برگزیده های پرشین تولز

سمند LX یا پژو پارس

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از artin :
amirhoman
اگه بخوای اینجوری حساب کنی اصلا خریدن ماشین کار اشتباهیه !
هر چی باشه تو ایرانیم و حق انتخاب نداریم
یعنی ماشینی که می گیریم خیلی گرون تر از اون چیزیه که باید باشه

من به شخصه با این وضع وحشتناک خیابونها که هی داره بدتر میشه گذینه اول رو ایمنی می دونم نه قدرت !
البته هندلینگ هم میشه گفت میره تو شاخه ایمنی

نمی دونم این کجای پرشیا قشنگه مردم هی میگن قشنگه قشنگه ! حالا فرض که قشنگ هم باشه دیگه هیچی نداره ! نه قدرت ! نه امکانات ! نه ایمنی ! ... حالا اگه ELX باشه یه چیزی

ولی samand LX تقریبا چیزه بدی نیست
فقط یه خورده هندلینگش ضعیفه که اگه به فنرهاش حال بدی خوب میشه
در مورد قدرت هم که دیگه با این خیابونها کی می تونه شتاب بگیره حالا اگه اون هم ناراضی کننده بود می تونی یه سری چیز عوض کنی که واسه رانندگی شهری خوب بشه
از لحاظ ایمنی هم که خوبه ! هر چی باشه یه 200 کیلو اضافه وزن داره
یه بدی که داره اینه که کیسه هوا نداره که مثله اینکه بزودی می خوان اضافه کنن

اون موقعی که سمند اومد یکی از مخالفین پرپا قورسش من بودم ولی الان که یه خورده روش کار کردن و با تولیدات دیگه بازار مقایسه می کنم می بینم بهترین انتخابه تو قیمت خودش !

در مورد زیبایی هم درسته زیاد قشنگ نیست ولی جای دستکاری زیاد داره ! من بعضی وقتها یه سمند هایی می بینم که ....

البته آخره سر خودت باید تصمیم بگیری
سعی کن با اونایی که ماشین زیره پاشون بوده و از یه مدت طولانی باهاش بودن و از مشکلاتش باخبرن پرسو جو کنی

حالا من هر چقدر هم توضیح بدم باز اونی نمیشه که خود طرف مثلا سمند یا پرشیا داشته ! چون من از شنیدها این حرف ها رو می زنم

اگه پولت رسید یه Prado از نوع گرونش که 60 و خورده ای بگیری دیگه عالیه ! ;)

اینو هستم
خیابونها داره به وضعی میرسه که ماشین خریدن فایده نداره هر ماشینی بخری باید با سرعت 40 کیلومتر رانندگی کنی

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از artin :
amirhoman
اگه بخوای اینجوری حساب کنی اصلا خریدن ماشین کار اشتباهیه !
هر چی باشه تو ایرانیم و حق انتخاب نداریم
یعنی ماشینی که می گیریم خیلی گرون تر از اون چیزیه که باید باشه

من به شخصه با این وضع وحشتناک خیابونها که هی داره بدتر میشه گذینه اول رو ایمنی می دونم نه قدرت !
البته هندلینگ هم میشه گفت میره تو شاخه ایمنی

نمی دونم این کجای پرشیا قشنگه مردم هی میگن قشنگه قشنگه ! حالا فرض که قشنگ هم باشه دیگه هیچی نداره ! نه قدرت ! نه امکانات ! نه ایمنی ! ... حالا اگه ELX باشه یه چیزی

ولی samand LX تقریبا چیزه بدی نیست
فقط یه خورده هندلینگش ضعیفه که اگه به فنرهاش حال بدی خوب میشه
در مورد قدرت هم که دیگه با این خیابونها کی می تونه شتاب بگیره حالا اگه اون هم ناراضی کننده بود می تونی یه سری چیز عوض کنی که واسه رانندگی شهری خوب بشه
از لحاظ ایمنی هم که خوبه ! هر چی باشه یه 200 کیلو اضافه وزن داره
یه بدی که داره اینه که کیسه هوا نداره که مثله اینکه بزودی می خوان اضافه کنن

اون موقعی که سمند اومد یکی از مخالفین پرپا قورسش من بودم ولی الان که یه خورده روش کار کردن و با تولیدات دیگه بازار مقایسه می کنم می بینم بهترین انتخابه تو قیمت خودش !

