سرور مجازی چیست؟

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
سرور مجازی چیست؟
بخشی از منابع سرورمجازی برای مثال فضاي ديسک، پردازنده، پهناي باند و حافظه ی اصلي و سایر منابع را به صورت اختصاصي و مستقل در اختيار دارد.در واقع می توان گفت بر روي يک سرور فيزيکي قرار مي گيرند و همانند سرور اختصاصي به صورت مستقل عمل کرده و در نهایت با دسترسي تقریبا سطح بالا به سرور کار می کنند. با استفاده ازسخت افزارهاي مدرن، يک سرور فيزيکي در واقع به چندين سرور مجازی تقسیم می شود و می تواند با امکانات يکسان يا حتی متفاوت تقسيم گردد.
میتوان گفت سرور اختصاصی مجازی یک مخلوط میزبانی مشترکی می باشد که ترکیبی از میزبانی اختصاصی و میزبانی وب می باشد.درواقع درون هر یک از این سرورهای مجازی، دارای اجزای سخت افزاری منطقی خود را به طور جداگانه هستند. بنابراین، درست همانند یک سرور فیزیکی، یک کار سرور مجازی بر روی سیستم عامل و نرم افزار سرور میزبان امن و تفکیک شده است. بنابراین این امکان ایجاد سرورهای مجازی چندگانه را روی یک سرور فیزیکی به تنهایی مقدور میسازد که توابع سرورهای فیزیکی را انجام میدهند.روش استفاده شده برای پارتیشن بندی یک سرور فیزیکی سرور به سرورهای منطقی، مجازی سازی نامیده می شود. هدف از آن این است که از استفاده کامل از منابع سخت افزاری آن سرور مطمئن باشید.


روش مجازی سازی برای اولین بار در سال هزارو نهصد و هفتاد برای سیستم های آی بی ام منفرد مطرح و در نتیجه ی آن توسعه یافت. امروزه، اینتل و توسط سرور مبتنی بر AMD چند هسته ای پردازنده های ساختارهای پشتیبانی و به دست آمده در هر دو ماژول پردازنده حافظه، فرکانس عامل بالا، سیستم عامل و نرم افزار سرور برای ارائه منابع سخت افزاری بیشتر را می توان با بکار میگیرد،در نتیجه با استفاده از عملکرد مجازی سازی و به طور گسترده ای این اجازه را می دهد.
این بر اساس استفاده مشترک از منابع سرور است. به عبارت دیگر، VPS سیستم عامل های CPU، RAM، Network و غیره را نصب کرد. از منابع مشترک استفاده می کند. در واقع هر یک از این سرورهای مجازی، آنها اجزای سخت افزاری منطقی خود را به طور جداگانه دارد. بنابراین، یک سرور مجازی در همان سرور فیزیکی به عنوان یک سرور فیزیکی کار می کند و در سیستم عامل و نرم افزار سرور امن و جدا شده است. به این ترتیب، می توان بیش از یک سرور مجازی را بر روی یک سرور فیزیکی به تنهایی درست کرد.

باری مثال شما یک وب سایت با پانصد بازدید در روز دارید. با پیشرفت کار شما این بازدید در طول زمان به ، شما پنج هزار برسد، در نتیجه ی آن مشکلات شما آغاز میشود.با رشد بازدید سایت شما شروع به مصرف بیش از حد منابع سیستم میکند واز آن به بعد، شرکتهای هاستینگ به شما پیشنهاد یک دستگاه سروراختصاصی میشوداز انجایی که هزینه های سرور اختصاصی بالا میباشد بحث سرورهای مجازی به میان می آید.شما ممکن در ابتدا به فکر تغییر شرکت هاستینگ بیافتید و این کار را عملی کنید اما طولی نخواهد کشید که شرکت جدید هم باز به شما پیشنهاد سرور اختصاصی یا مجازی را خواهد داد.

نمونه هایی از نرم افزار مجازی سازی را در اینجا نام می بریم:
HyperVM VMware سرور مجازی Mirosoft Virtuozzo XenSource OpenVZ را هم می توان نام برد.

مزیت سرور مجازی بر سرور اختصاصی
از جمله مزایاهای سرور مجازی می توان هزینه ی بسیار کم آنرا نسبت به سرور اختصاصی،اطمینان، قابلیت مدیریت، استفاده از ظرفیت خالی، و در نهایت انعطاف پذیری آنرا نام برد.
با توجه محل قرارگیری جغرافیای سرورها و نیازمندی انها در ایران دو سرویس قابل اطمینان را می توان نام برد از قبیل: سرور مجازی کانادا، سرور مجازی ایران
انواع روش های مجازی سازی


سرور مجازی مبتنی بر نرم افزار
در واقع دو نوع روش مجازی سازیوجود دارد،مبتی بر نرم افزار و سخت افزار مبتنی میباشد،ابتدا سرور مجازی مبتنی بر نرم افزار مجازی سازی را توضیح میدهیم این نوع سرور مجازی به همان سیستم عامل استفاده کنید و نیاز به منابع میزبان میباشد. این نوع مجازی سازی دارای مزایای زیادی میباشد، به ویژه در محیط های میزبانی وب؛ زیرا این امکان را میدهد تا افزایش یا کاهش منابع سرور در زمان واقعی بدون نیاز به راه اندازی مجدد ماشین مجازی را امکام پذیر میسازد. Virtuozzo و HyperVM برنامه های کاربردی مجازی سازی مبتنی بر نرم افزار هستند.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
سرور مجازی کانادا
سرورهای مجازی vps مخفف کلمه ی virtual private server میباشد. سرور مجازی کانادا به عناوین مختلفی استفاده میشوند سرورهای VPS با تقسیم ساختار سرور شکل گرفته ند، که ما آن را Cloud می نامیم ودر واقع سرورهای مجزایی در سرورهای VPS هستند. سرورهای VPS به عنوان RAM، پردازنده، دیسک تعریف می شوند. سرورهای VPS جدید پیکربندی شده در واقع سرورهای VDS میباشند. VPS به عنوان یک اصطلاح قدیمی در نظر گرفته میشود.در واقع VDS ها به طور کامل مانند سرور اختصاصی جدا از سایر سرورها کار می کنند.
در واقع شما می توانید از کامپیوتر و پردازنده هایی که متعلق به شما میباشد استفاده کنید.شما می توانید، وب سایت های بسیار متنوعی را با سرورهای VPS نسل جدید منتشر کنید.را واقع به زبان ساده تر شما می توانید تعداد زیادی از وب سایت ها را روی آن منتشر کنید. شما همچنین می توانید فایل هایی را که برای شرکت شما حایز اهمیت میباشد را در سرورهای VPS اجاره شده است، بک آپ کنید. سرورهای مجازی VPS به صورت ویندوزی VPS و VPS لینوکس پیکربندی می شوند.در سرور مجازی لینوکسی شما می توانید از پنل هایی مانند lp، cpanel، plesk، kloxo panel استفاده کنید. شما می توانید استفاده کنید.و برای سرور مجازی ویندوز شما میتوانید از پنل پلسک استفاده کنید.

نسل جدیدی از ساختار سرور ابری اکنون در اختیار کاربران قرار گرفته.هر موقع که بخواهید میتوانید رم خود را ارتقا دهید.در سرورهای مجازی اس اس دی شما میتوانید وبسایت خود را بدون هیچ نگرانی قرارد هید. VPSسرور مجازی به طور خلاصه، آزادی، راحتی، نامحدود و هزينه بسيار کمترVPSها نسبت به سرورهای اختصاصي را برای شما به ارمغان می آورد. در واقع میتوان به زبان سادهتر گفت سرورهای مجازی مناسب افرادی است که نیاز به سرور دارند اما هزینه‌های آن برایشان توجیه اقتصادی ندارد.برخی دیگر مزیتهای آن را میتوان کنترل امنیت مجزا بودن و همجینین کارایی را نام برد که انرا متمایز میکند. دسترسیroot، یا Administrator این امکان را فراهم میکند تا شما به راحتی بتوانید پیکره بندی سرور را تغییر داده،و برنامه های دلخواه خود را نصب، یا حتی تغییر دلخواه خود را دهید، که این سرویس ها به هیچ وجه در میزبانی اشتراکی مقدور نمیباشد. فایل سیستم شما به صورت کاملا مجزا از سایر مشتریان است بنابراین شما مطمئن هستید که از دسترس سایر مشتریان دور میباشد و بدین ترتیب امنیت بیشتری برای شما تامین خواهد میشود. سرور مجازی vps شما از منابع اختصاصی شده به صورت ضمانت شده برای خود به صورت کامل میتوانید استفاده کرده و کار مشتریان دیگر سرویس شما رامختل نمیکند.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
خرید سرور مجازی ایران چیست؟
در این پست میخواهیم در مورد سرور مجازی ایران با شما صحبت کنیم میتوان گفت یکی از دلایلی که اکثر کاربران تمایل به خرید سرور مجازی ایران دارند این میباشد که ، محدودیت هایی میباشد که در واقع در زمینه ی مدیریت میزبانی های اشتراکی و نصب softwares، مقدار حافظه ی موجود و همچنین باید اشاره به قدرت پردازشی کرد.برای مثال ممکن است سایت شما نیاز به منابع رم و همچنین قدرت پردازشی بیشتر را شامل شود که این ویژگی به هیچ وجه در سرویس های اشتراکی قابل عرضه نمیباشد.سایت هایی که درحال رشد میباشند و تعداد بازدید کنندگان آن بالاتر میرود، به زودی حتما نیاز به منابعی بشتر میباشند تا فضای بیشتری را داشته باشد وپهنای باند بیشتری را درخواست می کنند. بطور کلی می توان گفت یک سرور مجازی سروی است کاملا منعطف ، کاملا امنتر و با سرعتی بیشتراز یک میزبانی اشتراکی است و همچنین برای کسب و کارهایی که در حال حاضر کوچک هستند ولی در چشم انداز آتی درحال رشد میباشد نیز بسیار مناسب میباشد.

ویژگی های سرور مجازی چیست؟
در سرور مجازی ایران حتی این امکان برای شما میباشد که شما بتوانید نوع سیستم عامل خود را انتخاب کنید از قبیل لینوکسی و ویندوزی و هنگام سفارش سرور خود این امکان برای شما مهیا میباشد که بین انتخاب سرور مجازی ویندوز و یا سرور مجازی لینوکس انتخاب داشته باشید.از طرفی دیگر امکان انتخاب محل نگهداری سرور هم میتواند به انتخاب مشتری باشد سرور مجازی ایران یا سرور مجازی خارج از ایران که به انتخاب کار میباشد.و موردی که این روز ها در بعضی از شرکت های اینترنتی به کاربران ارایه می شود امکان مدیریت سرور میباشد.برای مثال اگر کاربر زمانی کافی ویا تجربه ای در مورد نحوه ی مدیریت سرور مجازی خود را نداشته باشند،بنابراین میتوانید از خدمات شرکتها استفاده نمایید و در نهایت مدیریت سرور مجازی خود را در اختیار شرکت خدمات میزبانی قرار دهید.
محل قرار گیری سرور های مجازی vps چه تاثیری دارد؟
و اما در خلال نکات به نکته ای که باید به هنگام خرید سرور مجازی توجه داشته باشیم ،در واقع این میباشد که محل قرار گیری جغرافیایی سرور مجازی vps شما سرور مجازی شما در ایران قرار بگیرد ویا در خارج از ایران باشد. سرور های مجازی دقیقا مثل تمام سرویس ها، نیازمند سخت افزاری دارند. که این سخت افزارها باید در دیتاسنترها شکل بگیرند. وقتی که از سرور مجازی خارج از ایران صحبت میکنیم منظور این است که دیتاسنتر آنها در کشورهای خارجی قرار گرفته اند بنابراین ازسویی دیگرازامکانات سخت افزاری و همچنین زیرساختی شرکت مبدا را استفاده می کند.بنابراین به هنگام مقایسه این تفاوت ها باید گفت تفاوت بین سرور مجازی ایرانی و سرور مجازی خارجی تنها تفاوت در مکان جغرافیایی قرار گیری آنها میباشد و در مقایسه ی نرم افزاری سرورها میتوان گفت تفاوتی با هم ندارند.
 
Last edited:

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
سرور مجازی رایگان برای پرژه ی من مناسب است؟
VPS برای سرور مجازی مدلی وب میزبانی کاملا محبوب میباشد که متعلق به خدمات آی ای ای اس کلاسی (زیرساخت به عنوان یک سرویس معین شده) میباشد که در واقع سرور مجازی رایگان توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی زیادی می باشد. یک سرور مجازی اختصاصی vps می تواند به عنوان یک ماشینی کاملا مجازی باشد که بر روی منابع یک سرور فیزیکی کاملا متمرکز میباشد و کاربران را قادر به ارائه قابلیت هایی ویژه ای سرور کرده که کاملا شبیه سرور اختصاصی vps است. در نتیجه یک سرور اختصاصی مجازی بعضی اوقات به VPS مختص می شود.مدل میزبانی سرور اختصاصی مجازی به صورت عمدتا برای کاربرانی که دارای تجربه ای زیاد هستند و به دنبالی راه حل سفارشی شده میزبانی برای پروژه آنلاین خود میباشند، ولی لزوما منابع مالی اختصاصی برای سرور اختصاصی خود ندشته اند. در نتیجه طیفی زیاد از توابع ارائه شده، سرور های مجازی خصوصی تنها برای شرکت هایی که فعال میباشند در شبکه های عمومی توصیه می شده اند اما اگر آنها در حال حاضر دانشی بر مبنای پایه داشته باشند درحوزه ی مدیریت سرور کافی است.

نحوهی کارکرد VPS
بیشتری از صفحات کسب و کار و وبلاگها، و همچنین یا صفحات ساده با تعدادی قابل کنترل صفحات سایت بازدید کننده از سایت شما با موفقیتی زیاد با استفاده از مدلی میزبانی وب پیاده سازی میشوند.و از طرفی اما استفاده از یک سرور مجازی VPS ، مخصوصا برای پروژه های وب که بصورت کاملا پیشرفته میباشند، مانند سایت های اجتماعی social media با تعداد زیادی بازدید کننده در هر لحظه ،و همچنین فروشگاه های آنلاین متوسط یا از طرفی دیگر وب سایت های شرکت های بزرگ، که در آن ترافیکهای ناگهانی صورت میگیرد نیاز به یک راه حل دارد. که سخت افزارهای جامعی با راندمانی کاملا بالا میباشند. یک سرور مجازی اختصاصی vpsنیز به کنسول دسترسی دارد، که به شما این اجازه را می دهد از نرم افزارهایی softwaresکه بصورت معمول در یک بستهای از وب ،میزبانی وب معمولی را نصب کنید.

