منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

سرور اختصاصی چیست ؟ کاربردهای تخصصی آن

iranded

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
21 نوامبر 2016
نوشته‌ها
1
لایک‌ها
0
سن
36
سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی ، یک اصطلاح در زمینه هاستینگ (Hosting) است که به معنای استفاده از یک سرور یا کامپیوتر قوی، با منابع RAM ,CPU و HARD کاملا اختصاصی و با داشتن تمام دسترسی های سرور می باشد. خدمات سرور اختصاصی (به انگلیسی: Dedicated hosting service)، امکانی کارآمد برای موسسات و سازمانهای بزرگی است که بدلایل مختلف از قبیل ضرورت امنیت و پایداری بالا برای اطلاعات و خدماتشان نمی‌خواهند از سرورهای اشتراکی با دیگران استفاده نمایند. در این نوع سرویس امکانات متنوعی برای سرویس گیرنده فراهم می‌شود که از آن جمله می‌توان به اختصاصی بودن سرور برای مشتری، فضای نگهداری بالا، امکان داشتن ترافیک بالا، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته، تهیه نسخه پشتیبان (Back Up) از اطلاعات و داده‌های سازمان و امکان مدیریت سرور اختصاصی اشاره کرد. بهره‌مندی از این ویژگی‌ها سبب شده است تا بسیاری از سازمان‌ها داشتن یک سرور اختصاصی در یک دیتاسنتر مورد اعتماد را مناسبتر و به صرفه تر دانسته و از این روش استفاده نمایند.

سرور اختصاصی ایران چیست ؟ به سرور اختصاصی که در دیتاسنتر های ایرانی میزبانی میگردد و از ارتباط اینترنت کشور عزیزمان ایران برای اتصال به اینترنت بین المللی استفاده می کند می گویند .

از دیگر کاربرد های سرور اختصاصی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
ارائه سرور اختصاصی برای میزبانی سایت
ارائه سرور اختصاصی برای گیم سرور ها و ارائه خدمات فایروال سخت افزاری
ارائه سرور اختصاصی به عنوان میزبان نرم افرار حسابداری و مدیریت CRM سازمان ها
ارائه سرور اختصاصی برای سایت های پر بازید و با ترافیک بالا برای میزبانی بهتر و با سرعت لود بالاتر
ارائه سرور اختصاصی برای استریم ویدیو و فیلم و سایت های اشتراک ویدیویی
ارائه سرور اختصاصی برای سایت های سازمانی ، دولتی و نیمه دولتی برای میزبانی اطلاعات
ارائه سرور اختصاصی برای سرور دانلود مناسب سایت های دانلود فیلم و دانلود موزیک و دانلود نرم افزار
ارائه سرور اختصاصی برای پردازش های سنگین و نیازمند به CPU قدرتمند
ارائه سرور اختصاصی برای راه اندازی بستر رایانش ابری یا کلود سرور (Cloud Computing)

توجه داشته باشید سرور اختصاصی ایران از محبوبترین و پر فروش ترین خدمات حرفه ای می باشد . . برند تمامی سرورها اچ پی ، سوپر میکرو ، دل می باشد . با بهره گیری از بهترین سخت افزار بالاترین کیفیت را برای ارائه Dedicated Server ایران فراهم شده است. با داشتن فضای کلوکیشن اختصاصی در سه دیتاسنتر مطرح ایران که گلچینی از بهترین خدمات را در دیتاسنتر زیرساخت در دو مرکز امام ***** و LCT همچنین ارائه خدمات سرور اختصاصی ایران در دیتاسنتر پارس آنلاین تهران مرکز آپادانا و همچنین ارائه سرور اختصاصی از دیتاسنتر تبیان با روت با کیفیت پژوهشگاه دانشهای بنیادی یا فیزیک نظری ارائه میکند.
 
بالا