برگزیده های پرشین تولز

سري بازي هاي silent Hill

به نظر شما کدام قسمت از سری بازی های سایلنت هیل بهتر است

• silent hill 1

Votes: 8 28.6%
  • silent hill 2

Votes: 10 35.7%
  • silent hill 3

Votes: 4 14.3%
  • silent hill 4

Votes: 6 21.4%

• Total voters
    28

RoOozbeh

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
25
سلام
اين تاپيكو رو براي علاقه مندان بازي زيباي Silent Hillميزنم تا سوالات و بحث و ارائه نظرات در مورد اين بازي بسيار جذاب كه جزو ترسناكترين بازي هاي سال به شمار ميره رو در اينجا قرار بدن :happy:
خوب من تا بحال قسمت دوم و چهارم بازي رو تونستم تموم كنم و فكر كنم بعد از اين,قسمت اول بازي رو بگيرم چون از نظر بسياري از بچه ها قسمت اول بازي سخت تر از بقيه قسمت هاست
به نظر من قسمت دوم بازي از قسمت چهارم بازي خيلي قويتر بود هم از نظر آهنگها و هم از نظر ترسناكتر بودن بازي
120.gif
البته از نظر گرافيكي قسمت چهارم بازي خيلي قويتر از 2 قسمت قبل بود ولي بازم از نظر موسيقي كمتر روي آدم تاثير گذار هست
خوب اينم نظر من :cool:
براي شروع چند تا عكس از اين بازي مهيج ميزارم
38.gif

موفق باشيد

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
سلام
داستان سايلنت هيل 1،2،3
سايلنت هيل ، اسم يک شهر توريستي ، جايي در امريکاست. اين شهر تاريخچه اي سياه دارد و در سالهاي جنگ داخلي ، برده هاي زيادي در اين شهر اعدام شده اند.
سالها مکان هاي قديمي آن محل بازديد گردشگرها بوده ، ولي حالا شهر وضعيت ديگري پيدا کرده است. ديگر کسي در آن ساکن نيست و شهر به يک مکان جن زده بدل شده است.
اين اطلاعات اوايل شماره دوم به شما داده مي شود; اما دليل اين ماجراها چه بوده است؟ از شماره اول شروع مي کنيم. هري ، نقش اول ماجرا، دختر 7 ساله اش رادر يک تصادف گم مي کند و در سراسر بازي به دنبال اوست.
از طرفي يک پيرزن جادوگر به نام داليلا نيز به دنبال دختر هري مي گردد. در شماره سوم بازي متوجه مي شويم او وابسته به يگ گروه شيطان پرستي بوده که براي احضار خداي خود، سامائل ، اعتقاد به رسوم عجيبي دارند.
يکي از اين مراسم به دنيا آوردن فرزندي از يک مادر وابسته به اين فرقه است که طبق پيش بيني قرار بوده حامل روح سامائل باشد; ولي از بخت بد آنها مادر، 2دختر دوقلو به دنيا مي آورد.
شريل يکي از اين دخترهاست که پس از رها شدن در خيابان به عنوان فرزند خوانده هري بزرگ مي شود. اليسا دختر ديگر است که به خدمت داليلا در مي آيد. داليلا براي اين که نيمه ديگر روح او را که در بدن شريل است احضار کند، دست به شکنجه اليسا مي زند.
به همين علت اليسا که داراي روح شيطاني ساموئل و قدرت هاي تاريک اوست شهر را به مکاني نفرين شده تبديل مي کند. در پايان ماجراي شماره اول ، هري با موجودي که از ملاقات شريل و اليسا شکل مي گيرد مبارزه مي کند و پس از شکست دادن او نوزادي را مي يابد که در حقيقت همان روح واحد شريل و اليساست و در قالب يک نوزاد دوباره به دنيا آمده است.
اگر به جزييات بيشتر اين ماجرا علاقه داريد فايلي را که داگلاس در نيمه بازي سايلنت هيل 3به شما مي دهد، کامل بخوانيد.
اين دختر هدر ناميده مي شود و 17 سال ، بعد در سايلنت 3با سرنوشت او آشنا مي شويم. هدر همان قهرمان شماره سوم است که دوباره به وسيله اعضاي فرقه شيطان پرستان مورد تعقيب قرار مي گيرد. اين بار زني به نام کلاديا در جستجوي هدر است.
کلاديا تصميم دارد دوباره مراسم احضار سامائل را اجرا کند و براي اين کار به هدر احتياج دارد. همان طور که در پايان بازي ديده ايد، اين مراسم با شکست مواجه مي شود و هدر در پايان کلاديا را از ميان مي برد. اما شماره دوم داستاني کاملا مستقل دارد.
ما در شماره دوم بيشتر با تاريخچه شهر آشنا مي شويم و مکان هاي بيشتري را مي بينيم. اطلاعات کامل راجع به فرقه سامائل را مي توانيد در يک کتاب زير بازي Born From a Wish در سايلنت هيل 2 بيابيد.
درياچه شهر سايلنت هيل مکاني است که يک کشتي مسافربري با تمام مسافرانش در آن غرق شده اند و جسد آنها هيچ وقت پيدا نشده است. همچنين در زير زمين موزه شهر، سياهچال هايي پيدا مي کنيد که محل نگهداري و شکنجه برده ها زمان جنگ بوده است.
در آن زمان کساني به عنوان مامور اعدام برده ها وجود داشتند که صورت خود را با يک نوع ماسک هرمي شکل مي پوشانده اند. اين اطلاعات را مي توانيد از بريده روزنامه هايي که در موزه هستند به دست بياوريد.همچنين در سايلنت هيل 2به راز شهر پي مي بريم.
سايلنت هيل مکاني است که وقتي شخصي وارد آن مي شود همه گناهان و پشيماني هاي گذشته اش به صورت هيولاها و موجودات جهنمي به او حمله مي کنند. به اين ترتيب معلوم مي شود که چرا لارا که دختر کوچک و معصومي است مي تواند بدون ديدن هيولا در شهر رفت و آمد کند يا وقتي جيمز از کابوس هاي خود براي ديگران صحبت مي کند آنها حرفش را قبول نمي کنند.
شخصيت ديگر بازي ، مارياست که شبيه همسر مرده جيمز است. ماريا در حقيقت بزرگترين مجازات سايلنت هيل براي جيمز به شمار مي آيد. ماريا انسان نيست ، بلکه يک نوع توهم است (اگر دقت کنيد اين موضوع را در زير بازي Born from a wish متوجه خواهيد شد) به همين علت بسيار شبيه همسر جيمز است و مرتب در طول داستان جلوي چشم جيمز کشته مي شود تا خاطره مرگ همسرش را براي او زنده کند. همسري که خود جيمز قاتلش بوده است.
شيوه پايان بازي همان طور که مي دانيد به انتخاب شما بستگي دارد. البته اگر در شماره اول داستان جانبي دکتر کافمن و بيمارستان عجيب و غريبش را دنبال کنيد متوجه وجود داروي هاي توهم زاي عجيبي به نام کلادياي سفيد (به تشابه اسمي آن با شخصيت منفي شماره سوم توجه کنيد) خواهيد شد که ظاهرا دکتر کافمن روي بيماران خود استفاده مي کرده و شايد به اين معنا که باشد همه جريانات سايلنت هيل يک نوع توهم ناشي از داروست.
به هر حال ماجراهاي سايلنت هيل همچنان ادامه دارند و هر شماره همان قدر معماهاي گذشته را پاسخ مي دهد که نقاط مبهم جديد به آن اضافه مي کند.
مقاله از روزنامه جام جم
موفق باشيد...
نوشته شده توسط vahid1400 در فروم بازي دات

