برگزیده های پرشین تولز

سطح بندی منابع آموزش زبان انگلیسی آکادمیک

spiritpalsy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
این گفتگوم با یک نفر در یکی از سایت های آموزش زبان انگلیسی هست...اون فرد که اصلا منظور من رو متوجه نشد و من آخر سر جوابم رو نگرفتم...گفتم اینجا گفتگو رو بزارم شاید کسی از دوستان متوجه منظور من شد. مرسی...

spiritpalsy
1
آوریل '۱۹

با سلام
توی کاتالوگ های ELT کمبریج و لانگمن و آکسفورد و …یه سری کتاب ها هست با عنوان Adult یا general و یه سری کتاب ها هست با عنوان academic به صورت کلی چیزی که می دونم اینه که خوب کتاب های آکادمیک مخصوص فضاهای آکادمیک هست همونطور که یه سری کتاب هست با عنوان professional and vocational یا business که برای فضاهای کاری و مشاغل هست…سوالی که دارم اینه که هم کتاب های adult سطح بندی CEFR داره و هم آکادمیک، سوالی که دارم اینه که وقتی ما یه کتاب adult رو سطح های a1 تا b2 رو خوندیم حالا اگه بخوایم کتاب academic رو بخونیم باید دوباره آکادمیک رو از همون سطح اول یعنی a1 شروع کنیم؟؟؟ اگه جواب بله هست علتش رو هم میشه توضیح بدین که چرا؟؟؟
مرسی…

adeltaheri2016
آوریل '۱۹

درود بر شما دوست عزیز.

سوالی که دارم اینه که وقتی ما یه کتاب adult رو سطح های a1 تا b2 رو خوندیم حالا اگه بخوایم کتاب academic رو بخونیم باید دوباره آکادمیک رو از همون سطح اول یعنی a1 شروع کنیم؟؟؟

خیر دوست عزیز.
انگلسی تجاری و اکادمیک در سطوح تکمیلی به انگلیسی جنرال اضافه میشن.

یه سری جداول هست که توسط Oxford & Cambridge
تعریف میشه که میاد کلمات و گرامر و مدارک معتبر رو به سطوح A&B&C تقسیم بندی میکنه.
در این جدول یه قسمتهایی هست به عنوان General & academic & business که نوع مدرک رو مشخص میکنه، یعنی شما با توجه به سطح زبانتون چه مدرکی نیاز دارید
اصلا سطح زبان تحت عنوان زبان تجاری و اکادمیک نداریم وقتی سطح شما به b2 یا c1 جنرال میرسه میتونید به جای خوندن منابع جنرال از کلمات و اصطلاحات و گرامر رایج زبان تجاری یا اکادمیک استفاده کنید. کتب مخصوص زبان تجاری یا اکادمیک هم تا جایی که بنده مطالعه کردم اساس اون زبان جنرال هست.

spiritpalsy
1
آوریل '۱۹

خیر دوست عزیز.
انگلسی تجاری و اکادمیک در سطوح تکمیلی به انگلیسی جنرال اضافه میشن.
یه سری جداول هست که توسط Oxford & Cambridge
تعریف میشه که میاد کلمات و گرامر و مدارک معتبر رو به سطوح A&B&C تقسیم بندی میکنه.
در این جدول یه قسمتهایی هست به عنوان General & academic & business که نوع مدرک رو مشخص میکنه، یعنی شما با توجه به سطح زبانتون چه مدرکی نیاز دارید
اصلا سطح زبان تحت عنوان زبان تجاری و اکادمیک نداریم وقتی سطح شما به b2 یا c1 جنرال میرسه میتونید به جای خوندن منابع جنرال از کلمات و اصطلاحات و گرامر رایج زبان تجاری یا اکادمیک استفاده کنید. کتب مخصوص زبان تجاری یا اکادمیک هم تا جایی که بنده مطالعه کردم اساس اون زبان جنرال هست.

ممنون از پاسختون ولی من جوابم رو دقیق نگرفتم…
این که گفتید “خیر” … منظورتون اینه که وقتی که یه کتاب جنرال رو مثلا تا سطح b2 می خونم دیگه نباید کتاب آکادمیک رو از سطح a1 شروع کنم؟…فکر کنم شما منظور من رو درست متوجه نشدید…ببینید اگه کاتالوگ های کمبریج و لانگمن و آکسفورد رو نگاه کرده باشید خیلی از کتاب های آکادمیک سطح بندیشون از a1 شروع میشه اینطور نیست که از b2 شروع بشه…؟ امیدوارم سوال و منظور من رو متوجه شده باشید.

این نکته که میگید سطح آکادمیک نداره بله کاملا درسته من هم متوجه این نکته هستم کلا سطح بندی منابع زبان انگلیسی برا اساس همون CERF هست که همون A1,A2,B1,B2,C1,C2 هست می دونم این رو…

adeltaheri2016
آوریل '۱۹

درود بر شما دوست عزیز.
یکسال پیش من شروع به زبان خوندن کردم و هدفم انگلیسی تجاری بود ولی ابتدا با هیچکدوم از منابع انگلیسی تجاری نتونستم ارتباط برقرار کنم حتی سطح ابتداییش. دلیلش فقط ضعف در زبان عمومی بود پس باعث شد شروع به خوندن انگلیسی جنرال کنم و تا الان هنوز دارم زبان عمومی میخونم.
زبان تجاری یعنی شما قدرت چانه زنی یا متقاعد سازی داشته باشی یا ایجاد یک ارتباط قوی و موثر با طرف مقابل. زبان اکادمیک هم همینطور قواعد خاص خودش رو داره.
شما تا زمانی که دانش عمومی زبان مناسب و قوی نداشته باشید نمیتونید روی زبان تجاری و اکادمیک مناور بدی.

سوالی که دارم اینه که وقتی ما یه کتاب adult رو سطح های a1 تا b2 رو خوندیم حالا اگه بخوایم کتاب academic رو بخونیم باید دوباره آکادمیک رو از همون سطح اول یعنی a1 شروع کنیم؟

صد در صد زبان تجاری با اکادمیک و جنرال فرق داره ولی نه خیلی زیاد.
شما باید به یک سطحی از زبان جنرال برسید مثلا b2 تا راحت با زبان تجاری و اکادمیک کنار بیاید
من جایی سراغ ندارم زبان اکادمیک یا تجاری قبل از زبان جنرال تدریس کنن.

spiritpalsy
ژوئیه '۱۹

خیر دوست عزیز.
جواب به احتمال زیاد بله هست دوست عزیز نه خیر.

Last edited:
بالا