برگزیده های پرشین تولز

amirphp

Registered User
لایک‌ها
223
اگر به ارائه آمار باشه، از تورم 10 درصدی چه خبر؟ ;)
اینا همش کشکه
اینا شاخص رو در نظر میگیرن
نمیگن ایران خودرو 150 تومنی تو 2 ماه شد 450 تومن
نمیگن کنتورسازی ایران تو 3 ماه 7 برابر شد
بورس جای ریسک های بزرگ هست

4li2afm

Registered User
لایک‌ها
164

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
فعلا که دولت داره از بانک جهانی وام میگیره برای اداره کشور .
شاید مالیات رو افزایش هم بدن . این کم شدن یارانه ها و...
چند جا هم فتن که بانک ها دارن ورشکست میشن و با استقراض از بانک مرکزی زنده موندن .

با این اوصاف من پش بینیم اینه که بازار ارز رشد بهتری خواهد داشت . حداقل در اواخر این سال . و چون اینجا بورس با ارز رابطه معکوس داره احتمالا ریزش داشته باشیم .

حالا این یک فرضیه و نگاه فاندمنتال بود . از اساتید خواهش میکنم این تحلیل رو نقد کنند .

kateb

Registered User
لایک‌ها
199
چند سوال دارم که از دوستان حرفه ای و با تجربه ممنون میشم جواب بدید البته از اینکه یه مقدار طولانی شد عذر میخوام ولی فکر میکنم سوال خیلی از افراد مبتدی باشد:

چند وقتی هست که دارم تحقیق میکنم توی بورس وارد بشم یا نه؛ اینجور که بررسی کردم ظاهرا یادگیری تحلیل تکنیکال برای شروع کافیه، ایا واقعا همینطوره و یا تحلیل فاندامنتال خیلی ضروری هست؟ به عبارتی صرف دانستن تحلیل فنی کافیه برای وارد شدن به بورس؟

تحلیل تکنیکال هم دو جا توی شیراز دوره برگزار میکنن ولی به نظرم رسید خیلی به درد بخور نیستن و بیشتر روی جذب مشتری با تبلیغات و غلو کردن دارن کار میکنن تا رزومه قوی مدرس. دو سه تا جزوه و کتاب الکترونیک پیدا کردم که دقیقا سرفصلایی که اون دوره ها گفته بودن، توی اون اموزش داده، میخواستم بدونم ایا برای یادگیری و شروع همین کفایت میکند یا نه باید حتما کلاسی دوره ای چیزی برم؟

اینم بگم که از لحاظ یادگیری و تحلیل و خوداموزی هیچ مشکلی ندارم و انقدر با مسائل پیچیده تر درگیر بودم که چهار تا نمودار یاد گرفتن برام کار دشواری نیست، اما از چیزی که دل میزنم اینه که واقعا شاید یه سری نکات توی بازار بورس واقعی باشه که حتما باید یکی بهم یاد بده و البته شاید اینطور هم نباشه و در نهایت باید تجربه کنم، نظر شما چیه؟

در کل اگر بخوام وقت بذارم و یاد بگیرم و حرفه ای کار کنم، ایا واقعا بازار سود اوری است؟ میدونم ریسک دارد ولی ایا سود ان به ریسکش می ارزد؟ چون ریسک توی هرکاری هست حتی دستفروشی!!! ولی اینکه در ازای اون ریسک چه چیزی عاید می شود اهمیت دارد.

ممنون از راهنمایی و وقتی که گذاشتید

House Of Site

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بورس به شدت وضعیت بدی به نظر میاد داشته باشه اما یکی از دوستان همچنان میگه بهترین روش اینه که پولم رو توی بورس بسپرم دسته یک اینکاره
نظر شما دوستا چیه؟
ممنون میشم کمک کنید

hamidrta

Registered User
لایک‌ها
12
سلام دوستان من می خوام در بورس شروع کنم. با 100 هزار تومان.
مشهد هستم کجا برم ثبت نام کنم/؟
می خوام کارهام انلاین باشه بیشتر چون کارمندم حضوری نمی رسم برم عزیزان...
برای شروع کار راهنمایی کنید منو...کجا ثبت نام کنم و..سایتی ؟چیزی؟هست؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
سلام دوستان من می خوام در بورس شروع کنم. با 100 هزار تومان.
مشهد هستم کجا برم ثبت نام کنم/؟
می خوام کارهام انلاین باشه بیشتر چون کارمندم حضوری نمی رسم برم عزیزان...
برای شروع کار راهنمایی کنید منو...کجا ثبت نام کنم و..سایتی ؟چیزی؟هست؟
یه کارگزاری انتخاب کن و برو ثبت نام کن
من خودم مفید هستم اما توی عرضه اولیه بازی در میاره
معروف ها اینا هستن آبان و کشاورزی و مفید
آبان میگن توی عرضه اولیه بهتره

