برگزیده های پرشین تولز

سفر به اصفهان

saanaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
برای تعطیلات نوروز به امید خدا می خوایم بریم اصفهان. اولین بارمونه.
از دوستان خواهش می کنم اگه توصیه ای راهنمایی چیزی دارن، استفاده کنیم.
در مورد جاهای دیدنی که توی 4 روز بهتره بریم . قیمت غذا و تاکسی و خلاصه هر چیزی که بدرد بخوره.

متشکر

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
بوستان غدیر

منارجنبان

آتشکده نرید

توی چمن های اطراف سی و سه پل اجازه چادر زدن ندارید

اگر اطلاعاتم اشتباهه دوستان اصفهانی اصلاح کنن

Bad Guy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بوستان غدیر

منارجنبان

آتشکده نرید

توی چمن های اطراف سی و سه پل اجازه چادر زدن ندارید

اگر اطلاعاتم اشتباهه دوستان اصفهانی اصلاح کنن

آتشکده که خودمم نرفتم تاحالا:D؛ چرا نره؟
کلا توی پارک نمیشه چادر زد جاهای مخصوصی هست برای چادر زدن.

میدان شاه (امام) و بازار هاش هم جالبه
پل خواجو هم بد نیست البته مثل اینکه دوباره آب رو بستن احتمال اینکه تا یه مدت دیگه رودخونه خشک بشه هست
فضای سبز ناژوان هم بد نیست اگه هنوز اجازه بدن با ماشین وارد شین.
کوه صفحه هم بدک نیست یه تله کابین گذشتن ولی کوهش سبز نیست اصلا قابل مقایسه با تله کابین های شمال نیست.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
آثار باستاني رو حتماً برو
باغ پرندگان و باغ گل ها هم خوبه

تاكسي هم هر كورس 100 تومنه اينجا :D

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
اول از همه لطفا نقشه شهر رو تهیه کنید و سعی کنید با نقشه راه ها رو پیدا کنید!اگر از تهران عازم هستید مسیر اتوبان تهران-قم و سپس دلیجان رو انتخاب کنید مسیر نزدیکتری دارید و لی اتوبان تهران کاشان پهن تر و تحمل ترافیک بیشتری رو داره و فقط کمی مسیر طولانی تر میشه.در مورد جاهای دیدنی چهل ستون زیباست برید حتما.بعد میتونید سی و سه پل و پل خواجو که در امتداد همدیگه هستند رو ببینید که امیدوارم زاینده رود آب داشته باشه تا زیباییش رو دو چندان کنه.سپس میتونید باغ پرندگان رو برید و ببینید که سمت ترمینال کاوه هست جای زیبایی هست و پرندگان رو در فضایی بزرگ که با تورهایی که در ارتفاع بالایی نصب شده نگه داری میکنن.بعد از اون میدان نقش جهان (میدان امام) هست که علاوه بر ریبایی و معماری خاصی که داره میتونید صنایع دستی زیبایی رو اونجا پیدا کنید از جمله مینا کاری های بسیار زیبا البته در بغضی موارد شاید قیمتشون یکم بالا باشه.حتما درشکه سوار بشید و دوری در میدان بزینید خیلی باصفاست.منار جنبان مدتی هست تعطیل شده و داخل آن نمیتوانید بروید.البته دیدنش خالی از لطف نیست.عالی قاپو را هم از یاد نبیرید.هرچند خودم فرصت نکردم برم ولی بنای زیبایی دارد.خیابان چهارباغ رو بی نهایت دوست دارم مخصوصا پیاده روی در اون و نشستن روی نیمکتهایش.از لحاظ هزینه ها هم مناسب هست.
همه جور هتل و هتل آپارتمانی یافت میشود.البته بهتره که نوروز حتما رزرو کنید.اصفهان شهریه که زمان تعطیلات شلوغ میشه و متاسفانه غالبا پلیس راهنمایی رانندگی از کنترل اوضاع ناتوان هست.این یه مشکل و مشکل بعدی هم که البته من خودم نیدیدم ولی شنیدم بخاطر احداث مترو یکم اوضاع خیابان ها به هم ریخته شده.غذا هم حتما بریونی رو نوش جان فرمایید که غذایی لذیذ و مخصوص اصفهان هست.من اصفهانی نیستم و امیدوارم اطلاعاتم مفید واقع بشه!

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
آتشکده که خودمم نرفتم تاحالا:D؛ چرا نره؟
کلا توی پارک نمیشه چادر زد جاهای مخصوصی هست برای چادر زدن.

