برگزیده های پرشین تولز

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از Kako :
سلام
یه سوال دارم . این که تو دستور خرید یا فروش مینویسند حجم و تعداد یعنی چی ؟
خوب اینکه چند نفر سهمشون رو گذاشته اند فروش مگه مهمه ؟ حجمش مهمه که ! نه ؟ اون تعداد نفره ؟
:
تعداد تقاضاهاي خريد و فروش براي تحليل وضعيت بازار مهم است. مثلا فرض كنيد 10000 تا سهم ايران خودرو به قيمت 680 تومن براي فروش گذاشته شده است. براي تحليل وضعيت بازار مهم است كه بدانيم اين تعداد سهم توسط يك نفر براي فروش گذاشته شده است يا توسط 100 نفر! به نظر شما مهم نيست؟

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
....... نمیدونم چرا هر وقت پست هات رو میخونم یاد کارتن نل میافتم . اون داداشش یادته تو تیتراژ سیاهش کرده بودند و زیرش یک علامت سوال گذاشته بودن ! ............

والا من بي تقصيرم.باز خوبه ياد كيلپ بدجنس نمي افتي
;) ;)

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
توضیحات ذیل و فایلهای مربوطه توسط آقای مهرداد خجسته تهیه شده است. با تشکر فراوان از ایشان من آنها را برای استفاده سایر دوستان اینجا قرار می دهم:

شاخص RSI : يك استراتژي براي خريد و فروش سهام

اين شاخص به ما در مورد زمان خريد و فروش سهام كمك مي كنه . دقد قه اي كه اكثر ما داريم اينكه چه وقت سهمي رو بخريم و چه وقت بفروشيم و بدنبال سقف و كف سهم هستيم يكي از راهايي كه ( يكي از راهها نه تنها راه !) وجود دارد RSI است .
RSI از طريق فرمول خاصي بدست مي آيد و نياز به يك سري محاسبات داره. RSI عددي را بين 0 تا 100 به ما مي ده. اگر اين مقدار كمتر از 30 بود زمان خريد است و اگر بالاي 70 بود موقع فروش است. البته بسته به نوع سهم و همچنين شرايط بازار اعداد معيار مي تواند تا حدي تغيير كنه.
اين هم يك نوع استراتژي براي بازي سهام است . تجربيات نشان ميده اين استراتژي موفقيت آميز بوده . اما بايد توجه داشت كه استفاده از اين روش به تنهايي و بدون در نظر گرفتن ساير عوامل نمي تونه كافي باشه .همچنين خود اين روش ريزه كاريهاي بسياري دارد كه جز از راه تجربه بدست نمي آيد.
بعنوان مثال كسي كه از اين مدل استفاده كرده درتاريخ 21/12/81 سهام شركت ايران خودرو را در قيمت 2201 ريال خريده زماني كه RSI=27.38 بوده و در تاريخ 18/1/82 با قيمت 2590 ريال زماني كه RSI=82.55 ميشه فروخته ودر نتيجه چيزي در حدود 17.67% سود كرده...
من فرمولها ومحاسبات RSI را در اكسل پياده كرده ام وروي شركتهاي مختلفي تست كردم . در مجموع شاخص بدي نيست مخصوصا اگه در كنار بقيه روشها استفاده بشه

فایل ورد شامل توضیحات تکمیلی:
http://saipa.free-host.com/RSI.doc

فایل اکسل که فرمولها برای شرکت زامیاد (بعنوان نمونه) در آن پياده شده است:
http://saipa.free-host.com/Zamyad.xls

اميدوارم مورد استفاده قرار گيرد. ;)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
من در tsm سوالی کردم که جواب دادند . مینویسم شاید بدرد خورد .

