برگزیده های پرشین تولز

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
نه همون چند روز پیش با چهار - پنج درصد ضرر فروختم - گفتم که خیلی کم خریدم و با پاسارگاد اشتباه گرفتم!!! در واقع میخواستم بخشی از فولادو به وپارس تبدیل کنم که فهمیدم اشتباه کردم - دیگه نتیجه خرید چند دقیقه ای میشه همین - چند ماه پیش هم سر وتجارت همین اشتباهو تکرار کردم
فعلا فقط کمنگنز و فولاد دارم
دنبال یه جایگزینم برای کمنگنز یا حتی بخشی از فولاد
کمنگنز سهام ارزنده ای هست بچسب بهش
در اخرین گزارش حدودا ۵۵۰ درصد سود درنظر گرفته که عددی چشمگیری در بین سهام های موجود هست
انتظار امسال من از این سهم سود عملیاتی ۵۰۰ تومانی هست
اگر بخواهیم مقایسه ای بین سال گذشته و امسال داشته باشیم تقریبا سود سه ماهه امسال ۷ برابر سال گذشته هست

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
کمنگنز سهام ارزنده ای هست بچسب بهش
در اخرین گزارش حدودا ۵۵۰ درصد سود درنظر گرفته که عددی چشمگیری در بین سهام های موجود هست
انتظار امسال من از این سهم سود عملیاتی ۵۰۰ تومانی هست
اگر بخواهیم مقایسه ای بین سال گذشته و امسال داشته باشیم تقریبا سود سه ماهه امسال ۷ برابر سال گذشته هست
سهم که ارزنده و خوبه ولی من خودم حساب کردم چیزی بین 270 تا 300 سود میده
مگه این که فروش - حالا یا نرخ یا تناژ - به شکل قابل توجهی بره بالا(از این جا به بعد)
البته معدن سرب و روی هم باید تکلیفش مشخص بشه

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
مگه این که فروش - حالا یا نرخ یا تناژ - به شکل قابل توجهی بره بالا(از این جا به بعد)
در صورتی که خواستی سهام رو تعویض کنی کامل خالی نکن بخشی رو نگهدار
اگر تکلیف معدن سرب و روی و طلا و اکتشافات جدید مشخص بشه قیمت های امروز سهام بیشتر شبیه شوخی حساب میشه
تاریخچه سهام نشون میده بخش قابل توجهی از سود بین سهام دارها تقسیم میشه

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
بالاخره بین کارگزاری های پاسارگاد، سهم آشنا، مفید، اگاه کدوم بهتره؟ مزیتای بیشتری داشته باشه.
من هم همین سوال رو دارم اگر دوستان حرفه ای راهنمایی کنن
سمت خودمون فقط مفید رو میتونم ثبت نام کنم اون از طریق دفاتر پیش خوان

1 سوال دیگه این سامانه سجام رو قبلش حتما ثبت نام کنم؟ حالا برای کد بورسی و یا صندوق ها؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
این dps هست؟
1 سوال دیگه این سامانه سجام رو قبلش حتما ثبت نام کنم؟ حالا برای کد بورسی و یا صندوق ها؟
ثبت نام و احراز هویت تو سامانه سجام لازمه. ثبت نام و احراز هویت تو کارگزاری ها هم لازمه
صندوقهای etf تو بورس قابل معامله هست پس ثبت نام و احراز هویت لازمه. انگار صندوق های مشترک (مثل امین آشنا و سهم آشنا و ...) هم دارن ثبت نام تو سجام رو اجباری میکنن

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
با یک مشت حمار بن حمار بن حمار رو به رو هستیم.

