برگزیده های پرشین تولز

سفر به ترکیه ( استامبول )

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از salar68 :
سلام

اطلاعات بیشتر ؟
برادر بپرس تا من راهنماییت کنم!:cool:
بشرط انکه شما که تجربه بین المللی داری کمی از جاهایی که رفتی تعریف کنی که بنده شدیدا مشتاق جهانگردی هستم و قصد سفر دور دنیا
96.gif
دارم

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
برادر بپرس تا من راهنماییت کنم!
بشرط انکه شما که تجربه بین المللی داری کمی از جاهایی که رفتی تعریف کنی که بنده شدیدا مشتاق جهانگردی هستم و قصد سفر دور دنیا دارم
سلام

من جواب های سوال اولم را می خواهم همین !

من دو دنیا را نرفتم هنوز!
اگر رفتم خبر می کنم
ولی خب کانادا مالزی تایلند چین دبی و ... رفتم
ایتالیا به دنیا اومدم 4 سال اونجا بودم ! به خاطر تحصیل پدر !

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خرید :
بهترین مکان برای خرید در استانبول بازار کاپالی چارشیست در این مکان بیش از چهار هزار مغازه ! وجود دارد و شامل کوچه هاییست که بر حسب نوع فعالیتی که درانها صورت میگیرد نامگذاری شده اند مثل کوچه زرگرها کوچه فرش فروشها و..... در واقع این بازار نبض اقتصادی استانبول بشمار می اید و در آن شما با هر مقدار پولی قادر به خریدهای خوب خواهید بود.در واقع تنوع قیمت زیاد است
پاساژ اطلس و مرکز خرید کاپیتول هم برای خرید مناسبند
خیابان استقلال این شهر به پایتخت مد شرق معروف است و مکانهای فرهنگی شامل بزرگترین کتابخانه ها و فروشگاههای نوار و سی دی و سینما و ...هم در اینجا زیاد است

مکانهای دیدنی :
اینقدر زیاده که نمیدونم چی بنویسم ! من تیتروار به قسمت کوچکی اشاره میکنم شما هرکدوم یا هر تیپی که بیشتر حال میکنی بگو بیشتر توضیح بدم
میدان اسب دوانی باستانی که درست روبروی مسجد سلطان احمد قرار دارد و فکر میکنم اسفندیار خان در موردش توضیح دادن مکان تاریخی جالبیست
کاخها :
کاخ عمارت مسلاک. دالما باغچه. تاپ کاپی .ییلدیز. بلربیی و خیلی های دیگه
مساجد معروفی هستند مثل مسجد سلطان احمد. مسجد رستم پاشا. مسجد ینی و...
موزه ها :
قصر سلطنتی حاجیا صوفیا . موزه باستان شناسی که در حیات کاخ تاپ کاپی قرار دارد . روملی .و انواع موزه های فرش. موزه موزائیک ! موزه نیروی هوایی . موزه نظامی و ....

در مورد ساحل هم که گفتید "تنگه استانبول" یکی از بهترین جاهاست که میتوانید با قایقهای مخصوصی که وجود دارند و از نوع قدیمی هم هستند!!! گشت و گذار کنید این تنگه در واقع جدا کننده دو قاره اروپا و اسیاست.
در خط ساحلی هتلهای مدرن ویلاهای چوبی و کاخهای زیادی وجود دارند که در این مسیر آبی مشاهده خواهید کرد و در صورت تمایل میتوانید از ایستگاهی بنام امین انو با کشتی هم مسافرت داشته باشید که هرچند حدود 6 7 ساعت طول میکشد اما هزینه مقرون بصرفه ای خواهد داشت
البته آژانسهای مخصوصی وجود دارد که با مراجعه به آنها می توان بصورت شخصی قایق کرایه کرد و به سیاحت پرداخت چون قایقرانی بسیار در استانبول مرسوم است
پارک متانیک :
که مشابه باغ پرندگان اصفهان اما در ابعاد وسیع تر است وپرندگانی از همه جای دنیا جمع اوری شده اند علاوه بر آن شامل گونه های مختلف گیاهی هم هست البته این قسمت خارج از شهر استانبول قرار دارد (حدود 40 کیلومتری) و رستورانها و گردشگاههای مختلف هم در آن وجود دارند
البته اینها نصف دیدنیهای استانبول هم نبود!

