برگزیده های پرشین تولز

سلام روشهای پولدار شدن تو ایران بگین تا بقیم بتونن پولدار بشن

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
برنامه پایش و این کتابهای شروع کسب و کار و..........اینها اسمش کتابها و برنامه های انگیزشی است .این مطالب تاریخ یا ریاضی نیست که بخواهید از توش مطالب اشتباه ،تناقض،دروغ و......بیرون بکشید اینها قراره به شما انگیزه بده و گاهی اوقات جرقه ای در ذهن شما ایجاد کنه .شما تاریخ دان یا مرجع قضایی نیستید که بخواهید غطها و دروغهای اینها را دربیارید شما قراره انگیزه پیدا کنید تا استارت یک کسب و کار را بزنید
خیلی افراد همین کتابهای سنگ فرش و پدر پول دار و.........را خواندند و انگیزه ای شد تا کاری را شروع کنند و خیلی ها بودند ،هستند و خواهند بود که از صفر شروع کردند و با روش حلال به همه جا رسیدند .و از همه مهمتر انسان ثروتمند همیشه پول دار نیست و بالعکس .خیلی ها میلیاردی پول دارند اما آرزوی یک ثانیه دل خوش را دارند .موردی میشناسم که با ماشینش می تونه کل زدگی منو بخره .اما یک بار گفت ارزوم اینه که برگردم خونه و سر سفره رو زمین با خانواده نون پنیر بخورم (زنش طلاق گرفته دخترش هم کاناداس سالی یک بار هم زنگ نمی زنه )

ما متاسفانه عادت کردیم کمی و کاستی های خودمون را پشت دیگران پنهان کنیم .درس نمی خونیم استاد ما را انداخت!!!!!!!در فقر به سر می بریم و تن به کار نمی دهیم دولت کمک نکرد!!!!!!!!بد رانندگی می کنیم می گوییم تف به این مملکت برا آدم اعصاب نمی گذارند و............(البته اینها را برای خودم گفتم به کسی برنخوره)

تا امروز بیش از 10نفر را دیدم که زیر بار کار نمی روند چون بهانه دارند حقوقش کمه .خوب ماهی 700تومن درآمد داشته باشی بهتره یا همون هم نداشته باشی و الاف تو خونه بشینی!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام ‌ من کاری به حرف های بالا ندارم که جای بحث داره.
فقط تیکه اخر حرفتون.
مثلا یک فردی میره لیسانس میگیره، بعد بره منشی شه خوبه با ۷۰۰ ؟ اینکه هیچ جای پیشرفتی نداشته باشی. اره یه سری کار ها اگر از کم شروع کنی و بعدا خودت بتونی همون کار رو انجام بدی مستقل، یا تو کارت لول آپ شی خوبه. نهایت این شغل ها که چیزی به ادم اضافه نمیکنه از هیچ بعدی، برای کار موقت مناسب هست تا ادم بتونه تو اون مدت صرفا بیکار نباشه و بدنبال رزومه یا کار بهتر باشه. نه که بری ۵ سال یه جا وقت بذاری نه جای پیشرفت داشته باشی، نه چیزی یاد بگیری، ۴ تام بزنن تو سرت. در ضمن ۷۰۰ تومن هم شاید خرج خوده طرف رو بده .
من اصلا با گوشه خونه نشستن موافق نیستم، بدترین کار ممکنه ولی اگر میخواد ادم وقت بذاره با حداقل درامد بره رو یه چیزی بذاره که چیزی بهش اضافه کنه.
نمیدونم منظور شما مورد اول بود یا دوم،در هر صورت به نظر من این طوری بهتره.

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
فقط تیکه اخر حرفتون.
مثلا یک فردی میره لیسانس میگیره، بعد بره منشی شه خوبه با ۷۰۰ ؟ اینکه هیچ جای پیشرفتی نداشته باشی. اره یه سری کار ها اگر از کم شروع کنی و بعدا خودت بتونی همون کار رو انجام بدی مستقل، یا تو کارت لول آپ شی خوبه. نهایت این شغل ها که چیزی به ادم اضافه نمیکنه از هیچ بعدی، برای کار موقت مناسب هست تا ادم بتونه تو اون مدت صرفا بیکار نباشه و بدنبال رزومه یا کار بهتر باشه. نه که بری ۵ سال یه جا وقت بذاری نه جای پیشرفت داشته باشی، نه چیزی یاد بگیری، ۴ تام بزنن تو سرت. در ضمن ۷۰۰ تومن هم شاید خرج خوده طرف رو بده .
من اصلا با گوشه خونه نشستن موافق نیستم، بدترین کار ممکنه ولی اگر میخواد ادم وقت بذاره با حداقل درامد بره رو یه چیزی بذاره که چیزی بهش اضافه کنه.
به نظر من اگه کسی با لیسانس بره منشی بشه نه تنها مشکلی نداره بلکه میتونه همزمان که منشی هستش دنبال کارای بهتر بگرده و برای خودش هم سرمایه ای جور بکنه.توی شرکت دوست پدرم آبدارچی لیسانس حسابداری داشت!
رشته های خوب رو میشه با سرمایه ازش درآمد داشت و کسب و کار شخصی راه انداخت و اونایی هم که رشته های بدون طرفدار میرن خوب آینده هم مشخصه بالاخره پیدا کردن کار در اون رشته نزدیک به صفره.

