برگزیده های پرشین تولز

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
@saxp

لطف می کنید بگویید چند سال است که در بورس فعالیت دارید؟ آیا سود ده است؟ می توان به عنوان شغل اول نگاهش کرد؟ درآمدتان از بورس کافی بوده؟

لطفا از تجاربتان بگویید، زیرا من و امثال بنده سابقه حضور طولانی در بورس را نداریم.

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
@saxp

لطف می کنید بگویید چند سال است که در بورس فعالیت دارید؟ آیا سود ده است؟ می توان به عنوان شغل اول نگاهش کرد؟ درآمدتان از بورس کافی بوده؟

لطفا از تجاربتان بگویید، زیرا من و امثال بنده سابقه حضور طولانی در بورس را نداریم.
تقریبا 4 سال غیر حرفه ای و تقریبا 5 سال هم کمی حرفه ای تر با مطالعه و یادگیری . به طور کلی درآمد خوبی داشته و سود همیشه تو دل بورس بوده ولی نه برای هر کسی . به عنوان شغل اول میشه انتخابش کرد ولی هر کسی نمیتونه ورود به این بازار مثل مثال قیف میمونه که همه میتونن وارد بشن ولی فقط 10درصد هستند که با سود ازش بیرون میان . درابتدا شما باید ذهن خالی داشته باشی و یادبگیری احساساتت و هیجانات رو کنترل کنی درصد کمی از افراد هستند که این توانایی را به طور کامل دارند البته با آموزش و تمرین میشه به اونها رسید. به هر چیزی که میبینی و میخونی اعتماد نکنی تکنیکهای معامله گری رو یاد بگیری پیش از خرید برنامه داشته باشید بسیار ریزبین و نکته سنج باشید باید بگم یکی ازسختترین شغلها در دنیا هست برای کسی که میخواد به عنوان شغل اول و تنها شغل این کار رو ادامه بده چون در حین بازار باید هزاران قانونی که خوندی یادت باشه و دائما با احساساتت درگیری احتمال اینکه اطلاعاتی که داری فریبت بده یا بازار فریبت بده زیاده مهمترین رکن در این بازار تصمیم گیری هست که در یک لحظه انجام میشه الان بخری ؟یا بفروشی ؟یا نگه داری؟ هر شغلی توش مشکلات و شکستهایی داره باید تحملتون رو بالا ببرید و همیشه براش برنامه داشته باشید برای بردن همیشه باید فکر کنید و شما تا با همه اینها آشنا بشی و مهارتها رو یادبگیری چندسال باید زمان بدی مثل کسی که بخواد مهندس یا دکتر بشه باید 4 الی 8 سال ابتدا درس بخونه بعد وارد کار بشه بهتره هر کسی وارد این کار به عنوان شغل اصلی میشه با صبر حوصله این مدت زمان رو با مطالعه و یادگیری بگذرونه و هر روز با پول کم معامله کنه زمانی که حرفه ای تر شدید میبینید که اصلا تو این بازار نیازی به داشتن پول زیاد نبوده و شما با پول کم تونستید تو یک روندی پیشروی کنید و سودتون از افرادی که 100 برابر شما پول آوردن اما توانایی معامله گری رو ندارن هم بیشتر خواهد بود رازش صبر و تحمل شما و رشد فکری و توانایی معامله گری شماست شما باید به جایی برسید که با توجه به روحیات خودتون روش معاملاتی طراحی کنید و این کار برای خود من 3 سال زمان برده در مورد تجربه هم بگم در اون حد نیستم که چیزی بخواهم به کسی یاد بدم فقط یک مواردی رو شرح دادم که مسیر براتون روشن بشه . هیچکس تجاربی بهتر از ویلیام دلبرت گن رو نداره بهتره قوانین این استاد بزرگ رو مطالعه کنید.امیدوارم که موفق باشید.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
در مورد دزهروای باید بگم که این سهم با افزایش سرمایش نزدیک به 20 برابر شده (حالا جالبه باز یه عده میگن بازار پایه زیاد رشد کرده بود ) معلومه کسانیکه این سهم رو باد کردن با ریزش بازار اولین نفر خودشون در صف فروش میرن اینها نمودار تعدیل شده سهم رو پس از افزایش سرمایه به ملت نشون میدن و میگن سهم رشدی نکرده و از بازار عقب هست ومردم از همه جا بیخبر هم با یک ذوق و شوقی سهم رو در هر قیمتی میخرن از این دست سهامها زیاد بوده و هست این روند رشد سهم پس از افزایش سرمایه غیر معقول هست حتی در آخرین گزارش دزهراوی همچنان پیش بینی زیان کرده پس سهمی که زیانده هست چطور قیمتش 1100 شده برای نمونه هم نمودار تعدیل شده هم نمودار تعدیل نشده دزهراوی را میزارم

