برگزیده های پرشین تولز

سریع‌ترین روش برای رسیدن به 100 میلیون (با ماهی 1.5 تومن)

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
سلام،
من ماهی 1.5 میلیون کار می‌کنم. به خودم سخت بگیرم تا 5 تومن هم می‌تونم کار کنم. مجردم و خرج زیادی ندارم. مشکل اینجاست که نمی‌دونم این پول رو ماهیانه کجا بزارم که سود بیشتری ببرم. اینقدر گزینه‌های مختلف هست که سرسام گرفتم. من هدفم اینه که سریع‌تر و امن‌تر به 100 میلیون برسم. یه راه اینه که سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت با سود 10 یا 15 درصد باز کنم. یه راه دیگه اینکه بزارم بانک رسالت یا مهر، حساب کار کنه هر چند وقت وام بگیرم. بعد حقوق رو بدم قسط‌های وام. یه راه دیگه خرید سکه است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، چه می‌دونم بورس، ارز دیجیتال و ... . حداقل سودی که می‌خوام اینه که ارزش پول حفظ بشه. شما بودید با چه استراتژی این پس‌اندازهای خرد رو به 100 میلیون می‌رسوندید. آدم پولداری هم نیستم که ریسک‌پذیر باشم. رو 14000 دلار بیت کوین خریدم الان 6 ماهه افت کرده به 8000. تو بورس هم علم زیادی می‌خواد و معمولاٌ ضرر می‌کنی تا سود.
لطفاً راهنمایی کنید.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
آقا بیخیال اون 5 تومن شو. همین 1.5 رو کجا بزارم. بحث رو به حاشیه نکش.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
البته ما ایرانی‌ها چیزی هم بلد باشیم به همدیگه نمی‌گیم!

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
سلام،
من ماهی 1.5 میلیون کار می‌کنم. به خودم سخت بگیرم تا 5 تومن هم می‌تونم کار کنم. مجردم و خرج زیادی ندارم. مشکل اینجاست که نمی‌دونم این پول رو ماهیانه کجا بزارم که سود بیشتری ببرم. اینقدر گزینه‌های مختلف هست که سرسام گرفتم. من هدفم اینه که سریع‌تر و امن‌تر به 100 میلیون برسم. یه راه اینه که سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت با سود 10 یا 15 درصد باز کنم. یه راه دیگه اینکه بزارم بانک رسالت یا مهر، حساب کار کنه هر چند وقت وام بگیرم. بعد حقوق رو بدم قسط‌های وام. یه راه دیگه خرید سکه است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، چه می‌دونم بورس، ارز دیجیتال و ... . حداقل سودی که می‌خوام اینه که ارزش پول حفظ بشه. شما بودید با چه استراتژی این پس‌اندازهای خرد رو به 100 میلیون می‌رسوندید. آدم پولداری هم نیستم که ریسک‌پذیر باشم. رو 14000 دلار بیت کوین خریدم الان 6 ماهه افت کرده به 8000. تو بورس هم علم زیادی می‌خواد و معمولاٌ ضرر می‌کنی تا سود.
لطفاً راهنمایی کنید.
سلام گرامی
ان شاالله موفق باشی و زندگی آروم داشته باشی
خدا رو شکر که سر کار میری و درآمد داری. سالمی و همت داری. قدر داشته هاتو بدون و شکرگزار باش.

به خودت جواب بده : چرا هدفت 100 تومانه؟ واقعا لازم داری؟
گاها ما دنبال چیزی میریم که اصلا بهش نیاز نداریم. و اینو بعد از مدت ها می فهمیم. البته من از شما و شرایطتون اطلاع ندارم و قضاوتی نمی کنم.
منظورم اینه که خدایی نکرده مرتکب این اشتباه نشی. شاید شما همین آسه آسه رفتن برات بهتر باشه. اینو خودت و شرایط و ... مشخص می کنه که موضوع خصوصیه و بهش خوب خوب خوب فکر کن.

شما با درآمد فعلیت در زندگی پیش برو؛
هزینه هات رو کم کن؛ البته از زندگی هم لذت حلال ببر؛
روی خودت سرمایه گزاری کن؛ یعنی مطالعه کن و یاد بگیر و شرایط پیشرفت شغلی و درآمدی رو برای خودت ایجاد کن؛ مهارت های به روز و شرایط مورد نیاز برای ارتقای شغلی یا شغل بهتر رو برای خودت بساز؛
و ببین مثلا 2 سال آینده مقداری سرمایه داری و شرایط شغلی بهتر که درآمدت هم متناسب با هزینه هات و حتی ان شاالله بیشتر شده و زندگی بهتر.

