برگزیده های پرشین تولز

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اگه بورس بازين برين اينجا. يه سري كلاسم ميزاره كه بد نيست. يه مشت فرمولم ميده. ولي اين فرمولا تو بوري بي حساب كتابه ايران بدرد نمي خوره. يه نمونش اين سيمانا. ببينين چه مسخره داره ميره بالا. ولي كلا سايت خوبيه :
http://www.parsportfolio.com

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
سايتها و وبلاگهاي بورسي خوب و مفيد:
مي خواهم چند سايت و وبلاگ خوب در زمينه بورس و سهام را معرفي كنم و مزايا و معايب هر يك را بنويسم:

1-
http://www.parsportfolio.com
محاسن:
قسمت گفت و شنود بسيار خوبي دارد.
قسمتي به نام بازي سهام دارد كه در آن افراد سبد سهامي تشكيل داده و بازده آنرا در زمان مشخصي پيش بيني مي كنند. با گذشت زمان ميزان دقت پيش بيني مشخص مي شود و بر اساس آن امتياز داده مي شود. طبق گفته سايت هر ماه به نفر اول يك سكه طلا داده مي شود.
نمودارهاي خوبي از اطلاعات سهام شركتها در سايت وجود دارد.

معايب:
اطلاعات تابلو خيلي به تاخير به روز مي شود. گاهي بيش از يك روز طول مي كشد.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
معرفي سايتها و وبلاگهاي بورسي:

2-
http://www.irbourse.com

مزايا:
از نظر به روز شدن اطلاعات تابلو بهترين سايت مي باشد و با اختلاف حدود نيم تا يك ساعت قيمتهاي تابلو را ارائه مي دهد.
از نظر ارائه اخبار بازار سرمايه بسيار با سرعت و دقت عمل مي كند. ضمنا امكان جستجو در اخبار در بازه زماني مشخص و كلمات كليدي مشخص وجود دارد.
در اين سايت مي توانيد قسمتي از قوانين و مقررات مربوط به بازار سرمايه، معاملات و . . . را پيدا كنيد.

معايب:
به نظر من عيب خاصي ندارد.

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بورس و سهام ، عاليه بازم بگو

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام به دوستان
من یکسری تحقیقاتی درباره ایران خوردو کردم . که خلاصه شو میگم .
ایران خودرو اخیرا افزایش سرمایه داده و همونطور که تو نمودار زیر دیده میشه :
(ایشالله در پست بعدی فردا صبح یک عکس خوب و بزرگ از نمودار مربوطه میگذارم . )

