میلیون تومن و حساب قدیمی همون ۱۰ درصد ریخته و واریز دوم هم نداشته.از شعبه هم پرسیدم گفت از ۱ ریال تا ۱ میلیارد همون ۱۰ درصده منهم پولم رو انتقال دادم به ملت.

Aho0orA

Registered User
لایک‌ها
28
سلام...

دوستان تا سرمایه 25 تا 30 میلیون بیشترین و بی خطر ترین سود رو کجا میده؟

الان بانک مهر حساب دارم که ماهیانه حدود 23 درصد میده، اما دیروز گفتن که دیگه نمیشه مبلغ اضافه کرد

درمورد این قضیه کسی اطلاعی داره؟

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
واسه من هم برای ۲۰ میلیون تومن و حساب قدیمی همون ۱۰ درصد ریخته و واریز دوم هم نداشته.از شعبه هم پرسیدم گفت از ۱ ریال تا ۱ میلیارد همون ۱۰ درصده منهم پولم رو انتقال دادم به ملت.
خب پس مشخص شد روزشمار نور شده 10 درصد دیگه بحثش تمام شد هر چی روزشمار هست باید کشید بیرون ریخت توی یه جای دیگه

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
خیر نیازی نیست

ببخشید یه سوال دارم درباره صندوق ..

من اگه چند واحد امروز خریداری کنم . اولین سودش چجوری محاسبه میشه و واریز ؟ چون سود های دوره ای 25 ام هر ماه واریز میشه

ahadtk

Registered User
لایک‌ها
205

behzad_vision

Registered User
لایک‌ها
121
عزیزان چند نکته در مورد صندوق امین آشنا بگم:
من به صورت حضوری مراجعه کردم فقط یک رسید داد که نوشته فلان مقدار پول دریافت شده و مهر و امضا مدیر صندوق توی رسید بود. برای دریافت گواهی واحد گفت دوشنبه بیا ولی گفت اگر بخوای برگه گواهی رو بگیری دیگه نمی تونی اینترنتی خرید و فروش کنی.تا تکلیف اون برگه گواهی مشخص بشه برای ابطال یا صدور واحد باید حضوری بیای.البته گفت اکثر افراد برگه گواهی واحدشون پیش کارگزاری می زارن بمونه تا بتونند خرید و فروش اینترنتی بکنند.این از این مطلب.نکته بعدی یکی ضامن نقدشوندگی هست و دیگری ضامن سودآوری و جبران خسارت که این دو با هم تفاوت داره و صندوقی که ضامن سودآوری داشته خیلی خوبه و در اصل سود رو هم تضمین می کنه. که کلا دو تا صندوق بیشتر ضامن سود آوری ندارند. ضامن نقدشوندگی به هیچ عنوان تضمین اصل یا سود پولو نمی کنه بلکه تضمین می کنه توی نرخ اعلامی کارگزار در صدور و ابطال در صورت ناتوانی مدیر صندوق در پرداخت مبلغ مورد نظر رو پرداخت کنه.

mehran_456

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
97
عزیزان چند نکته در مورد صندوق امین آشنا بگم:
من به صورت حضوری مراجعه کردم فقط یک رسید داد که نوشته فلان مقدار پول دریافت شده و مهر و امضا مدیر صندوق توی رسید بود. برای دریافت گواهی واحد گفت دوشنبه بیا ولی گفت اگر بخوای برگه گواهی رو بگیری دیگه نمی تونی اینترنتی خرید و فروش کنی.تا تکلیف اون برگه گواهی مشخص بشه برای ابطال یا صدور واحد باید حضوری بیای.البته گفت اکثر افراد برگه گواهی واحدشون پیش کارگزاری می زارن بمونه تا بتونند خرید و فروش اینترنتی بکنند.این از این مطلب.نکته بعدی یکی ضامن نقدشوندگی هست و دیگری ضامن سودآوری و جبران خسارت که این دو با هم تفاوت داره و صندوقی که ضامن سودآوری داشته خیلی خوبه و در اصل سود رو هم تضمین می کنه. که کلا دو تا صندوق بیشتر ضامن سود آوری ندارند. ضامن نقدشوندگی به هیچ عنوان تضمین اصل یا سود پولو نمی کنه بلکه تضمین می کنه توی نرخ اعلامی کارگزار در صدور و ابطال در صورت ناتوانی مدیر صندوق در پرداخت مبلغ مورد نظر رو پرداخت کنه.