میدان شاه (امام) و بازار هاش هم جالبه
پل خواجو هم بد نیست البته مثل اینکه دوباره آب رو بستن احتمال اینکه تا یه مدت دیگه رودخونه خشک بشه هست
فضای سبز ناژوان هم بد نیست اگه هنوز اجازه بدن با ماشین وارد شین.
کوه صفحه هم بدک نیست یه تله کابین گذشتن ولی کوهش سبز نیست اصلا قابل مقایسه با تله کابین های شمال نیست.
چون ما رفتیم. یکم بیرون از شهر بود! شاید باورت نشه بگم هیشکی اونجا نبود. حتی نگهبانش هم گشتیم به زحمت پیداش کردیم. اصلا ترسیدیم بریم بالای کوه از بس سوت و کور بود!

باغ پرندگان شدیدا توصیه میشه! باغ گلها رو هم پیدا نکردیم. با این آدرس دادن اصفهانی ها

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
بیاین در خونه ما چادر بزنین

hadi222

Registered User
لایک‌ها
85
توی پارک چادر نزنین
دختر مختر سوار نکنین دمه منطقه صفه بچه ها کمین زدن نگهتون می دارن بعدش این چهار روز رو توی سید علی خان باید تنبیه بشی
تمامی خروجی های شهر ور کنترل می کنن وقتی بخوایی بیایی بیرون نگهت می دارن ماشینو می گردن ( اب شنگولی)
دزد خیلی کمه نترسین

توی مناطق دستگرد زینبیه و کوروش و مفت اباد و 24 متری که وارد شدی سرتو بنداز پایین تو چشم کسی نگاه نکن( به نفعته)
اینا الان توی ذهنم بود

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من به همراه همسرم از 20 تا 25 بهمن اصفهان بودیم.سعی کنید شبها کنار زاینده رود و پلها برید.چند تا پل داره که من فکر می کنم پل خواجو زیباتر از سی و سه پل باشه و بعد از این دو سایر پلها. حتما" چهل ستون رو ببینید و از معماری حیرت انگیزش لذت ببرید.نقش جهان یادتون نره و مساجدش،حتما" سری هم به کلیسای وانک بزنید،من خیلی تعریفشو شنیدم اما متاسفانه ما نتونستیم بازدید کنیم.
یه نکته جالب هم اینه که ساندویچ های اصفهان به خصوص تو محدوده چهارباغ خیلی خوشمزه بود،من چند وعده ساندویچ خوردم تا جایی که صدای خانمم در اومد!!!:p
کلا" اصفهان خیلی خوش م گذره و جا داره که هر فرد 3 تا 4 بار به اصفهان مسافرت کنه،شهر قشنگی هست،احساس شهرستان بودن کمتر از سایر شهرستانها به من منتقل شد و به تهران نزدیک هست،یه نکته مهم ه اینکه من در اصفهان طی5 روز فقط یک گدا دیدم،نمی دونم تو اون محدوده ای که ما بودیم اینطوری بود یا اینکه کلا" تو اصفهان اینطوریه.
ضمنا" حتما" هتل رزرو کنید که تو اون مدتی که ما اونجا بودیم،به غیر از دو روز اول که تعطیل رسمی نبود، تو بقیه روزا هتلها پر بودند،و خیلی از مسافرین دنبال جا بودن،تو روزای تعطیل هم نصف ماشینا پلاک تهران بودند.ضمنا" در جاده اصفهان دلیجان ترافیک ماشینای سنگین خیلی بالاست در صورتی که در جاده تهران کاشان اینگونه نیست.
خوش بگذره؛:happy:

vroom

Registered User
لایک‌ها
8
اول از همه لطفا نقشه شهر رو تهیه کنید و سعی کنید با نقشه راه ها رو پیدا کنید!
:D
سپس میتونید باغ پرندگان رو برید و ببینید که سمت ترمینال کاوه هست
تا اونجایی که من میدونم باغ پرندگان تو ناژوان هستش