سلام دوستان
من بتازگی در گروپ شما عضوشدم و خیلی از
پیامها روهم خوندم . مطالب خوبی
توش بود و امیدوارم من هم بتوانم در حد بضاعتم
به این جمع کمک کرده
و از تجربیات شما هم استفاده کنم .
1. چرا coding پیامها با هم فرق دارد ؟ بعضی یونیکد
است و بعضی عربی ؟
2. من در وبلاگها و شایعات دیده ام که اخیرا
ایران خودرو دیزل را بعنوان
سهم آینده دار معرفی میکنند و من دلیل خاصی بر
این موضوع نمیبینم . کسی
نظری راجع بع دیزل نداره ؟
خوب p/e .
اش هم کم نیست و
بنظر میرسه بدرد سرمایه گذاران خرد نمیخوره .
موفق باشید .

جواب دوست عزیز اقبال نیا :

دوست عزيز اخبار غير رسمي ايران خودرو ديزل حكايت از تعديل سود مثبت آن دارد ولي بنظر مي رسد سهام هاي خودرويي تا آخر امسال رشدي نداشته باشند ولي اگر مي خواهيد تا تير ماه سال بعد منتظر شويد خوب هستند. در حال حاضر خريد توسعه صنايع بهشهر ( بدليل تعديل سود قابل توجة ناشي از انتقال و جابجايي سهام زير مجموعه) و پتروشيمي خارك (تعديل مثبت احتمالا تا 115 تومان و بدون ريسك بودن) سرمايه گذاري البرز (فروش سهام زير مجموعه و تعديل مثبت قابل توجه) دارويي جابر (تعديل 9 ماهه و ريسك پايين) را براي سرمايه گذاري يكي دو ماهه پيشنهاد مي كنم ولي توجه داشته باشيد كه ريسك نوسان گرفتن يك ماهه به خصوص در مورد توسعه بهشهر و البرز بالا محسوب مي شود در حاليكه در مورد خارك و جابر ريسك و به تبع آن بازده پايين خواهد بود. با ديد بلند مدت (حداقل تير ماه سال بعد) سهام سيمان (خصوصا فارس تهران و كارون) سهام خودرويي (سايپا ) پيشنهاد مي شود هرچند به احتمال زيادفرصت براي خريد سهام هاي اخير تا پايان سال به قيمت هاي كنوني يا بهتر باقي است (به استثتاي سيمان فارس) . در ضمن از سهام هاي عرضه جديد غافل نشويد.

لطفا ساير دوستان هم اخبار غير رسمي خود را منعكس فرمايند.

با تشكر

اقبال نيا

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
این هم نقدی از آقای مهاجر بر تجارت الکترونیک در بورس که دوهفته پیش خبرشو خوندیم . که از همان مرجع قبلی است . امیدوارم این دوستان راضی باشند من ازشون نقل قول میکنم .

فایل های ضمیمه

• New Microsoft Word Document.doc
    38 KB · نمایش ها: 16

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
tehran_stock_market
yahoo
group

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از sye :
توضیحات ذیل و فایلهای مربوطه توسط آقای مهرداد خجسته تهیه شده است. با تشکر فراوان از ایشان من آنها را برای استفاده سایر دوستان اینجا قرار می دهم:

شاخص RSI : يك استراتژي براي خريد و فروش سهام

اين شاخص به ما در مورد زمان خريد و فروش سهام كمك مي كنه . دقد قه اي كه اكثر ما داريم اينكه چه وقت سهمي رو بخريم و چه وقت بفروشيم و بدنبال سقف و كف سهم هستيم يكي از راهايي كه ( يكي از راهها نه تنها راه !) وجود دارد RSI است .
RSI از طريق فرمول خاصي بدست مي آيد و نياز به يك سري محاسبات داره. RSI عددي را بين 0 تا 100 به ما مي ده. اگر اين مقدار كمتر از 30 بود زمان خريد است و اگر بالاي 70 بود موقع فروش است. البته بسته به نوع سهم و همچنين شرايط بازار اعداد معيار مي تواند تا حدي تغيير كنه.
اين هم يك نوع استراتژي براي بازي سهام است . تجربيات نشان ميده اين استراتژي موفقيت آميز بوده . اما بايد توجه داشت كه استفاده از اين روش به تنهايي و بدون در نظر گرفتن ساير عوامل نمي تونه كافي باشه .همچنين خود اين روش ريزه كاريهاي بسياري دارد كه جز از راه تجربه بدست نمي آيد.
بعنوان مثال كسي كه از اين مدل استفاده كرده درتاريخ 21/12/81 سهام شركت ايران خودرو را در قيمت 2201 ريال خريده زماني كه RSI=27.38 بوده و در تاريخ 18/1/82 با قيمت 2590 ريال زماني كه RSI=82.55 ميشه فروخته ودر نتيجه چيزي در حدود 17.67% سود كرده...
من فرمولها ومحاسبات RSI را در اكسل پياده كرده ام وروي شركتهاي مختلفي تست كردم . در مجموع شاخص بدي نيست مخصوصا اگه در كنار بقيه روشها استفاده بشه

فایل ورد شامل توضیحات تکمیلی:
http://saipa.free-host.com/RSI.doc

فایل اکسل که فرمولها برای شرکت زامیاد (بعنوان نمونه) در آن پياده شده است:
http://saipa.free-host.com/Zamyad.xls

اميدوارم مورد استفاده قرار گيرد. ;)
آقا اين مطلب بالايي كه من نوشتم چرا هيشكي تحويل نگرفت؟ :( :mad: خيلي توپه ها!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
منم دارم مطلبتو ميخونم . sye جان . قربون مرام ! مطلب خيلي خوبيه . بايد امتحانش كرد . منبعش يا پايه علمي اش ؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام sye عزیز
از کاری که کردی خیلی حال کردم . مطلب واقعا ارزشمندی بود و امیدوارم دیگران هم استفاده کنند . من ارزش کارت را کاملا درک کرده و از شما تشکرات فراوان دارم .
سوال :
1 – نوشته بودی :
روش دوم اين است كه بدنبال شركتهايي بگرديم كه در حال حاضر RSI آنها زير 30 است و روند صعودي آغاز كرده اند . البته نقد شوندگي شركتها را هميشه در نظر داشته باشيد (بالاي 50 توصيه نمي شود)
منظورت 50 رتبه اول نقدشونده بازار است ؟
و آیا واقعا با خرید سهم شرکتی با نقد شوندگی پایین دچار ریسک زیادی میشویم . تجربه ای دز این زمینه داری که سهمی رو بخوای بفروشی و نتونی یا دیگران ؟

2 – فرمولهات ساده و قابل پیگیری و انطباق بر شرکتهای دیگر است . ولی من هنوز رفتار rsi رو نسبت به قیمت درک نکردم . یعنی یک جور نرمال سازی نوسانات قیمت در محدوده 1 تا100 است ؟
و اگر قیمت بالا برود rsi بالا میرود یا اینکه بعد از مدتی بتدریج از روند قیمت تاثیر گرفته و بالا میرود ؟

3 – من از نرم افزار دنا سهم مال پارس پورتفولیو استفاده میکنم . واقعا بد است . محیطش بد قیافه و کار کردن باهاش سخت است . دنبال یه نرم افزار تحت ویندوز میگردم که بتونم کارهای مقایسه ای رو توش انجام بدم . با امکانات ویندوز . سراغ داری ؟
البته هنوز سایتی که بشه از توش اطلاعات روزانه یا ساعتی سهام رو بصورت مدون برداشت سراغ ندارم و شدید دنبالشم . وگرنه کیه که ندونه این نرم افزار ها کار خاصی نمیکنند و میشه با excel خیلی بهتر و مفهومی تر اطلاعات رو پردازش کرد . و یکبار که نوشتی دفعات بعد میایی و اطلاعات جدید رو بهش اضافه میکنی یا اطلاعات یه شرکت دیگه رو کپی میکنی جاش .
در این زمینه اگر می آید از دستت کمک کن . مخصوصا که گفته بودی گویا سایتی که بشه باهاش اینکارو کرد سراغ داری.
سوای اطلاعات قیمت روزانه دیگر اطلاعات از قبیل افزایش سرمایه و سال مالی و یا ترازنامه و ... رو هم میشه رو net پیدا کرد ؟