در حوزه های میزبانی وبهای تجاری، یک دستگاهی با مشخصات معین فیزیکی به همراه کارایی بالا معمولا دارای تعدادی سرور خصوصی مجازی میباشد. که همه ی آنها سیستم عامل های معین خود را داشته که کاربران آن دسترسی کامل و مشخصی به کاربران آنرا را دارند. این بدین معنی نمیباشد که هر مدیر سرور کالملا مستقل از سایر کاربران بر اساس سخت افزار مشابه فعالیت می کند. سخت افزارها با آنچه که به نام هایپرسرور معرفی می شوند (همینطور به عنوان مانیتور ماشین مجازی شناخته شده اند) مدیریت شده اند. و به عبارتی کاملا ساده، این یک جزء نرم افزاری میباشند که ماشین های مجازی را ایجاد و باعث اجرا شدن آنها میشوند. یک هایپر وایزور محیط مجازی را مشخص کرده و سپس هر تعدادی سرور خصوصی مجازی سهم منابع فیزیکی آن همانند cpuپردازنده، رم RAM یا فضای دیسک hard disk را ایجاد کرده.مو میتوان گفت امتیازهای ریشه های کاربران را معین می سازد و میتوان گفت همه ی برنامه های پشتیبانی شده توسط سیستم عامل را نصب میکند - این خود می تواند دارای نرم افزار وب سرور، سرور ایمیل یا سایر برنامه های معین و همچنین خاصی مثل راه حل های تجارتهای الکترونیک و یا همچنین سیستم های معین باشد.


مزایا و معایب بهترین سرور مجازی چیست؟
این سرور خصوصی مجازی یا به اصطلاح انگلیسی آن خود را برای سازش بین راه حلهای ارزان ترو اقتصادی، میزبانی وب و گزینه های گران تر از اجاره کردن نمونه ی خارجی بهترین سرور مجازی قرار داده. ایده ی نوین این نوع مدل میزبانی در واقع این است که کاربران را با طیفی عمده از توابع در قیمتهای کاملا قابل کنترل به کاربران ارائه دهد. تولیدات مجلات کامپیوتری فردی دریک پلت فرمی معین از میزبانی وب یک نوع فرایندی بسیار ساده تر میباشد برای شرکتهای میزبانی وب که مجموعه های سخت افزاری را به هر مشتری یا کاربر آن ارائه می دهند.در اینجا سیستم های مهمان شخصی در حقیقت توانسته از راه مصالحه، درجه ای از استقلال را برای خودشان کسب کنند. هر سرور خصوصی مجازی در تنظیمات سخت افزاری اش مشترک باشد می تواند با خیال راحت کار کند و از طرفی دیگر سیستم های دیگر که موازی آن میباشند و کار کرده را محافظت کند.


میتوان گفت سهم منابعی سخت افزاری که هر سرور خصوصی مجازی از مرکز هایپروایز خود میگیرد،به صورت عمومی قبل از آن معین می شود.و بدین صورت، هر کاربر حداقل عملکردی از سرور خود را ضمانت کرده است. اما در اینجا چیزی که حایز اهمیت میباشد عملکرد واقعی یک سرور مجازی خصوصی است که می تواند به طور کاملا قابل توجهی بالاتر رود و یا از حداقل تضمین شده کمترباشد، به ویژه در دوره هایی که برخی از سیستمهای عامل موجود در سخت افزارها مشترک باشند و در حالتی آماده به کار یا خارج از سرویس باشند. این بدین دلیل اتفاق میافتد که هایپروایزر منابع غیر مستقیمی را به سیستم های دیگری داده است.

VPS و نکات سرورهای مجازی ابری
هر سرور خصوصی مجازی از سیستم عاملی که آن استفاده می کند،این خود بدین معنا نمیباشد که خطاهای و ارورهای پیکربندی یا حملات مخربی به یک سیستم عامل معین محدود شده؛ دیگر سرورهای مجازی ابری vps که در تنظیمات سخت افزاری آن کار می کند، هیچ گونه نقص و ایراد امنیتی را تحت پوشش خود قرار نداده، بلکه خود به این دلیل که یک سرور خصوصی مجازی هر کاربر را با دسترسی کامل ریشه ی آنرا فراهم می کند، مدیریت این سرورها به صورت کاملا قابل توجه بیشتر از میزبانی وب میباشد، که در آن پیکربندهای ابتدایی و همچنین مدیریت به روز رسانی کردن آن توسط شرکتهای میزبانی وب مدیریت شده است.
از جمله معایبهای دیگری از سرور اختصاصی مجازی یا به اصلاح خارجی آن بر روی سرور اختصاصی شامل محدودیت هایی میباشد که استفاده از سخت افزارها وهمینطور به اشتراک گذاری آشکار آن منابع شبکه میباشد. تمامی سرورهای مجازی بر روی یک سیستم میزبان با تعدادی قابل توجه از آداپتور شبکه و همچنین اتصالات شبکه ای که معمولا در تعدادی سرور مجازی اختصاصی استفاده نشده است، کنترل شده اند.یک مدل میزبانی سرور خصوصی مجازی کاملا شبیه مدل سرور مجازی ابری میباشد که برای هر بار از استفاده به جای یکی دیگر از قراردادهای معین استفاده می شود.
 
Last edited:

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
نکات کلیدی و اولیه در مورد سرور مجازی آمریکا

می توان گفت سرور مجازی یا به اختصار واژه وی پی اس به فارسی و اصلاح انگلیسی آن VPS به کاربر این امکان را می‌دهد تا یک کامپیوتری بسیار قوی که دارای منابعی اختصاصی و همچنین نامحدودی میباشد که با به کارگیری از بهترین و همچنین سرور مجازی امریکا به ویژه روز ترین متد های مجازی سازی ایجاد شده و همواه روشن با برترین شرایط و سرعت دسترسی به اینترنت که دارای امنیت کاملابالایی می باشد، را برای شما به ارمغان می آورد. سرور مجازی یا به اصطلاح همان وی پی اس برای استفاده‌ هایی با مدتی طولانی‌ کاملا مناسب می باشند و می‌توان گفت این قابلیت را دارد که چندین ماه بدون نیازمندی به راه اندازی کردن مجدد و همچنین پایین آمدن سرعت وعملکرد، به اجرای کردن فرمان ها و نرم افزار ها و همچنین همه ی عملکردهای مورد نیاز شما را انجام دهد. ما در ادامه ی پست بیشتر درباره ی ایم مورد با شما صحبت خواهیم کرد.کاربر برای خرید سرور مجازی امریکا کافی است تنها با انتخاب کردن پلن مورد نظر خود در میان پلن ها و منابعی که به آن نیازمند میباشد ،سرور مجازی ایران یا در موارد نیاز به خرید سرور مجازی آمریکا در حوزه ی ابری با قیمتی مقرون به صرفه به شما پیشنهاد می کنیم اقدام کنید و همچنین پلن های مورد نظر خود را با بیشترین امکانات شخصی سازی کرده و همین طور از سویی دیگر انتخاب منابع مد نظر خود را با برترین هماهنگی در بین قیمت ها و همین طور قدرت با مد نظر قرار دادن به نیاز مندی خودبررسی کنید و اقدام به خرید نمایید.در این صورت وی پی اس شما در کوتاه ترین زمان ممکن بعد از پرداخت کردن هزینه در اختیار شما قرار میگیرد.


سرور مجازی لینوکس

شرکت های هاستینگ که ارائه دهندگان سرورمجازی لینوکس می باشند و از سویی دیگر سرور های مجازی لینوکسی درکشور هایی متعدد می باشند ،و با به کارگیری از بهترین متدهای موجود برای مجازی‌سازی کردن و همچنین در کنار برترین سخت‌افزار موجود همواره بدون درد سر باشید.

همه چیز در مورد سیستم عامل سرور مجازی سرور مجازی لینوکس
به عنوان کاربر سرور مجازی به هنگام ایجاد کردن سرور مجازی خود، سیستم عامل خود را در بین سیستم عامل های موجود برای سرور مجازی خود سفارش دهید و سرور مجازی خود را سفارشی سازی کنید. سیستم عامل های موجود برای سرور مجازی در زیر بصورت تفضیلی را توضیح می دهیم.


سرور مجازی اختصاصی
سرور مجازی اختصاصی سرویسی می باشد که شامل کاربردها و همچنین کاربردهایی زیاد می باشد، از کاربرهای کاملا فردی گرفته تا کاربرهایی تجاری و همچنین شرکتی را می توان نام برد. همانطوری که در پاراگرافهای بالا هم توضیح داده شده است،شما بایستی تصور کنید که شما وب سایتی را داشته که نیازمند به منابعی بالایی هستند. در اینجا منظور ما از منابع در وی پی اس در حقیقت همان RAM، CPU ، و همچنین فضاهای ذخیره سازی اطلاعات است. با خرید سرور مجازی شما به عنوان یک کاربر آن بسیار بیشتر از یک هاست وب اشتراکی شده به منابع سخت افزاری دسترسی خواهید داشت. در حقیقتبه بیان ساده تری میتوان به این صورت گفت که یک هاست اشتراکی ، در حقیقت یک قسمتی از یک سرور اختصاصی می باشد که برای میزبانی کردن یک وب سایت در نظر گرفته می شود و از طرفی که معمولا این وب سایت های عادی و همچنین با بازدیدی نا چیز، نیازمند به منابعی کم می باشند ، با به کارگیری از آن، شما میتوانید تا حدود کثیری در هزینه های خود صرفه جویی کرده.در صورتی که وب سایت شما یک وب سایتی پر بازدید وکاملا قدرتمندی می باشد ،به احتمال زیادی یک هاست اشتراکی جواب گوی نیاز شما نمی باشد و در نتیجه شما بایستی به عنوان یک کاربر آن به فکر خرید سرور مجازی ایران و یا در غیر این صورت خرید سرور مجازی در یک کشور دیگری باشید.


سرور مجازی و استفاده های آن
با خرید سرور مجازی شما توانسته در هزینه ها ی خود صرفه جویی کرده. ازطرفی احتمال این وجود دارد که شما نیازمند این باشید که یک نرم افزاری را به طور دائمی و به صورتی بیست و چهار ساعته اجرانمایید. این نرم افزار توانسته موردهای بسیار کثیری باشند. با کلیکی کاملا خودکار برای انجام دادن یک کار در اینترنت را در نظر بگیرید تا سایر برنامه هایی که دستوراتی تکراری را انجام داده اند.
https://iranhost.com/vps

در این شرایط سرور مجاری جلوی هزینه های گزاف internet و هم چنین برق و از طرفی دیگرهزینه های قطعات computer شخصی شما را گرفته. ما در ادامه ی مطلب کاربرد های سایر از خرید VPS را در استفاده های شخصی می بینیم.
سرور مجازی با بالاترین سرعت و همین طور بالاترین سطوح پایداری حالت به اینترنت دسترسی خواهد داشت و شما حتی قابلیت این را خواهید داشت که به صورت آنلاین، فیلم تماشا کرده باشید.
 
Last edited:

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
چرا سرور مجازی ایران VPS میزبانی متفاوتی است

می توان گفت با سرور اختصاصی در حقیقت شما یک سرور را به صورت کلی را اجاره کرده اید. این نوع سرویس یعنی سرور مجازی ایران برای افرادی که نیازمند ترافیکی بسیار بالا می باشند مناسب می باشد و به وب سایت های خود مناسب است و یا نیازمند به راه اندازی کردن سرور خود را به نوعی بسیار خاص می باشد. هر چند که ، همه ی افراد نیازمند به تمام منابع سرور اختصاصی نمی باشند.


اگر حجم وب سایت شما فقط به گونه ای می باشد که فقط یک قسمت کوچکی از سرور مجازی ایران را نیاز دارد بنابراین اگر بخشی کوچکی از سرور را اجاره کنید،برای شما هزینه اش کاملا اقتصادی می باشد بنابراین مقداری پول را صرفه جویی خواهید کرد. میزبانی شده است وقتی که قسمتی از سرور را با دیگر کاربرها به صورت اشتراکی استفاده می کنید تا یک سرور مجازی ایران کامل را به خودتان اختصاص دهید.

اگر شما در مرحله ای قرار گرفته اید که به خرید سرور خود شک دارید و مطمئن نیستید که آیا مناسب شما است یا خیر، می توان گفت که میزبانی VPS را در ابتدا امتحان کنید.

کدام سرور مجازی مناسب من است؟

با قلمداد کردن هزینه ها ی به راه انداختن سرور اختصاصی و یاهمچنین سرور مجازی vpsو استفاده ای که هریک از آنها خواهد داشت، می‌توان گفت با توجه به این نکات سرور مورد نیاز خود را در این میان انتخاب کرد. با در دست داشتن اطلاعات اصلی از منبع های مورد نیاز وب سایت و یا نرم افزاری که روی سرور قرار می گیرد که یکی از مهمترین موارد می باشد، انتخاب سرور اختصاصی و یا سرور vpsبا توجه به این فاکتورهای هر چه ساده تر صورت می گیرد.‌این امر بدیهی می باشد که امکان میزبانی هر وب سایت به صورت استقلال یافته ای بر روی سرور اختصاصی یا همچنین سرور اختصاصی مجازی قرار می گیرد.در نهایت سایتی که کار کرد آن تحت تاثیر سایر وب سایت ها قرار نمی گیرد و در نهایت به فرم اشتراکی از منابع رم، CPU و سایر امکانات موجود با آن ها در اختیار نمی گیرد.برای داشتن اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی ایران ما پیشنهاد می کنیم بروی کلمه ی اینجا کلیک نمایید.


زمانی خرید کردن سرور اختصاصی در مقابل با سرور اختصاصی مجازی قرار می گیرد که نیازمند این موارد باشید که از منابعی بالا و اختصاصی تر برای وب سایت یا همچنین نرم افزارها استفاده کنید. انتخاب سرور اختصاصی بی شک بهترین گزینه برای پروژه ی شما است.


میزبانی سرور مجازی ویندوز چگونه کار می کند؟

می توان گفت تکنولوژی استفاده شده در ورای هاستینگ سرور مجازی VPS مانند به VMware یا Virtual Box می باشد. این برنامه ها به شما این اختیار را می دهند تعدادی سیستم عامل مجازی را در درون یک دستگاه اجرا کنید. برای نمونه سرور مجازی ویندوز در اینجا، دسکتاپ شما ممکن است ویندوز 7 را اجرا کند، اما شما همچنان می توانید سیستم عامل های دیگری را مثل ویندوز XP یا همین طور لینوکس را بدون نیازمندی به راه اندازی مجدد کامپیوتر خود اجرا کنید.


مقایسه سرور اختصاصی و سرور مجازی

می توان گفت مبلغ تهیه سرور اختصاصی مجازی نسبت با منابعی که به آن اختصاص داده می‌شود در برابر با سرور اختصاصی که کل منابع در اختیار آن می باشد، از نظر هزینه اقتصادی می باشد.