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
خرید :
بهترین مکان برای خرید در استانبول بازار کاپالی چارشیست در این مکان بیش از چهار هزار مغازه ! وجود دارد و شامل کوچه هاییست که بر حسب نوع فعالیتی که درانها صورت میگیرد نامگذاری شده اند مثل کوچه زرگرها کوچه فرش فروشها و..... در واقع این بازار نبض اقتصادی استانبول بشمار می اید و در آن شما با هر مقدار پولی قادر به خریدهای خوب خواهید بود.در واقع تنوع قیمت زیاد است
پاساژ اطلس و مرکز خرید کاپیتول هم برای خرید مناسبند
خیابان استقلال این شهر به پایتخت مد شرق معروف است و مکانهای فرهنگی شامل بزرگترین کتابخانه ها و فروشگاههای نوار و سی دی و سینما و ...هم در اینجا زیاد است

مکانهای دیدنی :
اینقدر زیاده که نمیدونم چی بنویسم ! من تیتروار به قسمت کوچکی اشاره میکنم شما هرکدوم یا هر تیپی که بیشتر حال میکنی بگو بیشتر توضیح بدم
میدان اسب دوانی باستانی که درست روبروی مسجد سلطان احمد قرار دارد و فکر میکنم اسفندیار خان در موردش توضیح دادن مکان تاریخی جالبیست
کاخها :
کاخ عمارت مسلاک. دالما باغچه. تاپ کاپی .ییلدیز. بلربیی و خیلی های دیگه
مساجد معروفی هستند مثل مسجد سلطان احمد. مسجد رستم پاشا. مسجد ینی و...
موزه ها :
قصر سلطنتی حاجیا صوفیا . موزه باستان شناسی که در حیات کاخ تاپ کاپی قرار دارد . روملی .و انواع موزه های فرش. موزه موزائیک ! موزه نیروی هوایی . موزه نظامی و ....

در مورد ساحل هم که گفتید "تنگه استانبول" یکی از بهترین جاهاست که میتوانید با قایقهای مخصوصی که وجود دارند و از نوع قدیمی هم هستند!!! گشت و گذار کنید این تنگه در واقع جدا کننده دو قاره اروپا و اسیاست.
در خط ساحلی هتلهای مدرن ویلاهای چوبی و کاخهای زیادی وجود دارند که در این مسیر آبی مشاهده خواهید کرد و در صورت تمایل میتوانید از ایستگاهی بنام امین انو با کشتی هم مسافرت داشته باشید که هرچند حدود 6 7 ساعت طول میکشد اما هزینه مقرون بصرفه ای خواهد داشت
البته آژانسهای مخصوصی وجود دارد که با مراجعه به آنها می توان بصورت شخصی قایق کرایه کرد و به سیاحت پرداخت چون قایقرانی بسیار در استانبول مرسوم است
پارک متانیک :
که مشابه باغ پرندگان اصفهان اما در ابعاد وسیع تر است وپرندگانی از همه جای دنیا جمع اوری شده اند علاوه بر آن شامل گونه های مختلف گیاهی هم هست البته این قسمت خارج از شهر استانبول قرار دارد (حدود 40 کیلومتری) و رستورانها و گردشگاههای مختلف هم در آن وجود دارند
البته اینها نصف دیدنیهای استانبول هم نبود!

سلام

تشکر از شما

بیشتر برای خرید هست

ساحل شنا هم دارد ؟

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از salar68 :
سلام

من جواب های سوال اولم را می خواهم همین !

من دو دنیا را نرفتم هنوز!
اگر رفتم خبر می کنم
ولی خب کانادا مالزی تایلند چین دبی و ... رفتم
ایتالیا به دنیا اومدم 4 سال اونجا بودم ! به خاطر تحصیل پدر !