دعا هم چشم . خدایا این محفل دوستانه و بی ریای پرشین تولزو از ما نگیر .
آمین .
این برو بچ گشاده دست و بی چشمداشت را هم به نوای حسابی برسان (بهمراه خود ما و دیگران) .
آمین .
خدایا قوانین حاکم بر بازاربورس را ثابت بفرما !!
کله گنده هایی که با شایعه و نامردی از ضرر دادن خرده پاها سود میگیرند را کله پا بفرما.
منم انگار ملامو خودم نمیدونستم ؟!!
اگر کمک حواستی در ترجمه من هستم تجربه ترجمه هم دارم . خوشحال میشم اگر کمکی ازم بر بیاد و بتونم حتما انجام میدم.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
Kako جان من ابتداي اون مطلب در مورد RSI، نوشتم كه تهيه مطلب توسط خودم نبوده و آقاي مهرداد خجسته اونو تهيه كرده و براي من و عده زيادي ديگر (كه در قسمت گفت و شنود سايت پارسپورتفوليو درخواست كرده بودند) ارسال كرده اند و من آنرا براي استفاده ساير دوستان اينجا قرار مي دهم. (اگه خودم نوشته بودم نمي گفتم خيلي مطلب توپپيه. ولي حالا ميگم: واقعا مطلب توپ و بدرد بخوريه)

در مورد علمي بودن پايه در فايل ورد آمده است كه: " Relative Strength Index يا بطور مخفف RSI بوسيله J.welles wilder در سال 1978 معرفي شده است و به عنوان شاخصي در تعيين نقطه خريد و فروش استفاده مي شود."

پاسخ سوالات:
جواب 1- بله. منظور اين است كه سرمايه گذاري روي شركتهايي كه نقد شوندگي آنها بالاتر 1ز 50 مي باشد توصيه نمي شود. من اين موضوع را از چند نفر شنيده ام. از جمله آقاي مجيد متحدين (كه از كارشناسان سهام مي باشند و اگر مشتري سايت http://www.parsportfolio.com باشيد حتما ايشان را مي شناسيد.) حتما متوجه شده ايد كه به محض اينكه در حوزه سياست يا اقتصاد و . . . اخبار نا مطلوب پخش مي شود بلافاصله صفهاي طويل فروش تشكيل مي شود و طبيعتا كساني كه كارگزار آشنا ندارند در فروش سهامشان دچار مشكل مي شوند. (در شرايط منفي بازار فروش سهام شركتهاي با رتبه نقد شوندگي بالاتر از 50 تقريبا غير ممكن خواهد بود) تا اينجا نظر كارشناسان بود. اما من محتاط تر هستم و سراغ سهامهاي با رتبه نقد شوندگي بالاتر از 30 نمي روم. سراغ سهامهاي تالار فرعي هم نمي روم.

جواب 2- من نمودار قيمت و RSI را در اكسل كشيدم. به نظرم جمله دوم شما درست تر است. يعني اگر قیمت بالا برود rsi بعد از مدتی بتدریج از روند قیمت تاثیر گرفته و بالا میرود. (اگه خواستيد بگوييد نمودار را اينجا بگذارم)
يك نكته اي كه وجود دارد به نظر من قيمت سهم را بايد با سرمايه ثابت در نظر گرفت. يعني نوسان قيمت كه به دليل افزايش سرمايه شركت ايجاد مي شود در محاسبات وارد نشوند. قصد دارم از طريق اي ميل از آقاي خجسته بپرسم. اگر نتيجه گرفتم اينجا مي نويسم.
البته من هم چند روز بيشتر نيست كه با اين روش آشنا شده ام و ممكن است نظراتم 100% درست نباشد.