تا اوائل امسال قیمت ایران خوردو تقریبا متناسب و یکنواخت و بدون تلاطم چندان بود .(تو پایه 200 )
در اثر سیاست هایی که من تابحال نفهمیدم چی بوده امسال ایران خودرو جهش قیمت داشته(البته خیلی خوب بوی نتیجه دادن سیاست انحصاری سازی صنعت خودرو میاد ولی من از چند و چون ریز آن بیخبرم) . میدونید که سهم ایران خوردو سهم با بهترین درجه نقدشوندگی در بازار بوده و هست . یهنی هر زمانی مشتری داره و بلحاظ فروش ریسکی رو متحمل نمیشید.
در برج 5 جایی که ع گذاشته ام مجمع عمومی برگزار شد . و تلاطم مابعد آن بخاطر اثر لحظه ای تصمیمات در مجمع است و کاملا طبیعی است . مقدارش هم نرماله.(تلاطم ها در بلند مدت damp میشند)
نمودار بالایی (زرده ) روند قیمت سهم ، دومی (سبزه) میانگین 30 روزه و آبی میانگین 90 روزه سهم ایران خودروه .
بخاطر این نوسان جدی ایران خودرو که کل بازار رو متاثر کرده مدیران بازار سرمایه تصمیم به جلوگیری از فرصت طلبان و دلالان گرفته اند. و همونطور که بارها اعلام کرده اند که قیمت ایران خودرو حبابه و یهو میترکه در نقطه ای که 2 گذاشته ام از افزایش قیمت ایران خوردو جلوگیری کردند و همونطور که دیده میشه
از روند بشدت صعودی قیمت ایران خوردو کم کرده اند (اینکار مدیر عامل بورس اونو تو موقعیت خیلی بدی قرار داده و همه دارن زیر آبشو میزنند مخصوصا پولدارهای کله گنده صاحب نفوذ تو بورس . کار مدیر اینبود که با تصویب یکسری قانون افزایش قیمت رو از یک حدی ممنوع ولی سقوط رو آزاد میکرد !!!!!). نوسانات ما بعد هراتفاق مهم بخاطر جابجایی سهم(دست بدست شدنشه )، یعنی یکسری سهام دارای ترسو بعد از اعلام مدیران بازار رفتند سهمشونو فروختند و بنظر میرسید که اوضاعه ایران خوردویی ها خراب شه . که شد !!!
اما چون اونها هم زورشون زیاده و در ضمن یک تصمیم بیرونی روی قیمت تاثیر گذاشته بود دوباره روند صعودی برگشته . (نمودار میانگین 90 روزه همینو داره میگه )
در ضمن در نظر سرمایه گذار عاقل و با دید بلند مدت وقتی میانگین 90 روزه اینقدر باحال داره بالا میره میشه با کمی تحقیقات مطمئن بود که این روند کلی ادامه داره . میبینید که نه مجمع و نه تصمیم بورس در میانگین 90 روزه خللی ایحاد نکرده .
البته 90 روزه بعد از این دو اتفاق شیبش شکسته و کم شده و این نشوندهنده کاهش سود و بازدهی کارخونه در بلند مدته اما این اثرش در سالهای بعد دیده میشه و احتمالا در رقابت ایران خودرو با رقباش در اینده و از اونجا که مابقی کارخونه های این صنعت در حال رشدند و هر کدوم (مثل پارس خودرو و سایپا ) واسه خودشون غولی شدن و برنامه های بلند مدتی ریخته اند برای تصاحب بازار ایران خوردو باید کم کم به مابقی شرکتهای این صنعت هم توجه داشت .
بعد از اتفاقی که در 2 افتادنوسانات یواش یواش به سمت قیمت حدود 900 تا 1000 همگرا میشه. بسمت نقطه 3.
این قیمتی است که میشه تا آخر امسال تقریبا بهش اعتماد کرد . در نقطه 3 افزایش سرمایه ایران خودرو رو شاهد بودیم که ما با دیدن ترازنامه شرکت و مابقی شایعات و ... فهمیدیم که شرکت مجبوره افزایش سرمایه بده . حسابهای بانکی شرکت تا آخرین حد مجاز پر پول بود و این نشوندهنده سو مدیریت شرکت ( که کاملا طبیعیه ) و ترسو بودن سهامدارا و هیئت مدیره است . ایران خودرو بشکل هیولا واری و واقعا بدون مدیریت صحیح بزرگ شده . آمارهایی که از وضعیت انبار داری در ایران خودرو میرسه بسیار تکاندهنده است . همچنین خود بنده یکی از رفقام پروژه صنایع داشت تو یکی از شرکتهای وابسته ایران خودرو مدتی کار کرد و خودم شاهد بی سوادی مدیرانش بوده ام . البته منم به مدیران شرکت در تاسیس نکردن شرکتهای جدید(تر!!) و تصمیم جدی بر پیشرفت کیفی وصنعتی نگرفتن موافقم . چون این کارها شرائط فعلی رو جابجا میکنه در حالیکه همین حالاشم اونا عروسی گرفتند با حمایتی که دولت (مخصوصا وزارت بازرگانی ) از صنعت ملی !! و کیفیت کثیف کار اونها میکنه) . (سیاسئ شد ببخشید)
حالا یه نکته تستی بگم .
کار گشته های بازار که این نوسانات رو خوب میشناسند فکر میکنید ظرف چند ماه گذشته چیکار میکردند ؟

جواب : در 2 همزمان با تصمیم بورس میفروختند ( و خودشون هم در ریده شدن به بازار نقش بسزایی میگذاشتند) و با اطمینان به منحنی 90 روزه در پایین ترین قیمتی که میشد (مثل نقطه 4 )یا حداکثر کمی بعد از آن دوباره همون سهمو میخریدند . فکر میکنید همین نوسان به ظاهرکوچک اونهم تو این مدت کوتاه کمتر از کل اون یکسال افزایشه ؟

حال کردید تحلیلو ؟

حرفهای بالا رو من چند روز پیش نوشته بودم . الان سهام ایران خودرو رو پایه 650 باز شده . که با ییش بینی من تفاوت داره اما به همون حدود 900 میرسه تا آخر سال.