در سرورهای مجازی vps به خاطر شکل گیری که دارند این امکان وصل شدن direct را هیچ سخت افزاری مثل External به آنها وجود ندارد، در مقابل می‌توان از اتصال قطعات سخت افزاری و همچنین در صورت نیاز قفل سخت افزاری (Dongle) به سرور اختصاصی استفاده کرد.

بالا بردن منابع سرور مجازی به سادگی از راه کنترل پنل مدیریت آن و همچنین اعمال کردن تغییرات بر روی سرور میزبان انجام شده، در مقابل ارتقای قطعات سرور اختصاصی از راه رجوع به دیتاسنتر و بعضی اوقات با خاموش کردن آن امکان پذیر می باشد.
https://iranhost.com/blog/خرید-سرور-اختصاصی-و-سرور-مجازی/

بر روی سرورهای اختصاصی مجازی فقط این امکان نصب کردن سیستم عامل های امکان پذیر است که عکس آنها بر روی سرور میزبان قرار داده می باشد. در عوض آن می توان به راحتی گفت راه اندازی کردن یک سرور اختصاصی با هر ورژنی از سیستم عامل دلخواه امکان پذیر می باشد.

با قلم داد کردن ساختار سرور اختصاصی مجازی که در حقیقت ماشین ها در یک سروری اصلی ایجاد شده است، تحت تاثیر قرا می گیرد به گونه ای که هرنوعی ایجاد اختلال از طرف ماشین های دیگر که باعث قطع شدن سرور اصلی شده اند، می شود.اما این در حالی می بشد که سرور اختصاصی بدون هیچ تحت الشعاع کارکرد سرور دیگری قرار بگیرد، کاملا مستقل کار خود را انجام می‌ دهد.

اگر در این حین بروز مشکلی در سرور اختصاصی مجازی به هنگام انتقال اطلاعات به ماشینی دیگری وهمچنین راه‌اندازی کردن از نو سرور جدید به سرعت امکان پذیر می باشد. اما این در صورتیمی باشد که در یک سرور اختصاصی با پیدا کردن مشکل، مشکل یابی یا به راه انداختن سروری دیگر به مدت زمان بالایی نیازمند خواهد بود.

 
Last edited:

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
خرید سرور مجازی ایران:

VPS که مخفف Virtual Private Server به معنای خرید سرور مجازی ایران می‌باشد و گاهی از آن به عنوان VDS یا Virtual Dedicated Server نیز نام می برند، به طور ساده به سرویس های میزبانی فضایی گفته می‌شود که همانند یک خرید سرور مجازی ایران مستقل با دسترسی سطح بالا به سرور عمل می‌نمایند و بصورت چندگانه و با هم بر روی یک خرید سرور مجازی ایران فیزیکی قرار می‌گیرند. به عبارت بهتر، با استفاده از تکنولوژی Virtualization و با بهره گیری از سخت افزارهای بسیار قوی و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین VPS با امکانات و منابع یکسان یا متفاوت تقسیم می‌شود.


سرور مجازی Managed :

در این نوع سرور ها محیطی شبیه سرویس های اشتراکی ارائه می‌گردد اما از نظر منابع متفاوت می‌‍باشد، به طوری که در سرور مجازی Managed منابع بیشتری به کاربر تخصیص داده می‌شود. دسترسی های root ( سرور های لینوکس ) و دسترسی ( administrator) در این نوع سرور ها به کاربر ارائه نمی‌گردد.

سرور مجازی UnManaged :
در این نوع سرورها دسترسی های کامل سرور به کاربر ارائه می گردد و کاربر اجازه شخصی سازی سرور را دارا می باشد. در نتیجه مسئولیت مواردی مانند نصب و کانفیگ نرم‌افزار ها، آپدیت ها، تنظیمات امنیتی، تهیه بک آپ، ریبوت و ... بر عهده کاربر می‌باشد.

سرور مجازی ابری:
هر VPS ، سهم خاصی از منابع سرور مجازی ابری از مانند پردازنده (CPU)، حافظه اصلی(RAM) ، فضای دیسک سخت(Hard Disk) ، پهنای باند (Bandwidth) و... را به صورت اختصاصی و تضمین شده در اختیار خواهد داشت. به عنوان مثال، یک VPS می‌تواند شامل ۵۱۲ مگابایت از ۱ گیگابایت حافظه اصلی سرور را به صورت تضمین شده به همراه۳۰‌ گیگابایت فضای ذخیره سازی و ۵۰۰ گیگابایت پهنای باند ماهیانه باشد. این بدین معنا است که صرفنظر از میزان مصرف سایر VPS های موجود بر روی سرور، VPS مورد مثال ما تحت هر شرایطی تنها به ۵۱۲ مگابایت از حافظه اصلی سرور مجازی ابری دسترسی خواهد داشت.
با توجه به اینکه هر VPS بر روی سرور به طور کاملاً جداگانه عـمـل می‌کنـد در نتیجـه VPS هـای موجود بر روی یک سرور مجازی ابری می توانند از سیستم های عامل متفاوت و نرم افزارهای مختلف و نسخه های متفاوتی استفاده نمایند. به طور مثال یک VPS دارای سیستم عامل لینوکس CentOS، دیگری دارای سیستم عامل Ubuntu Server و VPS دیگر از سیستم عامل Windows Server استفاده می‌کند. همچنین تعریف Name Server های اختصاصی ، نصب ASP, PHP , MySQL , .NET و سایر برنامه ها با نسخه دلخواه ، نصب و اجرای کلیه برنامه ها، DLL ها، ... بطور کامل در کنترل و اختیار هر کاربر میباشد.
یکی از مهمترین مزایای استفاده از VPS ها در مقایسه با دیگر سرویس های میزبانی، هزینه بسیار کمتر VPS ها نسبت به سرورهای اختصاصی و دسترسی بیشتر نسبت به سرویس های نمایندگی و هاست اشتراکی (Reseller/Shared Hosting) می‌باشد، بگونه ای که هزینه VPS ها در بسیاری از اوقات تا ۱۰ درصد یک سرور اختصاصـی بوده ولی تمامی امکانات آنهـا را دارا می‌باشد. همچنین هر VPS میتواند به تعداد دلخواه IP معتبر اختصاصی Valid نیز داشته باشد. در مجموع از دید یک End User، VPS درست همانند یک سرور اختصاصی بوده و کاربر به هیچ عنوان تفاوتی را در نحوه عملکرد و کیفیت خدمات این دو مشاهده نخواهد کرد.فواید:
- استقلال کامل یگ سرور مجازی از مابقی سرور های مجازی
- استفاده از کرنل کامل لینوکس برای هر VPS و در نتیجه پشتیبانی از همه امکانات لینوکس
بهره وری از حافظه مجازی نوع SWAP و در نتیجه امکان اجرای وظایف متعددی که نیاز به حافظه زیاد دارند.

معایب:
- به جهت استقلال کاملی که فراهم کرده است، نسبت به platform های دیگر مانند Virttuozzo سرعت کمتری دارد.
- عدم پشتیبانی از حافظه Brustable که البته در platform های دیگر نیز در حد تئوری پشتیبانی شده است.


مزایای سرور مجازی به میزبانی وب اشتراکی:


کنترل: با دراختیار داشتن دسترسی root، یا Administrator شما به راحتی می توانید پیکره بندی سرور را تغییر دهید، برنامه های مورد نظر خود را نصب کنید، یا تغییر دهید، که به هیچ وجه در میزبانی اشتراکی مقدور نیست.
امنیت : فایل سیستم شما کاملا مجزا از سایر مشتریان خواهد بود و مطمئن خواهید بود که از دسترس آنها دور است و بدین ترتیب امنیت بیشتری برای شما تامین خواهد شد.
مجزا بودن و کارایی: سرور مجازی شما از منابع اختصاص یافته گارانتی شده برای خود به صورت کامل می‌تواند استفاده کند و کار مشتریان دیگر سرویس شما را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.


مزایای سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی:


هزینه: در واقع شما همه قابلیتهای یک سرور اختصاصی را با کسری از هزینه های آن خواهید داشت.
قابلیت اطمینان: سازوکار تهیه نسخه پشتیبان به صورت لحظه ای امنیت داده های سرور مجازی را تضمین می کند.
مدیریت پذیری: ابزارهای تعبیه شده در ویرچوزو (Virtuozzo) نصب برنامه ها و تغییر و به روزرسانی آنها را فورا انجام می‌دهند.

استفاده از ظرفیتهای خالی: هر سرور مجازی قادر است تا در صورت خالی بودن ظرفیتهای سیستم و عدم استفاده از آن بوسیله سرور مجازی دیگر در صورت نیاز، از همه آن استفاده کند.
انعطاف پذیری: ارتقاءمنابع اختصاص یافته برای یک سرورمجازی، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی قابل انجام است.


هنگام تهیه سرورهای مجازی همواره فاکتورهای زیر را مد نظر داشته باشید:


فاکتور اول: لینوکس یا ویندوز:

برای شروع، شما می‌بایست مشخص نمایید که نیاز به محیط لینوکسی دارید و یا ویندوز. در صورت نیاز به سرور لینوکس شما نیاز به تخصص بسیار بیشتری داشته و می‌بایست با دستورات خط فرمان (Command Line) آشنایی لازم را داشته باشید. در صورتی که به طور مثال سایت شما با ASP طراحی شده است می‌بایست اقدام به تهیه سرور ویندوزی نمایید.

فاکتور دوم: مدیریت و مانیتورینگ :

در سرویس های اشتراکی شما دسترسی کامل root به سرور نداشته و پشتیبانی و مدیریت آن به عهده شرکت هاستینگ مربوطه می‌باشد.

در سرور های مجازی و اختصاصی، شما دسترسی کامل به منابع داشته و مدیریت، مانیتور نمودن و نگهداری از سرور و تهیه بک آپ به عهده شما می‌باشد. در نتیجه نیاز به افراد با تخصص بیشتری در این زمینه می‌باشد. همچنین جهت راحتی شما، سرویس های مانیتورینگ نیز ارائه می‌شود. مانیتورینگ عملی است برای مشاهده وضعیت یک سیستم است. برای مثال سرور و یا سایت شما ممکن است در هر لحظه وضعیت‌های متفاوتی داشته باشد. شما با سرویس‌های مانیتورینگ می‌توانید از وضعیت لحظه‌ای سرور و سایت و شبکه مخابراتی یا به طور کلی آپتایم سرور مطلع شوید و گزارش لحظه‌ای خطاها و عیوب و مشکلات شبکه یا سرور خودتان را ملاحظه کنید و گزارش کامل و دقیقی به صورت جامع در اختیار داشته باشید.


فاکتور سوم: بکاپ گیری و نگهداری:

بررسی نمایید که پروتکل های مورد استفاده جهت تهیه نسخه پشتیبانی کدامند. همچنین از اطلاعات و سایت های شما به چه صورت می‌بایست نسخه پشتیبان تهیه شود.

همچنین توجه نمایید که بکاپ گیری و تهیه نسخه بکاپ در سرورهای مجازی به عهده خود شما بوده و در صورت تمایل می‌توانید از سرویس بک آپ نیز استفاده نمایید. همچنین میٰ‌بایست نسبت به مدیریت منابع اضافی و نحوه عملکرد سیستم اقدام نمایید.


فاکتور چهارم: تنظیمات سرور مجازی ویندوز رایگان و ویژگی ها:

تنظیمات صحیح وسرور نقش بسیار مهمی را روی سرعت و عملکرد سایت دارد. برآورد میزان مصرف RAM و یا Disk Size از فاکتور های حیاتی در سرور مجازی ویندوز رایگان هستند. همچنین شما می‌بایست اطلاعاتی در رابطه با کیفیت فیزیکی سرور مجازی ویندوز رایگان کسب نمایید و ترجیحا سرور مجازی خود را از شرکت های معتبر و با ظرفیت بالای منابع تهیه نمایید.


فاکتور پنجم: میزان فضا و RAM مورد استفاده:

میزان فضای مصرفی و RAM مورد نظر سایت خود را کاملا برآورد کنید. بطور مثال در پلان اول سرور مجازی میزان فضای RAM 512 مگابایت در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه روی سرور های ویندوز تنها حدود 512 مگابایت توسط خود سیستم عامل مصرف می‌شود، لذا روی پلان اول سرور مجازی بهتر است از سيستم عامل لينوکس استفاده گردد.


فاکتور ششم: انتقال اطلاعات:

محدودیت های انتقال داده را همواره در نظر داشته باشید و راه حل های بعدی را هنگامی که با مشکل اضافه مصرف روی پهنای باند مواجه شدید، در نظر داشته باشید. در برخی شرکت ها محدودیت های خاصی روی آن اعمال می‌شود.

فاکتور هفتم: تعداد IP های مورد نیاز:

تعداد IP های مورد نیاز جهت راه اندازی سرور های مورد نیاز را برآورد نمایید و بررسی نمایید در صورت وجود محدودیت تعداد IP ها، هزینه تهیه IP اضافه چقدر خواهد بود.


فاکتور نهم: تعداد هسته های CPU :

تعداد هسته های CPU مورد نیاز جهت راه اندازی سرور های مورد نیاز را برآورد نمایید. جهت راه اندازی game server، سرور مخصوص بازی مسلما نیاز به تعداد هسته های CPUبیشتری می‌باشد.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
سرور مجازی ویندوز چیست؟
در ابتدا بایستی با VPS از ابتدای کلمات Virtual Private Server ساخته شده است آشنا شده و سپس سرور مجازی ویندوز و در نهایت سرور مجازی اروپا را بررسی کنیم. به معنای سرور شخصی مجازی می باشد که به اصطلاح به آن سرور مجازی گفته می شود. در واقع همان فناوری ماشین مجازی است که با کمک آن بر روی یک سرور مجازی ویندوز (Host) با مشخصات سخت افزاری بالا چندین سیستم عامل ( سرور یا کلاینت از نوع ویندوزی یا لینوکسی ) می توان راه اندازی کرد برای راه اندازی سرور مجازی ویندوز هم از تکنولوژی های متفاوتی استفاده می شود که بعضی از آنها نیازمند استفاده از لایسنس می باشند و بعضی از آنها اصطلاحا Open source هستند (تحت لایسنس GNU ) از مهمترین آنها به Microsoft Azure , Citrix , VMware, KVM می توان اشاره کرد.


در این مقاله قصد داریم به بررسی سرویس های مجازی VPS VDS بپردازیم.