جواب 3- من در يكي از نوشته هاي قبلي در همينجا در مورد نرم افزار Fund Manager نوشتم و لينكهاي دانلود آنرا گذاشتم. خودم امتحان نكردم. اما فكر مي كنم چيز بدي نباشد. مشكلش اين است كه اطلاعات سالهاي قبل را ندارد.
براي اطلاعات روزانه همون طور كه قبلا نوشتم بهترين سايت http://www.irbourse.com مي باشد. مي توانيد اطلاعات را كپي و در اكسل Paste كنيد. در مورد اطلاعات ساعتي من فقط سايت http://www.abanbroker.com رو سراغ دارم. در مورد ورود اطلاعات به اكسل سايت http://www.tsesc.com خودش گزينه اي براي خروجي اطلاعات تابلو به اكسل دارد. در مورد سال مالي سايت http://www.parsportfolio.com سال مالي مربوط به هر شركت را نوشته است. در مورد افزايش سرمايه مي توانيد در اخبار سايت http://www.irbourse.com جستجو كنيد. مثلا نام شركت و بازه زماني را وارد مي كنيد و تمام اخبار مربوط به آن شركت در بازه زماني مربوطه را مي آورد. در مورد ترازنامه معمولا در زمان تعديل EPS شركتها گزارشي از حسابها ارائه مي دهند كه برخي از آنها بصورت اسكن شده در سايت http://www.parsportfolio.com وجود دارد.
در مورد دعاهات منم ميگم آمين.
اينم سهم آقاي خجسته:
خدايا همه چيزاي خوبو به آقاي خجسته و بقيه بچه هاي باحال اينجا و همه جا و من عطا فرما!

حالا بريم سر سوالاي من:

1- نرم افزار دنا سهم قيمتش چنده؟
2- ايا ميشه از روش كپي تهيه كرد؟
3- حجم برنامش با ديتابيس هاش چقدره؟
4- آيا اطلاعات جديد بازار توسط خود شركت http://www.parsportfolio.com به روز ميشه يا خودمون بايد اطلاعات جديدو وارد كنيم؟
5- ديتا بيسش با چه فرمتيه؟ آيا ميشه ديتابيس رو به اكسل import كرد؟
6- نرم افزار با چه زبوني نوشته شده؟

ارادتمند

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sye :
يك نكته اي كه وجود دارد به نظر من قيمت سهم را بايد با سرمايه ثابت در نظر گرفت. يعني نوسان قيمت كه به دليل افزايش سرمايه شركت ايجاد مي شود در محاسبات وارد نشوند.

درسته نوسان قيمت بر اثر افزايش سرمايه بايد تعديل شود.اينكار در فايل اكسلي كه فرستاديد انجام نشده بود كه
اشتباه است

به نقل از sye :
1- نرم افزار دنا سهم قيمتش چنده؟
2- ايا ميشه از روش كپي تهيه كرد؟
3- حجم برنامش با ديتابيس هاش چقدره؟
4- آيا اطلاعات جديد بازار توسط خود شركت http://www.parsportfolio.com به روز ميشه يا خودمون بايد اطلاعات جديدو وارد كنيم؟
5- ديتا بيسش با چه فرمتيه؟ آيا ميشه ديتابيس رو به اكسل import كرد؟
6- نرم افزار با چه زبوني.