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
سلام اگر ببينم از اين تاپيك استقبال شده داستان سايلنت هيل 4 رو هم ميزارم :D :p

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
سلام
من خیلی سری بازیهای سایلنت هیل رو دوست دارم و به نظر من هم شماره 2 از همشون قشنگتر بود . یه بازی با داستان عالی و موسیقی بسیار زیبا و گرافیک خوب( نسبت به سال ساختش ) . البته به نظر من سایلنت هیل به بهترین بازی این سبک یعنی رزیدنت ایول نمیرسه ولی بعد اون بهترینه .
در ضمن شماره یک خیلی قدیمیه ها شاید از گرافیکش زیاد خوشت نیاد ولی از لحاظ داستانی فوق العاده است
راستی من 4 رو بازی نکردم !!

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از arash_13 :
سلام
من خیلی سری بازیهای سایلنت هیل رو دوست دارم و به نظر من هم شماره 2 از همشون قشنگتر بود . یه بازی با داستان عالی و موسیقی بسیار زیبا و گرافیک خوب( نسبت به سال ساختش ) . البته به نظر من سایلنت هیل به بهترین بازی این سبک یعنی رزیدنت ایول نمیرسه ولی بعد اون بهترینه .
در ضمن شماره یک خیلی قدیمیه ها شاید از گرافیکش زیاد خوشت نیاد ولی از لحاظ داستانی فوق العاده است
راستی من 4 رو بازی نکردم !!
چه عجب ما دوتا تو يه چيزي تفاهم داريم
من هم رزيدنت ايويل رو بيشتر از سايلنت هيل دوست دارم مخصوصا قسمت سومش
بزار اول ببينم استقبال ميشه يا نه اونوقت كلي مطلب درباره silent hill 4 : the rooms ميزارم ;)

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
چه عجب ما دوتا تو يه چيزي تفاهم داريم
بابا منم طرفدار pop بودم دیگه! :D ولی از God of War دفاع میکردم !
در مورد ایول هم فقط شماره 1 !
البته بهتره بحث رو منحرف نکینم .
در ضمن ما مخلص هم بازیداتی ها هم هستیم!