در مورد زیبایی هم درسته زیاد قشنگ نیست ولی جای دستکاری زیاد داره ! من بعضی وقتها یه سمند هایی می بینم که ....

البته آخره سر خودت باید تصمیم بگیری
سعی کن با اونایی که ماشین زیره پاشون بوده و از یه مدت طولانی باهاش بودن و از مشکلاتش باخبرن پرسو جو کنی

حالا من هر چقدر هم توضیح بدم باز اونی نمیشه که خود طرف مثلا سمند یا پرشیا داشته ! چون من از شنیدها این حرف ها رو می زنم

اگه پولت رسید یه Prado از نوع گرونش که 60 و خورده ای بگیری دیگه عالیه ! ;)

اینو هستم
خیابونها داره به وضعی میرسه که ماشین خریدن فایده نداره هر ماشینی بخری باید با سرعت 40 کیلومتر رانندگی کنی

meli

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از saeid_2001 :
یکی در مورد اوانته پرسید .
چند روز پیش با یکی از دوستان که ورنا ثبت نام کرده بود برای تحویل ماشینش شهرک خودروسازی کرمان خودرو رفتیم که ما به قسمت خودرو سازی راین که هیوندای میزنه رفتیم اونجا تعدادی اوانته هم برای تحویل اورده بودن که من تونستم از نزدیک اوانته رو ببینم و یکمیم توش سرک بکشم در کل ظاهر خیلی خوبی داره مخصوصا پشتش شبیه ماشینهای خیلی گرون قیمت هست من کلا از طراحی پشتش خیلی خوشم اومد ولی اصلش موتورش بود که حتی فقط با دیدن در پوش موتورش که بزرگ روش نوشته بود DOHC 16 V میشد فهمید که زیر این درپوش موتور قوی با 16 سوپاپ برای سیلندرها قرار گرفته که با حجم موتور 2 لیتری خودرو که در پشتشم به وضوح میشد خوند میتونست یه ماشین با شتاب و قدرت عالی باشه البته من که پرسیدم قدرت موتور این خودرو چقدره متاسفانه هیچ کس نمیدونست ولی احتمالا حدود 120-140 اسب بخاره یچیزی تو مایهای زانتیا SX .داخل خودرو ولی چیز خاصی که توجه شما رو به خودش جلب کنه نداشت کمی از امکانات این ماشین که من فهمیدم:ترمزهای دیسکی در عقب سیستم ABS , ایربگ برای سرنشینان جلو این ماشین هم در دو مدل دنده اتوماتیک و معمولی به فروش میرسید .
در کل من خیلی از قیافش خوشم اومد مخصوصا اگه رینگ بره زیرش خیلی خوشکل میشه طراحی پشتشم فوق العادست این ماشین شاید امکانات زانتیا رو نداشته باشه ولی از نظر ظاهری خیلی بهتر از زانتیاست و به نظر من میتونه با زانتیا رقابت کنه .ولی در عوض ورنا رو به هیچ کس پیشنهاد نمیکنم با اینکه سواری خوبه داره ولی ماشین جالبی نیست.
اینا اینه دقیقا http://autos.yahoo.com/newcars/hyundai_elantra_gls4door_2005/16060/style_overview.html

یعنی می خوای بگی نمیشه با ماکسیما مقایسش کرد؟!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از meli :
یعنی می خوای بگی نمیشه با ماکسیما مقایسش کرد؟!
با ماکسیما نه بابا قیمتش بیستو خوردهای میلیونه با زانتیا همونطور که گفتم میشه مقایسش کرد ولی یه ماشین دیگه داره همین راین خودرو میزنه hyundai sonata که اون قیمتش مثل اینکه حدود 50 میلیونه (البته اون یارو که اونجا ماشینارو تحویل داد اینو گفت حالا راستو درغشو نمیدونم) که احتمالا اون از ماکسیما بهتره .
به قیمت این اوانته یا همون Elantra تو لینکی که از yahoo autos دادم دقت کردی زده 13.299$ که تقریبا داخل کشور با 2 برابر این قیمت فروخته میشه.

meli

Registered User
لایک‌ها
23
سوناتا کی قراره بیاد؟!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9

Red-hat

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من ماشينايي كه داخل ايران توليد مي شن به درد خودشون مي خوره چون يا ترمزشون مشكل داره يا شلنگ بنزينش يا درو پيكرش خرابه يا ... هزارتا مشكل داره چه گرونش چه ارزون .