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
بورس به شدت وضعیت بدی به نظر میاد داشته باشه اما یکی از دوستان همچنان میگه بهترین روش اینه که پولم رو توی بورس بسپرم دسته یک اینکاره
نظر شما دوستا چیه؟
ممنون میشم کمک کنید
والا الان میگن رو به صعود میره و احتمال افت کمه مخصوصا با کم شدن سود بانکی
کلا در بورس ایران توی این دو ماهی که واردش شدم جز رانت و دزدی و ... چیزی ندیدم اما به هر حال توی هر بازاری میشه سود کرد تحلیل یاد بگیر و بلند مدتی کار کت حداقل دو برابر سود بانکی سود میکنی

hamidrta

Registered User
لایک‌ها
12
بچه ها من از ظریق سایت مفید ثبت نام انلاین انجام دادم
حالا برای تایید هویت می خوام حضوری برم چند تا سوال:
1.حضوری برم بکد بگیریم باید حتما همونجا واریز وج کنم و سهم بخرم یا نه؟
2.وقتی حضوری رفتم باید بگم کدوم یک از پلتفرمهای معاملات را می خوام انجام بدهم یا خیر/؟مثلا پلت فرم اینترتی یا پلاس؟
3.کدوم یکی از پلت فرمها برای من که می خوام انلاین کار کنم بهتره؟گوشی؟پلاس؟اینترنتی ولاغیر
با سپاس

mohsen418

Registered User
لایک‌ها
94
نه ربطي به واريز نداره و ميتونه حساب كارگزاريت خالي باشه
من مفيد آنلاين دارم www.mofidonline.com
فقط احتمالا براي اينترنتي آنلاين يه آزمون تستي الكي هم بايد بدي

mohsen418

Registered User
لایک‌ها
94
والا الان میگن رو به صعود میره و احتمال افت کمه مخصوصا با کم شدن سود بانکی
کلا در بورس ایران توی این دو ماهی که واردش شدم جز رانت و دزدی و ... چیزی ندیدم اما به هر حال توی هر بازاری میشه سود کرد تحلیل یاد بگیر و بلند مدتی کار کت حداقل دو برابر سود بانکی سود میکنی
بذاريد تكليف شاخص فردا با مقاومت ٧٤٥٠٠ مشخص بشه بعد تصميم به ورود بگيريد
متاسفانه در بورس ما همه چشمشون به شاخصه

hamidrta

Registered User
لایک‌ها
12
نه ربطي به واريز نداره و ميتونه حساب كارگزاريت خالي باشه
من مفيد آنلاين دارم www.mofidonline.com
فقط احتمالا براي اينترنتي آنلاين يه آزمون تستي الكي هم بايد بدي
متشکرم فقط واریز انلاین داره؟بعد می تونی راحت خرید و فروش انلاین انجام بدی؟دیگه نیازی نیست بری کارگزاری که درسته؟

hamidrta

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان چون می خوام تازه شروع کنم به من پیشنهاد دادن تو صندوق های سرمایه گذاری سرمایه گزاری کنم.

حتی میگن بعضی صندوق ها سود تضمینی میدن؟چند صندوق خوب به من معرفی کنید و بگید چطور کار می کنند؟ تضمینی برای سود دارند یا نه و حداقل سرمایه گزاری که باید بکنی در صندوق ها چطوره با تشکر

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
دوستان چون می خوام تازه شروع کنم به من پیشنهاد دادن تو صندوق های سرمایه گذاری سرمایه گزاری کنم.