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از arash_13 :
بابا منم طرفدار pop بودم دیگه! :D ولی از God of War دفاع میکردم !
در مورد ایول هم فقط شماره 1 !
البته بهتره بحث رو منحرف نکینم .
در ضمن ما مخلص هم بازیداتی ها هم هستیم!
چاكرتيم :happy:
نه كم كم داره ازت خوشم مياد :lol: ;)
اينم فقط براي آقا آرش :happy:
اينم داستان silent hill4
این شماره یه جورایی به شماره دوم مرتبط است که در ادامه دلیل آن را ذکر میکنم .
قهرمان این شماره مردی به نام هنری است که 2 سال پیش به آپارتمانی به بام South Ashfield آمده
و در واحد شماره 302 زندگی میکند و محل زندگی او فاصله بسیار کمی از شهر سایلنت هیل دارد .
حالا هنری چند شبی است که کابوسهای وحشتناکی میبیند . خواب میبیند که در خروجی اتاق او با قل و
زنجیر بسته شده و اتاقها پر از ارواح شده اند .
اما یک روز صبح که از خواب بلند میشود متوجه میشود که کابوسهای او حقیقت پیدا کرده و دیگر نمیتواند
از اتاق خود خارج شود . تنها یک سوراخ عجیب در دستشویی وجود دارد که شما با هر بار ورود به این
سوراخ به یکی از نقاط وحشتناک شهر سایلنت هیل میروید .
اما قضیه چیست ؟
قبل از شما پسری به نام والتر سولیوان به همراه مادرش در این آپارتمان و در اتاق 302 زندگی میکرده اند.
( یعنی اتاقی که هنری در آن زندگی میکند ) مادروالتر در اثر حادصه ای میمیرد و والتر که حال مادر خود
را از دست داده توسط گروهی ( احتمالا شیطان پرستی ) متوجه میشود که اگر 21 نفر را قربانی کند دوباره
مادر وی زنده خواهد شد . پس او نیز شروع میکند به قربانی کردن انسانها به امید اینکه مادرش زنده شود .
و این قربانیها از افراد مختلف ساختمانی هستند که والتر در آن زندگی میکند .
والتر 15 نفر را قربانی میکند که ناگهان راز قتلها فاش شده و پلیس والتر را دستگیر ميكنن و والتر خودش را در زندان با يه قاشق خفه ميكند
حال روح والتر در قالب یک بچه کوچک به این دنیا آمده تا 6 نفر دیگر را نیز قربانی کند تا مادرش زنده شود
اما این 6 قربانی دیگر چه کسانی هستند ؟
اولی زنی است که در مترو با آن آشنا میشویم . نفر دوم مردی است که در جنگل او را میبینیم .
نفر سوم را در زندان و نفر چهارم را هم در قسمت آپارتمانها میبینیم که هر کدام به طریقی کشته میشوند .
اما نفر پنجم دختر نظافت چی آپارتمان است که در اتاق بقلی شما یعنی 301 زندگی میکند و نفر ششم و
آخرین قربانی کسی نیست به جز خود شما یعنی هنری .
و شما در طول بازی سعی میکنید جان خود و پنج نفر دیگر را نجات دهید اما در پایان تنها موفق به نجات
جان خود و دختر نظافت چی که ایلین نام دارد میشوید . البته این یک نوع پایان است .
بازی کلا 4 نوع پایان دارد که در بدترین نوع آن هم ایلین و هم شما کشته میشوید و والتر به هدف خود
میرسد .
اما دلیل ربط این بازی به شماره 2 چیست ؟
من شخصا سه دلیل برای آن دارم :
اول اینکه صاحب این آپارتمانی که هنری در آن زندگی میکند شخصی است به اسم :فرانک ساندرلند
که از نظر فامیل با جیمز در سایلنت هیل 2 مشابه است .
دوم اینکه شما در سایلتت هیل 2 در قسمت آپارتمانها وقتی برای گرفتن یکی از سکه ها در زباله دانی
هستید تکه ای روزنامه پیدا میکنید که در آن نوشته : قتلهای سریالی 15 نفر توسط والتر سولیوان .
و سوم اینکه شما در آخرهای بازی سایلنت هیل 4 در اتاق مخفی که در اتاق شما وجود دارد و جنازه
والتر در آنجا آویزان است . در کنار جسد چاقوی بسیار بزرگی دیده میشود که از نظر ظاهری بسیار
مشابه چاقویی است که در سایلنت هیل 2 در دست آن موجود با ماسک هرمی شکل وجود دارد .
خوب این بود توضیح مختصری از داستانهای 4 شماره سایلنت هیل .
امیدوارم مورد توجهتون قرار گرفته باشه .
اين قسمت رو هم اقاي طه رسولي در تكميل داستان دوستمون نوشتند:
قبل از هنري يه نفر ديگه تو اين آپارتمان زندگي مي كرده كه به همين بلا دچار شده. اونم يه خبرنگار بوده (كه اسمش الان دقيقا يادم نيست) و اول بازي كه از ديد هنري داريم خواب مي بينيم در حقيقت روياهاي اون نفر قبلي رو مي بينيم (يادت باشه كه اول بازي عكس هنري رو تو اتاق مي بيني كه طرف نمي شناسش) كه خودش يكي از 21 قرباني والتر بوده. بيشتر نامه هايي رو كه وسط بازي دريافت مي كني از طرف همون آدمه.
داستان هم اينجوريه كه وقتي مادر والتر مي ميره والتر رو به همون پرورشگاهي مي برن كه ما هم خرابه هاشو مي بينيم و دو دفعه مي ريم توش. ولي اين يتيم خونه رو آدمايي اداره مي كردن (مال همون فرقه شيطان پرستي سامايل) كه همه اين بلاها از به خاطر اوناست. بچه ها رو شكنجه مي دن و وقتي هم مي ميرن از تو سوراخ كف اتاق ها جسداشونو مي ندازن پايين....
والتر شديدا به تعليمات اين گروه اعتقاد پيدا مي كنه و مي خواد به اونا عمل كنه و طيق يكي از مراسم اونا براي زنده كردن مادرش تصميم به قتل 21 نفر داره و حتي مي خواد كودكي خودشو هم بكشه! (اون بچه فقط خاطرات دوران كودكي والتره نه خودش)
والتر توسط پليس كشته نمي شه (طبق همون روزنامه در سايلنت هيل 2) بلكه خودشو تو زندان مي كشه (با يه قاشق)
نوشته شده توسط kain در فروم بازيدات

