برگزیده های پرشین تولز

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
سامان 3 درصد دیگه منفی شد، 295 تومن. بالای 3 میلیون سهم روی فروش با 3 درصد منفی هست. پایین ترین قیمت 30 روز گذشته 284 تومن بوده 6/25 .. این رفتارا یعنی چی؟ دیروز 304 تومن نفروختن الان میخوان یا 3 درصد منفی سهامشون رو رد کنن؟ خب اگه نفروشن قیمت بالا میره می تونن با قیمت بالاتری بفروشن، یا اینا عمدا میخوان قیمت پایین بیاد؟
rsi اومده 47.4
استوکستیک d شده 9.93
پیشنهاد 2 برابر شدن سرمایه رو دادن
هنوز قیمت نزولیه.

8 مهر که بالاترین قیمت رو ثبت کرد و بعد نزولی شد rsi روی 79.96 و استوکستیک D روی 94.96 بوده

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه گروه بانک و خودرو همگام با بازار رشدی بیشتر از دیگر سهم‌های بنیادی را تجربه کردند، گفت: در موقعیت کنونی باید منتظر دست به دست شدن سهام و اصلاح درون کانالی در این گروه‌ها باشیم.

گفتگو خبرگزاری جمهوری اسلامی با امیرعلی امیر باقری

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
گفتم دوتا صورت مالی مقایسه کنی از اطلاعاتتون استفاده کنیم
آخه کاری نداره
کافیه یک صورت مالی پارسال رو با امسال مقایسه کرد مثلا کمنگنز به عنوان شرکتی که هزینه مواد اولیه اش تقریبا ثابته یا فخوز به عنوان شرکتی که هزینه مواد اولیه اش با تغییر نرخ افزایش پیدا میکنه

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
حجم معاملات بورس نسبت به هفته ابتدایی مهر افت قابل توجهی را داشته ....

تعداد و ارزش معاملات هم کمتر شده است اما به شدت حجم معاملات نیست!

تو #دزهراوی، داروسازی حکیم قشنگ دارد تر می زند به سهم! هر روز دارد می فروشد. یکی برود به داد نمادهای بازار پایه برسد. #شپلی و #شمواد ظرف یک ماه گذشته 30 درصد قیمتشان ریخته اما باز هم صف فروش است! آقاجان مگر باید دیگر چقدر بریزد که دست بردارید؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
دزهراوی از 23 مرداد که 400 تومن بوده طی 30 روز کاری به 1100 تومن رسیده. اگه بخواد 38 درصد اصلاحشو تکمیل کنه الان 833 تومن میشه حمایت سهم. اگه از این بره پایین تر احتمال کاهش تا 750 رو داره.

اشباع خرید دزهراوی در هفته گذشته یه چیز باور نکردنی و تاریخی بوده. 13 مهر 65 میلیارد تومن دزهراوی معامله شده، اونهم بعد از 175 درصد رشد طی 30 روز. استراتژی خریداران چی بوده؟ رشد تا بی نهایت؟ مگه شاتل فضاییه؟

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
دوستانی که تحقیق کردن به نظرتون بهترین سهم های بنیادی و کمتر رشد نکرده بازار به دید میان مدت چی هستن ؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
سامان امروزم صف فروش چند میلیونی تشکیل شده بود انگار چند نفر همه رو خریدن. باز صف چند صد هزاری تشکیل شد

برعکس این چند روز، حقوقی ها بیشتر فروش داشتن، 67 به 33 درصد. خرید حقیقی ها 1 درصد بیشتر از فروش بوده

-----------------

چکاپا اگه اشتباه نکنم صبح منفی بود الان +3.35 شده

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
@the boy

آقا این #شپنا باز شد و سهام جایزه هم در پرتفوی لحظه ای ثبت شد اما در قسمت پرتفوی سپرده گذاری مرکزی در بخش دارایی ثبت نشده است! من تا به حال افزایش سرمایه شرکت نکرده ام. می خواهم ببینم خیلی طول می کشد تا سهام جایزه به سهام اصلی تبدیل شود؟ تا هنگاکی که ثبت نشده اگر دارایی فعلی خودم را بفروشم تکلیف سهام جایزه ام چه می شود؟