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
برای مثال
بنده پیشنهاد بازاریابی اینترنتی رو دادم.که توش 60 میلیون داشت.ولی در تاپیک هایی که زدم نتیجه نگرفتم و یا میگفتن اعتماد سازی نشده و یا میگفتن مشاوران املاک بیشتر میگیرن.
در جواب باید بگم:
1- مشاوران املاک مغازه خریدن(1 میلیارد) و یا اجاره کردن (ماهی 5 تومن) و درصد بالاتری میگیرن.سود پولشون دیگه بالاخره یه مغازه میلیاردی باید با یه سایت زیر 5 تومن هم تفاوت داشته باشه
2- من این پیشنهاد رو دادم و پیشنهاد مشابهی با سود بالاتر نیست!
3- سود کم بهتر از سود صفره
4- کنجکاو شدم بدونم اون عزیزی که به این پیشنهاد جواب رد داده در سال چقد در میاره؟!
5- میگم شما بگید چطوری اعتماد سازی بکنم , جوابی ندارن! خوب وقتی خودتون تکلیف خودتون رو مشخص نمیکنید من چیکار کنم؟! من نه نمیگم.پیشنهاد بدید اگه معقول بود رو چشم.
6- شما چطوری به سایت های کلیکی و همکاری در فروش و پاپ آپ و اینجور چیزا اعتماد میکنید , همونطوری هم به ما اعتماد کنید
7 و 8 و 9 و 10 و ... هم هست که اینجا جاش نیست . بیشتر میخوام بگم وقتی یه فرصتی پیش میاد باید بهش چسبید و قاپیدش نه اینکه ناز بکنیم .مثال زیاد دارم ولی بازم اینجا جاش نیست.
بعضیا پیشنهاد میدادن با ارقام نجومی که مثلا فلان کارو میکنم و اینقدر هزینشه! این جور افراد میان تاپیک رو میبینن و میگن صحبت میلیارده , طرف خره , پول براش مهم نیست برم سرش کلاه بزارم که واقعا آدم تعجب میکنه ! :confused:
واقعا حق بعضیا اینه که فقط با سایت های پاپ آپ و کلیکی و کلاهبردار همکاری بکنن و آخرشم بیان تاپیک بزنن که این کلاه گذاشت اون پولمو خورد این حروم خوره اینترنت درآمد زا نیست و ...

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
به نظر من اگه کسی با لیسانس بره منشی بشه نه تنها مشکلی نداره بلکه میتونه همزمان که منشی هستش دنبال کارای بهتر بگرده و برای خودش هم سرمایه ای جور بکنه.توی شرکت دوست پدرم آبدارچی لیسانس حسابداری داشت!
رشته های خوب رو میشه با سرمایه ازش درآمد داشت و کسب و کار شخصی راه انداخت و اونایی هم که رشته های بدون طرفدار میرن خوب آینده هم مشخصه بالاخره پیدا کردن کار در اون رشته نزدیک به صفره.
اینکه بعدش طرف بره دنبال یه کار دیگه بحثش جداست و بخواد پول جمع کنه، این بخشی از حرف منم بود که قابل قبوله. به نظر من اون کسی که این طوری استخدام میکنه کارش درست نبوده. چرا ؟ چون برای بعضی ها این افتخاره ! که منشی مثلا لیسانس داره و یه جوری سو استفاده کنه. اون کار برای یه ادم دیپلم مناسب هست. البته من دارم حالت کلی و دیدگاهم و چیز هایی که دیدم رو میگم، اصلا قصدم دوست پدر شما نبود. تا اون جایی که من دیدم حسابداری و زیر شاخه هاش رشته بد و کم طرفداری نیست. مشکل اصلی تر این هست که چرا باید طرف ۴ سال وقت بذاره بره، بعدش هم هیچی.
چرا بخش صنعت و کار با دانشگاه در ارتباط نیست و...

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
ببینید اینکه میفرمایید وام گرفتن خوب حقشون بوده.وقتی کسی تولید انجام میده در ازای کار آفرینی برای جامعه و کمک به پیشرفت جامعه وام میگیره.با اینکه سود این وام ها زیاده و صرفه نداره کاری نداریم ولی دو حالت وجود خواهد داشت.یا طرف اقساط رو پرداخت میکنه که هیچی نوش جونش , یا پرداخت نمیکنه که بازم دو حالت داره , اگه واقعا ضرر ده باشه خوب دولت باز هم باید حمایت بکنه و فشار نیاره چون بالاخره میتونست اون شخص وارد تولید نشه , اما اگه زورش بیاد پس بده اونوقت باید باهاش برخورد بکنن.