خیلی خوبه دیگه! شما از خاطراتت بگو منم از چند تا کشور دیگه نکات جالبشو میگم
اما در مورد غذا هم گفته بودید :
اولا اینو بگم که کلا تعداد رستورانها تو این کشور خیلی زیاده علتش هم اینه که مردمش ترجیح میدن بیشتر تو رستورانها و کافه ها غذا بخورن تا منازل! کافه ها حتی تا نصفه های شب هم جهت شب نشینان بازن
82.gif

دوم اینکه رستورانها وغذاهای دریایی در شهرهای ساحلی بوفور یافت میشه چون دوروبر این کشورو 4 تا دریا فرا گرفته !بنابراین مردم این شهرها استاد درست کردن انواع خوراک ماهی هستن! بهترین زمان هم برای این نوع غذاها فصل زمستونه باضافه اینکه شهر انکارا بهترین شهر برای غذاهای دریاییست
خوراک صدف و هشت پا هم بصورت سرخ شده و اب پز جهت پذیرایی از مشتریان اماده است!!!
65.gif

غذاهای معروف دیگه ایناس :
مانتی : ناهار مخصوص یکشنبه ها شامل خمیرکیک. گوشت ماست با فلفل قرمز
کباب بریان. ایزگارا . لامحجون . ادانا کباب( غذایی پر ادویه که اگر بخوردن ادویه جات عادت ندارید اصلا سراغش نروید) و.... هم انواع دیگری از غذاهای گوشتیست که از نظر قیمت هم غذاهای گوشتی ارزانتر از سایر رستورانها میباشند.

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از salar68 :
سلام

تشکر از شما

بیشتر برای خرید هست

ساحل شنا هم دارد ؟
:blink:
برادر 4000 تا مغازه کمه؟!!:wacko:
اما بله جاهای زیادی هست مثل :خیابان بغداد .خیابان بهاریه. بازار صحافلار بازار چنیار التی که مخصوص فروش اشیای قدیمیست!
باضافه اینکه روزهای یکشنبه بازار روز در محله بیوک دره بر پاست
در مورد شنا هم که معلومه دیگه با این همه دریا مگه میشه که نشه! یه سری جزیره جالب هم هست بنام جزایر شاهزاده که انشاءالله تعالی فردا در موردش مینویسم امروز خسته شدم!

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
سلام
دست شما درد نکنه !
اطلاعات خیلی عالی بود و تشکر از شما

این بازار کاپالی چارشیست توی کدوم منطقه هست ؟ ادرسش

در مورد جزیره ها فردا بنوسید

یه چیز دیگه حموم های ترکی رفتید ؟ یه توضیحی !
خوبیش این هست زنونه مردونه جداست همینو می دونم این به قول معروف تمیز هست
بهترینش کجاست ؟ این بشور هاش چه طورین و ...
با تشکر

من پس فردا عازمم
===========

در مورد خاطراتم هم من یه وبلاگ توپ داشتم کلی مطالب سفرنامه
که راستش هیچ جا ندیده بودم من هر جا می رم روزی نیم ساعت صرف نوشتن خاطراتش می کنم
جتی داخل کشور و پارک
عید پارسال هم پرشین بلاگ مطالبم پاک شد چون بکاپ داشتم مشکلی نبود حدود 1 ماه بعدش توی دبی رفته بودم توی یه مرکز از طریق شبکه می شد با لپ تاپ وصل شی به اینترنت پرسرعت ( 2 مگ ) فرصت خوبی بود برای آپولد عکس و برگردوندن مطلب به وبلاگ ) حدود نیم ساعتی بود ور داشتیم می رفتم که صدای بوممممممممممم و ....

کابل شبکه به علت این که از کنار برق رد شده بود یا سرور برق دارش کرده بود برق 110 وارد شد و تمام پی سی ها و لپ تاپ ها از بین رفت اکثرا" مودمش سوخت یا مادر بورد مشکل پیدا کرد من بیچاره کل لپتاپ و هارد از بین رفت ( یعنی همه چیش تقریبا" سوخت )
هر جی اطلاعات داشتم از بین رفتم خوشبختانه چون اون محل بیمه بود ظرف 1 هفته یه لپ تاپ نو به من دادند ولی اطلاعات پر !
الان هارد لپ تاپ 120 گیگ هست ولی فقط 20 گیگش که نرم افزار هست پره بقیش هر چی دارم را می ریزم روی دی وی دی رایت می کنم !
پس از اون دیگه این همه زحمت کشیده بود پشیمون شدم نشد که نشد از روی کش قصد داشتم برگردونم اما باز هم نشد و دیگه بیخیال شدم اما خوبیش این هست که گزارش سفرام را نوشته شده دارم
اگر فرصتی بود و دیگه حالش را پیدا کردم از اول شروع می کنم .