ارزهای دیجیتال، بورس و این موارد رو بی خیال؛ آخر و عاقبتی نداره. بعدا متوجه میشی چند نفر تو دنیا میلیاردها آدم رو به بازی گرفتن و عدد و رقم رو دستی و بدون هیچ و هیچ و هیچ بالا و پایین می برن. اینا حقیقته. چون متن طولانی میشه توضیح نمی دم این جا.
سود بانکی با نرخ مشخص، رباست. و خیر و برکتی برات نداره. توصیه می کنم سمتش نری.

تلاش کن، روی شغل و زحمتت کار کن و در کنارش از زندگی لذت ببر. با هدف گزاری نادرست و رویایی زندگی کردن و ... روزهای خوب زندگی رو از دست نده.
تلاش کنی روی خودت کار کنی و شغل و کسب و کار بهتر داشته باشی سال های آینده، با زحمت خودت، زندگی بهتر خواهی داشت و لذت می بری و عزت نفست هم حفظ میشه.
سرمایه ت رسید به چند ده میلیون، می تونی گزینه هایی که اون موقع حاضر هستن رو بررسی کنی و اقدامی انجام بدی.

ان شاالله زندگی آروم و با آرامش و امن داشته باشی و بتونی همیشه با همون چیزایی که خدا بهت داده، احساس آرامش کنی. این ثروت واقعیه. نه مبلغ درآمد و موجودی حساب و ...

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
راستی گزینه های
سرمایه گزاری روی طلا
و سرمایه گزاری روی زمین و ملک
رو نمی دونم چی بگم.
گزینه های مناسبی شاید باشن برای شما.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
سلام گرامی
خدا رو شکر که سر کار میری و درآمد داری. سالمی و همت داری. قدر داشته هاتو بدون و شکرگزار باش.

گاها ما دنبال چیزی میریم که اصلا بهش نیاز نداریم. و اینو بعد از مدت ها می فهمیم. البته من از شما و شرایطتون اطلاع ندارم و قضاوتی نمی کنم.
منظورم اینه که خدایی نکرده مرتکب این اشتباه نشی. شاید شما همین آسه آسه رفتن برات بهتر باشه. اینو خودت و شرایط و ... مشخص می کنه که موضوع خصوصیه و بهش خوب خوب خوب فکر کن.

روی خودت سرمایه گزاری کن؛ یعنی مطالعه کن و یاد بگیر و شرایط پیشرفت شغلی و درآمدی رو برای خودت ایجاد کن؛ مهارت های به روز و شرایط مورد نیاز برای ارتقای شغلی یا شغل بهتر رو برای خودت بساز؛
و ببین مثلا 2 سال آینده مقداری سرمایه داری و شرایط شغلی بهتر که درآمدت هم متناسب با هزینه هات و حتی ان شاالله بیشتر شده و زندگی بهتر.

ارزهای دیجیتال، بورس و این موارد رو بی خیال؛ آخر و عاقبتی نداره. بعدا متوجه میشی چند نفر تو دنیا میلیاردها آدم رو به بازی گرفتن و عدد و رقم رو دستی و بدون هیچ و هیچ و هیچ بالا و پایین می برن. اینا حقیقته. چون متن طولانی میشه توضیح نمی دم این جا.

تلاش کن، روی شغل و زحمتت کار کن و در کنارش از زندگی لذت ببر. با هدف گزاری نادرست و رویایی زندگی کردن و ... روزهای خوب زندگی رو از دست نده.
تلاش کنی روی خودت کار کنی و شغل و کسب و کار بهتر داشته باشی سال های آینده، با زحمت خودت، زندگی بهتر خواهی داشت و لذت می بری و عزت نفست هم حفظ میشه.
سرمایه ت رسید به چند ده میلیون، می تونی گزینه هایی که اون موقع حاضر هستن رو بررسی کنی و اقدامی انجام بدی.