داداش اون دو تا صندوق که میگید تضمین سود آوری دارند کدوما هستند؟

hidavidi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
پس موسسه نور شده 10 درصد اینطور دوستان گفتن من آینده کوتاه مدت 22 درصد مبلغ زیر ده میلیون بود 10 درصد ریخته قوامین حساب 2 میلیون کفش بود دارم بنظر شما کجا بزارم پولمو اگه آینده بشه بالا 10میلیون باز 22 میده

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
ضامن نقدشوندگی به هیچ عنوان تضمین اصل یا سود پولو نمی کنه
مگه قیمت هر واحد از 100 هزار کمتر هم میشه که اصل پول به خطر بیفته؟

اسم این صندوق ها "درآمد ثابت" هست . یعنی یه پولی کم-زیاد یا صفر به سرمایه ات اضافه میشه
اگه قرار باشه از اصل پول کم بشه چه فرقی با صندوق های در سهام که از 100 درصد ضرر تا n درصد سود میدن ؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
مگه قیمت هر واحد از 100 هزار کمتر هم میشه که اصل پول به خطر بیفته؟

اسم این صندوق ها "درآمد ثابت" هست . یعنی یه پولی کم-زیاد یا صفر به سرمایه ات اضافه میشه
اگه قرار باشه از اصل پول کم بشه چه فرقی با صندوق های در سهام که از 100 درصد ضرر تا n درصد سود میدن ؟

اتفاقا منم دیروز به همین موضوع برخوردم
یکبار هم قبلش در مورد تضمین اصل پول سوال کردم که عزیزان وقتی همینطوری اینترنتی واریز می کنن گواهی و تضمین اصل پولی که در کار نیست پس پروسه به چه شکل هست ؟! که متاسفانه پاسخ ندادن یا دوست نداشتن بدن !
یکی از عزیزان دیروز یک لینک داد که قوانین صندوق و ... داخلش عنوان شده بود صندوق بانک سامان بود فکر کنم اونجا نوشته بود زمان برداشت پول به ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری شده هم بستگی داره !
خوب اینجوری اگر ارزش 100 تومن باشه و بعد ریزش کنه به 50 تومن بر فرض 1 درصد هم که بگیریم این اتفاق بیفته یعنی عملا نصف سرمایه رو از دست دادیم این یعنی ریسک پذیری خخخخ

عزیزان متخصصی که اینجا راجب صندوق ها توضیح میدید یا به هر نحوی تبلیغش می کنید لطفا راجب ضمانت اصل پول هم توضیح بدید
اگر ضمانتی برای اصل پول وجود نداشته باشه این کار با ترید کردن و بورس بازی که بسیار پر خطر هست هیچ فرقی نداره حالا می خواد کارگزار بانک انجامش بده یا ... !

شاید هم اشتباه برداشت کردم !

اینم نمونه توضیحات که اون بخش رو مشخص کردم می تونید ببینید :

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم سامان
صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم سامان در تاریخ 1390/03/31 با شماره ثبت ۱۰۸۷۲، نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و شماره ۲۷۷۱۲ نزد سازمان ثبت شرکت‌ها با حداقل ۵۰هزار واحد سرمایه‌گذاری به‌ثبت رسیده است.
برای آگاهی از قیمت روز واحدهای سرمایه‌گذاری و بازدهی این صندوق می‌توانید به نشانی www.samanfund1.com مراجعه کنید.

اگر سرمایه‌گذاران واحدهای خود را پیش‌از ۹۰ روز از زمان تأیید درخواست صدور، ابطال کنند، به‌صورت پله‌ای به آن‌ها جریمه تعلق می‌گیرد. هرزمان‌که سرمایه‌گذار به پول خود نیاز داشته باشد، مبلغ موردنظر ۲ تا ۷ روز کاری پس‌از ثبت درخواست، به حساب معرفی‌شده از سوی او واریز می‌شود. این مبلغ به تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری‌شده و براساس ارزش روز واحدهای سرمایه‌گذاری محاسبه می‌شود.