تفاوت VDS و VPS :
سرویس های VPS و VDS در اصل از تکنولوژی مشابه استفاده می کنند با این تفاوت که در سرویس های VDS شما از منابع کاملا اختصاصی سرور خود استفاده می کنید و تحت هر شرایطی شرکت ارایه دهنده سرویس این ضمانت را به شما میدهد که شما می توانید در هر لحظه از ریسورس‌های سخت افزاری ارایه شده استفاده نمایید و بار کاری سرور دلیلی بر عدم توانایی شما برای استفاده از منابع ارایه شده مثلRAM نمی‌باشد.

سیستم عاملی که در VPS یا VDS اجرا می شود هیچ تفاوتی با سیسم عاملی که در یک سرور فیزیکی اجرا می شود ندارد و در برخی موارد که نیاز به نصب و یا کانفیگ یا کپی کردن سیستم عامل هست نیز بسیار بهتر عمل می کند. در مواردی که نیاز به راه اندازی Redundant می باشد شما می توانید به راحتی با استفاده از ابزار Clone اقدام به کپی کل سرور مجازی به همراه کانفیگ های انجام شده و ساختن یک سرور مجازی جدید در کمتر از چند دقیقه نمایید.

اهمیت سرور مجازی ویندوز هم مانند سرور مجازی برای هاستینگ بیش از پیش در مواقعی که نیاز به بازگردانی اطلاعات یا بکاپ گیری اطلاعات هست مشخص می شود، در هنگام بکاپ گیری و ریستور اطلاعات می توان در کمتر از چند دقیقه نسبت به بکاپ و ریستور اقدام نمود.در واقع این سرویس برای افرادی طراحی شده ‌است که نیاز به سرور دارند اما هزینه‌های سرور اختصاصی برای آنها مقرون به صرفه نیست. همچنين هرVPSمي تواند چندین آی پی Public داشته باشد. در مجموع از ديد کاربر، VDSدرست مشابه يک سرور اختصاصي است و کاربر به تفاوت زیادی را احساس نمی کند، اما در سطح عملکرد، سرور اختصاصی فیزیکی کمی در سطح بالاتری قرار می گیرد.

مزایای سرور مجازی اروپا نسبت به میزبانی وب اشتراکی:
کنترل:
با داشتن دسترسی در سطح Super-User Level شما به‌راحتی می توانید پیکر‌بندی سرور را تغییر دهید، سرور مجازی اروپا در حقیقت سرور هایش در اروپا قرار گرفته است به صورت کلی سرور مجازی اروپا همانند VPS برنامه های مورد نیاز خود و نصب یا تغییر دهید یا پورت های مورد نظر خود را جهت بالا بردن امنیت سرور مدیریت نمایید، این موارد به هیچ‌وجه در میزبانی اشتراکی مقدور نمی‌باشد. شما در خرید سرویس VPS یا VDS مدیریت سرویس خود را بر عهده دارید و می توانید سرور را مناسب با نیاز خود تنظیم بفرمایید.


امنیت:
در سرور مجازی اروپا مدیریت فایل‌های شما کاملا از سایر مشتریان جدا است واین اطمینان به شما داده خواهد شد که دور از دسترس سایر کاربران است.

مستقل بودن و کارایی:
در پلان های سرور مجازی اروپا هم شما از منابع اختصاص یافته تضمین شده برای سرویس خود به صورت کامل می توانید استفاده نمایید.

مزایای خرید سرور مجازی ایران (VPS) نسبت به سرور اختصاصی:
هزینه:
در ابتدا بایستی به این نکته اشاره کرد که سرور مجازی ایران سرور ها همگی در دیتا سنتر ایران قرار گرفته اند.
ور در نهایت به هنگام بررسی هزینه شما با خرید سرور مجازی ایران نیز می توانید تمامی قابلیتهای یک سرور اختصاصی را با هزینه کمتری نسبت به سرور اختصاصی، دارید.


قابلیت اطمینان:
شما با خرید سرور مجازی ایران فرایند تهیه پشتیبان به صورت روزانه توسط انجام می شود.

مدیریت پذیری:
شما می توانید سرور اختصاصی مجازی خود را با توجه به نیاز خود پیکر بندی نمایید و در صورت نیاز و جهت امنیت بیشتر بر روی پورت های ورودی و خروجی از سرور مدیریت داشته و آنها را فعال یا غیر فعال بفرمایید.

انعطاف پذیری در افزایش منابع:
افزایش منابع اختصاص یافته برای در خرید سرورمجازی ایران، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی و بدون نیاز به تغییر در اطلاعات و کانفیگ مجدد سرور و اختلال سرویس می توانید نسبت به افزایش منایع و در نهایت ما پیشنهاد میکنیم به خرید سرور مجازی ایران اقدام بفرمایید.

ایمیل سرور اختصاصی مناسب برای کسب و کارهای متوسط:
شما با داشتنVPS می توانید از ایمیل سرور اختصاصی خود استفاده بفرمایید که بر خلاف میزبانی های اشتراکی محدودیتی در ارسال ایمیل برای شما اعمال نخواهد شد،‌ این مورد برای شرکت های متوسط مناسب می باشد که هزینه راه اندازی سرور اختصاصی برای آنها مقرون به صرفه نیست و می توانند با تهیه یک سرور مجازی ویندوز و راه اندازی یک ایمیل سرور نسبت به استفاده از سرور ایمیل اختصاصی و مزایای آن اقدام نمایند.

پهنای باند بالا:
در سرورهای مجازی پهنای باند بالایی برای شما در نظر گرفته شده است. اگر سایت شما در وبسایت‌های پر بازدید تبلیغ شده باشد و سایت شما نیزبر روی یک هاست اشتراکی میزبانی شود، حتما با مشکل مواجه خواهید شد و پهنای باند شما به سرعت مصرف می شود و سایت ممکن است از دسترس خارج گردد.

سرور مجازی اختصاصی (VPS) برای چه کسانی می تواند مفید باشد؟
سایت های در حال رشد که تعداد بازدید‌های روزانه در حال افزایش دارند و یا در حال ارتقا رتبه سایت از طریق تبلیغات گوگل هستند و این موارد نیاز به منابع بیشتری برای لود سایت با سرعت بالاتر دارند و امکان افزایش منابع بر روی سرویس های اشتراکی مقدور نمی‌باشد می توانند از سرویس های VDS یا VPS استفاده نمایند.


سرویس‌های مجازی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط و در حال رشد می تواند گزینه خوبی باشد تا بتوانند از این مرحله با موفقیت عبور کنند و کیفیت سرویس آنها دچار اختلال نگردد.

چگونگی کار با سرور مجازی:
در سرور مجازی اروپا هم اگر سیستم عامل سرور مجازی شما ویندوز است، همانطور که پیش‌تر اشاره شد می توانید با استفاده از Remote Desktop به آن متصل شوید و همانند یک سیستم واقعی با آن کار کنید.

اگر سیستم عامل سرور مجازی شما یکی از توزیع های لینوکسی باشد می توانید بوسیله ssh به آن متصل شوید. برای این منظور می توانید از ابزار Putty استفاده بفرمایید در این روش شما باید با مدیریت لینوکسی آشنایی داشته باشید و بتوانید دستورات لازم را اجرا نمایید.

با توجه به این مطلب که مدیریت سیستم در استفاده از سرور مجازی اروپا بر عهده کاربر می باشد شما می توانید برای مدیریت سرور خود یک مدیر سرور استخدام نمایید و یا در صورت تمایل به انجام مدیریت سرور توسط ایران‌هاست از خدمات مدیریت ایران‌هاست استفاده بفرمایید.

سرور مجازی و اختصاصی ایران
یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در سرعت لود یک وب سایت، فاصله جغرافیایی بین سرور و موقعیت کاربر بازدید کننده سرور اختصاصی ایراناست. هرچقدر این فاصله کمتر باشد، اطلاعات مسیر کوتاه‌تری را برای رسیدن به مقصد طی می کنند. به عنوان مثال، اگر کاربری که ساکن ایران است در حال بارگذاری وب سایتی باشد که سرور آن نیز در ایران قرار دارد، در مقایسه با سناریو مشابه که سرور در کشور آلمان مستقر است، می تواند سریعتر به اطلاعات وب سایت دسترسی پیدا کند.
https://iranhost.com/blog/سرور-اختصاصی-و-سرور-مجازی-در-ایران/
.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
همه چیز درباره ی سرور مجازی کانادا

قبا از اینکه در مورد سرور مجازی خارج و همچنین سرور مجازی کانادا بحث کنیم بایستی ابتدا با مفاهیم اولیه ی سرور مجازی آشنا شویم همانگونه که مستحضر هستید، به یک کامپیوتر، برنامه و یا یک دستگاه که به عنوان سرویس دهنده در شبکه استفاده می‌گردد، سرور گفته می‌شود. سرورها نیز با توجه به نیازهای مختلف به کار گرفته و تنظیم می‌شوند و در محلی به نام دیتاسنتر نگهداری می گردند. سرورها عموما دارای بستر سخت افزاری قوی هستند که می‌توانند پاسخگوی هزاران کاربر باشند.با توجه به محل قرار گیری دیتا سنترها سرویس های ارائه شده ی سرور مجازی برای مثال به نام های ذیل ارائه می گردد.
  1. سرور مجازی اروپا
  2. سرور مجازی کانادا
  3. سرور مجازی مالزی و ....

با توجه به نوع کاربری کامپیوترها می توان به دو نوع تقسیم می‌گردند که سرور(Server) و کلاینت (Client) می‌‌باشد. اساسا زمانی که به دنبال مطلبی در بستر اینترنت هستیم و موضوعی را جستجو می کنیم به کامپیوتری که خدماتی را دریافت می‌کند کلاینت می‌گویند.

دانش مورد استفاده در سرور مجازی

با رشد تکنولوژی در جهان این مورد مطرح شد که چگونه از قدرت پردازش خوب و از سویی کاهش هزینه های کلی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات می توان داشت. سرور مجازی با توجه به اینکه تکنولوژی مجازی سازی برای کسانی که به زیرساخت‌های قدیمی و سنتی عادت کرده اند نا آشنا باشند ولی با آموزش و معرفی صحیح این تکنولوژی انعطاف پذیری رو مشاهده خواهیم کرد و به سمت این تکنولوژی ترغیب خواهند شد زیرا با توجه به هزینه ی پایین آن و قدرت مدیریت در حوزه ی مجازی‌سازی و پردازش انتخاب آن کاملا امری منطقی و کاملا قابل پیش‌بینی می‌باشد.در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در حوزه ی سرور مجازی کافی است پست مقاله ی بلاگ را بخوانید.تعریفی که می‌توان از مجازی سازی داشت می‌شود در این مورد خلاصه کرد که مجازی سازی در حقیقت راهی است برای اجرای چندین سیستم عامل و برنامه‌کاربردی در یک سرور واحد می باشد تا بتواند به صورت بهینه و مدیریت شده از قدرت پردازشی آن استفاده کند. مجازی سازی باعث می شود که زیرساخت ها را بتوان راحت مدیریت کرد و استفاده نمود.

سرور مجازی سازی چیست؟

می توان سرور مجازی را اینطور تعریف نمود که یک سرور مجازی سروری است که منابع سخت افزاری و نرم افزاری را با سایر OS ها به اشتراک گذاشته و مدیریت می کند. در اصل یک سرور مجازی زیر مجموعه ای از یک سرور فیزیکی اختصاصی می باشد.انواع مختلف سرور مجازی خارج چیست؟

با توجه به قرار گیری محل دیتاسنتر سرویس سرور مجازی خارج شکل میگیرد.چند نسخه مختلف مجازی سازی وجود دارد که رایج هستند و اینها فرم های منحصر به فرد سرورهای مجازی را ایجاد می کنند. یک نوع مجازی سازی روی سیستم عامل تمرکز دارد. این به این معنی است که سیستم عامل دسکتاپ به محیط مجازی منتقل شده و بر روی سرور، میزبانی شده است. سیستم عامل شامل یک نسخه در سرور فیزیکی و نسخه های آن برای هر سرور مجازی است که به کاربران مختلف ارائه می شود.
الزاما نمی توان گفت سرور مجازی اروپا بهترین سرور مجازی خارج می باشد.نوع دیگری از مجازی سازی مجازی سازی سرور است، که کل سرور فیزیکی را به محیط مجازی منتقل می کند. به جای فقط سیستم عامل، این روش مجازی سازی می تواند یک سرور فیزیکی را تقلید کند و به کاهش تعداد سرورهایی که نیاز دارند استفاده شود. سرور مجازی نیز می تواند برای ذخیره سازی یا ترکیب چندین سخت افزار فیزیکی در یک محیط ذخیره سازی مجازی مجازی استفاده شود. این مجازی سازی همچنین به عنوان ذخیره سازی ابر شناخته می شود و می تواند عمومی، خصوصی یا ترکیبی از هر دو باشد.

آخرین نوع مجازی سازی سخت افزاری است که اجزای یک دستگاه واقعی مجازی را ایجاد می کند. این به عنوان یک ماشین واقعی کار می کند و معمولا یک رایانه با یک سیستم عامل است. این نرم افزار در دستگاه فیزیکی باقی می ماند و از منابع سخت افزاری جدا شده است.

نکات مربوط به تهیه سرور مجازی یا استفاده از سرویس اشتراکی :

سرورهای خصوصی مجازی (VPS) برای سایت هایی که ترافیک زیادی را دریافت می کنند استفاده می شود.

اگر شما در ابتدای مسیر هستید، باید با یک میزبان وب اشتراکی مانند ایران هاست شروع کنید که بسیار مناسب است. تقریبا هر ارائه دهنده میزبانی برنامه های مشترک را ارائه می دهد و معمولا ارزان ترین گزینه در دسترس هستند. این باعث می شود میزبانی وب انتخاب خوبی برای سایت های جدید با بودجه های کوچک است. هنگامی که شما یک برنامه میزبانی مشترک را خریداری می کنید، در یکی از سرور های ارائه دهنده، فضا را می گیرید. همانطور که از نام آن پیداست، این بدان معنی است که سرور با تعداد زیادی سایت دیگر به اشتراک گذاشته خواهد شد.

https://forum.persiantools.com/threads/سرور-مجازی-چیست؟.931467/


این نوع میزبانی (اشتراکی) ناقص است. شما واقعا منابع سرور خود را با دیگر سایت ها به اشتراک می گذارید، این بدان معنی است که اگر سایت دیگری دارای مسائلی باشد، می تواند به سایت شما نفوذ کند (هرچند میزبان های به اشتراک گذاشته شده مشترک سعی دارند این نقص را کاهش دهند). علاوه بر این، شما نمی توانید سرور خود را به هیچ وجه سفارشی کنید و خطرات امنیتی، بزرگتر از سایر انواع میزبانی وب است زیرا اگر میزبان شما ایزوله نباشد، باگ ها و مشکلات سایر میزبانی‌ها می توانند روی هاست شما نفوذ پیدا کنند و تاثیر بگذارند.به این دلایل، بسیاری از افراد با برنامه های میزبانی وب به طور اجتناب ناپذیر در حال ارتقا هستند. در حالی که چند انتخاب وجود دارد، استفاده از میزبانی VPS گامی طبیعی است. با یک برنامه VPS، شما هنوز هم یک سرور فیزیکی را با دیگر کاربران به اشتراک می گذارید.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
سرور مجازی

میزبانی VPS، یک سرور مجازی است. محیط میزبانی VPS یک سرور اختصاصی را در یک محیط میزبان مشترک تقلید می‌کند. از لحاظ فنی هر دو میزبان میزبانی وب و میزبانی اختصاصی است.میزبانی وب VPS یکی از انواع مختلفی از حساب های میزبانی وب است که می‌توانید از آن برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید. برای داشتن یک وب سایت در اینترنت، شما باید فایل های وب سایت خود را در یک وب سرور داشته باشید.