ان شاالله زندگی آروم و با آرامش و امن داشته باشی و بتونی همیشه با همون چیزایی که خدا بهت داده، احساس آرامش کنی. این ثروت واقعیه. نه مبلغ درآمد و موجودی حساب و ...

ممنون از توضیحات ولی خب هدفم یک بحث اقتصادی بود. به هر حال درآمد خردی که نمیشه باهاش کاری کرد رو چجوری باید نگه داشت که به خاطر تورم ارزشش پایین نیاد. یک فروم اقتصادی سراغ ندارید که اونجا سوالم رو بپرسم. اینجا افراد آشنا با اقتصاد و سرمایه‌گذاری خیلی کم هستند.

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
سلام گرامی

پس هنوز انسان های فهیم توی این انجمن هستن ...
نظر خیلی جالبی بود .

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
خب حالا فرض کن حقوق 1.5، کجا می‌زاری؟
آقا پولت زیاد نمیشه مگه اینکه اهل ریسک باشی .
اینکه میگی بورس فلان و چنان که نمیشه ... پولتو وارد بورس کن ضرر نمیکنی
یا باید با پولت خرید و فروش بکنی . مثلا امروز 5 میلیون خرما بخری 3 ماه بعد بفروشی 10 تومن .
یا 5 میلیون یه محصولی بخری و بسته بندی شیکش کنی و بازاریابی و به سه برابر قیمتی که خریدی بفروشی .

باید وارد بازار بشی و یا سهام معامله کنی .

mohammad ir

Registered User
لایک‌ها
1,450
یا باید با پولت خرید و فروش بکنی . مثلا امروز 5 میلیون خرما بخری 3 ماه بعد بفروشی 10 تومن .
یا 5 میلیون یه محصولی بخری و بسته بندی شیکش کنی و بازاریابی و به سه برابر قیمتی که خریدی بفروشی .

با سلام کاملا با نظر شما موافقم
مضاف بر اینکه الان تقریبا با یک و نیم میلیون درآمد ماهیانه جسارتا هیچ فعالیت اقتصادی خاصی نمی شه انجام داد
باید مدام یه کالای راسته بازار که تقاضا براش زیاد هست رو از بهترین سورس ها تهیه کنی و بفروشی
مثلا برا کالای الکترونیکی سمته بانه یا مناطق بندری مثل ماهشهر و ... سرچ کنید

ولی تو شرایط کشور ِ ما فی المثل حتی اگه شده " آب " بخر ولی پول نقد و ریال ِ خاک تو سر ، دستت نگه ندار

مثال می زنم ، یه بنده خدایی برج 11 سال 96 یه ملک با کلی قسط و قرض و وام و رهن خرید 200 میلیون ، الان همون خونه رو 800 میلیون قیمت گذاری می کنن
مورد مشابه دیگه ای بود که 300 میلیون پول گذاشته بود تو بانک ...مین و ماهیانه سود می گرفت و حالشو می برد ، الان داره تو سرش می زنه که چرا ریال شو تبدیل نکرده

البته این مباحث برا رقم های حداقل بالای 100 ت مطرح و قابل برنامه ریزی هست

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
ممنون از توضیحات ولی خب هدفم یک بحث اقتصادی بود. به هر حال درآمد خردی که نمیشه باهاش کاری کرد رو چجوری باید نگه داشت که به خاطر تورم ارزشش پایین نیاد. یک فروم اقتصادی سراغ ندارید که اونجا سوالم رو بپرسم. اینجا افراد آشنا با اقتصاد و سرمایه‌گذاری خیلی کم هستند.

متوجه شدم؛ شما می خوای ماهی 1.5 رو سرمایه گزاری کنید که سود بگیرید و زندگی تون تحت تاثیر تورم و ... نباشه و مسلما سرمایه تون رشد کنه و چند سال بعد سرمایه بیشتر داشته باشید. راه حل :
با سرمایه گزاری روی خودت و ارتقای شغلی و افزایش درآمد حاصل از کسب و کار (نه درآمد حاصل از پول بازی که آخرش پشیمونیه)، تورم رو توی زندگیت حس نمی کنی، سرمایه ت بیشتر میشه و درآمدت در آینده بیشتر از هزینه هات خواهد بود.

ببین :
شما این 1.5 هارو اگر می تونی روی خودت سرمایه گزاری کن؛ یعنی آموزش ببین و مهارت کسب کن تا در آینده شغل و درآمد بهتر و بیشتر داشته باشی.
می تونی طلا بخری. می تونی سایت بخری و ازش درآمد داشته باشی.