وام گرفتن خوب حقشون بوده.
من هم میگم حقش بوده ،
جدای از این بحث من از لحاظ نگرشی 80% با اون کسایی که با وام و شریک مخالفت میکنن ، مخالفم و اعتقاد دارم که یه کار و استارتاپ با قدرت خواهد بود اگر با همکاری و مشارکت باشه چرا که انرژی و فکر بیشتری پای کار میان جلو .
ولی و ولی .......... من دارم میگم این آقا میگفت من از صفر مطلق شروع کردم ، تا حالا هم یه قرون وام نگرفتم ، کارم رو هم بزرگ شروع کردم ، بعد وسط ماجرا اومد گفت من در زمینی که داشتم و 7 میلیون وام سال 67 (7 میلیون سال 67 /// ما سال 69 خونه رو 1م خریدیم حالا شده 200) شروع کردم ، از اول ماجرا هم یه ریز جوونها رو به باد انتقاد گرفته بود و هی میگف مثه من شروع کنید .

خوب یکی میاد برنامه رو نگاه میکنه جو میگیره میره ، مثه دوستای من با 100 تومن رفتند 500 تو معادن سنگ کامیون و لودر خریدند ، سنگ اهن قیمتش اوفتاد پایین ، تو 3ماه اندازه ی 20 سال شکسته شدند ، به علاوه اگه پشت نداشتند الان زندون ...
فکر کردن به شکست خیلی بده . اینقدر امواج منفی رو به خودتون جذب نکنید.بهتر بگید من دیگه نباید زمین بخورم تا اینکه بگید اگه زمین بخورم دیگه بلند نمیشم!
الآن یه کارگر ساختمونی روزانه 40 تا 50 هزار میگیره یعنی حداقل 1200000
تومان در ماه.بدون تجربه و تخصص.بعد یک وبمستر که تخصص داره بیاد و بعد از 5 سال وقت به ماهی 1 تومن برسه.
اما این دو تا جمله بالا یه کم به هم ربط داره :
من مثبتم به توان هزار ، کتابا رو هم رو حساب این مثبت شدن و سرگرمی میخونم ولی شما میگی یه کارگر 1200 که نه ولی 1 میگیره ، ولی من وقتی میبینم که با مدرک ارشد فنی و تجربه و کلی پایین و بالا شدن و بگیر و ببند نمیشه 2 زار کاسب شد (هم اندازه کارگر) ، وقتی دست رو هر چی مناقصه و کار دست میگذاری یه 200 تای ناقابل سرمایه و پارتی کلفت میخواد ، انرژی مثبت می مونه آیا ؟

وقتی با ارشد برق و سابقه کار و برو بیا ، خانواده و دو رو بریا میگن بیا برو کنتور نویس 2 سال دیگه شاید دستت اداره برق بند میشه ، شما رو چه به پروژه ، انرژی مثبت میمونه آیا ؟

وقتی تو یه مناقصه شرکت میکنی ، یه تولیدی کوچیک میزنی ، همونی که اسمش کارآفرینه ، همونی که تو روزنامه ها مصاحبه میکنه ، همونی که تو تلویزیون میاد جوونا رو ترقیب به استار تاپ و کار آفرینی میکنه ، همونی که میگه از صفر شروع کردم شما هم از صفر شروع کنین ، همونی که ... ، از یه پروزه 1 تومنی نمیگذره ، زیر آبتو میزنه به جای اینکه بیاد بگه جوونی اینجا اینطوری کنی بهتره ، انرژی مثبت میمونه آیا ؟

وقتی باید بری تو یه شرکت با حقوق 700 - 800 تومنی (تو مشهد که اینوری بودم) ،صبح 6 بزنی بیرون تا 4 و 5 کی وقت فکر و پیشرفت داری ، کی پول واسه یه کار جدید میمونه ، پس انرژی مثبت می مونه آیا ؟
....
از استارتر به خاطر دور شدن از موضو معذرت می خوام ، ولی دوستان پیشنهاد هایی رو که برا مشاغل مختلف چه تو خونواده چه بین دوستان دیدن رو بدن و چه بهتر راههای جذب سرمایه ، مشکلات احتمالی ، و راههای مقابله و برون رفت از این مشکلات رو هم کلی بیان کنند .

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
اینکه بعدش طرف بره دنبال یه کار دیگه بحثش جداست و بخواد پول جمع کنه، این بخشی از حرف منم بود که قابل قبوله. به نظر من اون کسی که این طوری استخدام میکنه کارش درست نبوده. چرا ؟ چون برای بعضی ها این افتخاره ! که منشی مثلا لیسانس داره و یه جوری سو استفاده کنه. اون کار برای یه ادم دیپلم مناسب هست. البته من دارم حالت کلی و دیدگاهم و چیز هایی که دیدم رو میگم، اصلا قصدم دوست پدر شما نبود. تا اون جایی که من دیدم حسابداری و زیر شاخه هاش رشته بد و کم طرفداری نیست. مشکل اصلی تر این هست که چرا باید طرف ۴ سال وقت بذاره بره، بعدش هم هیچی.
اون شرکت دولتی بود در زمینه خودرو سازی و خصوصی نبوده.البته درسته که آبدارچی بوده و مثلا ماهی 800 تومن میگرفته ولی درآمد جانبیش به سالی 20 30 تومن به راحتی میرسیده! منظورم رشوه نیست.
کار آفرینی فقط به عهده دولت نیست بلکه بیشتر به عهده بخش خصوصیه و خود فردی که فارق التحصیل میشه.هدفم این نیست که بگم دولت باید دانشجو رو ول کنه به امون خدا
مهم پوله نه سمت.این رو باید بهش توجه کرد
اگه طرف پول داشته باشه ممکنه از اون کسی که سمت بالاتری داره احترام بیشتری جذب کنه.هدفم از این جمله این نیست که پول قابله احترامه ولی خوب تو تمام جهان هست.
بودن کسایی که از کارای با ظاهر بد شروع کردن که در اون زمان مورد تحقیر واقع میشدن ولی در آینده اینقدر ثروت کسب کردن که احترامی میزارن بهش که بیا و ببین.توی زندگیشون سختی هایی کشیدن ولی الآن نتیجشو میبینن