راه اندازی و مدیریت یک سرور نه تنها می‌تواند گران باشد، بلکه دشوار است. خرید میزبانی وب به کسی امکان می‌دهد که فضا را بر روی سرور وب بپردازد، به طوری که فرد معمولی به راحتی وب سایت را میزبانی می‌کند، زیرا همه چیزهایی که باید انجام دهد، آپلود فایل های سایت خود است (بدون نیاز به نصب سرور در قسمت مورد نیاز است).


چرا VPS میزبانی متفاوت از یک سرور اختصاصی به اشتراک گذاشته شده و اختصاص داده شده است

با سرور اختصاصی ما یک سرور را اجاره می‌کنیم. این برای افرادی که ترافیک بسیار بالایی دارند بر روی وب سایت‌های خود مناسب است و یا نیاز به راه اندازی سرور خود را به روش بسیار خاص است. با این وجود، هر کسی نیازی به سرور اختصاصی ندارد. اگر شما به تازگی طراحی وبسایت خود را شروع کرده اید نیازی به یک سرور ندارید و می‌توان گفت شما در ابتدای مسیر هستید، اگر بخش کوچکی از سرور را اجاره کنید، می‌توانید کمی پول را ذخیره کنید. میزبانی اشتراکی، میزبانی است که، هنگامی که بخشی از سرور را با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارید تا یک سرور صرفا در اختیار شما باشد.


VPS Hosting چگونه کار می‌کند؟

تکنولوژی پشت میزبانی VPS شبیه به سرور مجازی ware یا Virtual Box است. برنامه های ذکر شده می‌توانند این قابلیت و این امکانات را فراهم کنند تا شما بتوانید چندین سیستم عامل را بر روی یک سرور اختصاصی داشته باشید. برای مثال، دسکتاپ شما ممکن است ویندوز 7 را اجرا کند، اما شما همچنین می‌توانید سیستم عامل های دیگر مانند ویندوز XP یا لینوکس را بدون نیاز به راه اندازی مجدد کامپیوتر خود اجرا کنید.

یک ارائه دهنده میزبانی وب VPS بر روی نرم افزار مجازی سازی، به نام یک hypervisor، به منابع انتزاعی در یک سرور فیزیکی متکی است و مشتریان را به دسترسی به یک سرور مجازی، به نام یک ماشین مجازی (سرور مجازی ) متصل می‌کند. هر دستگاه مجازی یک سیستم عامل کامل را اجرا می‌کند و دسترسی به بخشی از محاسبات، حافظه و منابع ذخیره سازی فیزیکی سرور را محدود کرده است. مشتریان به سیستم عامل سرور مجازی دسترسی دارند، اما نه به سرور فیزیکی.


در حالی که چندین مستاجر می‌توانند سرور مجازی را که در یک سرور فیزیکی قرار دارند، به اشتراک بگذارند، این سرور مجازی ها از تعامل با سرور مجازی ها متعلق به مستاجرین دیگر محدود است، بنابراین ایجاد یک سرور منطقی خصوصی است، اما از لحاظ فیزیکی جدا نیست.


مجازی سازی سیستم عامل

در حالی که ما یک سرور فیزیکی داریم، می‌توانیم چندین سیستم عامل مجازی را روی آن یک سرور اجرا کنیم. هر سیستم عامل مجازی همانند یک سرور اختصاصی عمل می‌کند. این به شما اجازه می‌دهد تمام مزایای یک سرور اختصاصی را در کسری از هزینه داشته باشید.


مزایای میزبانی VPS

یکی از مزایای اصلی استفاده از VPS، به عنوان یک سرویس میزبانی وب سنتی، این است که مشترکین به سیستم عامل VPS دسترسی کامل دارند و مجوزهای ریشه یا مجوز نامحدود دارند. این سطح دسترسی به مشترکین اجازه می‌دهد تا سرور مجازی را برای رفع نیازهای منحصر به فرد خود تنظیم کنند.


یکی دیگر از مزیت استفاده از سرور مجازی این است که اجازه می‌دهد تا مشترکین برای میزبانی وب سایت های مختلف از آن استفاده نمایند. برای مثال یک سازمان ممکن است وب سایت تولیدی خود و یک سایت توسعه در همان VPS را میزبانی کند. به طور مشابه، یک شرکت توسعه وب ممکن است یک VPS اجاره کند و از آن برای میزبانی وب سایت برای چندین مشتری استفاده کند.


معایب VPS میزبانی

سرور مجازی معمولا توسط سازمان های کوچکتر مورد استفاده قرار می‌گیرد که انعطاف پذیری یک سرور اختصاصی را می‌خواهند، اما بدون هزینه. اگر چه VPS می‌تواند این نیاز را برآورده کند، اما معایبی دارد.


ضرر اولیه برای استفاده از سرور مجازی، عدم عملکرد آن است. سازمان هایی که سرور مجازی را فراهم می‌کنند، عملکرد سرور را به طور کامل در اختیار می‌گذارد تا حداکثر تعداد سرور مجازی هایی را که سرور فیزیکی قادر به برآورد آن است، به حداکثر برساند. در حقیقت بعید است که عملکرد VPS محو نشده باشد، پس از آن سرور مجازی مجاور ممکن است به مصرف منابع بیش از حد، دچار شود.


از دیگر ضعف های سرور مجازی مسئله امنیت است. سرور مجازی معمولا بر روی نرم افزار‌های مجازی سازی اجرا می‌شوند، که باید بتواند VPS ها را به طور مناسب از یکدیگر جدا کند. با این حال، افرادی که با الزامات امنیتی قابل توجهی هستند، معمولا از محیط چندین کاربره اجتناب می‌کنند. زیرا که تامین امنیت این سرور‌ها کاری بسیار مشکل می‌باشد.عموما سرور ها و موقعیت جغرافیایی آنها می تواند تاثیر به سزایی بر روی سرویس دهی داشته باشد. سرور مجازی و سرور فیزیکی که این سرور های مجازی بر روی آن قرار گرفته اند می توانند در هر نقطه ای از جهان قرار گرفته باشند. وقتی می گوییم سرور مجازی ایران ، یعنی سرور فیزیکی اصلی که سرور مجازی بر روی آن راه اندازی شده، مکان دیتاسنتر آن در داخل ایران است.

در ادامه به مزایای آن می پردازیم :

اولین نکته قیمت است. قیمت سرور مجازی ایران ، مسلما قیمت مناسب تری نسبت به سرور های مجازی خارجی دارد.

دومین نکته بحث امنیت است. زمانی که شما اطلاعات خود را بر روی سرور مجازی خارجی قرار می دهید،بدین معنی است که اطلاعات سایت شما توسط کشورهای دیگر قابل دسترسی است.

سومین نکته سرعت دسترسی است. به دلیل اینکه سرور مجازی ایران در داخل ایران قرار داشته و به شبکه داخلی ایران نیز متصل است، سرعت دسترسی بهتری دارد.

 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
نکات کلیدی قبل از خرید VPS
قبل از خرید VPS بایستی در ابتدا با مفاهیمی در این حیطه آشنا شویم و سپس اقدام به خرید VPS قوی کینم این روزها متاسفانه شرکتهای هاستینگ با تبلیغ خرید vps رایگان کاربران را دچار سر درگمی میکنند شما با خواندن این پست می توانید خرید vps قوی را با اطمینان کامل انجام دهید.

همان Virtual Private Server به معنای سرور اختصاصی مجازی می‌باشد و پلان مابین سرور اختصاصی فیزیکی و سرویس میزبانی اشتراکی‌ می‌باشد.فاکتورهای تاثیرگذار در خرید vps

یک VPS توسط ابزارها و نرم افزارهای مجازی ساز ایجاد می شود و این ابزار ها یک سرور فیزیکی را به چندین سرور مجازی کوچکتر تبدیل خواهند کرد به طوری که هر سرور مجازی دارای سیستم عامل، حافظه اختصاصی و منابع مجزای رم و سی‌پی‌یو می‌باشد.

به طور مثال یک VPS دارای سیستم عامل لینوکس CentOS، دیگری دارای سیستم عامل Ubuntu Server و VPS دیگر از سیستم عامل Windows Server استفاده می‌کند.

هر VPS به مقدار اختصاصی از منابع اصلی سرور مانند پردارنده، حافظه اصلی، فضای دیسک، پهنای باند و .. استفاده می‌کند.


در تهیه سرور مجازی و خرید vps انتخاب دیتاسنتر بسیار مهم و تاثیر گذار می‌باشد،‌ بسته به نیاز و وسعت شرکت خود می‌توانید سرورمجازی خارج و یا سرور مجازی داخل کشور را انتخاب نمایید. همچنین در صورتی که بیزینس شما نوپا بوده و قصد ندارید برای سرور هزینه زیادی پراخت کنید به دنبال سرور مجازی ارزان و با کیفیت باشید.

برای تهیه یک سرور مجازی اروپا و خرید vps قوی ابتدا باید بسنجید که مخاطبین وب سایت شما بیشتر در کدام کشور ها هستند، اگر مخاطبین شما بیشتر در ایران هستند خرید سرور مجازی اروپا پیشنهاد نمی‌شود و در صورتی که مخاطبین شما بیشتر از کشور های اروپایی هستند بهتر است که از اروپا سرور تهیه نمایید.فاکتورهای تاثیرگذار در خرید vps قوی:

سرعت لود وب سایت :

به هنگام خرید vps قوی بایستی قلمداد کرد هرچه سرور شما دور از مخاطبین وب سایت قرار داشته باشد باید تاخیر بیشتری در زمان بارگذاری وب سایت ها انتظار داشته باشید. به طور مثال اگر مخاطبین شما در آسیا هستند، اما میزیانی شما یک سرور مجازی آمریکا می‌باشد ریکوست های بین کلاینت و سرور با مدت زمان زیادی ارسال و دریافت می‌شوند.

در صورتی که شما می خواهید به کاربران خود تجربه لذت بخش و بهتر به همراه بهبود بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای وب سایت ها و سرعت لود بالاتر وب سایت را فراهم آورید، لازم است تا سرویس میزبان خود را از دیتاسنتر های داخل کشور انتخاب نمایید.


مسائل حقوقی:

نگرانی های قانونی و مسائل حقوقی در مورد لوکیشن سرور مجازی و وب سایتی که میزبانی می‌کند در حال افزایش است. با هر تغییر در قوانین مورد استفاده از اینترنت و استفاده از اطلاعات، تحقیقات خود را قبل از انجام انتخاب میزبانی و مکان آن به صورت کامل انجام دهید. به طور مثال در صورتی که از یک سرور مجازی آمریکا رایگان استفاده می‌کنید، باید قوانین کشور آمریکا را نیز در سایت خود رعایت نمایید تا به مسایل و مشکلات حقوقی برنخورید.


نگرانی های زبان:

کار در یک کشور دیگر به این معنی است که شما باید با زبانی که زبان مادری شما نمی‌باشد با شرکت اراپه دهنده خدمات هاست خود ارتباط برقرار کنید. این مورد ممکن است برای افراد یا شرکت هایی با دانش سطح بالا و یا بدون نگرانی زبان مشکلی به همراه نیاورد، اما برای شرکت هایی که این ويژگی را ندارند چالش برانگیز است. به طور مثال در صورتی که یک سرور مجازی فرانسه از یک سرویس دهنده در فرانسه خریداری کردید، ممکن است نیاز باشد از طریق زبان فرانسوی با آنها ارتباط برقرار کنید.
https://forum.persiantools.com/threads/سرور-مجازی-چیست؟.931467/

شهرت:

شرکت شما به شهرتش وابسته است. شهرت شما می‌تواند به طور تمام و کمال از کیفیت و توانایی وبسایت شما و خدمات پشتیبانی آن نشأت بگیرد. در نتیجه شهرت شما ممکن است مستقیماً به شهرت میزبان هاستی که برای کار انتخاب می‌کنید وابسته باشد. اگر شما در حال ساخت یک وبسایت حرفه ای و باکیفیت هستید که و انتظار دارید قدرت، پایداری و دوام چشم‌گیر در صنعت شما داشته باشد، میزبان هاستی را در حرفه و صنعتتان جستجو کنید که شهرت و سابقه‌اش با حرفه‌ی فعلی شما و با چیزی که در آینده انتظار آن را دارید، هماهنگ و یکسان باشد. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌شود از سرور مجازی پرسرعت نیز استفاده نمایید.


ویژگی‌های مخصوص:

هر شرکت میزبان هاست پلان های مخصوصی به مشتری‌ها ارائه می‌دهد. وقتی همه‌چیز بین دو سرور یکسان است، کنترل کنید و ببینید که هرکدام از آنها چه ویژگی‌های مخصوص و ویژه‌ای به شما ارائه می‌دهند. شرکت‌های بزرگ‌تری که عملکردهای مختلفی را رسیدگی و مدیریت می‌کنند، ممکن است قادر باشند که ویژگی‌های اضافه‌تری را بدون توجه به کشور مبدأشان ارائه دهند. برخی دیگر ممکن است از مقررات و سازمان‌دهی‌های بازنده‌ی خارج از کشور سود ببرند و حتی ویژگی‌ها و خدمات بیشتری را ارائه دهند.


رتبه‌بندی:

در پایان، مهم است که بدانید میزبان هاست شما قرار است رتبه‌بندی شما در وبسایت‌هایی نظیر گوگل و بینگ را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال، یک سایت بر روی سرور مجازی انگلیس میزبانی می‌شود، نه تنها در انگلیس زودتر بارگذاری می‌شود بلکه در نتایج جستجو برای کسانی که به دنبال کلیدواژه هستند رتبه‌ی بهتری خواهد داشت. اگر وبسایت شما در انگلیس قرار داشته باشد و انگلیس میزبان آن باشد ولی بر روی مشتریانی در آمریکا و کانادا تمرکز داشته باشد، این بدان معناست که وبسایت شما به طور قابل ملاحظه‌ ای رتبه بندی پایینی دارد و یا کلا رتبه‌بندی نشده است. در کل ایده‌ی خوبی است که وبسایت شما در کشوری میزبانی و هاست شود که شما از ان انتظار ترافیک خوب و قابل قبولی را دارید تا این تاثیر و پیامد را به حداقل برساند.