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
درسته باغ پرندگان در پارک ناژوان هست.
توصیه می کنم حتما به مناطق بالای شهر از جمله مرداویج - چهارباغ بالا - نظر شرقی و غربی برید.
همچنین کلیسای وانک در خیابان خاقانی و محله ارمنی نشین ها رو ببینید.
قیمت تاکسی خب خیلی ارزون تر از تهران هست ولی اگر دربست بگیرید و طرف بفهمه مسافرید ماجرا فرق می کنه.
توصیه می کنم در محدوده میدان انقلاب و چهارباغ عباسی هتل بگیرید که به همه جا نزدیک باشید.;)

ali2914

Registered User
لایک‌ها
2
توصیه اکید : اگه اهل هتل رفتن هستین حتما رزرو کنید چون زمان نوروز به هیچ عنوان هتل گیر نمیاد. اگه اهل چادر زدن هستید هر سال چند محل مناسب برای چادر زدن در نظر می گیرن . که بهترینش باغ غدیره . که خیلی مناسب ، قشنگ و امنه و امکانات کافی هم داره . اما برای نوروز چادر زدن رو توصیه نمی کنم چون اون موقع هوا سرده .
دوستان گفتن باغ گلها .خیلی قشنگه اما زیباییش مال اردیبهشت تا شهریوره . اول فروردین که گل نداره! گفتم که حس نکنید کلاه سرتون گذاشتن!
برای دیدن هم به این نحو پیشنهاد می کنم .
1- پل خواجو . در سمت جنوبی پل ماشین رو پارک کنید . برین روی پل . می تونید روی پلکان پل بشینید و منظره بسیار زیبای محیط رو نگاه کنید .جای بسیار مناسبه برای عکس یادگاری. در هر طرف پل 2 تا شیر سنگی هست که برای منظره عکس مناسبه .اگه اهل پیاده روی هستین از پل عبور کنید و در ساحل شمالی زاینده رود به سمت بالای رود توی پارک وسیع ، سرسبز و قشنگ اونجا پیاده روی کنید. برعکس بقیه شهرا پیاده روی تو چمن ها اینجا ممنونع نیست!
2-پیاده یا با ماشین می تونید از پل خواجو به پل بعدی برین . پل چوبی.نسبت به پل خواجو و سی و سه پل کوچکتره اما خیلی زیباست . حتما از روش رد بشین چون یه نمای خیلی زیبا داره که می تونید عکسم بگیرین .
3-مسیرتون رو به سمت بالای رود ادامه بدین تا سی و سه پل که خیلی زیبا و شاهکاره. اینو تعریف نمی کنم چون باید ببینید .
3- اگه اهل پیکنیک هستین می تونید توی پارک زیرانداز بندازین و ناهارو اونجا میل کنید.
4-راستش رستوران های اصفهان نسبت به بقیه شهرا زیاد غذای مناسبی نداره . بد نیست اما فوق العاده نیست . اطراف زاینده رود بیشتر فست فود هست تا غذای مناسب اما خوب می تونید رستوران هم پیدا کنید.
5-اگه مسیرتون رو از ساحل جنوبی به سمت بالا ادامه بدین می تونید به پارک ناژوان برین که یه بیشه بکر جنگلیه. راستش من زیاد دوست ندارم اونجا رو اما خوب بقیه ظاهرا خوششون میاد!
6- بازهم اگه به مسیرتون ادامه بدین به باغ پرندگان می رسین که دیدنیه . دیدنش 2 ساعت وقت می خواد

خوب این یه روز

ali2914

Registered User
لایک‌ها
2
7- روز دوم رو صرف بازدید از آثار تاریخی مرکز شهر کنید . برای اینکه جای پارک پیدا کنید توصیه می کنم تا قبل از ساعت 8:30 شروع کنید.ماشین رو تو خیابون استانداری بزارین و به سمت میدان امام حرکت کنید.
8-میدان اما خودش یه جاذبه خیلی بزرگه. برای بار اول برای دیدنش باید روز برین و ترجیحا صبح اما دیدنش در شب هم خیلی دیدنیه
9-در ضلع جنوبی مسجد امام ، در ضلع شرقی مسجد شیخ لطف الله ، در ضلع غربی عمارت عالی قاپو ، در ضلع شمالی بازار قیصریه. اینا رو تعریف نمی کنم چون باید ببینید .به جز بازار بقیه ورودیه داره که زیاد نیست.
10-میدان پر از مغازه های صنایع دستیه که می تونید سوغات مناسب خریداری کنید.
11-برای ناهار حتما یه بار بریونی رو امتحان کنید. تو دروازه دولت نزدیک میدون 2-3 تا مغازه خوب هست . یکی اول طالقانی و یکی هم اول چهارباغ پایین.البته بهتره که بخرین و ببرین خونه چون معمولا جای زیادی برای نشستن نداره.

ali2914

Registered User
لایک‌ها
2
12-از دروازه دولت به سمت جنوب در خیابان چهارباغ می تونید پیاده برین . قدم زدن در این خیابان تاریخی رو توصیه می کنم. در اطراف خیابان پر از مغازه های فست فود و آب میوه و بستنی هم هست.حدود 20 دقیقه که پیاده روی کنید به سه و سه پل می رسین.