مشاهده پیوست 1150388مشاهده پیوست 1150389
من متوجه حرف شما نشدم
اینجا که گفتین نمودار تعدیل شده رو پس از افزایش سرمایه نشون ملت میدن و میگن رشدی نکرده یعنی چی ؟

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
من متوجه حرف شما نشدم
اینجا که گفتین نمودار تعدیل شده رو پس از افزایش سرمایه نشون ملت میدن و میگن رشدی نکرده یعنی چی ؟
واضح هست در نمودار تعدیل نشده میبینید که 4 سال قبل سهم 6000 تومان قیمت داشته و امسال کمترین قیمتش حدود 300 تومان بوده خب 4 سال پیش که دلار 3.5 بود قیمت سهم هم 6000 تومان بوده با افزایش قیمت دلار و افزایش قیمتها به نظر خودتون این سهم به قیمت 300 مناسب خرید نبوده اصلا میگیم 1000 و حتی همون 6000 برای خرید عالی نیست ؟ اینجاست که ذهن شما میپذیره سهم رو تو هر قیمتی با قدرت بخره و کسی هم که خریده براحتی فروشنده نیست حالا یه سهمی رو به شما میگن از 100 تومان رسیده 1000 و خبری هم توش نیست اینجا ذهن شما دائم آلارم میده که این سهم گرون شده و نباید بخرید اینها مربوط به روانشناسی بازار هست

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
وی [وزیر اقتصاد و امور دارایی جناب آقای فرهاد دژپسند] در پاسخ به پرسش دیگری درباره ریزش‌های شاخص بورس و علت آن، اظهار کرد: در بازار بورس نوسانات در حد فعلی به نظرم باید قابل قبول باشد؛ چرا که می دانید آن زمانی که بورس داشت رشد پیدا می کرد برخی از صاحب نظران دلسوز با من تماس می گرفتند و نگرانی خود را اعلام می کردند که این رشد خیلی سریع، تند و مستمر دارد رخ می‌دهد که البته آن هم واقعا حباب نبود؛ چرا که ما با عرضه سهام تلاش کردیم که عمق بازار را افزایش دهیم و الان هم موضوع مدیریت می شود تا به یک سطح قابل قبول در بازار بورس برسیم.

بله جناب دژپسند، می دانیم. دست شما درد نکند. عمیق فرو کردی :D

نوسانات بورس طبیعی است

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
واضح هست در نمودار تعدیل نشده میبینید که 4 سال قبل سهم 6000 تومان قیمت داشته و امسال کمترین قیمتش حدود 300 تومان بوده خب 4 سال پیش که دلار 3.5 بود قیمت سهم هم 6000 تومان بوده با افزایش قیمت دلار و افزایش قیمتها به نظر خودتون این سهم به قیمت 300 مناسب خرید نبوده اصلا میگیم 1000 و حتی همون 6000 برای خرید عالی نیست ؟ اینجاست که ذهن شما میپذیره سهم رو تو هر قیمتی با قدرت بخره و کسی هم که خریده براحتی فروشنده نیست حالا یه سهمی رو به شما میگن از 100 تومان رسیده 1000 و خبری هم توش نیست اینجا ذهن شما دائم آلارم میده که این سهم گرون شده و نباید بخرید اینها مربوط به روانشناسی بازار هست
خب حالا واقعیت چیه ؟
یعنی به نظرتون اون 1000 خیلی گرون بوده یا با توجه به قیمت چند سال پیش 6000 تومن ارزون بوده !؟
( شرمنده اماتور هستم )