میزبانی و هاست یک حرفه‌ی رقابتی است، پس شرکت‌ها و میزبانی هایی که در این مارکت و این صنعت دوام می‌آورند راه درستی را در پیش گرفته‌اند و عملکرد درستی دارند. قطعا مشکل واقعی و اساسی پیدا کردن تناسب و تطابق بین چیزیست که نیاز دارید انجام شود و چیزی که میزبان هاست‌ها در انجام آن تخصص دارند (فرقی نمی‌کند که موقعیت جهانی آنها چیست).قبل از خرید vps قوی بایستی بهترین و بزرگترین دیتاسنتر های اروپا را بشناسید

1- Portugal Telecom

این دیتاسنتر بزرگترین دیتاسنتر اروپا با وسعت بیش از 74 هزار مربع است می توان گزینه ی مناسبی برای خرید VPS قوی باشد.

2- Next Generation Data

این دیتاسنتر واقع در شهر Newport و با وسعتی حدود 69 هزار متر مربع است.

3- Microsoft’s Dublin Data Center

این دیتاسنتر واقع در شهر Dublin و با وسعتی حدود 50 هزار متر مربع است.

سپس با در نظر گرفتن معیارهای خود برای تهیه سرور مجازی به سراغ خرید vps قوی بروید.

در صورتی که طراحی سایت شما مبنی بر php و mysql است و مخاطبین شما در خارج از کشور هستند خرید سرور مجازی لینوکس خارج کشور توصیه می‌گردد. در صورتی که سایت شما با زمان asp طراحی شده است سرور مجازی ویندوزی به شما پیشنهاد می‌گردد.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
هنگام خرید سرور مجازی ارزان به چه نکاتی توجه کنیم؟

امروزه از انجایی که نیاز کاربران برای هاستینگ یا به اصطلاح میزبانی وب خود به گونه ای شده که هاست ها پاسخگوی کارشان نمیباشد رو به خرید سرور مجازی کرده اند ولی آیا خرید سرور مجازی ارزان میتواند پاسخگوی نیاز کاربر باشد.سرور های مجازی VPS از آنجایی که دارای مزیت هایی بی نظیر نسبت به هاست لینوکس و هاست ویندوز می باشد و از طرفی دیگر نسبت به سرور اختصاصی قیمتی کاملا اقتصادی دارند یک انتخاب مناسب برای شما می تواند باشد شما برای خرید سرور مجازی ارزان بایستی همه ی فاکتور ها از جمله اعتبار شرکت ارایه دهند را در نظر بگیرد.


کاربر به هنگام خرید سرور مجازی بایستی به منابع اختصاص یافته توجه کند.اینکه برخی از شرکتهای هاستینگ امکان تست را برای مدت محدود 7 روزه می دهند و در صورت عدم رضایت مشتری مبلغ پرداختی کاربر پرداخت می شود.
همچنین کاربران در صورن نیاز می توانند جداگانه اقدام به خرید سرویس مانیتورنیگ کنند. این سرویس ها گزارش لحظه به لحظه ای از uptime سرور برای کاربر ارسال می‌کنند. از جمله ابزار های معروف مانیتورینگ میتوان به Zabbix و PRTG اشاره کرد.

تنظیمات سرور و ویژگی ها: یکی از ارزیابی های مهم که قبل از تهیه وب سایت باید انجام دهید براورد میزبان مصرف وب سایت شما می‌باشد. با توجه به این براورد می‌توانید سروری مناسب از نظر میزان رم،‌ سی‌پی‌یو،‌ هارد دیسک، کانفیگ و ... با وب سایت یا وب سایت های خود تهیه فرمایید.

میزان پهنای باند: یکی از عوامل مهم قبل از خرید سرور براورد میزان احتمالی مخاطبین و کاربران وب سایت می‌باشد، همچنین با توجه به وسعت بیزینس و میزان آپلود و دانلود ماهیانه این مورد مد نظر قرار خواهد گرفت. قبل از تهیه سرور از میزان پهنای باند مورد نیاز خود اطمینان حاصل نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

بکاپ گیری و نگهداری: یکی از مهم ترین موارد قبل از خرید یک سرور مجازی مشخص کردن روش بک اپ گیری می باشد. در سرور مجازی وظیفه اصلی تهیه بک آپ بر عهده کاربر می باشد. همچنین کاربر در صورت تمایل می تواند یک سرور جداگانه بک اپ تهیه کرده و با استفاده از نرم افزار های بخصوص به صورت دوره از سرور خود بک اپ تهیه نماید.

خرید سرور مجازی VPS یا سرور اختصاصی:

قبل از خرید سرور مجازی یا سرور اختصاصی بایستی ابتدا با سرور اختصاصی شویم.نوعی از سرور های مجازی می‌باشند، این نوع سرور مجازی کلا دارای منابع جداگانه ای بوده و هیچ اشتراکی بین آن و سایر سرورهای مجازی وجود ندارد در صورتی که نیازمند شما فرا تر از سرور مجازی میباشد بنابراین شما میبایست از خرید سرور مجازی منصرف شوید.

اگر بخواهیم قدرت سخت افزاری این نوع سرورهای مجازی اختصاصی را نسبت به سرور مجازی مقایسه کنیم نزدیک به سرور اختصاصی می‌باشد. روی این سرورها همانند سرورهای اختصاصی، منابع اختصاصی وجود دارد یعنی ، این سرورها برخلاف VPS که در آن هسته یک سیستم عامل و همچنین منابع سرور مادر به اشتراک گذاشته می‌شود دارای محیط کاملا مجزا و سیستم عامل مجزا می‌باشند با در نظر گرفتن این فاکتورها بایستی ببینم آیا رید سرور مجازی ارزان برای ما جوابگو خواهد بود .


و اینگونه می توان نتیجه گیری کرد که سرویس های مجازی با دارا بودن پورت های بسیار قدرتمند برای بسیاری از کارهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد و هر نرم افزاری که باید در طول شبانه روز و بصورت ۲۴ ساعته در حال کار باشد، مفید است.
سرور مجازی ارزان

ایا ارایه ی سرور مجازی ارزان و یا سرور مجازی رایگان به صورت حقیقی امکان پذیر است البته که خیر اما شرکتها برای جذب مشتری امکان تست از سرور مجازی خود را به صورت رایپان برای مدتی به کاربران خود ارایه می کنند تا کاربر با رضایتمندی کامل خرید خود را انجام دهد سرور های مجازی به صورت سرور مجازی ویندوز و هم این طور سرور مجازی لینوکس ارایه میشوند پس از اینکه سرور مجازی را تست کردید تنها برای 24 ساعت حال وقت خرید سرور مجازی ارزان می رسد این تست رایگان حتما نقطه ی اعتماد برای کاربر خواهد بود.


سرور مجازی ارزان و با کیفیت

اینکه توقع کاربر از خرید سرور مجازی ارزان با کیفیت میباشد. فاکتوری مهم میباشد.vps ارزان و کانفیگ شده بایستی به گونه ای باشد که دارای معایب و ضعف های امنیتی نباشد در غیر این صورت خرید سرور مجازی ارزان برای شما عواقب جبران ناپذیر ی در پیش خواهد داشت.

با خرید سرور مجازی ارزان با این حال، محیط مجازی خود را که از دیرگان بطور کامل جدا شده است، می گیرید. بنابراین به جای به اشتراک گذاشتن منابع سرور ، حالا شما یک تکه دارید که تمام متعلق به شماست.

حالا که ترافیک های وبسایت من بالا رفته است، از یک سرور خصوصی مجازی استفاده میکنم.

اگر سایت شما مقدار ترافیک زیادی را دریافت می کند و شما از یک میزبان وب اشتراکی استفاده می کنید، پس از آن، شرکت میزبانی وب ، حساب کاربری شما را به دلیل استفاده بیش از اندازه منابع، مسدود می کند.

در نظر داشته باشید، تنظیمات VPS سخت تر از میزبانی اشتراکی می باشد. برای این منظور شما بایستی دانش مدیریت سرور که قبل از خرید سرور مجازی ارزان بایستی در نظر نیز داشته باشید.

در سرویس های مجازی در صورتی که پلان مدیریت نشده تهیه گردد، ‌دسترسی روت ( لینوکس ) و دسترسی ادمین ( ویندوز ) به کاربر ارائه می شود و وظایف نگه داری سرور، مانیتورنیگ، عیب یابی، نصب نرم افزار و ماژول و ... بر عهده کاربر می‌باشد.

 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
سرور مجازی

قبل از پرداختن به سرور مجازی هارد بالا بایستی بدانید یک سرور مجازی توسط یک نرم افزار مجازی ساز ایجاد شده است. مشخصات این سرور مانند یک سرور فیزیکی می باشد، اما این نمونه ای است که در یک سرور فیزیکی ایجاد شده است.
یک سرور فیزیکی قابلیت این را دارد که چند ماشین مجازی را مدیریت و میزبانی کند. سرور های مجازی مبتنی بر ابر می تواند در سرورهای متعدد میزبانی گردد.
رایج ترین نوع میزبانی برای سرور مجازی، میزبانی وب می باشد(همان هاست). شرکت های میزبانی وب معمولا میزبانی های خود را به صورت اختصاصی و اشتراکی ارائه می دهند.

مدیریت vps با hypervisor

هر VPS مبتنی بر مجازی سازی توسط برنامه ای به نام hypervisor مدیریت می شود. سروری که hypervisor را اجرا می کند و سرورهایی که توسط این نرم افزار مدیریت می شوند سرویس های میهمان نامیده می شود. Hypervisor توانایی متوقف و شروع کند و منابع سرورها را اختصاص دهد.

سرورهای مجازی به سمت محبوبیت پیش می روند، چرا که با توجه به اینکه از سرورهای فیزیکی بسیار ارزان قیمت تر خواهد بود و بنابراین توجیه اقتصادی خوبی خواهد داشت.

سرور مجازی هارد بالا

برای بررسی این موضوع ابتدا بایستی تعریف سرور مجازی بررسی شود سپس با توجه به تعریف به ادامه ی مقاله و بسط به سمت موضوع یعنی سرور مجازی هارد بالا می پردازیم. ضمنا انواع کارکردها برای سرورها نیز بررسی خواهد شد ازجمله معروفترین این سرویس سرور مجازی ایران هارد بالا در مقایسه با سرور آپلود و دانلود با هارد بالا می باشد و راهنمایی لازم برای خرید سرور مجازی نامحدود ایران تا خرید مطمئن داشته باشید.


حال بایستی دید که ما به چه سروری نیاز داریم که در این قسمت از مقاله به بررسی سرور مجازی هارد بالا


خواهیم پرداخت که چه تفاوتی خواهد داشت که بایستی نگاه دقیق تری به سرورها و مطالب مرتبط با آن انداخت که قاعده بر آن است زمانی که ما با توجه به استفاده ای که داریم سرور آپلود و دانلود با هارد بالا را انتخاب می کنیم. حال بایستی بررسی کنیم که زمانی که این سرور انتخاب می شود بایستی چه نوع هاردی داشته باشد که این هم با توجه به استفاده ی ما و نیاز ما خریداری می شود.


خرید سرور مجازی هارد بالا را نیازهای ما تعیین می کند چرا که اگر به عنوان سرور آپلود و دانلود در نظر گرفته شود بایستی با هارد بسیار بالا و سرعت بسیاری بر روی آن سرور باشد.


زمانی که نیاز های خود را شناسایی کردیم اولین مبحثی که بعد از شناختن منابع سخت افزاری و نرم افزاری مطرح می شود مکان سرور مورد نظر می باشد که بایستی به این مورد توجه داشته باشیم که کاربران ما در چه نقطه ای قرار دارند و با توجه به اینکه سرور در داخل ایران باشد و یا خارج از ایران گزینه های مختلفی پیش روی ما قرار می گیرید که باز تاثیر در قیمت ، کیفیت و کارایی وب سایت خواهد داشت که با توجه به این انتخاب ما بسیار سخت تر خواهد بود.

اگر کاربران ما در داخل ایران هستند پیشنهاد ما به شما خرید سرور مجازی ایران نامحدود می باشد که با توجه به این نامحدود بودن ترافیک شبکه در آن و با توجه به اینکه سرور ما یک سرور مجازی ایران با هارد بالا می باشد و مراجعه کنندگان به آن هر روز بیشتر خواهد بود پیشنهاد مناسبی به نظر می رسد.


قیمت سرور مجازی وابسته به چیست؟

حال بایستی به قیمت آن بپردازیم که می توان حدس زد که از لحاظ قیمت بایستی مقداری بودجه ای که در اختیار داریم زیاد تر از حالات دیگر باشد. حال بایستی سروری که دیتاسنتر در آن قرار دارد را بدانیم که این سرور در یک مکان مناسب باشد که ما از لحاظ کیفیت و آپ تایم سرور مطمئن باشیم، چرا که یک سرور آپلود و دانلود با هارد بالا و اینکه کاربران بسیاری را بتواند توسط شبکه دیتاسنتر هندل و مدیریت کند.

کیفیت شبکه نیز به بک بون شبکه و تجهیزات استفاده شده در آن و بحث های ارتباطی آن با اینترنت تعیین می کند که بایستی بسیار از آن مطمئن باشیم چرا که بسیار دیده شده سرور مجازی ایران با هارد بالا در دیتا سنتری قرار می گیرد ولی با افزایش بازدید و کاربران دیتاسنتر و شبکه ی آن توان مدیریت آن را نداشته اند و بسیار ضرر های جبران ناپذیری به دارنده ی سرور وارد شده است که بعضا باعث توقف استارتاپ مربوطه شده است.


https://forum.persiantools.com/threads/سرور-مجازی-چیست؟.931467/


جمع بندی سرور مجازی ایران و سرور آپلود و دانلود با هارد بالا


حال با توجه به موارد ذکر شده در بالا برای خرید سرور آپلود و دانلود با هارد بالا یا سرور مجازی ایران نامحدود بایستی از انتخاب خود و شرایط آن نگهداری آن سرور بدانیم که انتخاب ما چگونه خواهد بود و چه المان ها و مشخصه هایی را هم برای سرور هم برای مکان قرارگیری سرور در نظر بگیریم تا با مشکلاتی که اگر دقت نشود در آن ضررهایی خواهیم دید که ضرورت بررسی بیشتر و امکان سنجی های مختلف برای خرید سرور مجازی هارد بالا و انتخاب مکان میزبانی سرور یا همان دیتاسنتر را بیشتر درک کردیم.