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
اينم يه سري عكس از قسمت چهارم بازي
تا 2و3 روز آينده يه سري مطلب ديگه هست كه ميزارم در اين بين خوشحال ميشم نظراتتون رو بشنوم :happy:
silent-hill-4-the-room-200405110146442_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146317_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146630_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146427_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146802_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146864_thumb.jpg

silent-hill-4-the-room-200405110146115_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146927_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146521_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146427_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146802_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146958_thumb.jpg

silent-hill-4-the-room-200405110146161_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-200405110146130_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-20040617110934252_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-20040617110940673_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-20040617110935298_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-20040617110927924_thumb.jpg

silent-hill-4-the-room-20040617110933189_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-20040621100247014_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-20040621100249389_thumb.jpg
silent-hill-4-the-room-20040621100240952_thumb.jpg

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
دستت درد نکنه روزبه جان . داستان خیلی جالبی داره . من نمیدونستم شماره 4 به 2 ربط داره . ممنون
واقعا از لحاظ داستانی سایلنت هیل از بهترین هاست

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از arash_13 :
دستت درد نکنه روزبه جان . داستان خیلی جالبی داره . من نمیدونستم شماره 4 به 2 ربط داره . ممنون
واقعا از لحاظ داستانی سایلنت هیل از بهترین هاست
از لحاظ داستاني قسمت سوم بازي در ادامه قسمت اول هست و قسمت 4 بازي در ادامه قسمت دوم بازي هست
و قسمت اول و دوم و همچنين سوم و چهارم هيچگونه ربطي بهم ندارن :)

amir@

Registered User
لایک‌ها
2
روزبه جان مطالبت عاليه! حتما ادامه بده كه ما منتظريم :cool:
من خودم سايلنت هيل 2 و 4 رو بازي كردم...سايلنت هيل 2 رو تونستم تموم كنم اما 4 رو نتونستم و نيمه كاره مونده (فكر ميكنم مرحله آپارتمان 2 مونده باشم البته خيلي وقته ديگه بازي نكردم چون نتونستم اون مرحله رو رد كنم! :blink: ) روزبه ميتوني كمكم كني؟؟ :blush:

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
من سايلنت هيل3 رو خودم تا يه جاهاييش رفتم بعد ول كردم قسمت 2 روهم خونه يكي از رفيقام ديدم 4 روهم ps2شو ديدم بنظر قسمت چهارمش هيجان و تحرك بيشتري داره ولي هيچ كدوم از نظر من گرافيكش به قسمت 3 نميرسه كه واقعا بي نظير بود همه چي از كاشي هاي دستشويي گرفته تا افكتهاي فوقالعاده نور چراغ قوه در صحنه هاي تاريك كم نقص طراحي شده بود بنظر من قسمت 3 يه شاهكار در ساخت بازيهاي با قابليتهاي directx8 بود كه روي حتي يه geforce4 ti عالي اجرا ميشد
914765_20031209_thumb003.jpg
914765_20031209_thumb009.jpg
silent_thumb002.jpg

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از amir@ :
روزبه جان مطالبت عاليه! حتما ادامه بده كه ما منتظريم :cool:
من خودم سايلنت هيل 2 و 4 رو بازي كردم...سايلنت هيل 2 رو تونستم تموم كنم اما 4 رو نتونستم و نيمه كاره مونده (فكر ميكنم مرحله آپارتمان 2 مونده باشم البته خيلي وقته ديگه بازي نكردم چون نتونستم اون مرحله رو رد كنم! :blink: ) روزبه ميتوني كمكم كني؟؟ :blush:
با كمال ميل :happy:

موضوع: راهنمای سيلنت هيل 4
اين راهنما به طور کلی ميباشد و به جزييات نپرداخته،همچنين برای کسانی که ميخواهند نسخه پي-سي بازی را ،بازی کنند قابل استفاده ميباشد،چون فرقی بين نسخه پی اس تو با پي-سي نيست.مرحله مترو:بعد از اينکه اطاق را کاملاً گشتيد،صدايی از همام مياد،وارد آنجا شده ،يک سوراخ ميبينيد وارد ان شده،از مترو سر در مياوريد،با شخصی به نام سينتيا روبرو ميشويد،هدف در اين مرحله به دست اوردن سکه برايه وارد شدن به مترو هستش،دوباره به اطاق بر گرديد،در پذيرايی اطاق يک کمد هستش ان را کنار بزنيد يک تفنگ به دست مياوريد،سپس صدای تلفن را ميشنويد،به اطاق خود برگرديد تلفن را بر داريد،سينديا به شما ميگويد،اگه دنبال سکه هستيد،در دستشويی موجود است،به مترو بر گرديد،در دستشويی زنانه روی دست يک مجسمه سکه را بر داريد،و وارد مترو شويد،سينديا را نجات دهيد و بقيه راه را ادامه دهيد تا مرحله به اتمام برسد
مرحله جنگل: وارد جنگل که شديد يک راه بيشتر موجود نيست راه را تا پايان ادامه دهيد تا به يک مکان بزرگ برسيد،يک خانه در وسط وجود دارد،هدف اين مرحله اينست که کليد خانه را به دست اوريد،اگه خانه را شمال فرض کنيم،به سمته در شمال غرب رفته راه را ادامه دهيد تا يک دمو ببينيد سپس به مکان اول برگرديد،شخصی را ميبينيد که جلو در ايستاده با او صحبت کنيد،او ميگويد که خيلی تشنه هستش،به خانه برگرديد و از يخچال يک شيشه شير برداريد و به جنگل بر گرديد،به او بدهيد تا بخورد سپس او به شما يک بيل ميدهد،به سمت در جنوب غرب رفته و وارد شويد،يکی مانده به آخرين در ،در سمت چپ يک درخت وجود دارد با بيل جلوی ان را بکنيد تا يک کليد به دست اوريد،روی کليد نوشته،صاحب ان در زمان سرگردان است،پس شما با اين کليد نميتوانيد بر گرديد،به خانه برگشته،کليد را داخل جعبه بزاريد،و برگرديد به مکان اصلی،حال از سوراخ سمت راست وارد خانه شويد،کليد را بر داريد و به مکان اصلی بر گرديد،از کليد به روی در بسته استفاده کنيد،و مرحله را ادامه دهيد
مرحله زندان:ابتدا وارد زيرزمين شده و از کنار اسياب کليد را بر داريد،سپس در قفل در طبقه اول را باز کنيد وارد يک فضا ی باز ميشويد،به پشت بام رفته و فلکه آب را باز کنيد،به طبقه سوم برويد،وارد اطاقی شويد که چاه دارد به داخل چاه بپريد،وارد زيرزمين ميشويد،از نردبان بالا رويد،ميدانيد که در طبقه اول شخصی در سلول خود زندانی هستش،هر طبقه دارای 10 سلول هستش،و در هر طبقه تعدادی چاه موجود هستش،شما بايد با هندلی که در طبقه 2 و 3 موجود هست،اونقدر سلول ها را بچرخونيد،تا اطاق هايی که چاه دارند بالای سلول شخص زندانی باشند،به طبقه سوم برگرديد،وارد چاه مورد نظر شويد تا شخص زندانی آزاد شود،دری در زيرزمين وجود دارد که برايه باز شدن کد ميخواهد،اما قبل از اين شما بايد زيرزمين را روشن کنيد،به جايی که هندل ها بود برگرديد،در طبقه سوم اين نتی وجود دارد که کد مورد نظر روی ان نوشته شده،در هر طبقه يک تخت خونی موجود است،تختها را در يک رديف قرار دهيد،تا زيرزمين روشن شود،سپس کد را وارد نموده و مرحله را ادامه دهيد
مرحله فروشگاه زنجيره يی :اين مرحله معما خاصی ندارد،راه موجود را ادامه ميدهيد ،فقط طولانی هستش،انقدر به پايين ميرويد تا به يک مشروب فروشی ميرسيد،دری اونجا ميباشد،که قفل هستش،يک نت روی ميز هستش.ان را برداريد،روی ان نوشته که رييس گفته امروز رمز 4 شماره آخر شماره تلفن هستش.به خونه بر گرديد،از پنجره بيرون را نگاه کنيد،تابلوی مورد نظر را نگاه کنيد،و 4 شماره آخر را به خاطر بسپريد(اگه حال اين کار را نداريد شماره 3750 ميباشد)کد را وارد نموده و مرحله را ادامه دهيد
مرحله اپارتمان:هدف از اين مرحله به دست اوردن کليد اطاق 303 ميباشد،وارد اطاق 301 شده در آنجا يه دسته کليد هستش که اکثر اطاق ها را باز ميکنه در اطاق های مختلف که شما ميگرديد،يک سری کاغذ های قرمز پيدا ميکنيد ،که بايد آنها را به زير اطاق خودتون،اطاق 302 بندازيد،سپس به خونه بر گرديد و کاغذ های قرمز را بخونيد و متوجه ميشيد که کليد اطاق 303 در اطاق خودتون و بين تخت و پنجره هستش،به اپارتمان بر گرديد اطاق 303 را باز کنيد و مرحله را ادامه دهيد