خوب خسته شدم بقیه اش باشه بعدا

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
شما بیاین اصفهان کم خوش نمیگذره بهتون. کمترین چیزی که داره پارکهای ساحلیِ کنار زاینده رودشه که توی عید بخصوص شبا منظره های بی نظیر و زیبایی داره.
یکی از بزرگترین مشکلات سفر به شهر ما تو عید، ترافیک بسیار سنگین و سرسام آور و بخصوص مشکل جای پارک هست. که امیدوارم شما رو زیاد اذیت نکنه.
اینجا رو هم بخونید بد نیست :
http://forum.persiantools.com/t85524.html

Last edited:

vahidscs

Registered User
لایک‌ها
0
اول از همه لطفا نقشه شهر رو تهیه کنید و سعی کنید با نقشه راه ها رو پیدا کنید!اگر از تهران عازم هستید مسیر اتوبان تهران-قم و سپس دلیجان رو انتخاب کنید مسیر نزدیکتری دارید و لی اتوبان تهران کاشان پهن تر و تحمل ترافیک بیشتری رو داره و فقط کمی مسیر طولانی تر میشه.در مورد جاهای دیدنی چهل ستون زیباست برید حتما.بعد میتونید سی و سه پل و پل خواجو که در امتداد همدیگه هستند رو ببینید که امیدوارم زاینده رود آب داشته باشه تا زیباییش رو دو چندان کنه.سپس میتونید باغ پرندگان رو برید و ببینید که سمت ترمینال کاوه هست جای زیبایی هست و پرندگان رو در فضایی بزرگ که با تورهایی که در ارتفاع بالایی نصب شده نگه داری میکنن.بعد از اون میدان نقش جهان (میدان امام) هست که علاوه بر ریبایی و معماری خاصی که داره میتونید صنایع دستی زیبایی رو اونجا پیدا کنید از جمله مینا کاری های بسیار زیبا البته در بغضی موارد شاید قیمتشون یکم بالا باشه.حتما درشکه سوار بشید و دوری در میدان بزینید خیلی باصفاست.منار جنبان مدتی هست تعطیل شده و داخل آن نمیتوانید بروید.البته دیدنش خالی از لطف نیست.عالی قاپو را هم از یاد نبیرید.هرچند خودم فرصت نکردم برم ولی بنای زیبایی دارد.خیابان چهارباغ رو بی نهایت دوست دارم مخصوصا پیاده روی در اون و نشستن روی نیمکتهایش.از لحاظ هزینه ها هم مناسب هست.
همه جور هتل و هتل آپارتمانی یافت میشود.البته بهتره که نوروز حتما رزرو کنید.اصفهان شهریه که زمان تعطیلات شلوغ میشه و متاسفانه غالبا پلیس راهنمایی رانندگی از کنترل اوضاع ناتوان هست.این یه مشکل و مشکل بعدی هم که البته من خودم نیدیدم ولی شنیدم بخاطر احداث مترو یکم اوضاع خیابان ها به هم ریخته شده.غذا هم حتما بریونی رو نوش جان فرمایید که غذایی لذیذ و مخصوص اصفهان هست.من اصفهانی نیستم و امیدوارم اطلاعاتم مفید واقع بشه!

در مورد بریونی یکی دم چهار راه فلسطین هست
بریون خوبی درست میکنه

vahidscs

Registered User
لایک‌ها
0
چون ما رفتیم. یکم بیرون از شهر بود! شاید باورت نشه بگم هیشکی اونجا نبود. حتی نگهبانش هم گشتیم به زحمت پیداش کردیم. اصلا ترسیدیم بریم بالای کوه از بس سوت و کور بود!

باغ پرندگان شدیدا توصیه میشه! باغ گلها رو هم پیدا نکردیم. با این آدرس دادن اصفهانی ها
:(:(:( نامامیدم کردی مدرسه ی ما دم کوهه ( آخرین ساختمان قبل کوه )
در مورد آدرس دادن هم حتما از چند نفر پرس متاسفانه آدرس اشتباه زیاد میدن

vahidscs

Registered User
لایک‌ها
0
شاید باورتون نشه خیلی از جاهایی که دوستان معرفی کردن رو من تا حالا ندیدم :دی

Hamed731

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,329
دیگه بچه ها همه چیز رو گفتن ! دیگه من چی بگم ؟ :D

خوش بگذره ;)