برگزیده های پرشین تولز

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
اتفاقا در مورد سرمایه چیزی به اسن ضایع نداریم دوست عزیز شما با 100هزار تومن هم میتونی وارد بشین کلمه ضایع تو بورس معنی نداره من خودم با 65 تومن سال 76 وارد بورس شدم
این طور که معلومه شما اصلا در مورد بورس اطلاعات ندارین
یه پیشنهاد دوستانه بهتون میدم
چون بورس ایران یا هر بازار سرمایه دیگه ای که با سرمایه سرو کار داره همراه باریسک هست یعنی شما هم امکان سود رو دارین و هم امکان زیان پس برای شروع از این که امکان داره سرمایتون رو از دست بدین مطلع باشین
2 اگر شما 50 درصد از سرمایتون رو از دست بدین باید تلاش مضاعفی بکنین تا 100 درصد سود کنین تا به سرمایه اولیه یا همون نقطه شروع برسین
پس چیکار کنیم که اول کاری تو ذوقمون نخوره
بهترین توصیه برای شما از نظر من بجای ورود مستقیم به بورس ورود کاغذی هست
یعنی این که بجای این که سهمی رو بخرین و پول براش بدین یه دفتر چه بردارین و سهم رو تو دفترچتون بنویسین و به میزان سرمایتون و علت این که خریدین چی هست و با چه تحلیلی یاداشت کنین حالا اینجا سرمایتون رو 100 میلیون تومن در نظر بگیرین
2 برای خودتون سبد سهام تشکیل بدین یعنی یه سهم نخرین (هر چند خودم گاهی وقتها این ریسک رو میکنم)بلکه چند سهم از چند صنعت مختلف رو
حالا بشین تو گذر زمان همین سهمارو با سهمای دیگه جابجا کنین و درصد سود و زیان خودتون رو محاسبه کنین
و در همین حین هم تا میتونین در مورد بازار سرمایه مطالعه کنین و تحقیق
در مورد سود دهی سهام
بنده پارسال شکوفاترین سالی بود که تو بازار بودم و 7 برابر سرمایه اول سال رو سود کردم هر چند سهمهایی داشتم که تا 14 برابر قیمت خریدشون آخر سال قیمت خورده بودن ولی همیشه هم از این خبرا نیست
فقط بدونین این بازار در درازمدت حتما سود آور خواهد بود حتی اگه سهامدار خوبی هم نباشید به این نکته شک نکنید

rainbow land

Registered User
لایک‌ها
60
سبد سهام پيشنهاد ميشه، اگه كارگزار خوبي باشه، ريسكشم كمتره.(همه ي تخم مرغها رو توي يه سبد نذاريد!!ا)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ما یه تاپیک زده بودیم استقبال نشد
سبد سهام چی هست ؟

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
ما یه تاپیک زده بودیم استقبال نشد
سبد سهام چی هست ؟
اگه اشتباه نکرده باشم:
ترکیبی از سهام شرکت های مختلف در زمینه های گوناگون. مثل صنعت ، بازرگانی ، مواد غذایی و...

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
تا اونجا که میدونم تو این چند وقته رکود شدیدی داره

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اگه اشتباه نکرده باشم:
ترکیبی از سهام شرکت های مختلف در زمینه های گوناگون. مثل صنعت ، بازرگانی ، مواد غذایی و...
یعنی به جای سهام یک شرکت سهام چند شرکت مختلف رو می خرید ؟

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
من فقط یک توصیه میکنم چون سرمایه گذاری در بورس داری ریسک هست، پولی که 100% مال خودتون نیست (مثل وام، پول پیش یک مستاجر و ...) رابه صورت کامل وارد بورس نکنید، بهتره پول رو به دو قسمت تقسیم کنید، قسمت بزرگتر رو در یک جای مطمئن (با سودآوری کم ولی تضمینی) و قسمت کوچکتر رو در یک جای دارای ریسک (با سودآوری بالا ولی غیر تضمینی) سرمایه گذاری کنید.