مرحله بيمارستان:اين مرحله چيز خاصی ندارد،يک اطاق درش بسته هست،شما بايد در اطاق های مختلف جستجو کنيد تا کليد ان را پيدا کنيد،سپس در را باز کنيد آيلين را ميبينيد،و از اينجا تا آخر بازی او همراه شما خواهد بود،يک بار به خونه برگرديد و دوباره به بيمارستان تا بازی پيش رود،سپس راه را ادامه دهيد تا مرحله به پايان برسد
مرحله مترو بار دوم:در اين مرحله به خونه بر گرديد از زير در اصلی خونه يک پاکت برای شما امده ان را برداريد داخل ان يک کليد کوچک هستش،به مترو بر گرديد،و در جعبه را که روی صندلی قتار(ببخشيد نميشه درست نوشت)هستش را باز کنيد،يک سکه بزرگ به دست مياوريد حال شما بايد به خونه بر گرديد و سکه را در اشپزخانه بشوييد،به مترو بر گرديد و سکه را داخل ماشين خودکار بندازيد تا به شما يک کليد دهد،کليد برای دری است که در مرحله اول جسد کاليتا را در اونجا پيدا کرديد،وارد اطاق شويد داخل اطاق هندل ترن را بر داريد و ان را در بورد ترن استفاده کنيد،کمی عقب تر راهی برای شما باز ميشود ان را ادامه دهيد تا مرحله را به پايان برسونيد
مرحله جنگل بار دوم:خانه اي که بار اول وارد ان شديد يادتون هست الان اونجا با خاک يکسان شده و يک عروسک اونجا ميباشد که قسمتهای مختلف بدنشو از دست داده شما بايد براش پيدا کنيد،هر قسمت بدنش داخل يک چاه ميباشد،شما بايد ابتدا از قسمت انتهايی شمال غرب يک مشعل پيدا کنيد،داخل هر چاه را بگرديد و قسمت های مختلف بدنشو را پيدا کنيد اين قسمتها را به عروسک بزنيد،يک راه مخفی نمايان ميشود،راه را ادامه دهيد تا مرحله به پايان برسد
مرحله زندان بار دوم،در اين مرحله در دری که بار اول کد را وارد نموده بشويد يک پيراهن پيدا ميکنيد بايد به خانه برگرديد و ان را در وان بشوييد يک نوشته نمايان ميشود،حال شما ميفهميد که در يکی از سلولهای طبقه دوم يک شمشير موجود هستش،شمشير را پيدا کنيد و به اشپزخانه بر گرديد روح سرگردان اينجا را بکشيد و شمشير را در شکمش فرو کنيد و يک کليد به دست مياوريد،کليد برای دری هستش که در اسياب وجود دارد،در را باز کنيد و راه را ادامه دهيد تا مرحله تمام شود
مرحله فروشگاه زنجيره اي بار دوم:در ابتدا يک نتی پيدا ميکنيد که طبق ان بايد 4 کار انجام دهيد،با کبريت شمع های روی کيک تولد را روشن کنيد،گربه را بر داريد و به پت هاوس بر گردانيد،توپ بسکتبال را داخل سبد بيندازيد،و توپ بيليارد را به ميز بازی برگردانيد،اين کارها باعث ميشود که دری که ساعت دارد باز شود و شما بتوانيد آيلين را با خود به مشروب فروشی بياوريد،نتی که ميگيريد،روش نوشته به دليل امنيتی کد عوض شده و اينبار کد 4 رقم آخر شماره جديد هتل هستش،به خانه برگرديد،شماره قبلی را با تلفن بگيريد اپراتور شماره جديد را به شما ميگويد 4 رقم آخر ان را حفظ کنيد و روی در بزنيد،سپس راه را ادامه دهيد تا مرحله به پايان برسد
مرحله آپارتمان بار دوم:در داخل اطاق خود به جستجو بپردازيد،تا يک دمو ببينيد،يک تبر به شما داده ميشود جای تبر را به خاطر بسپوريد به خونه بر گرديد و از تبر در همون جا استفاده کنيد،يک راه مخفی پيدا ميکنيد از جيب جسد کليد را بر داريد،بالاخره شماا ميتونيد از خونه بيرون رويد،در را با کليد باز کنيد و به داخل راهرو برويد هدف در اينجا اينست که وارد اطاق 105 شويد،اين اطاق با 6 زنجير بسته شده که شما بايد در طبقه اول به دنبال 6 جسد بگرديد و روی اينها کليک کنيد تا زنجيرها از بين برود،وارد اطاق شويد و جعبه قرمز را برداريد
مرحله آخر:جايی که با تبر کنديد را يادتون هست به انجا برويد در زير جسد يک راه وجود دارد آنجا برويد،در مکان جديدی که هستيد به داخل سوراخ بپريد،و اماده مبارزه با رييس آخر بازی باشيد،ابتدا از ان جعبه قرمز بر روی هيولا وسط استفاده کنيد،سپس نيزه های اطراف را بر داريد و در شکم هيولا بکنيد،وقتی هيولا نابود شد وقت مبارزه با والتر هستش،او را با تفنگ يا هر چيزی که داريد بکشيد و دمو آخر بازی را ببينيد
نوشته شده توسط ashe در فروم بازيدات
-------------------------------------
اگر بازم به مشكل برخورديد بگيد تا راهنماييتون كنم :happy:
موفق باشيد :)

