برگزیده های پرشین تولز

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
شخصا فکر میکنم بطور کلی بازار در محدوده ارزش ذاتی قرار داره و این فشار افزایش پول ورودی به بورس هست که اونو مثبت نگه داشته . امیدوارم اتفاق بدی نیوفته و این افرادی که این روزها به سمت بورس اومدن موندگار بشن .

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
شخصا فکر میکنم بطور کلی بازار در محدوده ارزش ذاتی قرار داره و این فشار افزایش پول ورودی به بورس هست که اونو مثبت نگه داشته . امیدوارم اتفاق بدی نیوفته و این افرادی که این روزها به سمت بورس اومدن موندگار بشن .

سهام ها همه باد کرده هستند .... چه ارزش ذاتی :D

نظر دوستان در مورد #شپنا چه است؟ نمی دانم چرا مبلغ فروش در صورت های ماهیانه شرکت درج نشده اما قرار است یک افزایش سرمایه 150 درصدی از سود انباشته و تجدید ارزیابی داشته باشد. من که مبالغ فروش ماهیانه را ندارم اما در گزارش تفسیری آمده که شرکت پیش بینی می کند سود خالصش 20 درصد نسبت به سال 97 افزایش پیدا کند. ضمن اینکه این افزایش سرمایه برای تامین مالی پروژه های در دست اجرا قرار است انجام شود.

نسبت p/e عالی دارد. من تکنیکالش را نمی پسندم اما از بقیه سهم های بازار بهتر است. در کانال های بورسی پدر و مادر دار هم سیگنالش کرده اند. من واقعا دیگر سهام بدرد بخور که قیمت منصفانه ای داشته باشد پیدا نمی کنم. نظرتان چیست اگر فردا منفی خورد یک پله بهش ورود پیدا کنیم؟

@the boy حاجی افزایش سرمایه فقط خوراک خودته :D

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
سهام ها همه باد کرده هستند .... چه ارزش ذاتی :D

نظر دوستان در مورد #شپنا چه است؟ نمی دانم چرا مبلغ فروش در صورت های ماهیانه شرکت درج نشده اما قرار است یک افزایش سرمایه 150 درصدی از سود انباشته و تجدید ارزیابی داشته باشد. من که مبالغ فروش ماهیانه را ندارم اما در گزارش تفسیری آمده که شرکت پیش بینی می کند سود خالصش 20 درصد نسبت به سال 97 افزایش پیدا کند. ضمن اینکه این افزایش سرمایه برای تامین مالی پروژه های در دست اجرا قرار است انجام شود.

نسبت p/e عالی دارد. من تکنیکالش را نمی پسندم اما از بقیه سهم های بازار بهتر است. در کانال های بورسی پدر و مادر دار هم سیگنالش کرده اند. من واقعا دیگر سهام بدرد بخور که قیمت منصفانه ای داشته باشد پیدا نمی کنم. نظرتان چیست اگر فردا منفی خورد یک پله بهش ورود پیدا کنیم؟

@the boy حاجی افزایش سرمایه فقط خوراک خودته :D
حاجی اگه افزایش سرمایه اش فقط ۱۵۰ درصده که با توجه به قیمت سهمش جذابیتی نداره
اما از نظر بنیادی تعریفشو زیاد شنیدم منتها پالایشگاهی ها تحلیلشون سخته و زود به زود هم باید آپدیت بشه
خودم تا حالا نه خریدم و نه تحلیل کردم و بلد نیستم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
البته پالایشگاهی خوبیش اینه که مشکل فروش و تحریم ندارم حوصله داشتم یه نگاه کلی تو این هفته بهشون میکنم ببینم برای خرید مناسب ان
دربدر دنبال سهم جدیدم