در مورد بورس اینو بهت بگم :
اونایی که بورس رو مثبت ارزیابی می کنن؛ ازشون مدرک و مستند بخواه که بیشتر از دو سه ماه دارن پولبازی می کنن و حرفاشون صحت داره؛ اگر پیدا کردی به ما هم بگو. چند تا عدد تو مانیتورشون بالا و پایین میره، زندگیشون هم با همونا بالا و پایین میشه. بعضیا تفریحی یه درصدی از سرمایه رو برای کنجکاوی، تست یا بازی اونجا دارن و حسابشون جداست.
اما چرا اونایی که شکست خوردن تو بورس، نمیان چیزی بگن؟ مثل اونایی که تو بازاریابی شبکه ای اهرم و وسیله و برده ی کسب درآمد عده ی معدود و محدودی شدن و شکست خوردند و آینده طوری نشد که پیشبینی کرده بودن، اینا براشون ضایع و سخته بیان اعتراف کنن که چنین که می گفتیم نشد. برای همین ازشون زیاد خبری نیست.
کلا بورس رو پیشنهاد نمی کنم؛ البته بنده پول بازی هارو پیشنهاد نمی کنم.
آدم و به خصوص مرد باید کار کنه و پول دربیاره.

گزینه های پیشنهادی :
سرمایه گزاری روی خود شما و برنامه ریزی و همت و عمل برای پیشرفت شغلی و درآمدی؛
سایت؛
طلا؛
زمین و ملک.
و یا خرید و فروش کالای خاص بعد از رسیدن پول به چند میلیون و چند ده میلیون.

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
اول بین این دو گزینه، یکی رو انتخاب کن :
1. آینده با سرمایه ی بیشتر و درآمد کمتر
2. آینده با سرمایه ی کمتر (نسبت به گزینه یک) و درآمد بیشتر از هزینه هام.

اینایی که از جسارت و ریسک و این حرفا می زنن، ازشون بپرس خودشون در زندگی شون این نسخه رو چه طور عمل کردن و چه نتیجه ای داده.

گزینه ی 1 مثل کسایی می مونه که میان میگن چند ده میلیون و چند صد میلیون دارن، اما نمی تونن کاری کنن، مهارتی ندارن.
گزینه ی 2 فرد شاغل و دارای درآمدیه که اوضاعش خوبه و اصلا طرفای پرشین تولز و ... پیداش نمیشه، یا سر کارش داره پول درمیاره، یا با خانواده رفته کیف و صفا کنه.

موفق باشی دوست گرامی
زندگی با آرامش بسازی و داشته باشی ان شاالله

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
ارزهای دیجیتال، بورس و این موارد رو بی خیال؛ آخر و عاقبتی نداره. بعدا متوجه میشی چند نفر تو دنیا میلیاردها آدم رو به بازی گرفتن و عدد و رقم رو دستی و بدون هیچ و هیچ و هیچ بالا و پایین می برن.

:confused:

سود بانکی با نرخ مشخص، رباست. و خیر و برکتی برات نداره.

اونایی که بورس رو مثبت ارزیابی می کنن؛ ازشون مدرک و مستند بخواه که بیشتر از دو سه ماه دارن پولبازی می کنن و حرفاشون صحت داره؛ اگر پیدا کردی به ما هم بگو. چند تا عدد تو مانیتورشون بالا و پایین میره، زندگیشون هم با همونا بالا و پایین میشه. بعضیا تفریحی یه درصدی از سرمایه رو برای کنجکاوی، تست یا بازی اونجا دارن و حسابشون جداست.
اما چرا اونایی که شکست خوردن تو بورس، نمیان چیزی بگن؟ مثل اونایی که تو بازاریابی شبکه ای اهرم و وسیله و برده ی کسب درآمد عده ی معدود و محدودی شدن و شکست خوردند و آینده طوری نشد که پیشبینی کرده بودن، اینا براشون ضایع و سخته بیان اعتراف کنن که چنین که می گفتیم نشد. برای همین ازشون زیاد خبری نیست.

--------------------------
در کل حرفاتون خیلی جالب بود !