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35

بله
برای کاهش ریسک همیشه توصیه میشه سهام چند شرکت و صنعت مختلف خریداری بشه تا در صورتی که یک شرکت رو درست انتخاب نکرده باشین و یا به هر دلیل دیگری توی اون سهم دچار زیان شدین سهمهای دیگه جبران کنن
یک اصطلاح هم وجود داره به نام تک سهم یعنی شخصی که دارای تحمل ریسک بالایی هست و نسبت به یک سهم اطمینان داره تمام موجودیش رو روی اون سهم میزاره تا به سود یکباره برسه که خوب ریسک فوق العده بالاست (گاهی وقتها بازدهی و گاهی وقتها زیان فوق العادست که خودم اکثر موارد از این استراتژی استفاده میکنم)
در حال حاظر اکثر معامله گرها سهمهایی مثل بانکی و پیمانکاری رو بخاطر در پیش بودن طرح تحول و افزایش قیمت انرژی پیشنهاد میکنن و کم ریسک ترین میدونن
هر چند من خودم عمده سبدم رو روی سهمهای فلزی از جمله ملی مس کالسیمین فرآوری و غیره بستم و حداقل موجودیم تو بانکیهاست اگه افراد ریسک پزیری باشید فکر میکنم اینها بیشترین بازدهی رو تو بازار 6 ماهه داشته باشن

و یه توصیه دوستانه
جهان سومی نباشید
یعنی تو بورس ایران فارکس و شغل خودتون هر سه و موارد دیگری اگه علاقه مندید سرمایه گذاری کنید و فقط به یک شغل هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت اکتفا نکنید

rainbow land

Registered User
لایک‌ها
60
بله سبد سهام همونطوري كه دوستان گفتند،‌يعني چند سهم، ولي نكته مهمش و اينكه به يه جرياني ميگن سبد، اينه كه اكثر شركت هاي كارگزاري، به خصوص اون شركتهايي كه داراي رتبه بندي بالايي در ميان بقيه كارگزاران هستند، خودشون با توجه به اطلاعات و تجربياتي كه دارن، تركيبي از چند سهم رو به عنوان سبد سهام شركت كارگزاريشون در نظر ميگيرن،‌ و شما كه ميري پيششون مبلغي رو كه درنظر داريد رو ميگين براتون سبد بخرن، معمولا هم ريسك كمتري داره.

mska

Registered User
لایک‌ها
22
هزينه يك سبد سهام معمولا چقدره؟

mska

Registered User
لایک‌ها
22
كسي كه در بازار بورس فعاليت جدي داره معمولا در هفته چقدر وقت خودش را صرف اين كار مي كنه؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بله
برای کاهش ریسک همیشه توصیه میشه سهام چند شرکت و صنعت مختلف خریداری بشه تا در صورتی که یک شرکت رو درست انتخاب نکرده باشین و یا به هر دلیل دیگری توی اون سهم دچار زیان شدین سهمهای دیگه جبران کنن
یک اصطلاح هم وجود داره به نام تک سهم یعنی شخصی که دارای تحمل ریسک بالایی هست و نسبت به یک سهم اطمینان داره تمام موجودیش رو روی اون سهم میزاره تا به سود یکباره برسه که خوب ریسک فوق العده بالاست (گاهی وقتها بازدهی و گاهی وقتها زیان فوق العادست که خودم اکثر موارد از این استراتژی استفاده میکنم)
در حال حاظر اکثر معامله گرها سهمهایی مثل بانکی و پیمانکاری رو بخاطر در پیش بودن طرح تحول و افزایش قیمت انرژی پیشنهاد میکنن و کم ریسک ترین میدونن
هر چند من خودم عمده سبدم رو روی سهمهای فلزی از جمله ملی مس کالسیمین فرآوری و غیره بستم و حداقل موجودیم تو بانکیهاست اگه افراد ریسک پزیری باشید فکر میکنم اینها بیشترین بازدهی رو تو بازار 6 ماهه داشته باشن