1-قيمت رو الان نميدونم ولي فكر نميكنم زياد باشه .پول اصلي رو براي بروز رساني اطلاعات بدي.
2- آره ميشه ولي همونطور كه گفتم براي وارد كردن اطلاعات جديد بايد پول بدي يا از كسي كه فايل روزانه رو داره بگيري
3-البته بستگي داره اما در هر حال از 400 مگ بيشتر نيست
4-توسط خود شركت با دريافت پول
5- ديتابيسش با foxpro نوشته شده .بله به اكسل هم ميشه وارد كرد ولي يكم زحمت داره

در كل چيز مزخرفيه

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام sye و بقیه دوستان
من واقعا دوست ندارم اینجا فقط ماها پست بزنیم . ترجیح میدم دیگران هم ( از جمله X که از بابت اون حرفم درباره نل ازش معذرت میخوام : شوخی بود بابا ! ) در بحث شرکت کنند . اینطوری هم مسئولین سایت به تاپیک ما توجه میکنند و شاید یکم حجم بیشتری برای attach فایلهامون به ما اختصاص بدند و هم امکان اشتباه بدلیل همفکری تعداد بیشتر کمتر میشه و این به معنی بالاتر رفتن اطلاعات همه ( که هدف ماست ) و پایین آمدن ریسک کاری همه مون در بورسه .
جواب :
1 – نرم افزار رو در مودهای مختلفی میشه خرید . این مود که اطلاعات سهام رو و ریز خرید و فروشها و کلا اطلاع رسانی است 170 تومن در سال گرفتم. یکسری برنامه تحلیلگر بنام 1و2و3 هست که گویا تحلیلگر 1 همراه برنامه بوده و تحلیلگر 2 و3 را باید جداگانه خرید کنید. در ضمن اینکه تو این تحلیل گر ها چی هست و با چه روشی تحلیل میکند معلوم نیست !! و باید در این زمینه به شرکت و صاحبانش اعتماد کنید . (والبته شرکت طبق گفته خودش هیچ مسئولیتی دراین زمینه نمیپذیره !)
اینترفیس برنامه بر پایه داس است . یعنی با اجرای برنامه وارد یک محیط مثل fdisk میشود که باید با انتخاب 1 و2و3 و... بگید میخواید چیکار کنید ؟! مثلا میخواید اطلاعات را باز کنید یا وارد برنامه بشید . با وارد شدن به برنامه وارد محیطی مثل NC میشید که بنظرم 16 رنگه . وسردرد آور . تقریبا هر اطلاعاتی که بخواید توش پیدا میشه ولی برای دیدنش باید مصیبت بکشید . نمیشه resize کرد پنجره ای را . واقعا نمیشه بیشتر از 0.5 ساعت جلوش نشست و باهاش کار کرد. باید حافظه خیلی خوبی هم داشته باشید چون امکان باز کردن دو تا پنجره با اطلاعات دلخواه شما عملا وجود نداره . و باید عدد های چند رقمی را تا حدی وارد ذهنتان کنید یا جایی بنویسید و بعد مثلا برید جای دیگه ای رو باز کنید برای مقایسه.
حتی print screen توش کار نمیکنه !! و دیدید که من مجبور بودم برای عکس گرفتن ازش با دوربین دیجیتال از مانیتور عکس بگیرم !
2و3- حجم کل فایلهای قبل از نصب برنامه 29 مگ !!! و پس از مثلا حدود 90 مگ . قابل کپی هم هست(cd قفل نداره ) و من و مابقی دوستانم همه از یک نسخه استفاده میکنیم .
4- با گرفتن cd از شرکت اطلاعات تا یک تاریخی توش هست و مابقی رو باید دستی واردش کنید . به این صورت که برای هر روز 2 فایل به نامهای askbid.rar , dbfs.rar از طریق اینترانت میگیرید . حجمهاش بترتیب حدود 200 و 20 کیلو بایته . dbfs توش تازه یه فایل زیپ شده با arj است .
این دو فایل را فقط یکنفر میتونه بگیره از اینترانت و اگر دو نفر برند میفهمه و برنامه باطل میشه . واسه همین یکی از ما میگیره و به دیگران mail میکنه .
این دو فایل رو باید در فولدر download کپی کنید و برنامه را اجرا کرده و بگید میخواید اطلاعات باز بشه . بعد اطلاعات بروز میشه و بعد که از برنامه خارج بشید میبینید که اثری از فایلهای کپی شده نیست و برنامه انگار میخورتشون !!
چیز دیگه هم اینه که اگر نرید و برنامه رو برای سال جاری دوباره نخرید برنامه بهتون اجازه استفاده از اطلاعات قدیم رو هم نمیده ! یعنی شرکت استفاده از اطلاعات این برنامه رو بمدت یکسال میفروشه . البته شما اول کار از این موضوع بی خبرید !
5 و 6 – من نفهمیدم چه فرمتیه . احتمالا با فاکس پرو نوشته شده . من یک عکس از فولدر مربوطه میگذارم . شاید شما فهمیدید با چی نوشته شده . Import و export هم که خنده داره! این نرم افزار فقط بدرد این میخوره که
بشینی ببینی چند نفر رفتند چی رو خریدند و فروختند .
قیمت سهام شرکتی که میخوای بدونی چند بوده و چندشده؟
و اینجور چیزها ! اونهم فقط در محیطی با کاراکتر های بزرگ و غیر قابل trace برای چشم !
من اگر مجبور نباشم ازش استفاده نمیکنم . ولی هنوز جایگزینی براش پیدا نکردم .
حالا سایتهایی رو که لطف کردی و معرفی کردی امتحان میکنم .