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36

--------------------------
در کل حرفاتون خیلی جالب بود !
خب بنده خدا راست میگه دیگه.
سود بانکی رباست. اینو همه می‌دونن.
و اونایی که هی میگن بورس و ارز دیجیتال و از این حرف‌ها برو ببین خودشون چند مرده حلاج هستند. طرف به جای خرید و فروش سهام میاد آموزش خرید و فروش سهام میده. چه میدونم آموزش تحلیل تکنیکال و از این چرندیات. در 90 درصد موارد هم شکست تو این بازارها حتمیه. اگه خیلی شک داشتی در کلاس‌های تصمینی بورس! شرکت کن بعد برو پول پارو کن! روزی که درد رو با همۀ وجود احساس کردی متوجه حقیقت خواهی شد. بخشی از صحبت این دوستمون رو کاملاً تایید می‌کنم. اینکه حرفی از شکست‌خورده‌ها نیست. یک کوه یخه که فقط نوکش بیرونه. اون نوک افرادی هستند که پیروز میدان شدن و مابقی شکست خورده! تو دنیای رنگارنگ استارتاپ‌ها هم داستان همینه. هیچ می‌دونید که 90 درصد استارتاپ‌ها شکست می‌خورند؟ اگه نمی‌دونید دلیلش اینه که فقط نیمه پر لیوان رو می‌بینید.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
متوجه شدم؛ شما می خوای ماهی 1.5 رو سرمایه گزاری کنید که سود بگیرید و زندگی تون تحت تاثیر تورم و ... نباشه و مسلما سرمایه تون رشد کنه و چند سال بعد سرمایه بیشتر داشته باشید. راه حل :
با سرمایه گزاری روی خودت و ارتقای شغلی و افزایش درآمد حاصل از کسب و کار (نه درآمد حاصل از پول بازی که آخرش پشیمونیه)، تورم رو توی زندگیت حس نمی کنی، سرمایه ت بیشتر میشه و درآمدت در آینده بیشتر از هزینه هات خواهد بود.

ببین :
شما این 1.5 هارو اگر می تونی روی خودت سرمایه گزاری کن؛ یعنی آموزش ببین و مهارت کسب کن تا در آینده شغل و درآمد بهتر و بیشتر داشته باشی.
می تونی طلا بخری. می تونی سایت بخری و ازش درآمد داشته باشی.

در مورد بورس اینو بهت بگم :

گزینه های پیشنهادی :
سرمایه گزاری روی خود شما و برنامه ریزی و همت و عمل برای پیشرفت شغلی و درآمدی؛
سایت؛
طلا؛
زمین و ملک.
و یا خرید و فروش کالای خاص بعد از رسیدن پول به چند میلیون و چند ده میلیون.
ممنون از توضیحاتت.
ببین من خودم از بورس بیزارم، کاری به اون ندارم.
ولی اینکه می‌گی رو خودت سرمایه‌گذاری کن درسته حرف بدی نیست ولی شعارگونه است. بحث پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. من هیچ وقت به کسی پیشنهاد نمی‌کنم که برو مثلاً این حقوق رو بده پکیج‌های آموزش برنامه‌نویسی بخر یا تو کلاس‌های برنامه‌نویسی شرکت کن. چه می‌دونم معلم خصوصی و از این حرف‌ها. دلیلش اینه که همین بازاری که ازش تحت عنوان کسب مهارت یاد می‌کنید برای پر کردن جیب صاحبان اون‌هاست. طرف از برنامه‌نویسی به جایی نرسیده، با یک سری حرف‌های قشنگ که آقا بیایید آینده خودتون رو بسازید و از این شعارها، بسته‌هاش رو می‌فروشه. اتفاقاً خیلی خوب هم آموزش می‌ده. ولی تو بعضی کارها علی الخصوص برنامه‌نویسی: «آموزش دادن» با «ساختن» زمین تا آسمون فرق می‌کنه. من چون خودم رشته ام نرم افزاره و تو این حوزه تجربه دارم این حرف‌ها رو می‌زنم.