و یه توصیه دوستانه
جهان سومی نباشید
یعنی تو بورس ایران فارکس و شغل خودتون هر سه و موارد دیگری اگه علاقه مندید سرمایه گذاری کنید و فقط به یک شغل هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت اکتفا نکنید
یک سوال مهم !
اطلاعات مالی و اخبار کاری شرکت های مختلف رو چطوری میشه بدست اورد ؟
مثلا اینکه شرکت x چه پروژه ای رو گرفته و چقدر سود اوردی یا ضرر داره و...
مخصوصا تو بورس ایران که اعداد درست اعلام نمیشه

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
باید اشنا داشته باشی

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
جناب اسدي شما سهام هم كار مي كنيد ؟

در واقع نه..... خواستم وارد بشم یه سری تحقیقات هم کردم اما بعدا پشیمان شدم.

با توضیحات تکمیلی که دوستان دادند .... بله.

یک سوال مهم !
روزنامه دنیای اقتصاد صفحات مربوط به بورس
نسخه چاپی که دارای نمودارهای بیشتری است....

yasharhi

Registered User
لایک‌ها
80
اتفاقا در مورد سرمایه چیزی به اسن ضایع نداریم دوست عزیز شما با 100هزار تومن هم میتونی وارد بشین کلمه ضایع تو بورس معنی نداره من خودم با 65 تومن سال 76 وارد بورس شدم
این طور که معلومه شما اصلا در مورد بورس اطلاعات ندارین
یه پیشنهاد دوستانه بهتون میدم
چون بورس ایران یا هر بازار سرمایه دیگه ای که با سرمایه سرو کار داره همراه باریسک هست یعنی شما هم امکان سود رو دارین و هم امکان زیان پس برای شروع از این که امکان داره سرمایتون رو از دست بدین مطلع باشین
2 اگر شما 50 درصد از سرمایتون رو از دست بدین باید تلاش مضاعفی بکنین تا 100 درصد سود کنین تا به سرمایه اولیه یا همون نقطه شروع برسین
پس چیکار کنیم که اول کاری تو ذوقمون نخوره
بهترین توصیه برای شما از نظر من بجای ورود مستقیم به بورس ورود کاغذی هست
یعنی این که بجای این که سهمی رو بخرین و پول براش بدین یه دفتر چه بردارین و سهم رو تو دفترچتون بنویسین و به میزان سرمایتون و علت این که خریدین چی هست و با چه تحلیلی یاداشت کنین حالا اینجا سرمایتون رو 100 میلیون تومن در نظر بگیرین
2 برای خودتون سبد سهام تشکیل بدین یعنی یه سهم نخرین (هر چند خودم گاهی وقتها این ریسک رو میکنم)بلکه چند سهم از چند صنعت مختلف رو
حالا بشین تو گذر زمان همین سهمارو با سهمای دیگه جابجا کنین و درصد سود و زیان خودتون رو محاسبه کنین
و در همین حین هم تا میتونین در مورد بازار سرمایه مطالعه کنین و تحقیق
در مورد سود دهی سهام
بنده پارسال شکوفاترین سالی بود که تو بازار بودم و 7 برابر سرمایه اول سال رو سود کردم هر چند سهمهایی داشتم که تا 14 برابر قیمت خریدشون آخر سال قیمت خورده بودن ولی همیشه هم از این خبرا نیست
فقط بدونین این بازار در درازمدت حتما سود آور خواهد بود حتی اگه سهامدار خوبی هم نباشید به این نکته شک نکنید