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
رو 42 تومن مقداری وتجارت خریدم الان پشیمونم که چرا با حجم سنگین ورود نکردم:rolleyes: الانم نمیدونم از اینجا بالاتر میره نمیره، اگه میره چقد میره، رشدشو کرده نکرده، حبابه حباب نیست یا ...:rolleyes:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
امروز بعد از چند روز معامله با حجم بالا ، حجم معاملات بورس سه هزار میلیارد تومن و حجم معاملات فرابورس هم هزار و سیصد میلیارد تومن شد . با توجه به این که معمولا تغییرات حجم زودتر از تغییرات روند رخ میده پس شاید بهتر باشه بازار رو با دقت بیشتری رصد کرد . ضمنا دیروز تغییر مالکیت سهام 190 میلیارد تومن به سمت حقیقی ها بوده ، اگر امروز هم تغییر مالکیت به سمت حقیقی ها بوده باشه میشه نتیجه گرفت که حقوقی ها در حال خالی کردن هستند .
دوستان تکنیکال هم اگر نظرشون رو در مورد شاخص کل بگن خیلی خوب میشه .
باز هم بنظرم بازار تا پایان سال متعادل حر کت میکنه یعنی چند روز مثبت و چند روز منفی و روند تیز صعودی یا سقوط نخواهد داشت ( هر چند یک اصلاح 10 تا 15 هزار واحدی محتمل هست ) . دوستان لطفا نظر بدین . چه در مورد شاخص چه صنایع مختلف .
بنظرتون پربازده ترین صنعت تا سال آینده همین موقع چه صنعتیه ؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
رو 42 تومن مقداری وتجارت خریدم الان پشیمونم که چرا با حجم سنگین ورود نکردم:rolleyes: الانم نمیدونم از اینجا بالاتر میره نمیره، اگه میره چقد میره، رشدشو کرده نکرده، حبابه حباب نیست یا ...:rolleyes:

من بودم اضافه نمی کردم. بگذارید کمی افت کند.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
امروز بعد از چند روز معامله با حجم بالا ، حجم معاملات بورس سه هزار میلیارد تومن و حجم معاملات فرابورس هم هزار و سیصد میلیارد تومن شد . با توجه به این که معمولا تغییرات حجم زودتر از تغییرات روند رخ میده پس شاید بهتر باشه بازار رو با دقت بیشتری رصد کرد . ضمنا دیروز تغییر مالکیت سهام 190 میلیارد تومن به سمت حقیقی ها بوده ، اگر امروز هم تغییر مالکیت به سمت حقیقی ها بوده باشه میشه نتیجه گرفت که حقوقی ها در حال خالی کردن هستند .
دوستان تکنیکال هم اگر نظرشون رو در مورد شاخص کل بگن خیلی خوب میشه .
باز هم بنظرم بازار تا پایان سال متعادل حر کت میکنه یعنی چند روز مثبت و چند روز منفی و روند تیز صعودی یا سقوط نخواهد داشت ( هر چند یک اصلاح 10 تا 15 هزار واحدی محتمل هست ) . دوستان لطفا نظر بدین . چه در مورد شاخص چه صنایع مختلف .
بنظرتون پربازده ترین صنعت تا سال آینده همین موقع چه صنعتیه ؟

آن نماد #شپنا را که دیروز گفتم بابت روند گروه فرآورده های نفتی بود. این گروه کمی افت کرده و به نظرم اگر این افت ادامه دار باشد می شود از آن چند نماد را انتخاب کرد. اما خیلی ها تاکید بر روی دارویی ها دارند. در اینکه چه صنعتی پربازده ترین است هیچ نظری ندارم اما قطعا بی ریسک ترین صنعت مربوط به گروه کامپیوتر است.

در مورد تکنیکال شاخص کل هم باید بگویم واقعا هیچ چیز مشخص نیست. اصلا به نظرم شاخص کل الان بر روی تکنیکال و بنیادی نمی چرخد. بحث روانی مطرح است. به قول آقای هلالات یک پولی وارد بورس شده است و ما هم نمی دانیم کی خارج می شود، هر وقت خارج شد فاتحه مع صلوات :D

اگر قرار به اصلاح باشد اعداد فیبوناچی حرف حضرت عالی را تایید می کنند. اگر اصلاحی رخ دهد حدود 10 هزار واحد می ریزد. بلکه هم بیشتر. اما من خودم حس می کنم چند روزی را شاخص بین 315 تا 320 نوسان کند.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,549
بانک سامان چند روزه صف خرید بسته میشه، این هفته 21 درصد رشد داشته. الان من برم بخرم سقوط میکنه.
پریروز واحدهای صندوق اگاه رو فروختم کمنگنز خریدم، کمنگنز دیروز 3 درصد افت کرد، امروز 5 درصد بالا رفت، ازش 0.7 درصد گرفتم. آگاس رو نمی فروختم امروز ازش 3.5 درصد دیگه میتونستم بگیرم