نظرم تا حالا نسبت به rsi اینه که یه پارامتر ساخته اند که حساسیتش در حد خوبی نسبت به روند قیمت باشه که برای تصمیم گیری خرید و فروش سهم مناسب باشه و در عین حال خیلی متاثر از شرایط موقتی بازار نباشه.
مسلما از روی نمودار قیمت میشه تصمیم گرفت که کی خرید یا فروخت . ولی این پارامتر سوای نرمال بودنش ، به یک معیار در باره یک صنعت میتونه تبدیل بشه . مثلا شما بعد از مدتی به این نتیجه میرسید که ارقام مرزی برای سیمانیها مثلا 40 و 85 است و مثلا در مورد غذایی ها 30 و 70 بهتر است . و این معیار مقایسه صنایع با همه که مهمه و بنظرم درباره یک شرکت بکار بردن این روش خیلی فرقی با تحلیل مستقیم نمودار قیمت نداره . اگر اشتباه میکنم ممنون میشم اصلاح کنید .
یک سوال هم دارم و اون اینه که :
سوای تعداد نفری که میروند و دستور خرید میگذارند پیش کارگزار و گفتید که پارامتر مهمیه ، تعداد یعنی چی ؟ یعنی یکنفرمیره پیش کارگزار و مثلا 1000 تا سهم میخواد دو تا دستور 500 تائی بهش میده که میشه 2 بار ؟ یا نه ؟ یعنی اگر کارگزار 1000 تا سهم درخواستی اونو از دستور فروش 3 نفر تهیه کرد تعداد میشه 3 ؟ اگه ممکنه یکم راجع به چرائی مهم بودن اینها و نحوه نتیجه گیری از این اطلاعات توضیح بدید .

مخلص همگی
یاسر

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من اين پست آخر X رو نديدم .
در ضمن اين فايلها روي برنامه اي كه با user , pass ديگه اي نصب شده كار نميكنند. يعني داخل اين فايل اطلاعات رجيستر شما هست و بدرد يك كاربر ديگه نمي خوره . اما اگر با سی دی شما نصب کنه میشناسه که در اینصورت اطلاعات قبلی و بعدی رو هم باید از شما بگیره!
راستی X جان . من توی دنا سهم جایی برای اکسپورت اطلاعات ندیدم . میشه راهنمایی کنی ؟ فکر کنم نمیشه !