دو نماد #حسینا و #حفارس را در tsetmc ببینید. هر دو ذیل گروه "حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات" آمده اند. یعنی وقتی نمادها را در دیده بان بازار گروه بندی می کنی این ها جزو دسته "حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات" قرار گرفته اند. بعد جالب اینجاست p/e گروه این دو نماد متفاوت است. منظورم p/e هر نماد نیست. منظورم p/e گروه آن نماد است. p/e گروه یکی 13 است و آن یکی 24 :general509:

اینجور که نمی شود معامله کرد ...... من می خواهم روند این گروه را بررسی کنم. الان می بینم با اینکه نمادها در یک گروه هستند ولی همان گروه دارای p/e های متفاوت است.

چه کنیم دوستان :rolleyes:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
تو یه فروم بورسی از آگاه و مفید بد میگفتن. بانک پاسارگاد و سهم آشنا چطور هستن؟

-------------------------------------------------------------

این عرضه های اولیه به درد میخورن؟

-------------------------------------------------------------
پربازده‌ترین و زیان‌ده‌ترین‌های نیمه نخست سال
156431_498.jpg

156432_835.jpg

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
من هم همین سوال رو دارم اگر دوستان حرفه ای راهنمایی کنن
سمت خودمون فقط مفید رو میتونم ثبت نام کنم اون از طریق دفاتر پیش خوان

بالاخره بین کارگزاری های پاسارگاد، سهم آشنا، مفید، اگاه کدوم بهتره؟ مزیتای بیشتری داشته باشه.

---------------------------------------------------------------------------------------------

اگه این سهام عدالت رو آزاد کنن چطور میشه معامله شون کرد؟ کاغذیه چطور میشه تو سامانه آنلاین معامله کرد؟

سلام
در سطح خرید و فروش کارگذاری ها تفاوتی باهم ندارن
منتهی مفید و اگاه کمی زبون باز تر هستن گاهی هم کلاس های رایگان در استان ها تشکیل میدهند میتوانید شرکت و سطح اطلاعاتی خودتون رو بالا ببرید و گاهی با افراد حرفه ای تر اشنا بشید

مورد بعد اینکه بهتردر سامانه سجام ثبت نام انجام دهید هزینه ثبت نام و اهراز هویت ۵ هزارتومان هست

سهام عدالت حرف وحدیث زیاد داره ۱۰۰ بار گفتن زیرساخت فرابورس اماده هست ولی خبری ازش نیست . دنبالش نباش سودی نداره

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
سلام
منتهی مفید و اگاه کمی زبون باز تر هستن گاهی هم کلاس های رایگان در استان ها تشکیل میدهند میتوانید شرکت و سطح اطلاعاتی خودتون رو بالا ببرید و گاهی با افراد حرفه ای تر اشنا بشید

مورد بعد اینکه بهتردر سامانه سجام ثبت نام انجام دهید هزینه ثبت نام و اهراز هویت ۵ هزارتومان هست

سهام عدالت حرف وحدیث زیاد داره ۱۰۰ بار گفتن زیرساخت فرابورس اماده هست ولی خبری ازش نیست . دنبالش نباش سودی نداره
سامانه سجام کد بورسی هم میده بعد ثبت نام یا نه باید کد بورسی رو از کارگزاریها بگیریم؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
ظاهرا بیش از 800 هزار کد در عرضه اولیه بجهرم شرکت کرده اند !

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
من برای بجهرم سفارش ثبت نکرده بودم. اومدم خونه دیدم 1447 تا برام ثبت شده. انگار کارگزاری ها خودکار سفارش انجام دادن.
همه عرضه اولیه ها اینطوری هست؟ اگه موجودی داشته باشی کارگزاری انجام میده؟
سلام

اون بد گفتنا بیشتر درباره قطع بودن سیستم و ... بود

کلا خواستم بدونم این سهم های کاغذی (مثل سهام عدالت) چطوریه. اونا رو چطور میشه معامله کرد

الان که کد بورسی داریم، اضافه کردن کد بورسی تو سامانه سجام ضرورت داره؟

سامانه سجام کد بورسی هم میده بعد ثبت نام یا نه باید کد بورسی رو از کارگزاریها بگیریم؟
کد بورسی رو کارگزاری ها میدن. هر شخص یه کد بورسی میتونه بگیره. کد بورسی داشته باشی افتتاح حساب تو کارگزاری دیگه ، زمان کمتری می بره