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از Xradical :
همه چي از كاشي هاي دستشويي گرفته تا افكتهاي فوقالعاده نور چراغ قوه در صحنه هاي تاريك كم نقص طراحي شده بود بنظر من قسمت 3 يه شاهكار در ساخت بازيهاي با قابليتهاي directx8 بود كه روي حتي يه geforce4 ti عالي اجرا ميشد
كاشي دستشويي :blink:
ببين ديگه رفته بازي رو خورده به كاشي هاي دستشوييش هم رحم نكرده :D :lol:
اين جوري كه شما با آبوتاب تعريف كردي منو وادار ميكنه تا برم بازيش رو بگيرم ;)

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
سلام
مطلبي كه هماكنون ميبينيد درباره شخصيتهاي و دشمنان قسمت چهارم بازي silent hill 4 : the rooms هست

<=============================>

1)هنري تانشند Henry Townshend

thumbnail_sh4-character_henry.jpg

هنري شخصيت اول بازيمي باشد كه شما بهمراه او مراحل بازي رو طي ميكنيد
هنري چند روزي دچار كابوسهاي وحشتناك ميشد , بعد از يكي از اين كابوسها هنگامي كه بيدار ميشود در حاليكه سردرد شديدي دارد خود را در خانه اش زنداني ميبيند هنگامي كه به طرف در خانه ميرود ميبيند كه در خانه اش با زنجيرهاي بلندي بسته شده و روي در با خون نوشته شده ,بيرون نرو حالا شما در خانه زنداني شده ايد پنجره ها باز نميشوند و هيچكس صداي هنري را نميشنود. آيا راه فراري وجود دارد؟

2)آيلين گالوين Eileen Galvin

thumbnail_new_screen023.jpg

آيلين دراتاق كناري هنري در آپارتمان زندگي ميكند
در ابتداي بازي شخصيت آيلين زياد به چشم نميخورد تنها هنري از راه سوراخي كه در ديوار بين دو اتاق هست ميتواند آيلين را ببيند و اما از اواسط بازي هنري وآيلين باهم روبه رو ميشونددرحاليكه والتر ساليوان او را حسابي مجروح كرده آيلين از كابوسهايي كه ميبيندو واقعي بودن انها براي هنري ميگويدو از هنري ميخواهد تااورا رها نكند و نجات بدهد ...
در طي بازي شما وظيفه محافظت از آيلين رو داريد حتي در بازي امكان دادن سلاح رو به آيلين داريد تا آيلين هم بتونه از خودش محافظت كنه....

3)والتر سوليوان Walter Sullivan

thumbnail_sh4-character_walter1.jpg

والتر مستوجب تمام قتل ها در طول بازي هست و شما در طول بازي بارها با او مواجه خواهيد شد
والتر قصد كامل كردن آيين شيطاني سامايل رو دارد و حال بعد از خبر خودكشي او در زندان دوباره سرو كله اش پيدا شده, در طي بازي شما ميفهميد كسي كه در زندان با يك قاشق خودكشي كرده والتر نبوده و حال والتر براي زنده كردن مادرش طبق آيين سامائل بايد 21 نفر را قرباني كند
والتر موفق شده بود قبل از اينكه دستگير شود 15 نفر از اعضاي ساختمان را قرباني كند حال تنها 6 نفر ديگر لازم هست تا والتر مراسم زنده سازي مادرش را به اتمام برساند...
اسامي اين 6 نفر عبارتند از:
Henry Townshend
Eileen Galvin
Jasper Gein
Cynthia Velasquez
Andrew DeSalvo
Richard Braintree