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برادر ببخش که دیر شد. در ادامه مطالب قبل :
سری جزایری هستند(9 عدد) که در تابستان بخصوص بدلیل اب و هوای مطبوع برای استراحت و تفریح مناسبند. بزرگترین و بهترین انها جزیره ایست بنام بیوک ادا
برای رفتن به این جزیره ها از اتوبوس های دریایی مخصوص( که توشون بساط مطربی و پایکوبی و عیش و نوش هم برپاست
247.gif
) هم علاوه بر قایقهایی که قبلا گفتم میتوانید استفاده کنید.(میتونید از اسکله های سیر کجی . کادیکوی یا اسکله ای که در کنار کاخ دالمه باغچه قرار دارد و....حرکت کنید)
نکته جالب در مورد این جزیره اینکه در این محل برای رفت و امد فقط از دوچرخه و کالسکه میتوانید کمک بگیرید!اونم با چه وضعی ! اگه با تور مسافرت کرده باشید باید برای سوار کالسکه شدن کلی تو صف بایستید
در واقع این جزیره محل ویلاهای شخصی ثروتمندان ترکه که بسیار هم شیک و مجلل هستند! اما چیزی که فراوون مشاهده میکنید توریستهاییست که برای گشتن به این مکان اومدن
کافه ها ورستورانهای خوبی هم دراین جزیره وجود دارد(رستورانهایی هم هستند که مشرف بر دریا هستند ) باضافه عرضه صنایع دستی
یه جای دیگه هم هست بنام کیل یوس که حدود 20 کیلومتر با استانبول فاصله داره و دقیقا همون چیزیه که شما دنبالشی یعنی ساحل بسیار طولانی ! وشنی و زیبا (چون در بخش اروپایی استانبول واقع شده) و در فصل تابستان بسیاری از مردم استانبول عازم این قسمتند.

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از salar68 :
سلام
دست شما درد نکنه !
اطلاعات خیلی عالی بود و تشکر از شما

این بازار کاپالی چارشیست توی کدوم منطقه هست ؟ ادرسش

در مورد جزیره ها فردا بنوسید

یه چیز دیگه حموم های ترکی رفتید ؟ یه توضیحی !
خوبیش این هست زنونه مردونه جداست همینو می دونم این به قول معروف تمیز هست
بهترینش کجاست ؟ این بشور هاش چه طورین و ...
با تشکر
.

اگه خودتون بتنهایی قصد سفر دارید که بعیده که بتونید همه چی رو پیدا کنید! اما تا اونجا که بدونم ادرس چند جا رو میگم
مثلا اگر بخواین به هتل برید بیشتر هتلها دوروبر میدون تکسیم واقعند
یکی از خیابونهای منتهی به این میدون خیابون کاظم پاشا هست که بعبارتی ورود ممنوعه!
265.gif
چون منطقه فقیر نشین و خطرناک شهره !!!باید از این میدون به خیابان جمهوریت(که در این خیابون رستورانهای بین المللی مثل مک دونالد و پیتزا هات وجود دارن) و بعد از اون به عثمان پاشا برید اینجا هم میتونید خرید های خوبی داشته باشید چون قیمتها مناسبند
بعد از این خیابون به منطقه شیشلی میرسید که مشخصه اون برجهای بلند و مراکز تجاری جالبه که خیلی جالبه.
از همون میدون تکسیم میتونید مستقیما با مترو هم درست وارد این بخش بشید
با تراموا هم از همین میدون تکسیم مستقیما به خیابون استقلال میتونید برید که همونطور که گفتم بهترین بوتیک ها در این قسمت شهر هستند
خیابون بغداد هم در قسمت اسیایی شهر قرار داره که بدلیل تازه ساخت بودنش بسیار شیک و زیباست ( یه چیزی تو مایه های جردن خودمون) با پیاده روهایی وسیع ولی جاده ای یه طرفه. در اینجا هم مراکز خرید خوبی قرار داره.و حتی میگن خیلی چیزها از اینجا به بقیه ترکیه پخش میشه
در مورد حموم های عمومی هم فراوون پیدا میشن! اصلا حمام ترکی معروفه! در مورد ابگرم هم میدونم که تو انکارا خیلی زیاده
نکته مهم بهداشتی هم اینکه صرفنظر از ظاهر مردمش که خیلی اروم هستن همیشه بیاد داشته باشید که ترکها ****** حالا هر کاری هم که بکنن!!!
107.gif
! پس مواظب باشید ( بلحاظ تعصب و اینا منظورم بود
24.gif
به کسی برنخوره!
238.gif
).