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
برای من دیروز از سهم دتوزیع که قرار بود 150 تا بخره تو عرضه اولیه فقط 65 تا خریده بودش مبلغ هم کافی داشتم
#تپکو سهمش ارزش داره؟
#کویر هم 2 روز میزارم بخره بهم نمیرسه

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
@the boy

آقا این #شپنا باز شد و سهام جایزه هم در پرتفوی لحظه ای ثبت شد اما در قسمت پرتفوی سپرده گذاری مرکزی در بخش دارایی ثبت نشده است! من تا به حال افزایش سرمایه شرکت نکرده ام. می خواهم ببینم خیلی طول می کشد تا سهام جایزه به سهام اصلی تبدیل شود؟ تا هنگاکی که ثبت نشده اگر دارایی فعلی خودم را بفروشم تکلیف سهام جایزه ام چه می شود؟
یکی دو ماه طول میکشه تا قابل معامله بشه

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
برای من دیروز از سهم دتوزیع که قرار بود 150 تا بخره تو عرضه اولیه فقط 65 تا خریده بودش مبلغ هم کافی داشتم
قرار بود چیه
به همه همین قدر رسیده - تعداد سهم ها رو تقسیم بر تعداد شرکت کنندگان می کنند و به یک میزان بین همه تقسیم میکنند - قراری در کار نیست

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
نه سرجاش میمونه:oops: حالا محض احتیاط ده تا دونه اش را نگه دار :oops: از سیستم شخمی اینا هیچی بعید نیست :oops:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
قرار بود چیه
به همه همین قدر رسیده - تعداد سهم ها رو تقسیم بر تعداد شرکت کنندگان می کنند و به یک میزان بین همه تقسیم میکنند - قراری در کار نیست
والا قبلش تو اعلانش زده بود به هرکی 150 سهم میرسه. نزده بود 65 تا و برام سفارش 150 تا هم گذاشته بود مفید. حالا بازم شما بهتر میدونید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
اون سقفه یعنی حداکثر اینقدر به همه می‌تونه برسه

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
@mehrdadb3

بله عزیز، شما درست می فرمایید. از بس تعداد کدهای معاملاتی زیاد شده که چندین عرضه اولیه است که به تعداد اعلام شده سهم نمی رسد. حالا نکته جالب سهم #دتوزیع امروز صبح بود که اصلا در پرتفوی سرمایه گذاری مرکزی نمایش داده نمی شد :D

در مورد #تپکو برایم یک چیز سوال شده. شما چه علاقه ای به سهام بازار پایه داری :p به نظرم ریزش هپکو نهایتا تا 81 تومان باشد. از لحاظ نموداری خوب است. اما از لحاظ بنیادی نمی دانم. در کل فکر می کنم وقتی کارگران یک شرکتی دست به شورش می زنند یعنیاوضاع شرکت خوب نیست. تصمیم با خودتان....

در خصوص خرید #کویر هم اگر خواستی مقایسه ای با #فولاد انجام بده بعد تصمیم بگیر کدام را بخری ....

@mohammad200
@mehrdadb3

به نظرم فولاد یک سهم بنیادی خوب است که جا برای بررسی بیشتر دارد. نکات زیر را از گوشه و کنار اینترنت گردآوری کردم ....

1) فولاد روی حمایت 453 تومان قرار دارد و محتمل است تا 434 تومان بریزد، اما روندش مثبت است.