در ضمن من یک پیشنهاد دارم که خودمون اینجا یک workgroup درست كنيم و تقسيم وظائف كنيم . مثلا هر كسي اطلاعات جديد و بدرد بخور سايتي كه ميخواهد را يا مثلا همين ياهو گروپ ها انتخاب كرده و اينجا در اختيار ديگران بگذارد.
من خودم پيشاپيش از اعلام موافقت شما با اجازه اطلاعات مفيد ياهو گروپ tsm را به اينجا منتقل ميكنم.
من با اطمينان ميگم اينجا از ياهو گروپ ها بهتره و دليلش هم 1-دوستي و 2- اديتور قوي اينجاست كه ياهو ازش بهره اي نبرده و بعضي يونيكد مينويسند و بعضي عربي! برا همينم نميشه همه پيامها رو با هم ديد!
موفق باشيد.

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
از جمله X که از بابت اون حرفم درباره نل ازش معذرت میخوام : شوخی بود بابا !
آقا بيخيال اين حرفا چيه عزيزم مارو شرمنده ميكني

--------------------------------------------
در مورد export در برنامه دناسهم:
وقتي شما يه گزارش ميگيريد مثلا گزارش ريز معاملات سيمان فارس از اول مهر تابحال بعد در قسمت امكانات بخش ذخيره گزارشها اين گزارش رو ذخيره كنيد. برنامه دو فايل ميسازه يك فايل بدون پسوند و يك فايل با پسوند dbf
فايل با پسوند dbf رو ميشه با راحتي در اكسل وارد كرد.
در مورد مثال بالا فايل dbf مربوطه رو اينجا ميذارم تا دوستان ببينند

فایل های ضمیمه

• FARS.zip
    1.6 KB · نمایش ها: 20

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خیلی ممنون X جان . ممنون از راهنمائیت ! خیلی خوب بود . و بدردم میخوره . سعی میکنم اون پارامتر خوبی که sye معرفی کرد رو روی خروجی های این نرم افزار تو اکسل پیاده کنم و ببینم خرید و فروشهام تا حالا چقدر با این معیار می خونه .
بهتر نیست پرتفوی مون رو اینجا بنویسیم ( یا یک پرتفوی که فکر میکنیم خوبه : مجازی ) و بشینیم نقد کنیم ؟
راستی شما ها از شرکتهای سرمایه گذاری تو پرتفوی تون دارید ؟ من تا حالا نرفتم سراغشون چون تولیدی نیستند و منم نمی تونم زیاد ریسک کنم و همونطور که میدونید این شرکتها بعنوان نوسان گرفتن خوب هستند ولی برای سرمایه گذاری بلند مدت یا سود گرفتن بدرد نمی خورند ؟ این حرف درسته ؟

در جواب دوست عزیز arash_kh که گفته بود : سیمانها همینجوری دارند میرند بالا ! در حالیکه پ / ای بالا دارند :
p/e شرکتهای سیمان واقعی نیست . یعنی مقایسه p/e سیمانیها و مثلا غذایی ها یا خودرو بعنوان معیار ریسک پذیری خیلی درست نیست . چون بعلت تقاضای بسیار بالا و تقریبا دائم حداقل تا چند سال آینده به سیمان در کشور و دیگر موضوع بالا بودن ارزش افزوده این صنعت ( تبدیل خاک و مصالح کم قیمت به سیمان ذی قیمت ) قیمت سیمان دست کارخونه هاست و نه دست دولت ! هر چقدر هم که سیستم های کنترلی بگذارند نمیشه ! الان قسمت اعظمی از تولیدات کارخونه های سیمان رو سهامدارای عمده این کارخونه ها میخرند ( کاملا قانونی ) و به قیمت حدود 2 برابر قیمت مصوب دولت در بازار وارد میکنند . ( کاملا قانونی ) . حالا دولت بیاید بوق بزند . برا همینه این صفهای طویل خرید سیمان و من توصیه میکنم حد اقل 20 درصد پرتفویتون رو سیمان کنید . (به قیمت مناسب . مخصوصا سیمان فارس فکر کنم اون فایل قبلی رو بررسی کنید به همین نتیجه برسید . )
موفق باشید

بالا