3)سينتيا والاسكوز Cynthia Velasquez

thumbnail_sh4-character_cynthia.jpg

شما سينتيا رو در مترو ملاقات ميكنيد سينتيا دختري زيبا هست كه به هنري علاقه دارد
او فكر ميكند ملاقاتش با هنري و تمام هيولا ها تنها يك رويا هست
سينتيا هم بدست والتر كشته ميشه تا اولين قرباني از 6 قرباني باشه

4)جاسپر گييين Jasper Gein

thumbnail_sh4-character_jasper.jpg

يكي ديگر از شخصيتهاي بازي كه توسط والتر قرباني ميشود (قرباني دوم)
اطلاعات زيادي درباره جاسپر در بازي نيست فقط ميتونم بگم هنري باجاسپر در جنگل ملاقات ميكند
جاسپر به خوبي نميتواند صحبت كند و زبانش ميگيرد و بنظر ميرسد جاسپر از تمام رازها مطلع هست

5)آندره دسالوو Andrew DeSalvo

شرمنده بعدا يه عكس ازش ميزارم :lol:

شما با آندره در مرحله زندان اشنا ميشويد در حاليكه آندره از ترس با صدايي لرزان فرياد ميزند..( اون مياد اون مياد منو ميكشه اون همينجاست منو از اينجا بيار بيرون)
شما آندره رو از زندان بيرون مياريد ولي بازهم والتراز راه ميرسه و اونو ميكشه (قرباني 3)

6)ريچارد برنتري Richard Braintree

thumbnail_sh4-character_richard.jpg

و اما قرباني چهارم
شما با ريچارد در مرحله ساختمانها ملاقات ميكنيد ريچارد در حال مبارزه با يه جونور عجيب هست كه شما سر ميرسيد
اكثر اهالي آپارتمان به او اهميت زيادي نميدن و اونو آدم بد اخلاق و بدي ميدونن

7)والتر سوليوان(كودكي) Walter Sullivan (child

thumbnail_sh4-character_walter2.jpg

اون پسر بچه كوچيكي كه شما در بازي اون رو ميبينيد كودكي والتر سوليوان هست
هنگامي كه او با پدر و مادرش در اين آپارتمان زندگي ميكردن طي يك حادثه (فكر كنم تصادف كردن) والتر رو ترك ميكنن و والتر به يتيم خونه اي كه توسط همون فرقه شيطاني سامايل اداره ميشد به نام خانه ي اميد (Hope House ) فرستاده ميشه كم كم والتر به اعتقادات اين فرقه اعتقاد پيدا ميكند و بر اساس اين تعليمات مفهمه كه ميتونه با قرباني كردن 21 نفر مادرشو زنده كنه در حليكه با اين كار تنها شيطان متولد ميشد (به احتمال قوي همون خداي اين فرقه يهني سامائل)

8)فرانك ساندرلند Frank Sunderland

thumbnail_sh4-character_frank.jpg

نفش فرانك در اين بازي بسيار كم هست و در طي بازي شما از چشمي در خروجي تنها شاهد تلاش او براي باز كردن در هستيد
به احتمال قوي فرانك از بستگان جيمز ساندرلند هست

خوب اينم از شخصيت هاي قسمت چهارم بازي اميدوارم حسابي سر ذوق امده باشيد
منتظر نظرات شما هستم
راستي بعدا در باره دشمنان در بازي يه توضيحي ميدم يه سري آهنگ متن و ترجمش هم هست كه بعدا ميزارم
البته بستگي به اين داره كه از اين تاپيك استقبال بشه يه نه :D

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
روزبه جان عالی بود!
راستی این نظر سنجی رو بعدا گذاشتی ؟ چون من دیروز ندیدم

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام حاجی من شماره3 رو بازی کردم مخم خیلی گیر کرده بود وسطاش:دی خیلی هم عالی بود!!!

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
انگار کسی شماره3 رو بازی نکرده و فقط من بازی کردم
هر کسی بخاد میتونم سیو فایلهاشو بدم

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از RoOozbeh :
كاشي دستشويي :blink:
ببين ديگه رفته بازي رو خورده به كاشي هاي دستشوييش هم رحم نكرده :D :lol:
اين جوري كه شما با آبوتاب تعريف كردي منو وادار ميكنه تا برم بازيش رو بگيرم ;)

:lol:
نه من فقط گرافيك بازي رو گفتم شايد گيم پلي بازي به خوبي نسخه 2 و4 نباشه

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از arash_13 :
روزبه جان عالی بود!
راستی این نظر سنجی رو بعدا گذاشتی ؟ چون من دیروز ندیدم
خواهش ميكنم :happy:
بله دقيقا بعد از پست شما گذاشتم البته نميدونم چرا اينطوري شده(غلط پولوت) فعلا موضوع رو به irgamer عزيز گفتم تا ببينم ميشه اديتش كرد

بالا