دوست عزیز ممنون از اطلاعات مفیدت من هم همینکار رو می کنم ( رو کاغذ یادداشت می کنم )
یه مساله ای وجود داره که بیشتر کارخونه ها و شرکت های ایران ورشکست میشن. بزرگترین کارخونه های ایران ارج ، نساجی مازندران ، تلویزیون صنام ، تلویزیون شهاب ، تلویزیون پارس ، کفش بلا ،کفش ملی ، باتری پارس قوه ، ماشین الات سنگین هپکو ، نیرو محرکه ، شهاب سیکلت و... که بزرگترین برند های ایران بودن همه ورشکست شدن . با این وجود ورود افراد رو به بازار سهام توصیه می کنید ؟

من خودم مدیر یک شرکت آی تی تو شمالغرب کشورم که تو 5 زمینه فعالیت می کنم و با 13 تا شرکت دیگه همکاری دارم . من چطوری می تونم از بورس استفاده کنم ؟ می تونم شرکتم رو از طریق بورس بفروشم یا سرمایه برای شرکتم جذب کنم ؟

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
یک سوال مهم !

اطلاعاتی رو که رسما شرکتها موظف هستند هر سه ماه یک بار به عموم مردم و سهامداران از طریق بورس عرضه کنن تو این سایت میتونید ببینید
codal.ir
ببینید دوست عزیز نه تنها تو ایران بلکه تو اکثر نقاط دنیا اعداد واقعی همون لحضه به دست عموم نمیرسه که خوب تو ایران وضع بدتره بلکه شما با شناخت از شرکتی که سهامدارش هستین و اخبار و گاها رانت خبری به اخبار دسترسی پیدا میکنید
مثلا اگه شما سهم شرکتی به فرض مثل صدرا رو داشته باشین همیشه خبرهای اون رو تو جراید و سایتها و غیره بررسی میکنین و خودتون وقتی میشنوید که مثلا فلان قرار داد رو بسته یا شایعش هست که ببنده تا بیش از 80 درصد میتونین تاثیرشو تو سهم محاصبه کنین
یا مثلا شرکتهای فلزی به قیمتهای جهانی فلزات کاملا وابستن که با تغییر اون تو قیمت سهمها هم بلافاصله تغییر ایجاد میشه
یا همین طرح تحول تو سهمها تاثیر گزار هست
وقتی وارد گود بشین و به قول دوستان برنامه نویس با مساله درگیر بشین عملا خیلی از راه رو خودتون میرین

دوست عزیز ممنون از اطلاعات مفیدت من هم همینکار رو می کنم ( رو کاغذ یادداشت می کنم )
یه مساله ای وجود داره که بیشتر کارخونه ها و شرکت های ایران ورشکست میشن. بزرگترین کارخونه های ایران ارج ، نساجی مازندران ، تلویزیون صنام ، تلویزیون شهاب ، تلویزیون پارس ، کفش بلا ،کفش ملی ، باتری پارس قوه ، ماشین الات سنگین هپکو ، نیرو محرکه ، شهاب سیکلت و... که بزرگترین برند های ایران بودن همه ورشکست شدن . با این وجود ورود افراد رو به بازار سهام توصیه می کنید ؟

من خودم مدیر یک شرکت آی تی تو شمالغرب کشورم که تو 5 زمینه فعالیت می کنم و با 13 تا شرکت دیگه همکاری دارم . من چطوری می تونم از بورس استفاده کنم ؟ می تونم شرکتم رو از طریق بورس بفروشم یا سرمایه برای شرکتم جذب کنم ؟
در مورد توصیه که باید گفت پیشنهاد میکنم نه توصیه از سال 76 با بورس آشنا هستم و میدونم که در دراز مدت کسی رو ورشکست نمیکنه بلکه تاصب بیجای بعضی افراد هست که اونارو ورشکست میکنه
شما وقتی سهامداری میکنید برای خودتون آستانه سود و زیان در نظر میگیرین و وقتی به آستانه سود رسیدین با توجه به جو زمان تصمیم میگیرن سود رو شناسایی کنین یا خیر باز روش بیشتر تخلیل کنین (منظورم اینه که تو اون حد سود راضی میشین که سهم رو بفروشین) و یا در آستانه ضرر ترجیح میدین که از سهم خارج بشین