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
این سوالم رو خیلی دوست دارم جوابشو بدونم با 700 تومن حقوق و 6صبح تا 5 بعد از ظهر کار کردن کی پول واسه یه کار جدید میمونه (350 همون اول اجاره خونه ) کی وقت واسه شروع یه کار جدید ، اصلا کی وقت برا فکر کردن ؟

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
دوستم با مدرک لیسانس تو شهرمون از بیکاری رفت نمایندگی یکی از این خودرو ساز های چینی ، با 500 تومن ، صب 7:30 تا 7:30 با 500تومن خواستید دقیق تر میگم کجا ؟
با لیسانس برق - قدرت معدل بالای 17 ، الان ازدواج کرده نه راه پس داره نه راه پیش .

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من هم میگم حقش بوده ،
جدای از این بحث من از لحاظ نگرشی 80% با اون کسایی که با وام و شریک مخالفت میکنن ، مخالفم و اعتقاد دارم که یه کار و استارتاپ با قدرت خواهد بود اگر با همکاری و مشارکت باشه چرا که انرژی و فکر بیشتری پای کار میان جلو .
ولی و ولی .......... من دارم میگم این آقا میگفت من از صفر مطلق شروع کردم ، تا حالا هم یه قرون وام نگرفتم ، کارم رو هم بزرگ شروع کردم ، بعد وسط ماجرا اومد گفت من در زمینی که داشتم و 7 میلیون وام سال 67 (7 میلیون سال 67 /// ما سال 69 خونه رو 1م خریدیم حالا شده 200) شروع کردم ، از اول ماجرا هم یه ریز جوونها رو به باد انتقاد گرفته بود و هی میگف مثه من شروع کنید .

خوب یکی میاد برنامه رو نگاه میکنه جو میگیره میره ، مثه دوستای من با 100 تومن رفتند 500 تو معادن سنگ کامیون و لودر خریدند ، سنگ اهن قیمتش اوفتاد پایین ، تو 3ماه اندازه ی 20 سال شکسته شدند ، به علاوه اگه پشت نداشتند الان زندون ...

اما این دو تا جمله بالا یه کم به هم ربط داره :
من مثبتم به توان هزار ، کتابا رو هم رو حساب این مثبت شدن و سرگرمی میخونم ولی شما میگی یه کارگر 1200 که نه ولی 1 میگیره ، ولی من وقتی میبینم که با مدرک ارشد فنی و تجربه و کلی پایین و بالا شدن و بگیر و ببند نمیشه 2 زار کاسب شد (هم اندازه کارگر) ، وقتی دست رو هر چی مناقصه و کار دست میگذاری یه 200 تای ناقابل سرمایه و پارتی کلفت میخواد ، انرژی مثبت می مونه آیا ؟

وقتی با ارشد برق و سابقه کار و برو بیا ، خانواده و دو رو بریا میگن بیا برو کنتور نویس 2 سال دیگه شاید دستت اداره برق بند میشه ، شما رو چه به پروژه ، انرژی مثبت میمونه آیا ؟

وقتی تو یه مناقصه شرکت میکنی ، یه تولیدی کوچیک میزنی ، همونی که اسمش کارآفرینه ، همونی که تو روزنامه ها مصاحبه میکنه ، همونی که تو تلویزیون میاد جوونا رو ترقیب به استار تاپ و کار آفرینی میکنه ، همونی که میگه از صفر شروع کردم شما هم از صفر شروع کنین ، همونی که ... ، از یه پروزه 1 تومنی نمیگذره ، زیر آبتو میزنه به جای اینکه بیاد بگه جوونی اینجا اینطوری کنی بهتره ، انرژی مثبت میمونه آیا ؟