موقعی بورس منفی هست خرید بزنم بهتره. اگه به جای پریروز، دیروز خرید میزدم حداقل 3 درصد از کمنگنز می گرفتم

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,549
سامان رو چش زدم از زمان پست قبل تا الان 3 درصد افت کرد :دی. سهامش رو خریدم ببینم باز میره رو سقف یا نه سقوط میکنه

رشد قیمت بعضی از سهم ها تو هفته اخیر. (قیمتا تا ساعت 12.30 کمتر بیشتر میشن و درصدا بالا پایین میره)
سامان 18%
بجهرم 15.6% (5 روز)
افق 10.1%
خمحرکه 9.2%
وپارس 7.3%
فملی 8.7%
نوری 5.1%
کمنگنز 1.7%

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
دیروز ۲۵۰۰ میلیارد تومن در بورس معامله شده و عجیب تر اینکه ۱۴۰ میلیارد تومن نقدینگی جدید پشت صف های خرید موندن و هیچ سهمی بهشون نرسیده

یعنی به عبارتی ۶۲۵هزار سکه معامله شده و تقاضای خرید برای ۳۵هزار سکه بی جواب مونده و چیزی نبوده که به خریدارا برسه.

این حجم عظیم از گردش مالی و ورود نقدینگی جدید خطرناک نیست آیا؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
این حجم عظیم از گردش مالی و ورود نقدینگی جدید خطرناک نیست آیا؟

خطرناک برای کی؟

اگر زمان خروجشونم به همین شکل عمل کنن برای مردم آره خطرناکه، اما نه برای از ما بهترون :دی

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
خطرناک برای کی؟

اگر زمان خروجشونم به همین شکل عمل کنن برای مردم آره خطرناکه، اما نه برای از ما بهترون :دی
برای بازار و سهامداران و خود شرکت

من برام سواله اینهمه میگن بهترین جای نقدینگی سرگردان بورسه چون اثرات تورمی نداره خب درست، اثرات تورمی نداشته باشه. فرض کنیم ۱۰۰ هزار میلیاردتومن وارد بورس بشه. قاعدتا این وسط سهم هزار تومنی ممکنه بشه ۱۰ هزار تومن. سوالم اینه ایا این افزایش قیمت سهم خوب و مفیده برای شرکت و سهامدارانش؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
برای بازار و سهامداران و خود شرکت

من برام سواله اینهمه میگن بهترین جای نقدینگی سرگردان بورسه چون اثرات تورمی نداره خب درست، اثرات تورمی نداشته باشه. فرض کنیم ۱۰۰ هزار میلیاردتومن وارد بورس بشه. قاعدتا این وسط سهم هزار تومنی ممکنه بشه ۱۰ هزار تومن. سوالم اینه ایا این افزایش قیمت سهم خوب و مفیده برای شرکت و سهامدارانش؟

به نظرم برای همه دلیل رونق بورس و سهام تو این چند ماه اخیر مشخص شده، شایدم اشتباه کنن نمیدونم...

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
به نظرم برای همه دلیل رونق بورس و سهام تو این چند ماه اخیر مشخص شده، شایدم اشتباه کنن نمیدونم...
دلیلش که مشخصه. سقوط ریال + هجوم نقدینگی سرگردان برای حفظ ارزش + تبلیغ های فراوان

اما من سوالم اینه که این قضیه یعنی ورود نقدینگی جدید به بورس تا کجا مفیده؟ مخصوصا برای خود شرکت بورسی

اگه کسی اطلاعات مفید و تخصص داره جواب بده لطفا

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
دلیلش که مشخصه. سقوط ریال + هجوم نقدینگی سرگردان برای حفظ ارزش + تبلیغ های فراوان

اما من سوالم اینه که این قضیه یعنی ورود نقدینگی جدید به بورس تا کجا مفیده؟ مخصوصا برای خود شرکت بورسی

اگه کسی اطلاعات مفید و تخصص داره جواب بده لطفا

البته من در مقامی نیستم که بخواهم به این پرسش جواب دهم، اما چون جو کوچک و دوستانه است می خواهم آنچه که من از بازار سرمایه فهمیده ام را با شما به اشتراک بگذارم:

ما دو مفهوم حجم و ارزش معامله داریم که نخستین مفهوم یعنی حجم مربوط به تحلیل تکنیکال و دومین مربوط به تحلیل فاندامنتال می شود. برای ما سهامداران خرد، خصوصا آن ها که نوسان می گیرند، حجم خیلی مهم است. یعنی اگر فرض گیریم که قیمت ذاتی سهمی 100 تومان باشد اما در بازار با قیمت 200 تومان معامله می شود، با شرط آنکه حجم معاملاتش رو به رشد باشد می توان وارد آن شد. در بورس هم اگر دقت کنید همین اتفاق افتاده است. گزارش ماهانه بورس تهران حکایت از آن دارد که ارزش معاملات شهریور ماه نسبت به مرداد ماه 66 درصد رشد داشته است اما این نکته هم باید در نظر گرفته شود که حجم معاملات نیز +58 درصد بوده است. پس افزایش ارزش معاملات اگر با افزایش حجم همراه باشد موردی ندارد.

من سهامدار خرد هرجا دیدم که اگر ارزش معاملات دارد زیاد می شود اما از حجم کاسته می شود باید از آن سهم بیرون بیایم.

اما چیزی که خیلی از افراد بنیادی کار می گویند آن است که قیمت های فعلی بسیار بیشتر از ارزش ذاتی شرکت ها است. پس آن ها این قیمت ها را قبول ندارند. خیلی از آن ها که از ماه ها قبل فریاد سقوط سر می دهند. پس در اینجا باید استراتژی خود را مشخص کنید. اگر تکنیکال کار می کنید به دنبال حجم باشید و اگر فاندامنتال کار می کنید به دنبال ارزش.

والله در مورد شرکت بورسی یکم قضیه پیچیده تر می شود. حس می کنم شرکت به شرکت فرق می کند. نمی شود یک نسخه واحد برای آن پیچید. قاعدتا یکی از راه های تامین مالی شرکت ها حضورشان در بورس است. پس اگر نقدینگی را همان حجم در نظر بگیریم قاعدتا باید از افزایش نقدینگی در بورس استقبال کنیم.

پس مطالبم را خلاصه می کنم:

1- کسانی که کوتاه مدت کار می کنند باید بیشتر به حجم توجه داشته باشند. حجم بیشتر = سود بیشتر :D

2- کسانی که بنیادی می خرند باید بیشتر به ارزش سهم توجه کنند. شاید برای این دسته از افراد بازار بورس دیگر جای جذابی نباشد.

3- شرکت ها از حجم پول ورودی جدید استقبال می کنند چون راحت تر تامین مالی می کنند.

----------------

می دانم مطلبم اشکالات فراوان دارد پس در دلتان از من ایراد نگیرید، اگر خودتان چیز بهتری می دانید ارائه دهید تا استفاده کنیم :general601:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
گفتنی است در دو ماه گذشته، بیش از ۴هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پول جدید توسط اشخاص حقیقی وارد بازار شده است.

عدد بسیار بزرگ و قابل توجهیه. معادل ۳۶۵ میلیون دلار یا بیش از ۱ میلیون قطعه سکه

با توجه به حجم و ارزش بورس ایران که فکر کنم یک صدم بورس های بزرگ جهان هم نباشه ۳۶۵ میلیون دلار عدد عجیبیه. مثل این میمونه که یه دفعه چند ده میلیارد دلار وارد بورس نیویورک یا لندن بشه :general410:

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
کارگزاری مفید اگه پول تو حسابت باشه و اون تعهد عرضه اولیه رو امضا کرده باشی خودکار خودش میخره
کدوم تعهد نامه عرضه اولیه !!!
طبق قوانین سازمان بورس کارگزاری حق خرید و فروش بدون ثبت درخواست مشتری رو نداره
زنگ بزنید گارگزاری سوال کنید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
چرا بازار یه دفعه اینجوری شد
خیلی عجیب بود معاملات ساعت آخر

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
کدوم تعهد نامه عرضه اولیه !!!
طبق قوانین سازمان بورس کارگزاری حق خرید و فروش بدون ثبت درخواست مشتری رو نداره
زنگ بزنید گارگزاری سوال کنید
ما که هر چی میگیم شما باور نمیکنی بیا اینم خدمت شما : ( سوالی ندارم که بخوام زنگ بزنم :D )
https://support.emofid.com/fa/article/khrd-tomt-aardh-olh-1v1tnrs/

بالا