برگزیده های پرشین تولز

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
والله من چند وقتی می شود دسترسی درست و حسابی به اینترنت ندارم برای همین وقت نمی کنم خیلی مطلب بخوانم. به نظرم سمت #تپکو نروید. شما صورت های مالی دو شرکت #خزامیاد و #تکنو را دیدید؟ گزارش های تفسیری را خواندید؟ می دانی p/e تکنو 950 است؟ :D به نظرم از این دو سهم هم دوری کن.

به نظرم سهام های دارویی ارزشمند هستند. هم خوب ریختند و هم خبرهای خوبی دارند.

#فولاد سهم ارزشمندی است. در این پست در خصوص این #سهم صحبت کرده ام.

#سفارس را یک نگاهی بینداز. در عراق خط تولید سیمان زده اند.

#کپشیر عزیز هم بیشترین درصد از سبدم را دارد.
نظر من رو سرمایه گزاری مطمئن بانکه ها هم هستند
پاسارگاد ملت صادرات
سامان

شرکتهای دارویی هم موافقم
کرازی
کاذر
...

سفارس هم گزینه خوبیه

والله من چند وقتی می شود دسترسی درست و حسابی به اینترنت ندارم برای همین وقت نمی کنم خیلی مطلب بخوانم. به نظرم سمت #تپکو نروید. شما صورت های مالی دو شرکت #خزامیاد و #تکنو را دیدید؟ گزارش های تفسیری را خواندید؟ می دانی p/e تکنو 950 است؟ :D به نظرم از این دو سهم هم دوری کن.
تپکو رو ک بموقع فروخته بودم
رتکو منظورم بود ک اون لحظه تو ذهنم به اشتباه تپکو اومد

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
دوستان برای آموزش تحلیل تکنیکال ، بنیادی و ... منبع خوبی سراغ دارید /

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
یه مقدار سهم سامان که روی 273 خریده بودم روی 285 فروختم. (بیشترین خریدم روی 345 بود:rolleyes:) بزارم سامان بیاد پایین باز بخرم یا برم سمت سهم دیگه؟
دزهراوی این چند روزه چند باره می بینم یا 5- هست 5+

تخلیه تدریجی حباب قیمتی در بورس

چشم‌انداز بازار
با مقدمه‌ای که ذکر شد، به نظر می‌رسد بحث پیرامون چشم‌انداز آتی بازار سهام تا پایان سال ۱۳۹۸ نیازمند تفکیک دو مساله‌ی جهت بازار و نوسانات بازار از یکدیگر است. در مورد مساله اول یعنی جهت بازار طی پنج‌ماهه باقی مانده از سال، باید توجه داشت که بازار سهام در ۱۹ ماه اخیر (از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان مهرماه ۱۳۹۸) رشدی حدود ۲۰۰ درصد را تجربه کرده و این در حالی است که بازدهی بازار ارز در همین دوره حدود ۱۵۰ درصد بوده و بازارهای مسکن و طلا نیز رشدهای کمتری را ثبت کرده‌اند. همچنین بررسی شرایط تولید، فروش و سودآوری بنگاه‌ها نیز نشان می‌دهد که در حال حاضر بخش زیادی از سرریز شوک ارزی و افزایش نرخ تورم در بازار سهام جذب شده است و با توجه به عدم تغییر محسوس میزان تولید و فروش حقیقی شرکت‌ها، انتظار تداوم رشدهای سریع بازار چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. همچنین باید توجه داشت که مشکلات مربوط به فروش صادراتی شرکت‌ها در شرایط تحریمی و همچنین افت احتمالی تقاضای داخل کشور به دلیل رشد اقتصادی منفی و انقباض بخش حقیقی اقتصاد ایران، از جمله مسائلی است که می‌تواند در ادامه سال بر عملکرد شرکت‌ها تاثیر منفی داشته باشد.