وقتی باید بری تو یه شرکت با حقوق 700 - 800 تومنی (تو مشهد که اینوری بودم) ،صبح 6 بزنی بیرون تا 4 و 5 کی وقت فکر و پیشرفت داری ، کی پول واسه یه کار جدید میمونه ، پس انرژی مثبت می مونه آیا ؟
....
از استارتر به خاطر دور شدن از موضو معذرت می خوام ، ولی دوستان پیشنهاد هایی رو که برا مشاغل مختلف چه تو خونواده چه بین دوستان دیدن رو بدن و چه بهتر راههای جذب سرمایه ، مشکلات احتمالی ، و راههای مقابله و برون رفت از این مشکلات رو هم کلی بیان کنند .
در رابطه با شراکت با شما موافقم . شراکت خیلی خوبه ولی رو اصول و به وقتش
توی صحبتاتون چندتا نکته هست :
1- رقابت همیشه بوده و هست .برنده شدن در مناقصات ( چه از راه درست و چه از راه خلاف وقتی تنها راه باشه ) یه جور رقابته و اونی برندست که زرنگ تر باشه.کسی دلش برای کسی نمیسوزه.ایکاش ضرر رسوندن ها در رقابت فقط مالی بود!
2- در رابطه با کار , درآمد و زمان . همه ما کارگریم چه اونی که ماهی 600 میگیره و چه اونی که ماهی 1 میلیارد سود میکنه.یعنی همه برای پول کار میکنیم.در رابطه با زمان , کسایی بودن که در زمان دانشجویی هم کار میکردن . کسایی بودن که کار پاره وقت میکردن و تا صب پای کار بودن . کسایی بودن که ماموریت های بلند مدت رفتن . آیا همچین افرادی نبودن.خودتون آیا حاضرید وقتی 6 بعد از ظهر میرسید خونه به یه کار دیگه بپردازید؟آیا حاضرید تا ساعت 2 3 شب کار کنید؟ یا اینکه بشینید پای تلویزیون و اینترنت و خودتون رو سرگرم کنید.البته منظور من از " شما " شما نبودید و بنده هم اونی نیستم که صب تا شب کار کنم . مقصودم شخصیه که از جون و دل میخاد پولدار شه.
اونیم که میلیاردره باز هم صبح ساعت 8 میره سر کار و آخره همه ساعت 9 10 شب میره خونه.استرس داره.دشمن داره.دوست داره.دلش میخاد تفریح کنه.دلش میخاد خرج کنه.ولی برای خودش قانون داره.برای خودش وظیفه تعیین کرده و مسئولیت تراشیده.یه بار ضرر یه بار سود.چک برگشتی.درگیره کلاهبرداری.حقوق کارگر و کارمند سر برج.مشکلات اقتصادی.بی ثباتی اقتصادی و نوسانات شدید.غیر قابل پیش بینی بودن بازار.رکود.تورم و ....
تعریفتون از میلیاردر غلطه.بعضیا فکر میکنن میلیاردر کسیه که:
صب ساعت 10 میره سر کار تازه اگه عشقش بکشه
دو سه ساعت اونجاست بعد میاد خونه
میره مسافرت
خرید و تفریح
رفیق بازی و الافی
بدون دلمشغولی
بدون استرس
آرامش داره
تحریم و رکود و تورم براش مهم نیست
و ...
آخرشم سر ماه میره بانک یه 200 300 تومن بر میداره خرج میکنه!

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
این چیزی که وحید خان گفتن اتفاقا مشکل آینده همه هست، اخه برای چی دانشجو میگیرین وقتی امکانات و ظرفیتشو ندارین، حالا من رشتم یه چیزه دیگست. الانم همش پشیمونم که چرا رفتم دانشگاه، سر همین هم اصلا تو فکر ارشد نیستم.مدرک میتونه یه پوئن مثبت باشه یا یه محرک ولی مطمئنن ۱۰۰٪ باعث موفقیت نمیشه. کلا برای کسی که میخواد بره خیلی مناسب هست .
یه سری هم میگن کارت رو با علاقه و پشتکار انجام بده، این اگرم عملی باشه جایی میخواد که ثبات باشه.

بحث خوبیه ولی سخت میشه به نتیجه مناسب رسید.
من خودم دیدم طرف ۲۰ سال پیش از صفر شروع کرده چیزی شده. اون موقع ۱۰۰۰ تا چیزه دیگه هم فرق داشته.
این جوری که میگین برای کارافرینی پول شرط لازمه.

مشکل دیگه که همه داریم، اینه که واقعا نمیدونیم رو چی وقت بذاریم، تردید داریم، ترس از آینده. آیا این n سال دیگه من رو تامین میکنه. اصلا مفید هست ،...
همون هدف هست.

Last edited:

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من مهندسی عمران میخونم.
مهندسی عمران ( نه تنها عمران بلکه بیشتر رشته های فنی و مهندسی ) آخرش اینه که باید با کارگر و پیمانکار و سر و کله بزنی.توی شرایط سخت توی ساختمون نیمه کاره با خطرات جانی کار کنی.میری اونجا لباستو عوض کنی و لباس خاکیاتو بپوشی بری تو کار
البته میشه با کت شلوار و کراواتم کار کنی ولی کیه که درست کار کنه؟پیمانکار کم کاری میکنه.کارگر خراب کاری.آخرشم یه ساختمون افتضاح در میاد که فحش و نفرین خریدارا رو داری.برای بعضیا مهم نیست ولی برای بعضیا مهمه که درست کار کنن
از نزدیک اینه ولی از دور میگن یارو مهندس عمرانه . فلان قدر میگیره . خونه میسازه 100000 درصد سود میکنه.میکنه تو پاچه ملت و غیره

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
این چیزی که وحید خان گفتن اتفاقا مشکل آینده همه هست، اخه برای چی دانشجو میگیرین وقتی امکانات و ظرفیتشو ندارین، حالا من رشتم یه چیزه دیگست. الانم همش پشیمونم که چرا رفتم دانشگاه، سر همین هم اصلا تو فکر ارشد نیستم.مدرک میتونه یه پوئن مثبت باشه یا یه محرک ولی مطمئنن ۱۰۰٪ باعث موفقیت نمیشه. کلا برای کسی که میخواد بره خیلی مناسب هست .
یه سری هم میگن کارت رو با علاقه و پشتکار انجام بده، این اگرم عملی باشه جایی میخواد که ثبات باشه.