و در آخر پیشنهاد ما خرید سرور مجازی ایران با هارد بالا می باشد که با توجه به منابع و امکان سنجی ها در بسیاری موارد کارساز می باشد.

 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
VPS چیست؟

اینکه VPS چیست و به چه معناست یکی از مهمترین سولاتی است که کاربران در زمان بررسی و خرید سرویس با آن مواجه می شوند.

در پاسخ به این سوال که VPS چیست باید گفت، VPS مخفف عبارت Virtual Private Server به معنی سرور خصوصی مجازی می باشد، در برخی شرکت ها این سرویس با اندکی تفاوت در تنظیمات ممکن است با نام VDS یا Virtual Dedicated Server به معنی سرور اختصاصی مجازی نیز شناخته شود.


به صورت کلی درباره ی سرور مجازی چیست می توان گفت vps و vdsهر دوی این سرویس ها در میان کاربران با نام سرور مجازی شناخته می شوند. همانطور که از نام آن نیز پیداست این سرویس یک سرور با مشخصاتی کاملا مشابه به یک سرور فیزیکی و با میزان مشخصی از منابع RAM ، CPU ، Disk و غیره در اختیار کاربر قرار می گیرد.

بر روی یک سرور فیزیکی متناسب با منابع کلی آن، می توان تعدادی سرور مجازی راه اندازی نموده و به هر کدام از آنها متناسب با درخواست کاربر و یا پلان مطرح شده میزان مشخصی از core های CPU ، RAM و فضای دیسک را به آن اختصاص داد در اینجا با مفهوم سرور مجازی چیست به صورت کامل آشنا شدید.

این نوع سرور های مجازی که در زبان کامپیوتر به عبارتی دیگر ماشین مجازی نیز خوانده می شوند توسط نرم افزار های مجازی ساز مانند VMware و یا hyper V پیاده سازی، راه اندازی و در اختیار کاربران قرار می گیرند.

در این نوع سرویس همانند یک سرور مجازی تمامی امکانات و نرم افزارهای آن کاملا مستقل و تنها در اختیار یک کاربر قرار می گیرند.

سرور مجازی را می توان با هر سیستم عاملی ارائه نمود که البته در شرکت های هاستینگ معمولا با سیستم عامل ویندوز و یا لینوکس ارائه می گردد.

حال به صورت کلی پاسخ سوال VPS چیست ارائه شد. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه خواهد شد.
فروش VPS

فروش VPS با قیمتی به مراتب بیشتر از هاست اشتراکی صورت می گیرد و البته سطح کاربری، منابع و دسترسی های بسیار وسیعتری نیز به کاربر ارائه می دهد.

در یک سرور مجازی با منابع مناسب می توان سرویس های زیادی نیز راه اندازی کرد، برای مثال فروش سرور مجازی با توجه به میزان منابع سرور مجازی خریداری شده می توان تعداد زیادی وبسایت، mail server و یا database server را راه اندازی نمود.

همچنین می توان نرم افزارهای اتوماسیون اداری که معمولا بسیار پرکاربر هستند را نیز بر روی یک سرور مجازی راه اندازی نمود.

البته استفاده از سرور مجازی تنها به این موارد محدود نشده و برخی از برنامه نویسان برای تست نرم افزارها و کدهای خود از سرور مجازی استفاده می نمایند.

حال با این تفاسیر بالا بودن قیمت فروش سرور مجازی نسبت به هاست اشتراکی کاملا توجیه شده می باشد.

البته فروش VPS در شرکت های مختلف نیز با قیمت های متفاوتی صورت می گیرد. این قیمت ها و تفاوت آنها که بعضا بسیار زیاد است معمولا به زیر ساخت سرور و دیتاسنتر، سخت افزار به کار رفته در سرور هاست یا سرور فیزیکی، سیستم امنیتی، سناریو بکاپ گیری، اعتبار شرکت ارائه دهنده، پشتیبانی و مواردی از این قبیل مربوط شده بروی قیمت فروش سرور مجازی آنها تاثیر می پذیرد.

به صورت کلی با توجه به اهمیت و حساسیت موارد مطرح شده به خصوص موارد امنیتی، پیشنهاد می شود این سرویس همیشه از یک شرکت معتبر تهیه گردد.

در شرکتهایی که فروش VPS صورت می گیرد امکانات و پشتیبانی های قابل ارائه نیز معمولا قید می شوند و باید به آنها دقت نمود.
قیمت VPS

همانطور که اشاره شد موارد بسیار زیادی در قیمت VPS دخیل و تاثیرگذارند. دلایل زیادی در بخش های قبل در خصوص دلیل بالا بودن قیمت سرور مجازی این سرویس نسبت به هاست اشتراکی و همچنین دلایل اختلاف قیمت سرور های مجازی در شرکتهای متفاوت نیز مطرح گردید.

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در قیمت VPS و یا VDS سیستم عامل ارائه شده می باشد.

همانطور که می دانید سیستم عامل ویندوز سرور (Windows Server) رایگان نبوده و نیازمند خرید لایسنس می باشد و این مورد در قیمت سرور مجازی بی تاثیر نیست.

به طور کلی قیمت VPS با در نظر گرفتن تمامی موارد مطرح شده تعیین و ارائه می گردد. البته در برخی موارد شاید بتوان با صرف نظر از برخی مسائل، VPS ارزانتری را تهیه نمود.

برای مثال در صورتی که کاربر خود تخصص کافی نسبت به سرویس تهیه شده داشته باشد می تواند از مواردی مانند پشتیبانی صرف نظر نموده و با بهترین قیمت سرور مجازی را از شرکتی تهیه نماید که چنین موردی را ارائه نمی کند و این یقینا می تواند باعث پرداخت هزینه کمتری در ازای دریافت سرور مجازی شود.

خرید VPS ویندوز

خرید VPS ویندوز زمانی پیشنهاد می شود که شما نیاز به استفاده از نرم افزارهای ویندوزی یا راه اندازی وبسایتی با کدنویسی ASP و استفاده از وب سرور IIS و یا MSSQL و یا هر موردی که بر روی سیستم عامل ویندوز قابل اجراست دارید.

خرید VPS ویندوز به میزان خاصی از منابع RAM و CPU و Disk نیاز دارد که سیستم عامل و نرم افزار های آن به درستی راه اندازی شده وعملکرد مناسبی ارائه دهند.
وقتی که نیاز به خرید سرور مجازی ویندوز دارید، هم خود سیستم عامل و هم اکثر نرم افزارهای مورد نیاز، به خرید لایسنس نیاز دارند که در صورت عدم نصب آن ممکن است عملکرد سیستم با مشکلاتی مواجه شود.

به هنگام خرید سرور مجازی ویندوز در صورتی که سرور در یک دیتاسنتر خارج از ایران باشد نیز با توجه به حساسیت بالای مسائل copyright این مورد اهمیت به نسبت بالاتری نیز میابد. همچنین با توجه به این مورد که تمامی اطلاعات مهم شما بر روی سرور مجازی شما قرار دارند مسائل امنیتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و رعایت آنها بسیار ضروری خواهد بود.

لذا لایسنس بودن سیستم عامل جهت دریافت آخرین آپدیت های امنیتی نیز بسیار مهم است. به صورت کلی خرید VPS ویندوز از یک شرکت معتبر و صاحب نام می تواند عدم وجود اینگونه مشکلات را تضمین نماید.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
راه اندازی سرور مجازی:

زمانی کاربر به راه اندازی سرور مجازی تمایل پیدا میکند که نیاز های خاصی دارد که در سرویس های اشتراکی این نیاز ها رفع نمیشود این نیاز ها میتواند از نصب نرم افزار های خاص یا نیاز به داشتن دسترسی های بالا و یا حتی ارسال ایمیل بدون داشتن محدودیت باشد به طور کلی تمام محدودیت های یک سرور اشتراکی میتواند انگیزه ای برای استفاده از سرور مجازی باشد.برای راه اندازی سرور مجازی چندین برنامه مختلف مجازی سازی رایگان و پرداختی وجود دارد که امکان نصب آسان ماشین مجازی را فراهم می کند. یکی از محبوب ترین گزینه های رایگان برای راه اندازی VPS VirtualBox اوراکل است که منبع باز و آسان برای استفاده است. VirtualBox، همراه با اکثر برنامه های دیگر، شما را در فرایند راه اندازی یک ماشین مجازی یاری میکند.یکی دیگر از برنامه هایی که میتواند شما را در این امر یاری کند vm ware است.


راه اندازی سرور مجازی ویندوز:

پس از نصب برنامه مجازی سازی که انتخاب کردید بسته به محیط گرافیکی آن برنامه میتوانید اقدام به ایجاد یک ماشین مجازی کنید پس از ایجاد این ماشین ماندد یک دستگاه فیزیکی خام است که نیاز به نصب یک os دارد این os میتواند انواع مختلف ویندوز از ویندوز های ساده تا ویندوز سرور ها و حتی os های دیگری نظیر لینوکس centos باشد نصب این os ها میتواند از طریق فایل های isso انجام گیرد پس از نصب ویندوزسرور بر روی این ماشین مجازی شما دارای یک سرور مجازی هستید که بسته به نیاز هایی که دارید میتوانید dns server و یا iis و فریم ورک های مورد نیاز خود را بدون محدودیت در این سرور مجازی راه اندازی کنید. راه اندازی vps در ابتدا بسیار راحت خواهد بود و با چند کلیک انجام خواهد شد.


https://forum.persiantools.com/threads/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F.931467/

راه اندازی وی پی اس با vmware:

VMware Workstation یک برنامه است که به شما اجازه می دهد تا یک کامپیوتر مجازی را در کامپیوتر فیزیکی خود اجرا کنید. کامپیوتر مجازی مانند آن است که یک دستگاه فیزیکی مجزاا اجرا می کند. یک ماشین مجازی برای آزمایش سیستم عامل های جدید مانند لینوکس، بازدید از وب سایت هایی که به انها نمیتوانید اعتماد نکنید، ایجاد یک محیط محاسباتی به طور خاص برای کودکان، آزمایش اثرات ویروس های کامپیوتری و ... بسیار عالی است. در سرور های میزبانی شما با استفاده از این قابلیت میتوانید نمونه مجازی یک سرور اختصاصی را داشته باشید ولی با هزینه به مراتب پایین تر برای استفاده از vmware منابع نسبتا زیادی مورد نیاز است اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما مطابق با نیازهای سیستم است. از آنجا که شما سیستم عامل را درون سیستم عامل خودتان اجرا می کنید، Workstation VMware دارای نیاز نسبتا بالا است. اگرسیستم شما این نیازها را برآورده نکنید، ممکن است قادر به اجرای موثر VMware نباشید.

شما باید یک پردازنده 64 بیتی داشته باشید vmware از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند.

شما باید حافظه کافی برای اجرای سیستم عامل خود، سیستم عامل مجازی و هر برنامه ای که در آن سیستم عامل قرار است اجرا کنید داشته باشیدد. 1 گیگابایت حداقل است، اما 3 یا بیشتر توصیه می شود.

شما باید یک آداپتور صفحه نمایش 16 بیتی یا 32 بیتی داشته باشید. به نظر می رسد اثرات سه بعدی به خوبی در داخل سیستم عامل مجازی کار نکند، بنابراین برای بازی همیشه کارآمد نیست.

شما نیاز به حداقل 1.5 گیگابایت فضای آزاد برای نصب VMware Workstation همراه با حداقل 1 گیگابایت در هر سیستم عامل که نصب می کنید فضا نیاز دارید.

راه اندازی وب سایت در سرور مجازی:

پس از راه اندازی سرور مجازی میتوانید اقدام به راه اندازی وب سایت در سرور مجازی کنید برای این مورد نیاز به استفاده از iis دارید با ساتفاده از این برنامه در ویندوز سرور شما میتوانید وب سایت های خود را در این سرور مجازی ایجاد و مدیریت کنید میاوانید پورت های مورد نیاز را باز و آن هایی که برای شما ضروری نیست را برای امنیت ببندید میتوانید فریم ورکهای مورد نیاز را نصب برفمایید به طور کلی مدیریت این سرور از صفر تا صد با شما خواهد بود این قابلیت بسیار عالی برای افراد حرفه ای خواهد بود ولی اگر دانش کافی برای مدیریت یک سرور مجازی ندارید این قابلیت فوق العاده میتواند تبدیل به کابوسی بی پایان برای شما شود در چنین شرایطی خرید vps مدیریت شده پیشنهاد میشود.


سرور مجازی مدیریت شده:

سرور مجازی مدیریت شده سرور های مجازی ساز شده ای هستند که از طرف ارائه دهنده میزبانی پنل های مدیریتی برای آن ها ارائه شده است و مانیتورینگ نصب و کانفیگ برنامه های مورد نیاز شما از طرف مدیریت سروری که در اختیار شما قرار می گیرد انجام خواهد شد VPS مدیریت شده به شما این امکان را خواهد داد که با پرداخت هزینه به مراتب پایین تر از استخدام یک کارمند مشکلات و نیاز های سرور خود را برطرف کنید این پنل های مدیریتی برای افراد مبتدی و نیمه مبتدی میتواند موهبتی فوق العاده کار آمد طلقی شود.

خرید سرور مجازی مدیریت شده:

زمانی شما به خرید سرور مجازی مدیریت شده نیاز پیدا می کنید و دانش یا توانایی مدیریت آن را ندارید بهترین کار خرید سرور مجازی مدیریت شده است در این نوع از سرویس شما محدودیت های سرویس های اشتراکی را نخواهید داشت ولی از پشتیبانی که در سرویس های اشتراکی ارائه میگردد بهره مند میشود در واقع شما در این سرویس ها تمامی امکانات مورد نیاز را خواهید داشت و نیازی به داشتن دانش خاصی نخواهید داشت هزینه مدیرت سرور به مراتب پایین تر از استخدام یک ای تی من مجزا خواهد بود.
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
خرید vps
قبل از خرید vps بایستی بدانید که اگر یک سایت فروشگاهی دارید و بازدید کنند گان سایت شما در لحظه به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است ممکن است منابع سرور های اشتراکی برای شما مناسب نباشد و احتیاج دارید به یک سرور با منابع بیشتر سایت خود را منتقل نمایید.

ممکن است برای تهیه یک اپلیکیشن نیاز داشته باشید یک پورت خاص بر روی سرور باز شود و شما بر روی سرور های اشتراکی قابلیت انجام این کار را ندارید.در این حالت نیز شما احتیاج به تهیه یک سرور دارید تا بتوانید با داشتن مدیریت تغیرات مورد نظر خود را بر روی آن اجرا بفرمایید.