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
خب حالا واقعیت چیه ؟
یعنی به نظرتون اون 1000 خیلی گرون بوده یا با توجه به قیمت چند سال پیش 6000 تومن ارزون بوده !؟
( شرمنده اماتور هستم )
جواب سئوالتون و نظرم در پست اولی که درمورد دزهراوی بود گفتم بهتره راجب افزایش سرمایه ها و محاسبه قیمت سهم پس از افزایش سرمایه ها تحقیق کنید تا به اطلاعات و مثالهای کاملتری برسید

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
thm_523_6865_426.jpg

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
سامان بعد از چند روز صف خرید تشکیل شده بود 2 حقوقی 3 میلیون 600 هزار سهم فروخت... این حقوقی ها خود بانک سامان هستن؟ یا شرکتهای سهامدار، توله ها نمیخوان قیمت بره بالا
همین 2 دقیقه زمان ویرایش پست فروش حقوقی شد 4 میلیون 500 هزار

-------------------------------------------------------

تو سهام یاب نوشتن
وقتی سودی تقسیم نمیشه
حتی پی به ای ١ هم كشكه
پارسال از سود ٦٤٣ ریال مجمع چقدر تقسیم كرد صفر ریال
یعنی پارسال باید به هر سهم 643 ریال (تو کدال 543 هست) سود می دادن اما سودی ندادن؟ چطوریاس؟ :rolleyes:
برای دوره منتهی به 31 شهریور 98، 53 ریال هست

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
چند روزی است دسترسی به اینترنت ندارم. متاسفانه این روند ادامه هم پیدا خواهد کرد.

بگذریم. بازار ریخت. من با اینکه در سودهای خیلی خوبی بودم اما طمع باعث شد تا نقد نکنم و سودهایم از بین برود. حس می کنم واقعا کسی پیش بینی افت بازار را نکرده بود. عده ای دیگران را بابت ربط دادن ریزش بورس در اوایل مهر به سال گذشته مسخره می کردند، اما حالا یک چیز دیگر می گویند. از این موارد در کانال های تلگرامی معتبر زیاد دیدم. خلاصه چه می شود کرد، ریخت دیگر :D

#دزهراوی از نظر من گزارش قابل قبولی داد اما بعضی ها این گزارش را خوب نمی دانستند. علی ایحال p/e گروه دارو به شدت کاهش پیدا کرد. ببینیم آینده چه می شود.

#کپشیر نازنین گل کاشت. هم گزارش 6 ماهه و هم گزارش مهرماه عالی بودند. قرار است ظرفیت کارخانه دو برابر شود و کارخانه هم به منطقه ویژه اقتصادی شیراز برود و زمین کارخانه قبلی + زمین تهران فروخته گردد. تجدید ارزیابی بزرگی در راه است. ما به یک عزیزی این سهم را معرفی کرده بودیم. اگر خریده باشدش در ضرر است. شرمنده ام دوست عزیز اما واقعا کل بورس ریخت و #کپشیر هم اسثتناء نبود. حداقل خیالت از بنیاد شرکت راحت باشد.

#کاما به معنی واقعی کلمه رید!

مصاحبه آقای ******* و آقای رحمتی با خبرگزاری جمهوری اسلامی را هم بخوانید. خالی از لطف نیست.