جدیدا یه تئوری به ذهنم زده : سرمایه گذاری تو بورس شبیه موج سواریه . نه ؟

در ضمن بعنوان معرفی هم من اینها رو دارم:
persia585.persianblog
barkhat.com
tehran_stock_market yahoo.group
seic tehran yahoo.group
abanbroker.com
neda.net/tse
tsesc.com
به ظاهرشون نگاه نکنید بعضا آدمهای خیلی حرفه ای توشون هست و خیلی بدرد میخورد .

موفق باشید .

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز
با تشكر از تحليل شما بايد عرض كنم تحليلهاي تكنيكال در مقياس چند ماهه كارايي چنداني ندارند.بخصوص كه شما براي تحليل خود فقط از دو ميانگين متحرك ساده (sma) استفاده كرده ايد.
در بازار بورس تهران بدليل دخالتهاي متعدد و غير قابل پيش بيني گروههاي مختلف( از دبير كل گرفته تا سرمايه گذاريها و سهامداران عمده) حتي تحليلهاي فاندامنتال هم اعتبار خود را از دست داده اند.

با تشكر مجدد

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
شما درست ميفرمائيد . اما توجه داشته باشيد متلاطم ترين بازار ها هم از قوانيني تبعيت ميكنند . من از اوضاع نا بسامان بازار تا حدي خبر دارم اما معتقدم بدون شناخت تئوريك داخل اين بازار شدن خيلي خطرناك است . نمونه هاش رو تو گروپي كه معرفي كردم ببينيد .
اسم كار خودم را هم تحليل نميگذارم . فقط يكجور share کردن اطلاعات اولیه است برای دوستانمون اینجا که مثل خود من تازه واردند به بورس.
شما نظرت درباره سود دهی بورس در 3 سال آینده بصورت بلند مدت چیست ؟
در ضمن اطلاعات پایه مثل moving average بنظر من معیار خوبی است . البته من تازه دارم با معیارهای بررسی fundamental آشنا میشوم .
ان شاالله یک فایل pdf فردا میگذارم درباره معرفی این پارامترها .
شما هم وارد بحث بشید فکر کنم بتونید کمک کنید .
حسنی که اینجا داره و سایت پورتفولیو و یاهو گروپ ها ندارند جو صمیمانه و دوستی و عدم مضایقه بین بچه هاست .
موفق باشید .

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اون فايل pdf رو حتما بذار. منتظريم
موفق باشي