Last edited:

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
یکبار هم قبلش در مورد تضمین اصل پول صحبت کردم که عزیزان وقتی همینطوری اینترنتی واریز می کنن گواهی و تضمین اصل پولی که در کار نیست !!
یکی از عزیزان دیروز یک لینک داد که قوانین صندوق و ... داخلش عنوان شده بود صندوق بانک سامان بود فکر کنم اونجا نوشته بود زمان برداشت پول به ارزش سهام هم بستگی داره !
خوب اینجوری اگر ارزش 100 تومن باشه و بعد ریزش کنه به 50 تومن بر فرض 1 درصد هم که بگیریم این اتفاق بیفته یعنی عملا نصف سرمایه رو از دست دادیم این یعنی ریسک پذیری خخخخ

عزیزان متخصصی که اینجا راجب صندوق ها توضیح میدید یا به هر نحوی تبلیغش رو می کنید لطفا راجب ضمانت اصل پول هم توضیح بدید
اگر ضمانتی برای اصل پول وجود نداشته باشه این کار با ترید کردن و بورس بازی که بسیار پر خطر هست هیچ فرقی نداره حالا می خواد کارگزار بانک انجامش بده یا ... !

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم سامان در تاریخ 1390/03/31 با شماره ثبت ۱۰۸۷۲، نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و شماره ۲۷۷۱۲ نزد سازمان ثبت شرکت‌ها با حداقل ۵۰هزار واحد سرمایه‌گذاری به‌ثبت رسیده است.
برای آگاهی از قیمت روز واحدهای سرمایه‌گذاری و بازدهی این صندوق می‌توانید به نشانی www.samanfund1.com مراجعه کنید.

اگر سرمایه‌گذاران واحدهای خود را پیش‌از ۹۰ روز از زمان تأیید درخواست صدور، ابطال کنند، به‌صورت پله‌ای به آن‌ها جریمه تعلق می‌گیرد. هرزمان‌که سرمایه‌گذار به پول خود نیاز داشته باشد، مبلغ موردنظر ۲ تا ۷ روز کاری پس‌از ثبت درخواست، به حساب معرفی‌شده از سوی او واریز می‌شود. این مبلغ به تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری‌شده و براساس ارزش روز واحدهای سرمایه‌گذاری محاسبه می‌شود.
منظور از جمله ی قرمز رنگ اینه که ابطال به NAV روز صورت میگیره و سود روزشماره.
در کل ملاک قانونی امید نامه و اساسنامه صندوقهاست که متن کامل با مهر رسمی تمامی ارکان صندوق در وبسایت صندوقها موجوده (بالای صفحه - بخش "درباره ی صندوق"). در همه هم ذکر شده که در شرایط استثنایی مثل جنگ و بحران سیاسی و ... که ارزش اوراق مشارکت ممکن کم بشه ارزش هر واحد می تونه از 100 هزار تومان هم کمتر بشه. ولی نکته در اینه که در حال حاضر بالای 60-90% سرمایه صندوقهای با درآمد ثابت در سپرده های بانکهای مختلف قرار داره که همچین ریسکی ندارند و مابقی سرمایه ها هم در سهام قرار ندارند که ریسک بالایی داشته باشند.
نکته دیگه اینکه تمامی صندوقهای معروف و با سرمایه بالای کشور نزدیک به 6 ساله که فعال هستند و انواع بحرانهای ارزی و تحریم و سیاستهای درست و اشتباه دولتها و نرخ های سود اجباری مختلف رو دیدند، با اینحال ظرف چند ثانیه میشه از طریق وبسایتشون (پایین صفحه - نمودار "قیمت ابطال و ارزش آماری هر واحد سرمایه‌گذاری") روند قیمت صدور و ابطال از روز تاسیس رو مشاهده کرد که هیچگاه زیر 100 هزار تومان نیومدند و روند خطی صعود NAV روزانه کاملا قابل پیش بینی بوده. از نظر تضمین اصل پول این صندوقها اصلا با صندوقهای سهامی قابل مقایسه نیستند!

در کل بحث تبلیغ چیزی در کار نیست، وقتی که حساب 22% روزشمار متصل به شتاب بانک آینده بود خب قطعا همچین محل سرمایه گذاری اولویت داشت، در حال حاضر هم صندوقهای با درآمد ثابت 20-23% مناسب ترین گزینه های سرمایه گذاری هستند، اگه شما محل بهتری سراغ دارید همگی خوشحال میشیم که معرفی کنید.