من پس فردا عازمم
بسلامت . سفر خوش بگذره
94.gif

مارو هم دعا کن:blink:

rezajan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از طرف ما با چند دختر هم بریز رو هم دیگه جای من خالی

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
سلام

باز هم تشکر از راهتمائی های شما

یه سوال :

من می خوام از این جا یه موبایل بخرم از استانبول ادس چند جا را بدید از دبی اوردم فروختم اما اینجا می خام برای خودم

هست از کجا باید بخرم ؟
کلاه که سر آدم نمی ذارند
تا شب منتظرم

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از salar68 :
سلام

باز هم تشکر از راهتمائی های شما

یه سوال :

من می خوام از این جا یه موبایل بخرم از دبی اوردم فروختم اما اینجا می خام برای خودم

هست از کجا باید بخرم ؟
کلاه که سر آدم نمی ذارند
تا شب منتظرم
درست متوجه سوالتون نشدم.یعنی میخواین از استانبول گوشی بخرید؟
خیابون شیشلی که گفتم منطقه ای تجاریست که اینجور مغازه ها هم زیاد توش پیدا میشه البته بازار کاپالی چارشی هم مناسبه که اسم منطقشو نمیدونم اما میدونم در محل دائمی نمایشگاههای استانبول برقراره.(میتونید از نقشه یا راهنما کمک بگیرید)
در مورد کلاه گذاشتن هم باید خیلی مواظب باشید .بخصوص راننده های تاکسی ! حتی الامکان از تاکسی استفاده نکنید. مراقب جیب بر ها که در مناطق پایین شهر زیادن هم باشید و همونطور که گفتم از خیابونهای ورود ممنوع رد نشید .حتی پلیس هم کاملا مسلح اینجا قدم میزنه ! البته از شعبه های مک دونالد هم بشکل خاصی مراقبت بعمل میاد.(برای عملیات تروریستی و این حرفها:D )
اما در مناطق خوب شهر فقط در همین حد که قیمتها کمی بالا و پایین باشه هست.

us lover

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خواهش میکنم
در مورد خریدش هم که توضیح دادم . تقریبا همون جاها رو میتونم بگم وگرنه مغازه های پراکنده توی همه خیابونا هست.
بهرحال این چند تا خیابونی که صفحه پیش نوشتم خیابونهای خوبی هستن.
بجز اینا بازهم تاکید میکنم مواظب ترک جماعت باشید که هیچی نوفهمن.وارد دیسکوها (که در خیابون استقلال بتعداد زیاد موجودند) اصلا نشید که عاقبت خوبی نخواهد داشت بخصوص اگه بفهمن شما ایرانی هستین ( سفارت ایران در ترکیه هم هیچ حمایتی از شما نخواهد کرد)
سفر خوبی داشته باشید.

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
salam
mer0
man alan turkey hastam na tashkor az hamegı
ba ın keybord haye mozakhrad
3

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
salam

ye soal
chera ınja ınghadr gheıymat mobıle ra mıporanad

N80 == 1500 lır !!!!!!!!!!

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
منم احتمالا یک سفری به ترکیه خواهم داشت .

اونجا قیمت هتل شبی چنده ( ارزونش )
هزینه روزانه چقدره ( برای تفریح نمیرم )
بازار های عمده فروشیشون کجاست ؟
محله های ممنوع استانبول کجاست .

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
ببينم ميخواهي بري مراكز عيش ونوش ؟؟؟ دقيقا توضيح بده ميخواهي بري توي اين مراكز جيكار كني ؟؟؟

ای بابا بحرین جون باز از اون گیر سه پیچ ها دادی ها ! :lol:

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
منم احتمالا یک سفری به ترکیه خواهم داشت .

اونجا قیمت هتل شبی چنده ( ارزونش )
هزینه روزانه چقدره ( برای تفریح نمیرم )
بازار های عمده فروشیشون کجاست ؟
محله های ممنوع استانبول کجاست .

کسی جواب اینارو نمیدونه ؟
دو تا سوال دیگه :
از تهران تا استانبول با قطار چقدر راهه ؟
از تبریز با ماشین تا استانبول چقدر راهه ؟

بالا