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
سلام به دوستان

تا اوائل امسال قیمت ایران خوردو تقریبا متناسب و یکنواخت و بدون تلاطم چندان بود .(تو پایه 200 )
در اثر سیاست هایی که من تابحال نفهمیدم چی بوده امسال ایران خودرو جهش قیمت داشته(البته خیلی خوب بوی نتیجه دادن سیاست انحصاری سازی صنعت خودرو میاد ولی من از چند و چون ریز آن بیخبرم) . میدونید که سهم ایران خوردو سهم با بهترین درجه نقدشوندگی در بازار بوده و هست . یهنی هر زمانی مشتری داره و بلحاظ فروش ریسکی رو متحمل نمیشید.
در برج 5 جایی که ع گذاشته ام مجمع عمومی برگزار شد . و تلاطم مابعد آن بخاطر اثر لحظه ای تصمیمات در مجمع است و کاملا طبیعی است . مقدارش هم نرماله.(تلاطم ها در بلند مدت damp میشند)
نمودار بالایی (زرده ) روند قیمت سهم ، دومی (سبزه) میانگین 30 روزه و آبی میانگین 90 روزه سهم ایران خودروه .
بخاطر این نوسان جدی ایران خودرو که کل بازار رو متاثر کرده مدیران بازار سرمایه تصمیم به جلوگیری از فرصت طلبان و دلالان گرفته اند. و همونطور که بارها اعلام کرده اند که قیمت ایران خودرو حبابه و یهو میترکه در نقطه ای که 2 گذاشته ام از افزایش قیمت ایران خوردو جلوگیری کردند و همونطور که دیده میشه
از روند بشدت صعودی قیمت ایران خوردو کم کرده اند (اینکار مدیر عامل بورس اونو تو موقعیت خیلی بدی قرار داده و همه دارن زیر آبشو میزنند مخصوصا پولدارهای کله گنده صاحب نفوذ تو بورس . کار مدیر اینبود که با تصویب یکسری قانون افزایش قیمت رو از یک حدی ممنوع ولی سقوط رو آزاد میکرد !!!!!). نوسانات ما بعد هراتفاق مهم بخاطر جابجایی سهم(دست بدست شدنشه )، یعنی یکسری سهام دارای ترسو بعد از اعلام مدیران بازار رفتند سهمشونو فروختند و بنظر میرسید که اوضاعه ایران خوردویی ها خراب شه . که شد !!!
اما چون اونها هم زورشون زیاده و در ضمن یک تصمیم بیرونی روی قیمت تاثیر گذاشته بود دوباره روند صعودی برگشته . (نمودار میانگین 90 روزه همینو داره میگه )
در ضمن در نظر سرمایه گذار عاقل و با دید بلند مدت وقتی میانگین 90 روزه اینقدر باحال داره بالا میره میشه با کمی تحقیقات مطمئن بود که این روند کلی ادامه داره . میبینید که نه مجمع و نه تصمیم بورس در میانگین 90 روزه خللی ایحاد نکرده .
البته 90 روزه بعد از این دو اتفاق شیبش شکسته و کم شده و این نشوندهنده کاهش سود و بازدهی کارخونه در بلند مدته اما این اثرش در سالهای بعد دیده میشه و احتمالا در رقابت ایران خودرو با رقباش در اینده و از اونجا که مابقی کارخونه های این صنعت در حال رشدند و هر کدوم (مثل پارس خودرو و سایپا ) واسه خودشون غولی شدن و برنامه های بلند مدتی ریخته اند برای تصاحب بازار ایران خوردو باید کم کم به مابقی شرکتهای این صنعت هم توجه داشت .
بعد از اتفاقی که در 2 افتادنوسانات یواش یواش به سمت قیمت حدود 900 تا 1000 همگرا میشه. بسمت نقطه 3.
این قیمتی است که میشه تا آخر امسال تقریبا بهش اعتماد کرد . در نقطه 3 افزایش سرمایه ایران خودرو رو شاهد بودیم که ما با دیدن ترازنامه شرکت و مابقی شایعات و ... فهمیدیم که شرکت مجبوره افزایش سرمایه بده . حسابهای بانکی شرکت تا آخرین حد مجاز پر پول بود و این نشوندهنده سو مدیریت شرکت ( که کاملا طبیعیه ) و ترسو بودن سهامدارا و هیئت مدیره است . ایران خودرو بشکل هیولا واری و واقعا بدون مدیریت صحیح بزرگ شده . آمارهایی که از وضعیت انبار داری در ایران خودرو میرسه بسیار تکاندهنده است . همچنین خود بنده یکی از رفقام پروژه صنایع داشت تو یکی از شرکتهای وابسته ایران خودرو مدتی کار کرد و خودم شاهد بی سوادی مدیرانش بوده ام . البته منم به مدیران شرکت در تاسیس نکردن شرکتهای جدید(تر!!) و تصمیم جدی بر پیشرفت کیفی وصنعتی نگرفتن موافقم . چون این کارها شرائط فعلی رو جابجا میکنه در حالیکه همین حالاشم اونا عروسی گرفتند با حمایتی که دولت (مخصوصا وزارت بازرگانی ) از صنعت ملی !! و کیفیت کثیف کار اونها میکنه) . (سیاسئ شد ببخشید)
حالا یه نکته تستی بگم .
کار گشته های بازار که این نوسانات رو خوب میشناسند فکر میکنید ظرف چند ماه گذشته چیکار میکردند ؟

جواب : در 2 همزمان با تصمیم بورس میفروختند ( و خودشون هم در ریده شدن به بازار نقش بسزایی میگذاشتند) و با اطمینان به منحنی 90 روزه در پایین ترین قیمتی که میشد (مثل نقطه 4 )یا حداکثر کمی بعد از آن دوباره همون سهمو میخریدند . فکر میکنید همین نوسان به ظاهرکوچک اونهم تو این مدت کوتاه کمتر از کل اون یکسال افزایشه ؟

حال کردید تحلیلو ؟

حرفهای بالا رو من چند روز پیش نوشته بودم . الان سهام ایران خودرو رو پایه 650 باز شده . که با ییش بینی من تفاوت داره اما به همون حدود 900 میرسه تا آخر سال.

persia585.persianblog
barkhat.com
seic tehran yahoo.group
abanbroker.com
neda.net/tse
tsesc.com

موفق باشید .