بحث خوبیه ولی سخت میشه به نتیجه مناسب رسید.
من خودم دیدم طرف ۲۰ سال پیش از صفر شروع کرده چیزی شده. اون موقع ۱۰۰۰ تا چیزه دیگه هم فرق داشته.
این جوری که میگین برای کارافرینی پول شرط لازمه.
در رابطه با رشته تحصیلی باهاتون موافقم.الآن دانشگاه رفتن مثل تفریحه و اصلا عامل 100 درصدی موفقیت نیست
ولی ثبات هیچ وقت 100 درصدر نیست.
بله بحث خوبیه و گام اول همینه که به خودمون بقبولونیم که میشه پولدار شد

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من آدرس این تاپیک رو گذاشتم توی امضام
اگه بقیه دوستان هم خواستن بزارن که همه با هم همکاری و بحث بکنیم

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
تعریفتون از میلیاردر غلطه
من زمانی که تو کار ساختمانی بودم (بساز - 3dpanelو شات - زمان دانشجویی) ، همه ی این چیزها و دقدقه ها رو 1.5 سالی تو سطح خودم درک کردم ، کارگری که وقتی پول نداشتی چنان جلی میشه که با بیل دنبالت میکنه ، طلب کارایی که دیگه نمتونی شمارتو برداری و ... .
ولی یه چیز هست وقتی کار از خودته ، پیشرفتتو میبینی یا حتی شکست و پاشدنتو میبینی اگه در روز 20 ساعت کار کنی لذت میبری ....
اما
اینم تجربه دارم میکنم و میبینم وقتی داری صب تا شب کار میکنی برا یکی که قدرتو و کارمندا رو نمیدونه ، فحاشی و زر الکی میزنه ، و وقتی بر میگردی خونه حال هیچی رو نداری ...
اون میلیاردر (مدیر) اضافه کار میکنه واسه میلیارد ، ما واسه هزار .
اون یه نقشه راه واضح داره که با امید داره کار میکنه ، ما یه نقشه راه مبهم ، که گیج راهاشیم .
....

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من زمانی که تو کار ساختمانی بودم (بساز - 3dpanelو شات - زمان دانشجویی) ، همه ی این چیزها و دقدقه ها رو 1.5 سالی تو سطح خودم درک کردم ، کارگری که وقتی پول نداشتی چنان جلی میشه که با بیل دنبالت میکنه ، طلب کارایی که دیگه نمتونی شمارتو برداری و ... .
ولی یه چیز هست وقتی کار از خودته ، پیشرفتتو میبینی یا حتی شکست و پاشدنتو میبینی اگه در روز 20 ساعت کار کنی لذت میبری ....
اما
اینم تجربه دارم میکنم و میبینم وقتی داری صب تا شب کار میکنی برا یکی که قدرتو و کارمندا رو نمیدونه ، فحاشی و زر الکی میزنه ، و وقتی بر میگردی خونه حال هیچی رو نداری ...
اون میلیاردر (مدیر) اضافه کار میکنه واسه میلیارد ، ما واسه هزار .
اون یه نقشه راه واضح داره که با امید داره کار میکنه ، ما یه نقشه راه مبهم ، که گیج راهاشیم .
....
اون قبلا یه نقشه مبهم داشته مثل ما

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
فقط تیکه اخر حرفتون.
سلام
به نظر من با لیسانس 400تومن هم بگیره بره منشی بشه خوبه .چرا ؟؟؟؟؟چون هر کاری خارج از خونه می تونه دریچه ای به روی پیشرفت باشه .شما همین که با مردم حرف بزنی داری پیشرفت می کنی (حرف کاری. نه حرف خاله زنکی یا کمپین سیاسی)حالا مهم نیست این کار به رشته یا علاقه شما مربوط یا نه مهم اینه که وارد اجتماع بشه. همین منشی بودن خودش میتونه جرقه یا دریچه ای باشه به سوی یک کاری که قبلا اصلا شما تصورش هم نمی کردید .این دیوارهای ذهنی که من رشته ام اینه پس برم یک کار مربوط به رشته ام را باید خراب کرد

این مشکل خود فرده به کسی ربطی نداره .فلان صنعت یا فلان دانشگاه کسی را مجبور نکرده که بره4سال درس بخونه؟؟؟؟؟ .....خود فرد رفته می خواست نره !!!!!!