با وجود موارد ذکر شده بررسی دقیق‌تر عملکرد گروه‌های مختلف در ماه‌های اخیر بر اساس شاخص‌هایی نظیر قیمت به درآمد نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ در گروه‌های چهارگانه وابسته به کالاهای پایه (شیمیایی، فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و فرآورده‌های نفتی) هنوز پتانسیل‌هایی برای رشد بیشتر دارند و انتشار گزارشات فصل تابستان می‌تواند ارزشگذاری فعالان بازار از این شرکت‌ها را تا حدی بهبود دهد که این مساله به معنای رشد آرام ارزش بازار خواهد بود. به عنوان نمونه، بررسی گزارش‌های شش‌ماهه منتشره توسط شش شرکت پالایشی نشان می‌دهد که مجموع سود خالص محقق‌شده این شرکت‌ها در فصل تابستان نسبت به فصل بهار بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته است. البته باید توجه داشت که تشدید تنش تجاری میان ایالات متحده و چین و اثرات منفی آن بر قیمت جهانی کالاهای پایه، بزرگترین چالش برای رشد این گروه‌ها خواهد بود. همچنین گروه بانکی نیز از دیگر گروه‌های بزرگ بازار است که در صورت مناسب بودن شرایط و تغییر نرخ تسعیر ارز (که در حال حاضر برای این گروه حدود ۷۵۰۰ تومان است) می‌تواند در نیمه دوم سال رشد مثبت را تجربه نماید. و در نهایت باید توجه داشت که مساله معافیت مالیاتی تعلق گرفته به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان سال ۱۳۹۸ بنابه مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مولفه سومی است که می‌تواند اثر مثبت بر بازار سرمایه داشته باشد. در مقابل این موارد، رشد بیش از حد قیمت سهام در گروه‌ها و صنایع کوچک طی ماه‌های اخیر، عامل بازدارنده مهمی است که می‌تواند رشد بازار تا پایان سال را محدود کند.

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
تغییر قیمت چند سهم

کیسون 16.84
داروسازی‌ کوثر 10.24
بیمه سامان 10.22
شیشه سازی مینا 8.78
صنایع‌خاک‌چینی‌ایران‌ 5.62

:rolleyes:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
بین سهم آشنا - بانک تجارت - مفید کدوم بهتره؟ دردسر نداشته باشه - تخفیف کارمزد اینا داشته باشه
این سامان رو عوض کنم.

--------------------------------------------------------------------------

بازده یک ماهه سهام بانکها
شهر 8.1 %
ملت 10.0-
آینده 12.0-
پارسیان 13.3-
پاساگارد 13.7-
سامان 14.1-
تجارت 14.4-
صادرات 15.8-
سینا 17.6-
پست بانک 26.4-
اقتصاد نوین 30.2-

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
خرید سهام پارسیان رو پیشنهاد می دید؟ میخواد افزایش سرمایه بده.

سامان لعنتی رو آوردن روی 262 تومن، نتیجه رد یا تائید افزایش سرمایه کی مشخص میشه؟ اگه افزایش سرمایه تائید بشه تا چند میره؟

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
خرید سهام پارسیان رو پیشنهاد می دید؟ میخواد افزایش سرمایه بده.
سامان لعنتی رو آوردن روی 262 تومن، نتیجه رد یا تائید افزایش سرمایه کی مشخص میشه؟ اگه افزایش سرمایه تائید بشه تا چند میره؟
بانکیها این هفته بر میگردن وپارس هم از صف فروش فردا بخرید خوبه چون رو حمایت سهم هست وپست و وبصادر هم نمودار خوبی دارند
سامان افزایش سرمایش حتمی هست فقط به لحاظ نموداری فعلا که سیگنال ورود نداده شاید چند روز دیگه وضعش بهتر بشه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
مثل اینکه اون بازدهی ها و ثبت رکوردهای بورس تموم شد دیگه. چند هفته اس داره درجا میزنه

--------------------------
دیروز وپارس گرفتم امروز تقریبا متعادل بود، الان داره یکم مثبت میشه

دیروز ظهر فرمهای کارگزاری مفید رو تو دفتر پیشخوان امضا زدم، امروز صبح یوزرنیم و پسورد ورود به سامانه های معاملاتی برام ایمیل شد .
پشتیبان آنلاین شون دیروز می گفت اطلاعاتی برای کد ملی من وجود نداره

-------------

تو معاملات شرطی مفید تریدر میشه خارج از محدوده مجاز، عددی وارد کرد، مثلا وبملت کمترین قیمت 5,204 ریال هست میشه 5100 وارد کرد. حالا اگه فرضا فردا قیمت به 5100 برسه مفید تریدر برامون خرید میزنه یا فقط محدوده مجاز رو خرید میزنه؟

Last edited:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
مثل اینکه اون بازدهی ها و ثبت رکوردهای بورس تموم شد دیگه. چند هفته اس داره درجا میزنه