آدم بايد وارد كنه.

P30Tools

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
332
به نقل از black_hat :
به نظر من ماشينايي كه داخل ايران توليد مي شن به درد خودشون مي خوره چون يا ترمزشون مشكل داره يا شلنگ بنزينش يا درو پيكرش خرابه يا ... هزارتا مشكل داره چه گرونش چه ارزون .

آدم بايد وارد كنه.

كي از تو نظر خواست گلابي!!!:D

Red-hat

Registered User
لایک‌ها
0
به تو چه آلبالو خشكه ؟ مگه كسي به تو گفته بود نظر بدي كه دادي؟

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از meli :
اینجا همه ماشینای وارداتی سه برابره قیمت فروخته می شه نون بربری جون!
بابا حافظه! من خودم هم دیگه یادم نبود.

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از artin :
میشه بیشتر توضیح بدی ؟ که چطوری و کی و از کجا وارد کردی ؟
می تونی واسه من یه 912 GT وارد کنی ؟ :p

ماشین های قدیمی هم میشه آورد ؟ مثله M5 مدل 90 95
یکی از فامیلامون یه BMW 850 داره اگه بشه اورد که میشه یه کاریش کرد :f34r:
قراره قبل از عید بیاد.
اگر بتونی از سرهنگ انصاری اجازه تردد با پلاک خارجی را بگیری، حرفی نیست برات وارد می کنیم.
tonguesmiley.gif

این ماشینهایی که ما وارد می کنیم یک چیزی سرتر از ماشینهای سیاسی هستش. فکر کنم تنها ارگانی باشیم که با پلاک خارجی اجازه تردد همیشگی داره.(نه 3 ماهه).
به نظرم ماشین قدیمی خیلی بیشتر بهش گمرکی بخوره تا جدید. یا اینکه اصلا اجازه ورود بهش ندهند.

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقایون من برگشتم....منتها این دفعه با سمند LX.:D دیگه بالاخره باید از بین این همه مدل یکی رو انتخاب می کردم.
به هر حال از همه شما که انصافاً خوب راهنمایی کردین، تشکر می کنم.

باقی thread با شما...... اگه می خواید ادامه بدید.

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
mahmood-gt2
مبارک باشه !
بقولی چرخت واست به چرخه ;)

حالا توضیح بده ببینیم
از چه چیزهاش بیشتر خوشت اومد و به دلت چسبید و از چه چیزهاش بدت اومد

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مزايا:
1- ترمز ABS
2- صداي كم داخل اتاق
3- تنظيم برقي صندليها
4- دسترسي يه صندوق عقب از طريق صندلي عقب
5- و ساير امكانات رفاهي
6- از لحاظ فنر ها نسبت به سمند هاي معمولي كه سوار مي شدم بهتر شده

معايب:
1- اون يارو كه موقع باز بودن در و اين چيزا ابراز وجود مي كنه. البته چيز خوبيه. به هر حال بعضي وقتا آدم ممكنه يادش بره ولي خوب.... حداقلش اينه كه مي تونست خوش صدا تر باشه!!

وزن زيادش هم خوبه هم بده. مزيتش اينه كه محكمتره (نسبت به 405) در نتيجه handling ش بهتره. عيبش اينه كه باعث مي شه شتاب ماشين كندتر بشه.

فعلاً همين ها موارد واضح هستند. اگه نكته جديدي پيدا شد مي گم

raminteror

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من پژو پارس یه چیز دیگس هم از نظر ظاهری و هم از نظر قدرت و کیفیت و امکانات سمند یه خودروی آشغالیه

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453

bnc

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
43
اگه یه ماشین بخواین وارد کنین چقدر خرجشه .. علاوه بر پولی که اونور آب باید بدیم..!
گمرکی..!!
پارتی اینا!؟؟!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
يه سوال
براي وارد كردن يه bmw m5 براي هميشه
چقدر خرج ميشه ؟؟/ قيمت ماشين + گمرك+خرج آوردنش ؟؟؟
كسي ميدونه ؟

30naa

Registered User
لایک‌ها
3
برو از نوریان بخر دردسرش هم کمتره

بالا