از طرفی بزرگی برند دلیل بر خوب بودن و ناشناخته بودن دلیل بر بد بود یه شرکت نیست شما که مدیر یک شرکت هستید قطعا رو این مساله بیشتر واقفید
مثلا همون شرکت محصولات بین المللی پارس سال گذشته حدود 170 تومن بود که الان 422 تومن هست
http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=61102694810476197
نه تنها تو بورس بلکه تو هر معامله ای مهم تشخیص دادن خوب و بد هست مثلا شما برای خودتون لبتاب که میگیرین به کیفیت کارایی دوام و غیره اهمیت میدین تا ازش استفاده مفید تری بکنید تو سهم هم همین موضوع هست که با مطالعه میتونین سهم های ارزندرو بخرین و اگه سبد تشکیل بدین از چند صنعت مختلف میتونین زیان رو در مورد اشتباه در انتخاب بعضی سهمها با سود سایرین جبران کنین

در مورد شرکت خودتون هم اولا باید سهامی عام باشه و فکر میکنم حداقل 70 نفر سهامدار داشته باشین بعد مراجعه میکنین به بورس و درخواست میدین اونها هم روال بررسی طولانیی رو دارن و انتظاراتی در مورد روشهای حسابداری و حسابرسی که باید استانداردشون رو رعایت کنید تا بتونید وارد بورس بشن
البته پارسال یه قانونی تصویب کردن که باید همه شرکتهای سهامی عام حتما وارد بورس بشن ولی قوانین سخت گیراینه ای برای پزیرش دارن

امید وارم اطلاعات ناقصم براتون مفید بوده باشه

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
براي خريد سهم بايد حتما به تالار بورس مراجعه كرد ؟
يا خريد سهم بصورت اينترنتي و امكان پذير هست ؟

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
ممنون از اطلاعات دوستان
استفاده کردیم .
براي خريد سهم بايد حتما به تالار بورس مراجعه كرد ؟
يا خريد سهم بصورت اينترنتي و امكان پذير هست ؟
شما باید یه کد معاملاتی ایجاد کنید .
کارگزار این کار رو انجام میده و پول رو باید به حساب کارگزار واریز کنید و اونها برای شما خرید رو انجام می دند .
امروز پست بانک عرضه ی اولیه داشته که به من هیچی نرسید .

tanhai2500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دوستان اینجا کسی در بازار بورس سرمایه گذاری کرده؟

یکسری اطلاعات می خواستم...

بانك سامان
بعنوان كارگزار و خدمات دهنده و مشاور شما خريد و فروش سهام بورس در خدمت شماست:
http://www.samanbourse.com/
اين خدمات که بطور رايگان ارايه مي‏شوند، به دليل برخورداري از پشتيباني و نظارت قوي، از قابليت اطمينان بالايي برخوردار هستند.

مزاياي خريد و فروش الكترونيك
1- صرفه‌جويي در وقت و هزينه رفت و آمد
2- افزايش سرعت عمل در خريد و فروش سهام
3- قابليت ارائه درخواست خريد و فروش سهام در منزل و محل كار در هر جاي دنيا
4- تعيين اعتبار درخواست خريد و فروش با توجه به صلاحديد شخصي
5- قابليت دسترسي به عمليات خريد و فروش سهام خود از طريق سايت سامان
6- آگاهي از انجام درخواست خريد و فروش و قيمت معامله شده آن به صورت online
=======================
اطلاعات کلی صندوق سرمايه‌گذاري با درآمد ثابت نوين سامان
صندوق سرمايه‌گذاري با درآمد ثابت نوين سامان در تاریخ ١٣/١٠/١٣٨٨ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤، فعالیت خود را آغاز کرد
http://www.samanfund.ir/index.do

بالا