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
بلک چرا پست منو عینا نعل بانعل روایت کردی (فونت یا اندازش بد بود ؟ ) . از سیبیلای آواتارم خجالت بکش ! :)
آقا این فایل pdf حجمش حدود 500 کیلو بایته و آپلود اینجا اجازه اتچ بیشتر از 100 کیلو قبول نمیکنه !
در ضمن بلک جان اون ftp که قبلا حال دادی و دادی رو من بلد نیستم استفاده کنم ! login میکنم و فایلم رو drag میکنم توی پنجره اش اما چیزی توش نمیره !
در ضمن http://ftp نیست و ftp://ftp است . یا من دارم اشتباه میکنم ؟

:confused:

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
معرفي سايتها و وبلاگهاي بورسي:
3- سايت كارگزاري آبان
http://www.abanbroker.com

محاسن:
قيمتهاي تابلو در اين سايت با تاخير حدود 1 ساعت آپديت مي شود كه بعد از سايت آي آر بورس آپديت ترين سايت از نظر قيمت تابلو مي باشد.
در تابلوي قيمت سهام، مي توانيد قيمت سهم در ساعات مختلف روز را هم ببينيد. (نيم ساعت به نيم ساعت) در حالي كه سايتهاي ديگر تنها قيمت پاياني روز را دارند.
در اين سايت امكان ديدن دستور هاي خريد و فروش وجود دارد. (يعني مثلا براي سهام ايران خودرو، چند سهم و با چه قيمتهايي براي فروش گذاشته شده اند و چند سهم و با چه قيمتهايي در نوبت خريد قرار دارند.)
در قسمت آمارها امكان ديدن آمار و ريز معاملات باطل شده و تاييد شده و . . . وجود دارد.

معايب:
قسمت گفته ها و شنيده هاي اين سايت بسيار مزخرف مي باشد.(آخر ادبيات) چون بدون ثبت نام در سايت امكان نوشتن مطلب وجود دارد، افراد مختلف با اسامي غير واقعي انواع و اقسام شايعات و اخبار و تحليلهاي آبكي را آنجا مي نويسند. وقت خود را با ورود به اين قسمت تلف نكنيد.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از Kako :
سلام
بلک چرا پست منو عینا نعل بانعل روایت کردی (فونت یا اندازش بد بود ؟ ) . از سیبیلای آواتارم خجالت بکش ! :)
آقا این فایل pdf حجمش حدود 500 کیلو بایته و آپلود اینجا اجازه اتچ بیشتر از 100 کیلو قبول نمیکنه !
در ضمن بلک جان اون ftp که قبلا حال دادی و دادی رو من بلد نیستم استفاده کنم ! login میکنم و فایلم رو drag میکنم توی پنجره اش اما چیزی توش نمیره !
در ضمن http://ftp نیست و ftp://ftp است . یا من دارم اشتباه میکنم ؟

:confused:
از مديران محترم پرشين تولز و ديگر دوستان درخواست مي شود براي تخصيص فضا به Kako كمك كنند.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا كمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممك !
احسان چرا اينهمه حجم برا آپلود كمه ؟ آخه pdf زير 100 كيلو كه خيلي كمه !!

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اگه دوست داشتي فايل رو بفرست به ايميل من تا يه جايي آپلود كنم. ممنون
[email protected]

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوستان

ایکس جان اون فایل رو برات میل کردم . ممنون . نمیدونم چرا هر وقت پست هات رو میخونم یاد کارتن نل میافتم . اون داداشش یادته تو تیتراژ سیاهش کرده بودند و زیرش یک علامت سوال گذاشته بودن !
از مسولین سایت چشم یاری و از دوستان توقع شرکت در بحث و نقد کار خودم و دیگران را دارم .

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از Kako :
سلام به دوستان

حالا یه نکته تستی بگم .

حال کردید تحلیلو ؟

persia585.persianblog
barkhat.com
seic tehran yahoo.group
abanbroker.com
neda.net/tse
tsesc.com

موفق باشید .
آقا تحليلت حرف نداره ممنون عالي بود

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
خواهش میکنم . ساق اولاسان اوقلان .
یه سوال دارم . این که تو دستور خرید یا فروش مینویسند حجم و تعداد یعنی چی ؟
خوب اینکه چند نفر سهمشون رو گذاشته اند فروش مگه مهمه ؟ حجمش مهمه که ! نه ؟ اون تعداد نفره ؟

اینهم یک گزارش از ایران خودرو از سایت tsesc :

فایل های ضمیمه

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    84.9 KB · نمایش ها: 34
بالا