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
وقتی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) هم روندی رو به رشد را برای بورس در نیمه دوم سال متصور است:

قدرت این نقدینگی احتمالاً باعث خواهد شد تا در نیمه دوم سال، بورس رکوردهای جدیدی را فتح کند. البته باید تأکید کرد که اصلاح در هر روند صعودی بورس وجود خواهد داشت. در دو بازار ارز و سکه، فعلا ثبات حکمفرما است و پیش‌بینی می‌شود که در نیمه دوم سال، اگر در این بازارها رشد قیمتی نیز وجود داشته باشد، به شکل جهش و افزایش خیره‌کننده نباشد. در مورد بازار مسکن نیز باید گفت که احتمالاً در نیمه دوم سال همچنان شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم؛ چرا که قیمت‌های فعلی در این بازار همچنان با قدرت خرید مصرف‌کنندگان مسکن، فاصله بسیاری دارد.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
بعضیا که روی رقم های خیلی بالاتر حرف میزنن صحبت از کمنگنز 5 تومنی و 7 تومنی میکنن !!!

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
من برای بجهرم سفارش ثبت نکرده بودم. اومدم خونه دیدم 1447 تا برام ثبت شده. انگار کارگزاری ها خودکار سفارش انجام دادن.

مفید که اگه پول تو حسابت باشه خودکار خودش انجام میده

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430

اون بد گفتنا بیشتر درباره قطع بودن سیستم و ... بود

کلا خواستم بدونم این سهم های کاغذی (مثل سهام عدالت) چطوریه. اونا رو چطور میشه معامله کرد

الان که کد بورسی داریم، اضافه کردن کد بورسی تو سامانه سجام ضرورت داره؟

کد بورسی رو کارگزاری ها میدن. هر شخص یه کد بورسی میتونه بگیره. کد بورسی داشته باشی افتتاح حساب تو کارگزاری دیگه ، زمان کمتری می بره
نه چنین چیزی امکان نداره کارگزار بدون درخواست مشتری چیزی رو نمیتونه ثبت کنه
خرید و فروش سهام عدالت غیرقانونی هست
ضرورت اینکه کارها راحت تر انجام میشه
کدبورسی رو باید از کارگزاری بگیری سامانه سجام صرفا جهت اهراز هویت هست

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
نه چنین چیزی امکان نداره کارگزار بدون درخواست مشتری چیزی رو نمیتونه ثبت کنه

کارگزاری مفید اگه پول تو حسابت باشه و اون تعهد عرضه اولیه رو امضا کرده باشی خودکار خودش میخره

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
دوستان به نظر شما سهام #دزهراوی را بفروشم یا نگه دارم؟ از یک سو به نظرم رشدش را کرده اما گزارش فروش عالی و شایعه حذف ارز 4200 باعث شده تا نگهش دارم. چه کنم؟

Wallet

Registered User
لایک‌ها
53
دوستان به نظر شما سهام #دزهراوی را بفروشم یا نگه دارم؟ از یک سو به نظرم رشدش را کرده اما گزارش فروش عالی و شایعه حذف ارز 4200 باعث شده تا نگهش دارم. چه کنم؟
شوخی می کنی ؟ اما شاید یک اصلاح بزنه ! نگش دار ( نظر شخصی من )

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
الزام خریداران مواد اولیه پتروشیمی به درج قیمت در سامانه تجارت

وزارت صنعت در نامه‌ای به بورس کالا، خریداران پتروشیمی را مکلف به فروش و درج قیمت محصولات خود در سامانه جامع تجارت کرده و گفته اگر در موعد مقرر قیمت را درج نکنند، سهمیه آنها را تعلیق می‌کند.

با این کار میزان خرید مواد اولیه پتروشیمی در بورس کالا کم می شود. کارمزد خرید و فروش در بورس کالا را هم که کاهش داده اند.

بالا