2) رانت خوار است و این به نفع شرکت تمام می شود :D

3) قرار است یک افزایش سرمایه 61 درصدی از محل سود انباشته داشته باشد. ضمن اینکه فولاد مبارکه مالک 96 درصد از فولاد هرمزگان با نماد#هرمز است و این شرکت هم قرار است افزایش سرمایه ای 100 درصدی داشته باشد. نگاهی که به گزارش توجیهی افزایش سرمایه می کردم نشان می داد که با انجام افزایش سرمایه سود خالص سال 99 نسبت به سود خالص سال 98 اگر افزایش سرمایه ای انجام نگیرد 3000 میلیارد تومان بیشتر می شود.

4) نسبت p/e کم که خیلی عالی است.

5) فروش شهریور ماه نسبت به متوسط فروش پنج ماه گذشته بالاتر بوده است. طی سه ماه سال جاری هم تولید محصول نهایی شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است.

6) مصرف فولاد جهان در سال 2018 نسبت به سال 2017 چهار درصد رشد داشته و ایران هم جزو ده تولید کننده برتر فولاد جهان است. تولید فولاد ایران در سال 2019 نسبت به 2018 هم افزایشی بوده است. در بحث صادرات باید بگویم که مقدار فروش تغییر نکرده اما ارزش فروش به لطف نرخ تسعیر ارز در سه ماهه سال 98 هشتاد و یک درصد رشد داشته است و شرکت این رشد را تا پایان سال متصور است.

7) مدیرعامل #فولاد هم گفته که در شش ماهه سال 98 نسبا به کل سال گذشته فروش داخلی داشتند. ضمن اینکه قرار است پروژه نوردم گرم 2 ظرف سه سال آینده به بهره برداری برسد.

8) وزارت صمت روی صادرات سنگ آهن تعرفه وضع کرده! نمی دانم این به نفع فولادسازان است یا خیر :rolleyes:

7) افزایش نرخ گندله به ضرر شرکت تمام شده اما به نظر می رسد که #فولاد + #ومعادن در حال لابی گری برای متوقف نمودن این روند هستند.

7) نسبت بدهی سه ماه سال 98 به 97 کاهشی بوده و نسبت حاشیه سود خالص در همین دوره افزایشی که هر دو خبر خوبی است.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
خدا شانس بده .... یعنی من *** تو هرچی تحلیل :(

تو رو خدا بازار رو ببینید. همه سهم ها منفی 4 5 هستند. بعد یه مشت گوسفند رفتند روی نماد#غنوش صف خرید تشکیل دادند. غنوشی که 900 درصد فقط ظرف 6 ماه گذشته سود داده.... غنوشی که p/e = 100 داره :oops: آقا چجوریاس ............

-------------

مدیر عامل شستا گفته بعد از #دتوزیع هنوز 24 تا شرکت دیگه داریم که اون ها رو هم تو بورس عرضه اولیه می کنیم.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
خدا شانس بده .... یعنی من *** تو هرچی تحلیل :(

تو رو خدا بازار رو ببینید. همه سهم ها منفی 4 5 هستند. بعد یه مشت گوسفند رفتند روی نماد#غنوش صف خرید تشکیل دادند. غنوشی که 900 درصد فقط ظرف 6 ماه گذشته سود داده.... غنوشی که p/e = 100 داره :oops: آقا چجوریاس ............
استراتژی عوام الناس در هر بازاری صعود صعود تا بی نهایته. وقتی میشنون فلان بازار سود خوبی میده فکر میکنن منظور اینه که از الان تا 30 سال دیگه همینطور یکسره میره بالا. این رفتار به ترتیب تو بازارهای دلار و سکه، خودرو و ملک مشاهده شده و نشانه هاش از یکی دو هفته قبل در بورس مشهود بود(کاهش مداوم ارزش معاملات روزانه از 3 مهر، اشباع خرید در تمام تایم فریم ها، رفتارهای هیجانی و ورود بی سابقه نقدینگی جدید و ...)