Last edited:

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
منظور از جمله ی قرمز رنگ اینه که ابطال به NAV روز صورت میگیره و سود روزشماره.
در کل ملاک قانونی امید نامه و اساسنامه صندوقهاست که متن کامل با مهر رسمی تمامی ارکان صندوق در وبسایت صندوقها موجوده (بالای صفحه - بخش "درباره ی صندوق"). در همه هم ذکر شده که در شرایط استثنایی مثل جنگ و بحران سیاسی و ... که ارزش اوراق مشارکت ممکن کم بشه ارزش هر واحد می تونه از 100 هزار تومان هم کمتر بشه. ولی نکته در اینه که در حال حاضر بالای 60-90% سرمایه صندوقهای با درآمد ثابت در سپرده های بانکهای مختلف قرار داره که همچین ریسکی ندارند و مابقی سرمایه ها هم در سهام قرار ندارند که ریسک بالایی داشته باشند.
نکته دیگه اینکه تمامی صندوقهای معروف و با سرمایه بالای کشور نزدیک به 6 ساله که فعال هستند و انواع بحرانهای ارزی و تحریم و سیاستهای درست و اشتباه دولتها و نرخ های سود اجباری مختلف رو دیدند، با اینحال ظرف چند ثانیه میشه از طریق وبسایتشون (پایین صفحه - نمودار "قیمت ابطال و ارزش آماری هر واحد سرمایه‌گذاری") روند قیمت صدور و ابطال از روز تاسیس رو مشاهده کرد که هیچگاه زیر 100 هزار تومان نیومدند و روند خطی صعود NAV روزانه کاملا قابل پیش بینی بوده. در کل از نظر تمین اصل پول این صندوقها اصلا با صندوقهای سهامی قابل مقایسه نیستند!

در کل بحث تبلیغ چیزی در کار نیست، وقتی که حساب 22% روزشمار متصل به شتاب بانک آینده بود خب قطعا همچین محل سرمایه گذاری اولویت داشت، در حال حاضر هم صندوقهای با درآمد ثابت 20-23% مناسب ترین گزینه های سرمایه گذاری هستند، اگه شما محل بهتری سراغ دارید همگی خوشحال میشیم که معرفی کنید.

ممنون بابت توضیحات مفیدت ولی در نهایت نفرمودی اصل پول رو تضمین می کنند یا نه و یا صندوقی در کشور هست که تضمین کنه ؟ اگر تضمین نباشه برای رقم های پایین شاید ترس و ریسک به شدت پایین باشه ولی برای رقم های درشت
به نظر خودم کار عاقلانه ای نیست

Last edited:

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
پس موسسه نور شده 10 درصد اینطور دوستان گفتن من آینده کوتاه مدت 22 درصد مبلغ زیر ده میلیون بود 10 درصد ریخته قوامین حساب 2 میلیون کفش بود دارم بنظر شما کجا بزارم پولمو اگه آینده بشه بالا 10میلیون باز 22 میده
اینده هم کف در حال افزایش می باشد. بسته به شعبه 20-50 میلیون... کم کم داره اعمال میشه... میتونید اگر دارید بزارید آینده ساز

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
یکبار هم قبلش در مورد تضمین اصل پول سوال کردم که عزیزان وقتی همینطوری اینترنتی واریز می کنن گواهی و تضمین اصل پولی که در کار نیست پس پروسه به چه شکل هست ؟! که متاسفانه پاسخ ندادن یا دوست نداشتن بدن !
یکی از عزیزان دیروز یک لینک داد که قوانین صندوق و ... داخلش عنوان شده بود صندوق بانک سامان بود فکر کنم اونجا نوشته بود زمان برداشت پول به ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری شده هم بستگی داره !

عزیزان متخصصی که اینجا راجب صندوق ها توضیح میدید یا به هر نحوی تبلیغش می کنید لطفا راجب ضمانت اصل پول هم توضیح بدید

شاید هم اشتباه برداشت کردم !

یه صندوق پیدا کنین ارزش هر واحدش تو فلان روز زیر 100 اومده باشه .
اگه همچین صندوقی پیدا شد پس اینا هم ریسک کاهش سرمایه دارن

ارزش روز که میگه همیشه 100 یا بالای100 هست .
شاید به خاطر دارایی صندوق هست که سپرده بانکی و اوراق مشارکت هست اینا هم براشون سود داره نه ضرر

مسئله اصلی اینجاست که ارزش هر واحد سر ماه (یا اول دوره) به 100 هزار برمیگرده و از نو شروع میشه
حالا با این فرمول چطوری میتونه از اصل پول چیزی کم بشه .

اگه قرار باشه غیر از ورشکستگی و بمب اتم ، خطر دیگه ای پول رو تهدید کنه خب میریم تو صندوق های "در سهام" که لینکشو دادم پول میزاریم 50 درصد سود میگیریم یا ضررمیدیم

shahab_kookoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
58
اینده هم کف در حال افزایش می باشد. بسته به شعبه 20-50 میلیون... کم کم داره اعمال میشه... میتونید اگر دارید بزارید آینده ساز

آینده ساز واریز بهش همون 21% مونده؟

بالا