واقعا و انصافا دانشگاه نهایت 3-4روز در هفته وقت آدمو بگیره بقیه اش را چیکار کردیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!چند نفر رفتیم تو شهرکهای صنعتی در 100تا کارخانه را زدیم گفتیم آقا من دانشجو هستم راضیم بدون حقوق هفته 3روز بیام کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ارتباط صنعت و دانشگاه غیر از اینه؟؟؟؟؟؟حالا مسئولین کم کاری کردند چرا خود ما به فکر خودمون نبودیم ؟؟؟؟؟؟؟؟

این سوالات از زمان پیداش بشر بوده و خواهد بود .ایران و آمریکا نداره همیشه بشر برای پنهان کردن تنبلی خودش دنبال چرا این جوریه چرا اون جوریه بوده و هست و خواهند بود انسانهایی که به توانایی خودشون ایمان دارند به جایی رسیدند بقیه هم تا آخر عمرشون فقط غر زدند و گفتند چرا روز روشنه چرا شب تاریکه و...........

حالا که بحث دانشگاه شد این مطلب را بگم مشکل اصلی بسیاری از واحدهای تولیدی ما امروز نداشتن نیروی متخصص است .نیروی متخصص نیروی لیسانس و فوق و دکترا نیست .بلکه فردی متخصصه که توانایی انجام کاری به بهترین شکل را داشته باشه .شما متخصص باش رو هوا می برندت البته بعضی از متخصصین ما هم توهم برشون میداره فکر می کنند چون تخصص دارند پس باید ماهی 20میلیون هم درآمد داشته باشند .بالاخره هر کاری پتانسیل مالی خودش را داره

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
- رقابت همیشه بوده و هست .برنده شدن در مناقصات ( چه از راه درست و چه از راه خلاف وقتی تنها راه باشه ) یه جور رقابته و اونی برندست که زرنگ تر باشه.کسی دلش برای کسی نمیسوزه.ایکاش ضرر رسوندن ها در رقابت فقط مالی بود!
من حرفی که زدم تو همون پست اول تا اینجا چه واسه پایش چه واسه سنگفرش هر خیابان از طلاست چه کتاب کارافرینی د جهانبخش جه حرفای شما دوست عزیز اینه که آقا امید خوبه ، انرژی خوبه ، ولی یکم برید تحقیق کنید خیلی از این آدما که حرفای قشنگ میزنند ، و شما رو دعوت به کارآفرینی میکنند ، خودشون شما رو کله پا میکنند . دیدم که میگم .
من میگم آقا شروع به کار میکنی خوبه ، مناقصه میخوای برداری خوبه ، ولی اول قبل شروع کار برو ببین قدرت و پارتیشو داری ، هنرشو داری ، که مثه اون میلیاردر مالیات رو دو روز دیگه دور بزنی ، میتونی دم ناظر رو ببینی ، میتونی گمروک رو رد کنی ، می توننی ....
برنده شدن در مناقصات ( چه از راه درست و چه از راه خلاف وقتی تنها راه باشه ) یه جور رقابته و اونی برندست که زرنگ تر باشه
آخه نباید که یه پیشنهاد خام رو به جوون صفر کیلومتر بدون تجربه داد که ، آخه وقتی شکست میخوری اینای بالا دیده نمیشه ، میگ طرف بی عرضه بود .

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
سلام
به نظر من با لیسانس 400تومن هم بگیره بره منشی بشه خوبه .چرا ؟؟؟؟؟چون هر کاری خارج از خونه می تونه دریچه ای به روی پیشرفت باشه .شما همین که با مردم حرف بزنی داری پیشرفت می کنی (حرف کاری. نه حرف خاله زنکی یا کمپین سیاسی)حالا مهم نیست این کار به رشته یا علاقه شما مربوط یا نه مهم اینه که وارد اجتماع بشه. همین منشی بودن خودش میتونه جرقه یا دریچه ای باشه به سوی یک کاری که قبلا اصلا شما تصورش هم نمی کردید .این دیوارهای ذهنی که من رشته ام اینه پس برم یک کار مربوط به رشته ام را باید خراب کرد

این مشکل خود فرده به کسی ربطی نداره .فلان صنعت یا فلان دانشگاه کسی را مجبور نکرده که بره4سال درس بخونه؟؟؟؟؟ .....خود فرد رفته می خواست نره !!!!!!

واقعا و انصافا دانشگاه نهایت 3-4روز در هفته وقت آدمو بگیره بقیه اش را چیکار کردیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!چند نفر رفتیم تو شهرکهای صنعتی در 100تا کارخانه را زدیم گفتیم آقا من دانشجو هستم راضیم بدون حقوق هفته 3روز بیام کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ارتباط صنعت و دانشگاه غیر از اینه؟؟؟؟؟؟حالا مسئولین کم کاری کردند چرا خود ما به فکر خودمون نبودیم ؟؟؟؟؟؟؟؟

این سوالات از زمان پیداش بشر بوده و خواهد بود .ایران و آمریکا نداره همیشه بشر برای پنهان کردن تنبلی خودش دنبال چرا این جوریه چرا اون جوریه بوده و هست و خواهند بود انسانهایی که به توانایی خودشون ایمان دارند به جایی رسیدند بقیه هم تا آخر عمرشون فقط غر زدند و گفتند چرا روز روشنه چرا شب تاریکه و...........