پ.ن: تا این لحظه 10 هزار واحد سقوط که فکر کنم بزرگترین سقوط کل تاریخ بورس به واحد باشه. اگه بورس مثل طلا و سکه دامنه نوسان نامحدود داشت همین امروز 50 هزار واحد سقوط میکرد.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
دوستان یه سوال
اتفاقی امروز داشتم نماد ذوب رو میدیدم
تاریخ 20 دی 95 قیمتش 267 تومن بوده و از اون تاریخ تا تاریخ 28 فروردین 96 بسته بوده و بعد از بازگشایی قیمتش 83 تومن شده !
میخوام بدونم دلیلش چی بوده ؟ افزایش سرمایه ؟ و چرا 3 ماه بسته بوده ؟ سه ماه خیلی زیاده
و ایا اونایی که این سهم رو داشتن تو این مدت سودی هم کردن اصلا ؟

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
@mehrdadb3

@mohammad200
@mehrdadb3

به نظرم فولاد یک سهم بنیادی خوب است که جا برای بررسی بیشتر دارد. نکات زیر را از گوشه و کنار اینترنت گردآوری کردم ....

1) فولاد روی حمایت 453 تومان قرار دارد و محتمل است تا 434 تومان بریزد، اما روندش مثبت است.

2) رانت خوار است و این به نفع شرکت تمام می شود :D

3) قرار است یک افزایش سرمایه 61 درصدی از محل سود انباشته داشته باشد. ضمن اینکه فولاد مبارکه مالک 96 درصد از فولاد هرمزگان با نماد#هرمز است و این شرکت هم قرار است افزایش سرمایه ای 100 درصدی داشته باشد. نگاهی که به گزارش توجیهی افزایش سرمایه می کردم نشان می داد که با انجام افزایش سرمایه سود خالص سال 99 نسبت به سود خالص سال 98 اگر افزایش سرمایه ای انجام نگیرد 3000 میلیارد تومان بیشتر می شود.

4) نسبت p/e کم که خیلی عالی است.

5) فروش شهریور ماه نسبت به متوسط فروش پنج ماه گذشته بالاتر بوده است. طی سه ماه سال جاری هم تولید محصول نهایی شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است.

6) مصرف فولاد جهان در سال 2018 نسبت به سال 2017 چهار درصد رشد داشته و ایران هم جزو ده تولید کننده برتر فولاد جهان است. تولید فولاد ایران در سال 2019 نسبت به 2018 هم افزایشی بوده است. در بحث صادرات باید بگویم که مقدار فروش تغییر نکرده اما ارزش فروش به لطف نرخ تسعیر ارز در سه ماهه سال 98 هشتاد و یک درصد رشد داشته است و شرکت این رشد را تا پایان سال متصور است.

7) مدیرعامل #فولاد هم گفته که در شش ماهه سال 98 نسبا به کل سال گذشته فروش داخلی داشتند. ضمن اینکه قرار است پروژه نوردم گرم 2 ظرف سه سال آینده به بهره برداری برسد.

8) وزارت صمت روی صادرات سنگ آهن تعرفه وضع کرده! نمی دانم این به نفع فولادسازان است یا خیر :rolleyes:

7) افزایش نرخ گندله به ضرر شرکت تمام شده اما به نظر می رسد که #فولاد + #ومعادن در حال لابی گری برای متوقف نمودن این روند هستند.

7) نسبت بدهی سه ماه سال 98 به 97 کاهشی بوده و نسبت حاشیه سود خالص در همین دوره افزایشی که هر دو خبر خوبی است.

ممنون از وقتی که گذاشتی و جواب دادی
نظرت درباره نوری تا میان مدت 6 ماه اینده چیه ؟
pe عالی داره
قیمتش هم امروز قیمت عرضه اولیش شده بود !
به نظرم خیلی کم ریسکه با این وضعیت
تو فکرشم درصد زیادی از پورتفویم رو نوری بگیرم حالا نمیدونم درسته این کار یا نه
ولی حداقل میدونم ضررش از همه کمتره

بالا