آژانس هواپیماییexchanging

سرویس دهنده وبلاگ

شروع موضوع توسط aliff ‏22 جولای 2010 در انجمن میزبانی وب

1. aliff

aliff کاربر تازه وارد

سلام
    خسته نباشيد من چند تا سوال داشتم لطفا پاسخ دهيد تشکر
    البته من خیلی خیلی مبتدی هستم
    1-
    من مي خواستم يک سرويس دهنده وبلاگ بسازم هزينه اش چقدر ميشه ؟
    لطفا مراحل ساخت ان و همچنين و هزينه هر مرحله را برايم ارسال نماييد
    2-
    يک سوال ديگه اين که من اگر بخواهم يک سايتي شبيه
    http://www.dot.tk
    که ادرس وبلاگ ها را کوچک مي کند بسازم چقدر هزينه مي شود
    3-
    ايا مي شود سرويس دهنده وبلاگي ساخت که ادرس اين قدر طولاني نداشته باشد و اصلا يک دامنه جديد ولي رايگان
    براي وبلاگ ها ساخت مثلا با پسوند
    .sss
    4-
    الان در جهان فقط وبلاگ سرويس رايگان مي دهد؟؟
    ايا چيزي بالاتر از وبلاگ هم وجود دارد

ممنون سوالات يکم زياد شد براي همين معذرت مي خواهم

2. hossein_online

hossein_online Registered User

1- هزينه بستگي به خودتون داره... هر چقدر بيشتر سرمايه داشته باشيد احتمال سود دهي بيشتره.
    مراحل : ابتدا بايد سيستم وبلاگ دهي خودتون رو مشخص كنيد. اگه برنامه نويس هستيد بايد وقت بذاريد و كد بنويسيد. اگر برنامه نويس نيستيد بايد هزينه كنيد و يه سيستم آماده خريداري كنيد و يا سفارش بديد براتون بسازند. يا اينكه از اسكريپت هاي آماده استفاده كنيد كه متاسفانه اكثرا داراي مشكل هستند و به قول بچه ها باگ دارند. بعد بايد به فكر يه سرور باشيد ولي براي شروع بهتر هستش كه با سرور هاي مجازي شروع كنيد. هزينه ي سرور مجازي با هارد 50 گيگ و امكانات متوسط حدودا بايد طرف 20 -25 هزار تومن باشه.
    هزينه ي اسكريپت هم اگه بخوايد آماده خريداري كنيد ... اگه سيستم خوبي باشه كمتر از 400 - 500 هزار تومن نيست.
    اگه كار حرفه اي مي خوايد راه بندازيد بهتر يه تيم تشكيل بديد و برنامه نويسي رو خودتون شروع كنيد. اكثرا از هسته وردپرس استفاده مي كنند اين سيستم هاي حاضر.
    2- فكر دومي رو نكنيد! البته اگه بخوايد آدرس ها رو مثل hoo.ir كوتاه كنيد كار تقريبا خيلي راحتي هست و اسكريپت هاي رايگانش و با گرفتن مقداري هاست و يك عدد دامين كارتون راه مي افته.
    3-!
    4-بله سرويس هاي فروم رايگان و ... هستند و فعاليت عظيمي دارند.

در كل بهتون پيشنهاد مي كنم كه بيشتر دقت كنيد و اگر تيم برنامه نويس و بودجه بالايي داريد در اين راه قدم برداريد وگر نه كار بسيار دشواري در پيش داريد ....
    آرزوي موفقيت دارم....

3. mahallat

mahallat Registered User

البته فکر می کنم در ابتدا با خرید یک هاست و سرور مجازی و نصب ورد پرس مالتی یوزر هم بتونید همچین کاری کنید.

4. aliff

aliff کاربر تازه وارد

سلام
    نه متاسفانه حرفه ای نیستیم ولی با زبان c و اسمبلی کار کردیم :blush:
    راستش خواستیم یکم کار اقتصادی کنیم :) گفتیم چه کار کنیم ؟؟ بعد به این نتیجه رسیدیم که سرویس های جدید برای کار بران بسازیم تا از کنار تبلیغات فعالیت اقتصادی کنیم
    به نظرتون الان ما که حرفه ای نیستم(البته اماتور هم نیستیم خیلی صفریم) این کار را بکنیم یا این که بریم دنبال یک کار دیگر؟؟
    اگر کار دیگری هست چه کار بهتر است

5. mahallat

mahallat Registered User

با سلام
    من ساخت یک سایت دانلود و بعد معروفیت فروشگاه آنلاین سی دی و نرم افزار و فیلم و.... بهتون توصیه می کنم مانند p30world و p30download ابتدا یک هاست اشتراکی تهیه کنید و فایل هاتونا روی مکان های رایگان قرار بدید کارتون گرفت 1 سرور مجازی بگیرید cms رایگان هم برای این کار فراوان هست.