حالا که بحث دانشگاه شد این مطلب را بگم مشکل اصلی بسیاری از واحدهای تولیدی ما امروز نداشتن نیروی متخصص است .نیروی متخصص نیروی لیسانس و فوق و دکترا نیست .بلکه فردی متخصصه که توانایی انجام کاری به بهترین شکل را داشته باشه .شما متخصص باش رو هوا می برندت البته بعضی از متخصصین ما هم توهم برشون میداره فکر می کنند چون تخصص دارند پس باید ماهی 20میلیون هم درآمد داشته باشند .بالاخره هر کاری پتانسیل مالی خودش را داره
کسی کسی رو مجبور نکرده بره ۴ سال وقت بذاره، بهتره ادم بگه همه جا مدرک محور شده نه تخصص محور.
احیانا شما افرادی رو دیدی که با ۳۰ سال سن و بچه میان سر کلاس های دانشگاه ؟ چرا ؟ چون با اینکه تو کارش وارده ولی برای فرار از بالا دستیش میخواد ارتقا بگیره.
در مورد منشی هم من نظرم رو دادم و نگفتم بشینن گوشه خونه ، بالاخره هر کسی نظر خودشو داره ، قرار نیست همه یه جور فکر کنن.
بحث درس و دانشگاه و کار هم من درش دخالت نمیکنم چون تجربش رو ندارم ، فقط این حرف رو میزنم که چرا همون چیزی که قراره با سر کار رفتن مفتی انجام بشه چرا تو همون محیط دانشگاه یاد طرف نمیدن ؟
در مورد امریکا و بقیه کشور ها هم مقایسه نشه بهتره. جدا از بحث زندگی شخصیشون و اوضاع کشورشون و انگیزه هاشون و ... اونجا کسی برای مدرک و فرار از سربازی نمیره دانشگاه.
ولی نیروی متخصص نداشتن رو قبول دارم. این بحث ها با مباحث تخصصی دیگه به نظرم در ارتباط هست. اگر ۴۰ ۳۰٪ فرد مقصر باشه ، نمیشه بقیه رو بی تقصیر دونست.

Last edited:

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
نه داداش اتفاقا مشکل فرد نیست القاات جامعه ، مدرسه ، خانواده و ترس سربازی واسه یکی تو اوج شور جوونی و 17 18 سالگی و ... کلی از بچه ها رو به دانشگاه کشونده . هدف گذاری های دولتی بوده 100% به ویژه در این چندین سال گذشته

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من حرفی که زدم تو همون پست اول تا اینجا چه واسه پایش چه واسه سنگفرش هر خیابان از طلاست چه کتاب کارافرینی د جهانبخش جه حرفای شما دوست عزیز اینه که آقا امید خوبه ، انرژی خوبه ، ولی یکم برید تحقیق کنید خیلی از این آدما که حرفای قشنگ میزنند ، و شما رو دعوت به کارآفرینی میکنند ، خودشون شما رو کله پا میکنند . دیدم که میگم .
من میگم آقا شروع به کار میکنی خوبه ، مناقصه میخوای برداری خوبه ، ولی اول قبل شروع کار برو ببین قدرت و پارتیشو داری ، هنرشو داری ، که مثه اون میلیاردر مالیات رو دو روز دیگه دور بزنی ، میتونی دم ناظر رو ببینی ، میتونی گمروک رو رد کنی ، می توننی ....

آخه نباید که یه پیشنهاد خام رو به جوون صفر کیلومتر بدون تجربه داد که ، آخه وقتی شکست میخوری اینای بالا دیده نمیشه ، میگ طرف بی عرضه بود .
دقیقا همینه.باید دید که توانایی در شخص هست یا خیر.هرکسی نمیتونه توی هر کاری موفق بشه.باید ببینه چیکار میتونه بکنه.
اونا هم پیشنهاد دادن ولی قبلش باید فکر بشه , سبک سنگین بشه و بعد دست به کار زد .
اگه کسی به آقای x بگه 100 میلیون بده آخر سال 200 میشه , آیا آقای x باید سریع پول رو بهش تحویل بده؟! قطعا جواب منفیه.
به نظر من پیمانکاری ساختمان خوبه و من هیچ وقت سمت پیمانکاری دولتی نخواهم رفت . چون با بررسی هایی که کردم میتونم از پس مورد اول بر بیام ولی دولتی نه تجربه دارم و نه رابطه.پس دنبالش نمیرم تا زمانی که بتونم این کار رو بکنم.
حالا یکی ممکنه بیاد بگه من شرکت پیمانکاری زدم و پروژه های پیمانکاری دولتی انجام میدم و کارمم خوبه و راضیم ولی پیمانکاری ساختمان بلد نیستم و نتونستم کاری در اون زمینه بکنم.این تفاوت ناشی از تفاوت من و ایشونه و کاملا هم طبیعیه
پس نتیجه میگیریم کسی که میخواد کاری رو شروع کنه باید تجربه,تخصص,رابطه,پشتیبان,سرمایه و ... داشته باشه و لنگیدن هر کدوم از اینا میتونه منجر به شکست بشه

بالا