حتی میگن بعضی صندوق ها سود تضمینی میدن؟چند صندوق خوب به من معرفی کنید و بگید چطور کار می کنند؟ تضمینی برای سود دارند یا نه و حداقل سرمایه گزاری که باید بکنی در صندوق ها چطوره با تشکر
سلام
با 100 تومن چیزی گیرت نمیاد وقت تلف کردن هست جنبه اموزشی هم نداره
سود تضمینی نداریم اینا برا مشتری جذب کردن هست
در سایت بورس قسمت صندوق ها مقدار عملکردشون تو مدت های مختلف مشخص هست زیاد فرقی ندارن معمولا وقتی بازار صعودی هست همه سود میکنن چون تنوع سبد کالایی دارن حالا درصدهاش فرق داره که برای مشتری خرد زیاد عدد قابل توجهی نیست

hamidrta

Registered User
لایک‌ها
12
متشکرم فقط واریز انلاین داره؟بعد می تونی راحت خرید و فروش انلاین انجام بدی؟دیگه نیازی نیست بری کارگزاری که درسته؟
ممنون دوستان عزیز کسی هست جواب این سوالم رو هم بده؟
الان خودم شورع به کار کنم یا از طریق صندوق های سرمایه گزاری؟ پیشنهاد دوستان چیه؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ممنون دوستان عزیز کسی هست جواب این سوالم رو هم بده؟
الان خودم شورع به کار کنم یا از طریق صندوق های سرمایه گزاری؟ پیشنهاد دوستان چیه؟
بله واریز و برداشت انلاین هست نیازی به مراجعه حضوری نیست
هرجا اینترنت باشه شما میتونید معاملعه انجام دهید
بستگی به سرمایه ات داره که چگونه کارت رو شروع کنی با 100 تومن خودت شروع کن ولی توقع اصلا نداشته باش سود کنی

ali 14007

Registered User
لایک‌ها
58
دوستان سلام نمیدونم سوالمو جای درستی مطرح میکنم یا نه
واسه من سال 80 مقدار 1000 عدد سهام شرکت کف (شکف) خریداری شده
که سود سهامم باز به صورت سهم اضافه میشده به سهاما
آخرین مدرک و اطلاعی که دارم از سهاما مال سال 85 هستش که نوشته مقدار سهم 3304 عدد
سال پیشم رفتم پیگیر شدم ولی متاسفانه هی پاسمون دادن اینور اونور و نه سود و دادن نه حتی گفتن چقدر سهم دارم الان
از کجا باید پیگیری کرد یا شکایت حتی؟
کارگذاری برم پیگیری هاشو واسم انجام میدن؟
کلا هم یه 16 هزار تومن و یه 37 هزار تومن از سود سهاما برداشت شده طی ساهای 80 تا 85
هیچی نه دریافت کردیم نه سودی دادن
اصلا امکان فروش کل سهام هست و اگه هست چطور؟
به راهنمایی کنید ممنون میشم
با تشکر

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
دوستان سلام نمیدونم سوالمو جای درستی مطرح میکنم یا نه
واسه من سال 80 مقدار 1000 عدد سهام شرکت کف (شکف) خریداری شده
که سود سهامم باز به صورت سهم اضافه میشده به سهاما
آخرین مدرک و اطلاعی که دارم از سهاما مال سال 85 هستش که نوشته مقدار سهم 3304 عدد
سال پیشم رفتم پیگیر شدم ولی متاسفانه هی پاسمون دادن اینور اونور و نه سود و دادن نه حتی گفتن چقدر سهم دارم الان
از کجا باید پیگیری کرد یا شکایت حتی؟
کارگذاری برم پیگیری هاشو واسم انجام میدن؟
کلا هم یه 16 هزار تومن و یه 37 هزار تومن از سود سهاما برداشت شده طی ساهای 80 تا 85
هیچی نه دریافت کردیم نه سودی دادن
اصلا امکان فروش کل سهام هست و اگه هست چطور؟
به راهنمایی کنید ممنون میشم
با تشکر
ببین در مورد گرفتن سود نمیتونم کمکت کنم چون تازه کارم اما باید پیگیری کنی و این که یه سایتی هست برای شکایت اما آدرسشو نمیدونم
اما در مورد سهم بررسی کردم 26 تیر مجمعش هست البته سودی ظاهرا نداده که بخواد تقسیم کنه امسال
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=58602432837130018#

به هر حال شما میری کارگزاری حساب آنلاین باز میکنی بعد میای یه مبلغ کمی مثلا 100 هزار تومان که کمترین حد سفارشه سهم همین شرکتو میخری بعد میری از حسابت درخواست تغییر ناظر میدی کارگزاری اتومات خودش کل سهمایی که از قبل داشتی رو برات منتقل میکنه به این حسابت و میتونی بفروشی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
البته بگم شما حساب آنلاین هم نگرفتی نگرفتی چون این شرکت توی بازار پایه است آنلاین معامله نمیشه و باید اینترنتی یا تلفنی سفارش بدی
اگر هم کلا میخوای توی بورس باشی که همون آنلاین بگیر

بالا