به هر حال، من خودم به این نتیجه رسیدم که سکه از همشون بهتره.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36

آقا جان هر کسی دوست دارید، زندگی بندگان خدا رو با بورس داغون نکنید. تو بورس و ارز دیجیتال قاعدۀ کلی اینه که ضرر می‌کنی، مگر خلافش ثابت بشه. افرادی که بورس رو پیشنهاد می‌کنن یا فروشندۀ آموزش‌های بورس هستند، یا هنوز وارد بورس نشدن. در مورد پیشنهاد دومت که خرید و فروش جنس هست، روش خوبیه ولی کسی که کلا پشت کامپیوتر بوده براش سخته وارد کار خرید و فروش کالاهای فیزیکی بشه. یک جورایی آدم احساس ترس می‌کنه. اون قضیه بسته‌بندی شیک هم هزینه‌ها و مجوزها بیشتر از اون چیزی که فکر می‌کنید آب میخوره. تو بحث فروش هم ریسک فراوانی هست.

area0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
با سلام کاملا با نظر شما موافقم
مضاف بر اینکه الان تقریبا با یک و نیم میلیون درآمد ماهیانه جسارتا هیچ فعالیت اقتصادی خاصی نمی شه انجام داد
باید مدام یه کالای راسته بازار که تقاضا براش زیاد هست رو از بهترین سورس ها تهیه کنی و بفروشی
مثلا برا کالای الکترونیکی سمته بانه یا مناطق بندری مثل ماهشهر و ... سرچ کنید

ولی تو شرایط کشور ِ ما فی المثل حتی اگه شده " آب " بخر ولی پول نقد و ریال ِ خاک تو سر ، دستت نگه ندار

مثال می زنم ، یه بنده خدایی برج 11 سال 96 یه ملک با کلی قسط و قرض و وام و رهن خرید 200 میلیون ، الان همون خونه رو 800 میلیون قیمت گذاری می کنن
مورد مشابه دیگه ای بود که 300 میلیون پول گذاشته بود تو بانک ...مین و ماهیانه سود می گرفت و حالشو می برد ، الان داره تو سرش می زنه که چرا ریال شو تبدیل نکرده

البته این مباحث برا رقم های حداقل بالای 100 ت مطرح و قابل برنامه ریزی هست
دقیقاً به خاطر اینکه رقم پایینه بحث چالشیه دیگه و به خاطر همین هم می‌خوام سریع‌تر به 100 تومن برسونم. بالای 100 میلیون که هیچی بهتر از ملک نیست. سود بالا، ریسک بسیار پایین و اگه زمین بخرید که همون ریسک زلزله و آتش‌سوزی و ... هم نیست. زمین زمینه دیگه. ارزشش صعودی.
خرید کالا، اینکه چی بخری و از کجا بخری یه عمر تجربه و سعی و خطا می‌خواد که با این چندرغاز دست آدم میلرزه.
نظرت در مورد سکه چیه؟
ریسکش چی می‌تونه باشه؟
نمودار قیمتش از زمان انقلاب تا الان صعودی بوده.
ضمناً تو شرایط حاضر خرید سکه خوبه یا قیمت هنوز حبابه؟

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
آقا جان هر کسی دوست دارید، زندگی بندگان خدا رو با بورس داغون نکنید. تو بورس و ارز دیجیتال قاعدۀ کلی اینه که ضرر می‌کنی، مگر خلافش ثابت بشه. افرادی که بورس رو پیشنهاد می‌کنن یا فروشندۀ آموزش‌های بورس هستند، یا هنوز وارد بورس نشدن. در مورد پیشنهاد دومت که خرید و فروش جنس هست، روش خوبیه ولی کسی که کلا پشت کامپیوتر بوده براش سخته وارد کار خرید و فروش کالاهای فیزیکی بشه. یک جورایی آدم احساس ترس می‌کنه. اون قضیه بسته‌بندی شیک هم هزینه‌ها و مجوزها بیشتر از اون چیزی که فکر می‌کنید آب میخوره. تو بحث فروش هم ریسک فراوانی هست.
والله من 6 ماهه با سرمایه خیلی کمی به بورس وارد شدم تا الان ضرر نکردم . یعنی رفتم تو ضرر ولی برگشته و به امید خدا این ثرود و سدور که الان دارم یه رشد درست و حسابی بکنه 50 درصد پولم تو سودم .

شما هر سهمی که دوست داری رو شانسی باز کن ببین تو بازه ی یک ساله ضرر داشته ؟ اکثرا بالای 3 برابر سود کردن .
در مورد بورس نیاز به روحیه ی خودش داره وگرنه ضرری توش نیست.

بالا