اگر هزینه تهیه سرور مجازی (وی پی اس) برای شما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد شما میتوانید برای خرید vps ارزان اقدام بفرمایید. خرید vps ساعتی برای کاربر از نظر اقتصادی به صرفه می باشد و از نظر پلان های بکاپ نیز دارای راهکار های بیشتری است.

شما پس از خرید vps کرکی می توانید نسبت به خرید پلان بکاپ برای سرور خود اقدام نمایید تا از امنیت اطلاعات خود اطمینان حاصل بفرمایید. شما هنگام خرید وی پی اس درست مانند این است که یک سرور اختصاصی تهیه کرده اید و برای یک دسترسی به سرور با توجه به نوع سیستم عامل سرور ویندوزی یا لینوکسی باشد دسترسی SSH یا RDP به شما داده می شود.

برای خرید سرور مجازی میتوانید به مکان جغرافیای سرور و آپ تایم سرور و نوع ابزار ذخیره سازی سرور توجه بفرمایید. معمولا خرید vps هایی با هارد HDD و پورت شبکه Fast Ethernet برای شما ارزان تر تمام خواهد شد و خرید vps هایی با پورت Gigabit Ethernet و ذخیره سازی SSD برای شما هزینه بالاتری را در بر خواهند داشت و این مورد در تفاوت پرفورمنس ( عملکرد ) سرور VPS برای شما قابل ملاحظه خواهد بود.

خرید vps ایران یا اروپا
اگر بیشتر بازدید کنندگان سایت شما در ایران هستند بهترین گزینه برای شما خرید vps ایران می باشد این مورد برای شما مزایایی نیز دارد و شما میتوانید از مواردی همچون ترافیک نیم بها در خرید وی پی اس در ایران برای شما در نظر گرفته می شود که در مقابل خرید vps اروپا و خرید vps خارج از ایران قرار می گیرد.در عوض شما بایستی بدانید به هنگام خرید دقت به اعتبار شرکت فروش vps ایران داشته باشید تا شما میتوانید از پهنای باند شبکه ملی ایران نیز استفاده بفرمایید.


این سرویس برای کاربرانی مناسب است که میخواهند بر روی سرور خود برنامه یکپارچه ای مثل یک برنامه فروش و سفارش کالا برای فروشندگان خود در تمام ایران ایجاد کنند و کاربران نیاز دارند با سرعت و کیفیت بیشتری برای به برنامه دسترسی داشته باشند.

این امر با خرید vps ایران تاثیر بسزایی بر روی سرعت دسترسی کاربران دارد و باعث بهبود عملکرد سیستم ( برنامه ) می باشد. همانطور که قبلا اشاره شد شما میتوانید اولویت خود را برای انتخاب سرور مجازی با پورت با سرعت بیشتر و سیستم ذخیره سازی با سرعت بالاتر مانند SSD و یا نسل های بعدی SSD از جمله حافظه ذخیره سازی N-NANDو یا Z-NAND اختصاص دهید.
هرچه سرعت دیسک ذخیره سازی بالاتر باشد در نتیجه سرعت فراخوانی ازلاعات بالاتر خواهد بود که به شما در لود بهتر سایت (‌اگر تصمیم له راه اندازی سایت دارید) و در نتیحه تعداد بیشتر بازدید همزمان و یا تعداد بیشتر درخواست همزمان و زمان انتظار کمتر برای مراجعخ کنندگان به سایت یا اپلیکیشن شما کمک خواهد کرد.


وی پی اس چیست؟
برای نکات تکمیلی در مورد خرید سرور مجازی بایستی گفت با دانستن نکات اولیه در مورد VPS چیست به بهترین خرید را خواهید داشت. این سوال بایستی گفت خدمت شما عرض کنم که در واقع یک سرور اختصاصی مجازی است در حقیقت شما به جای تهیه چند سرور با مشخصات سخت افزاری متوسط یک سرور با مشخصات بالا تهیه می نمایید .بر روی آن سرور اقدام به ایجاد چندین سرور مجازی با استفاده از به اشتراک گذاری منابع سرور خود می نمایید.

وی پی اس در واقع یک سرور اختصاصی می باشد و شما میتوانید برای مدیریت این سرورمتناسب با سیاست های خود عمل نمایید. اگر سرور شما با مشکل کاش منابع سرور رو به رو گردید شما میتوانید بلافاصله در صورت وجود منابع آزاد بر روی سیستم تقاضای افزایش منابع را بدهید.

این افزایش برای شما در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد و نیازی نیست شما منتظر تهیه سخت افزار اعزام کارشناس به دیتاسنتر و خاموش کردن سیستم و نصب سخت افزار مورد نظر باشید.

یکی از نکات مثبت تهیه وی پی اس می توان به مورد قبل اشاره کرد که برای تغییرات سخت افزاری شما زمان کمتری را از دست خواهید داد.

در این روش هزینه برق مصرفی شما کاهش چشمگیری داشته و باعث می گردد از نظر هزینه های نگه داری برای پیاده سازی یک پلان بکاپ به ازای هر سرور شما تنها باید برای یک سرور اصلی اقدام به ایجاد یک پلان نگهداری نمایید.

در مواردی که شما اقدام به خرید سرور اختصاصی در نزد یکی از شرکت های ارایه دهنده خدمات هاستینگ نمایید معمولا در این شرکت ها از تمام سرور های خود اقدام به تهیه بکاپ می نمایند.

در هنگام بروز مشکل شما میتوانید با ارایه درخواست بکاپ به شرکت خود نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نمایید. شما علاوه بر بکاپ تهیه شده توسط شرکت هاستینگ، خود نیز میتوانید نسبت به تهیه پلان بکاپ مورد نظر خود اقدام بفرمایید.
 
Last edited:

nima_00989166

Registered User
تاریخ عضویت
21 ژانویه 2012
نوشته‌ها
4,265
لایک‌ها
7,267
محل سکونت
اهواز
ببخشید چرا سرور اختصاصی از سرور مجازی ارزونتر در میاد؟ (کانفیگ یکسان)
 

virtual-server

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2018
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
0
سن
30
همه چیز درباره ی تفاوت سرور مجازی و اختصاصی

در مقاله پیش رو تمام سوالاتی که در زمان خرید سروراختصاصی می تواند به ذهن شما خطور کند شامل مزایای سرور اختصاصی معایب سرور اختصاصی مزایای سرور مجازی معایب سرور مجازی به طور کلی تفاوت سرور مجازی و اختصاصی بررسی خواهد شد.

برای داشتن یک وب سایت در بستر فضای نت نیاز به میزبانی دارید تا فایل ها و در صورت وجود دیتا بیس های وب سایت مورد نظر را آپلود بفرمایید این میزبانی از طریق شبکه با یک ای پی در دسترس خواهد بود.

با معرفی ip این میزبانی به یک نیم سرور از این پس با استفاده از دامنه هایی که نیم سرور های ایجاد شده بر روی آن ها تنظیم شده است بار گزاری اطلاعات شما قابل انجام خواهد بود.

توضیح فوق سناریوی بار گزاری یک وب سایت به شکل کامل است حال میزبانی که می توانید برای خود تهیه کنید می تواند انواع مختلفی شامل میزبانی اشتراکی و یا میزبانی اختصاصی باشد در این مقاله قصد بر بررسی میزبانی اختصاصی داریم در میزبانی های اختصاصی دو نوع سرور ارائه میگردد یکی سرور مجازی(vps) و دیگری سرور اختصاصي (Dedicated Server) در ادامه به بررسی تفاوت سرور مجازی و اختصاصی می پردازیم.


سرور مجازي (VPS) چیست؟

VPS مخفف Virtual Private Server است. سرور مجازي (VPS) یک سرور است که دارای یک نسخه خاص از سیستم عامل و منابع سرور اختصاص یافته در یک سرور بزرگتر است.حال با دانستن تعریف مفهوم vps این سوال به وجود می آید که یک vps چگونه کار می کند.

همانطور که از این نام پیداست میزبانی VPS مجازی است. فناوری مجازی سازی وسیله ای است که در آن یک سرویس قدرتمند به چندین سرور مجازی تقسیم می شود و این سرور های ایجاد شده می تواند مانند یک سرور فیزیکی جداگانه کار کند حتی اگر سرور فیزیکی مشترک باشد ، عنصر حفظ حریم خصوصی با خدمات وجود دارد. سرور مجازی مورد استفاده شما فقط برای شما محفوظ است.


لازم نیست CPU ، RAM یا سایر داده های خود را به اشتراک بگذارید البته تفاوت هایی وجود خواهد داشت که در ادامه فرق سرور مجازی و اختصاصی را به شکل مشروح بررسی خواهیم کرد.

مزایای سرور مجازي (VPS)

سرور مجازي (VPS) با استفاده از نرم افزار های مجازی سازی بر روی یک سرور فیزیکی اصلی پیاده سازی می شوند با استراک یک ماشین فیزیکی بین چند کاربر هزینه ها تقسیم خواهد شد و این سرویس ها از نظر اقتصادی توجیه پذیر تر خواهند بود.

نصبت به سرور های اختصاصی از انجایی که سرورهای مجازی محدودیت های هاست اشتراکی را نداریند و شما می توانید نرم افزار های مورد نیاز خود را بدون محدودیت در این سرویس ها نصب بفرمایید.

تنظیمات امنیتی را شخصی سازی کنید و یا منابع خود را بالاتر ببرید این سرویس تشابه بسیار نزدیکی به Dedicated Server دارد ولی با هزینه بسیار بسیار کمتر. فرق سرور مجازی و اختصاصی علاوه بر قیمت در پایداری نیز هست که در سرور های اختصاصی پایداری بالاتری را میتوان انتظار داشت.

معایب سرورهای مجازی (vps)

مزایایی که می توانید با VPS بدست آورید واقعاً سودمند است ، معایبی نیز وجود دارد. درست مانند سایر میزبانی ها ، VPS نیزمعایب خاص خود را دارد که باید از آنها آگاه باشید.

مشکل تعمیر و نگهداری: از آنجا که هر وب سایت دارای سیستم عامل و نرم افزار خاص خود است ، بنابراین حفظ سیستم و همچنین اطمینان از بهینه بودن نرم افزار ها و پیکر بندی برای وب میزبان را دشوار می کند.

برخی از ارائه دهندگان میزبانی منابع اختصاص داده شده را ارائه نمی دهند. این در شرایطی است که بیشتر اوقات ، از منابع کامل توسط سرور مجازی استفاده نمی شود.

مدیریت سرور مجازی در هنگام ترافیک اساسی کار سختی است زیرا منابع با حداقل شرایط مورد نیاز مصرف می شوند.

هرگونه عدم موفقیت در امنیت یا نرم افزار می تواند با تأثیرگذاری بر فعالیت سرور به مسئله بزرگتری منتهی شود.

اینها معایب استفاده از VPS است ، اما نمی توان انکار کرد که قیمت و کارآیی مقرون به صرفه آن ، آن را به گزینه ای مناسب برای وب سایت های کوچک و متوسط تبدیل کرده است. تفاوت سرور مجازی و اختصاصی در قیمت غیر قابل انکار است.

سرور اختصاصي (Dedicated Server) چیست؟

سرور اختصاصی در واقع رایانه ای است مانند دستگاههای رومیزی که در خانه یا محل کار از آنها استفاده می کنید. هر سرور شامل پردازنده ها ، حافظه ، ذخیره سازی ، سخت افزار شبکه و موارد لازم دیگر است.

اما سرورهای اختصاصی مانند رایانه های معمولی به نظر نمی رسند.به این معنا که سرور ها به دلیل اهمیت بارگزاری اطلاعات به صورت 24 ساعته و بدون قطعی از قطعات و سخت افزار های بهینه تری استفاده می کنند که قابل اطمینان تر است و امکان خرید آن ها به مراتب از سرور های خانگی بالاتر است از آنجایی یک ماشین به شکل سخت افزاری و کامل در اختیار کاربر قرار میگیرد هزینه خرید اینن سرویس ها بسیار بالا خواهد بود.


مزایای سرور اختصاصی

سرور اختصاصی همانطور که از تعریف آن مشخص است میتواند هر نیاز شما رو به شکل شخصی سازی شده بدون محدودیت بر آورده کند شما نیاز به 10GB رم دارید؟ مشکلی نیست نیاز به پهنای باند بالایی دارید؟ مشکلی نیست نیاز شما در داشتن چند ماشین مجازی کوچک تر است ؟سرویس شماست هر کاری که بخواهید میتوانید انجام دهید ازادی واقعی در این سرویس ها ارائه میشود ماشین ارئه شده کامل در اختیار شماست نبود هیچ گونه محدیودیت در این سرویس ها بزرگترین مزیت این سرویسهاست.


معایب سرورهای اختصاصی

همانطور که گفته ش محدودیت در منابع نرم افزار ها و یا پیکربندی دلخوا شما وجود ندارد اما منابع انتخابی شما قطعا شامل هزینه خواهند بود خود سرور های مجازی نیز گرانترین نوع میزبانی است در واقع هزینه بالا این میزبانی بزرگترین ایراد این نوع میزبانی است.

که توجیه اقتصادی برای اکثریت کسب و کار ها اینترنتی را از بین می برد به جز این مشکل اگر شما دانش کافی در ارتباط با میزبانی و پیکربندی سرور ندارید.

به دلیل انکه صفر تا صد تنظیمات این نوع سرویس ها پس از تحویل سرویس با خود شماست یا به مشکل بر خواهید خورد و یا نیاز به پرداخت هزینه برای استخدام افراد متخصص دارید. فرق سرور مجازی و اختصاصی در این مورد آن است که در سرور های مجازی بعضی میزبانی ها خدمات بکاپ را نیز ارائه میکنند ولی در صورتی که سرور اختصاصی داشته باشید این خدمت را باید جداگانه تهیه بفرمایید.


https://forum.persiantools.com/threads/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F.931467/
 

tehranblit

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
2 فوریه 2020
نوشته‌ها
2
لایک‌ها
0
سن
19
محل سکونت
تهران
خرید vps
قبل از خرید vps بایستی بدانید که اگر یک سایت فروشگاهی دارید و بازدید کنند گان سایت شما در لحظه به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است ممکن است منابع سرور های اشتراکی برای شما مناسب نباشد و احتیاج دارید به یک سرور با منابع بیشتر سایت خود را منتقل نمایید.

ممکن است برای تهیه یک اپلیکیشن نیاز داشته باشید یک پورت خاص بر روی سرور باز شود و شما بر روی سرور های اشتراکی قابلیت انجام این کار را ندارید.در این حالت نیز شما احتیاج به تهیه یک سرور دارید تا بتوانید با داشتن مدیریت تغیرات مورد نظر خود را بر روی آن اجرا بفرمایید.


بلیط چارتر تهران
بلیط لحظه آخری شیراز به اهواز
بلیط لحظه اخری بندرعباس به مشهد
 
بالا