******* به صنایع برتر در ماه آبان تاکید کرد و افزود: با توجه به گزارش مثبت فلزات اساسی و معدنی و نیز ارزندگی بالایی که نسبت به دیگر صنایع دارند این دو گروه برای جذب نقدینگی از اولویت بیشتری برخوردارند و بعد از آن نقدینگی به سمت هلدینگ‌های سرمایه گذاری، پالایشی ها و پتروشیمی ها خواهد رفت.

طوفان بورس در ماه مهر

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سامان بعد از چند روز صف خرید تشکیل شده بود 2 حقوقی 3 میلیون 600 هزار سهم فروخت... این حقوقی ها خود بانک سامان هستن؟ یا شرکتهای سهامدار، توله ها نمیخوان قیمت بره بالا
همین 2 دقیقه زمان ویرایش پست فروش حقوقی شد 4 میلیون 500 هزار

-------------------------------------------------------

تو سهام یاب نوشتن

یعنی پارسال باید به هر سهم 643 ریال (تو کدال 543 هست) سود می دادن اما سودی ندادن؟ چطوریاس؟ :rolleyes:
برای دوره منتهی به 31 شهریور 98، 53 ریال هست

چند صفحه اول این متن درباره تقسیم سود در ایران هست . البته فکر میکنم چند قانون جدید هم اومده ولی این هم نسبتا کامل هست :

Wallet

Registered User
لایک‌ها
53
:D
خدا خیرت بدهد. خوب است پشتیبان مفید نشدی، وگرنه بهتر از آنها راهنمایی می کردی. امروز به پشتیبان می گویم ایزی تریدر خراب است می گوید از آنلاین پلاس استفاده کن! :general304:
حالا انصافا من به کارگزاری دیگری دسترسی ندارم وگرنه عوض می کردم. این مفید را هم در یک شهری بودیم همینجوری پیدایش کردم.
من خودم چند تا کارگزاری حساب دارم . روزهای شلوغ اصلا با مفید معامله نکنید .
بقیه بهتر بودن
اینکه روزهای خلوت مفید خوبه که شکی درش نبود
آنلاین پلاس مفید بهتره از ایزی که کلا پر باگه

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
انگار همه چیز یواش یواش دارد خریدنی می شود:

1- البته بنده خودم هر چه سود کرده بودم را به بازار پس دادم، اما قیمت های فعلی بورس جذاب است.

2- بازار پایه در صف خرید قفل است

3- بازار مسکن بدون افزایش قیمت حجم خوبی خورده است و میزان معاملات مهرماه نسبت به شهریور ماه 22 درصد رشد کرده.

4- سکه بدون حباب است.

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
انگار همه چیز یواش یواش دارد خریدنی می شود:

1- البته بنده خودم هر چه سود کرده بودم را به بازار پس دادم، اما قیمت های فعلی بورس جذاب است.

2- بازار پایه در صف خرید قفل است

3- بازار مسکن بدون افزایش قیمت حجم خوبی خورده است و میزان معاملات مهرماه نسبت به شهریور ماه 22 درصد رشد کرده.

4- سکه بدون حباب است.
الان زمانه خرید ؟
امکان رشد زیاد هست یا خیر ؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
خرید سهام تپکو
خزامیاد
تکنو
منظور بنده پیشنهاد خرید سهامی دارید ؟!

والله من چند وقتی می شود دسترسی درست و حسابی به اینترنت ندارم برای همین وقت نمی کنم خیلی مطلب بخوانم. به نظرم سمت #تپکو نروید. شما صورت های مالی دو شرکت #خزامیاد و #تکنو را دیدید؟ گزارش های تفسیری را خواندید؟ می دانی p/e تکنو 950 است؟ :D به نظرم از این دو سهم هم دوری کن.

به نظرم سهام های دارویی ارزشمند هستند. هم خوب ریختند و هم خبرهای خوبی دارند.

#فولاد سهم ارزشمندی است. در این پست در خصوص این #سهم صحبت کرده ام.

#سفارس را یک نگاهی بینداز. در عراق خط تولید سیمان زده اند.

#کپشیر عزیز هم بیشترین درصد از سبدم را دارد.

بالا