دیروز وپارس گرفتم امروز تقریبا متعادل بود، الان داره یکم مثبت میشه

دیروز ظهر فرمهای کارگزاری مفید رو تو دفتر پیشخوان امضا زدم، امروز صبح یوزرنیم و پسورد ورود به سامانه های معاملاتی برام ایمیل شد .
پشتیبان آنلاین شون دیروز می گفت اطلاعاتی برای کد ملی من وجود نداره

-------------

تو معاملات شرطی مفید تریدر میشه خارج از محدوده مجاز، عددی وارد کرد، مثلا وبملت کمترین قیمت 5,204 ریال هست میشه 5100 وارد کرد. حالا اگه فرضا فردا قیمت به 5100 برسه مفید تریدر برامون خرید میزنه یا فقط محدوده مجاز رو خرید میزنه؟
فکر میکنم تو محدوده مجاز باشه من یکبار بالاتر از محدوده زدم اخطار داد

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
دوستان جریان دلار 8 هزار تومانی برای لایحه بودجه سال 99 چه است؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
فکر کنم دلار 4200 تومنی رو میخوان بکنند 8 تومن

تکلیف ارز نیمایی چه می شود؟ فکر نکنم دولت قصدی برای حذف ارز 4200 داشته باشد. من گمان می کنم این قیمت ارز نیمایی است.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
تکلیف ارز نیمایی چه می شود؟ فکر نکنم دولت قصدی برای حذف ارز 4200 داشته باشد. من گمان می کنم این قیمت ارز نیمایی است.
ارز نیمایی که جداست و قیمتش دستوری نیست و بر مبنای عرضه و تقاضا در سامانه نیما است

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
وپارس داشتم بالا پایین می شد گفتم یه نوسان بگیرم. روی 264 تومن سفارش فروش زدم و رفتم بیرون، اومدم خونه دیدم تا 269 رفت. امروزم تا 271 رفته بود

..........

کدوم سهام واسه نوسان گیری خوبن؟ بیشتر بالا پایین میشن و دامنه نوسانات زیاد هست، الان وبملت فقط 2.4 درصد نوسان داشته.

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
کدوم کارگزاری تخفیف کارمزد بیشتری میده؟
مفید ازای هر 3 میلیون تراکنش 1 امتیاز میده هر امتیاز برابر 1000 تومن.
0.8 درصدِ هر معامله سهام کارمزد میگیره، یه معامله 100 میلیون تومنی 800 هزار تومن کارمزد میگیره، بعد بابت 100 میلیون معامله باید حدود 67 امتیاز بده، معادل 67000 تومن. (0.083) 8.3 درصد کارمزد کارگزاری.
برای همراه تریدر فکر کنم هر 2 میلیون تراکنش 1 امتیاز، در این صورت 100 امتیاز/100 هزار تومن میده. 12.5 درصد کازمرد

----------------
سامان حدود 1 میلیون 1 امتیاز هر امتیاز 400 تومن
100 میلیون تومن معامله، 80000 تومن. (0.1) 10 درصد کارمزد کارگزاری

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
امروز که بازار چنگی به دل نزد!

نظر دوستان در خصوص افزایش قیمت دیگر حامل های انرژی مانند گازوئیل چیست؟ نمی دانم چرا همه می گویند با افزایش قیمت سوخت بازار بالا می رود! از نظر تکنیکال کاری به آن ندارم. شاخص روی حمایت 307 هزار واحد است و به زودی بالا می رود. از نظر بنیادی می خواهم به این مطلب نگاه کنم. شرکت های فولادی و سیمانی به شدت ضرر می کند. شرکت های پتروپالایشی هم با افزایش قیمت سوخت متضرر می شوند. تنها مزیت مثبت بالا رفتن قیمت حامل های انرژی ایجاد تورم و افازیش نرخ ارز است. اما صادرات خیلی از شرکت ها محدود شده و شاید این افزایش نرخ ارز کمک چندانی به میزان فروش آن ها نکند. انگار افزایش حامل های انرژی باعث ایجاد یک جو روانی شدید برای رشد سهم ها می شود و از نظر بنیادی تاثیر مثبتی بر سود خالص شرکت ها ندارد. مانند، عرضه اولیه ها یا خیلی از افزایش سرمایه هایی که تنها در ترازنامه اثرگذار است اما در صورت سود و زیان تاثیری ندارد.

بالا