برگزیده های پرشین تولز

سهام پديده شانديز

davoodmajdi

Registered User
لایک‌ها
29
با سلام خدمت شما
بنده مقدار محدودى سهام پديده خريدم و اىن فکر به ذهنم رسىد که تو انجمن پرشىنتولز هم اىن مساله رو مطرح کنم.بنده از اهالى مشهد هستم و چندسالى به صورت دورادور در جرىان اخبارش بودم و حدود 3 ماه مىشه سهام خرىدم و فروختم.ىک سود منطقى هم واسم داشته که نسبت به بانک بالاتر بوده ولى کساىى که زمان هاى قبل از من خرىدن سودهاى خىلى زىادى بردند
.اماده کمک واسه دوستان انجمنى هستم.هرگونه سوال هم داشتىد مىتونىد همىنجا مطرح بفرماىىد ىا با شماره 09105540558 تماس بگىرىد.بنده دلال نىستم و تا حالا سودهاىى هم که کردم سودهاى منطقى بوده و ببىشتر کساىى مورد نظرم هستند که ماىل به سرماىه گزارى هستند ولى به دلىل دورى راه احتىاج به ىک نفر دارند تا کارشون مطمىن تر سرىعتر پىش بره.
وقت به خىر

Last edited:

mohammad69

Registered User
لایک‌ها
240
درود دوستان با توجه به ارزش حدود 12 هزاری هر سهم به نظرتون آیا منطقیه که الان سهام بخریم ؟؟

افزایش قییمت سهام رو که نگاه میکردم بدجوری وسوسه شدم برای خرید
افزایش 100 درصدی در هر سال !!!
به نظرتون قیمت سهام تا آخر سال چند میشه ؟

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
درود دوستان با توجه به ارزش حدود 12 هزاری هر سهم به نظرتون آیا منطقیه که الان سهام بخریم ؟؟

افزایش قییمت سهام رو که نگاه میکردم بدجوری وسوسه شدم برای خرید
افزایش 100 درصدی در هر سال !!!
به نظرتون قیمت سهام تا آخر سال چند میشه ؟
پیش بینی قیمت سهام پدیده شاندیز برای پایان امسال حدود 16000 تومان هست . (تقریبا روزانه 12 تومان افزایش قیمت هر سهم محاسبه میشه) البته روزهای خاص مثل اعیاد مذهبی و ملی و ... جهشهای قیمتی بزرگ توی این سهم مشاهده میشه
یک نکته دیگه هم هست اینکه احتمالا پدیده وارد فرابورس بشه و برای اینکار قیمت سهام باید کم بشه که سناریوی احتمالی این هست که قیمت سهام یک چهارم بشه و تعداد سهم هر سهامدار در 5 ضرب بشه! (به جای 4 و 5 عدد 5 و 6 هم یعضا گفته شده) که اینجوری یعنی یک سود یکشبه 25 درصدی ولی این را هم باید در نظر داشت که ورود به فرابورس به معنای زیر ذره بین رفتن حسابهای شرکت هست و چون منطقی نیست که یک سهامی همیشه افزایش قیمت داشته باشه الان که حسابرسی عمومی نداره شرکت بتونه قیمتها را روی یک شیب ثابت افزایشی نگه داره ولی توی بورس سفته بازان و حقوقی ها هستند که روند را بر اساس اولا نیاز خودشون و بعد وضعیت عمومی اقتصادی کشور و وضعیت حسابهای شرکت تعیین می کنند.
در آخر عرض کنم که میدونم مطلب بالا کمک زیادی نکرد ولی شاید شما را به فکر بیندازه بیشتر درموردش تحقیق کنید. اگر همین روند طی بشه و پیش بینی درست باشه در دید کوتاه مدت تا پایان سال سرمایه گذاری خوبی هست.

saman320

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
447
سلام
چند سهام میشه خریداری کرد با 500 هزار تومن؟؟

mohammad69

Registered User
لایک‌ها
240
این ورودش به فرابورس جدیه ؟؟
بعد ارزش کل دارایی های شرکت نسبت به قیمت سهامش منطقیه یا همش حبابه ؟؟
ارزش سهام رو کی معین میکنه ؟ خود شرکت ؟
اگه اینجوری باشه که فردا بیاد بگه هر سهم 100 تومن دست کسی به جایی بند نیست !
در کل به نظرتون الان هنوز هم واسه ورود مناسبه یا دیگه رشد خودش رو کرده ؟؟

ممنون

davoodmajdi

Registered User
لایک‌ها
29
این ورودش به فرابورس جدیه ؟؟
بعد ارزش کل دارایی های شرکت نسبت به قیمت سهامش منطقیه یا همش حبابه ؟؟
ارزش سهام رو کی معین میکنه ؟ خود شرکت ؟
اگه اینجوری باشه که فردا بیاد بگه هر سهم 100 تومن دست کسی به جایی بند نیست !
در کل به نظرتون الان هنوز هم واسه ورود مناسبه یا دیگه رشد خودش رو کرده ؟؟

ممنون

دوست عزيز ورود به فرابورس صرفا ىک شنيده است بين مردم و هنوز صحت اىن گفته تاىىد نشده.در مقابل من شنيدم که
(اگر قىمت واحد به 12 هزار تومن برسه طبق قانون باىد سهام به بازار بورس منتقل بشه که اىن بازار داراى ىکسرى قوانىن دست و پاگىر براى پدىده هست بنابراىن پدىده مىخاد سهامش رو خرد کنه و مابهالتفاوت ارزش قىمت سهام جدىد و قدىم رو سهام بىشتر بده مسلا اگر هزار سهم با قىمت دوازده هزار تومن رو خرد مىکنه وبه جاش شىش هزار سهم به ارزش دو هزار تومن مىده که هم ارزش سهام حفظ بشه و هم الزامى براى ورود به بورس نداشته باشه و هم براى کساىى که تازه ماىل به سرماىه گزارى هستند خوشايند تر باشه چون با سهام عددى بىشترى نسبت به قبل مىتونه بخره)
ارزش داراىى هاى شرکت در صورت ورود به بورس باىد دسته بندى و مشخص بشه که پدىده وارد بورس نمىشه چون خودش ىک جوراىى مستقل از بورس عمل مىکنه (ىک عده مىگن اىن عدم ورود و پنهان سازى ىک مشکل هست و ىک عده هم مىگن اىن اختىار خود شرکت هست و نکته منفى تلقى نمىکنن
دوست عزىز سهام پدىده از دىدگاه بورس کاملا رد مىشه و اگر صرفا با نگاه بازار بورس مىخاى وارد شى خوب بدون که هىچ متخصص بورسى تاىىد نمىکنه
من پسر عموم کارگزار بورس و 6 سال پىش هم ردش مىکرد و مىگفت اىن پدىده دووم نمىاره و از اىن حرفها اما به مرور زمان بورسى ها وقتى دىدن اى شرکت زمىن نمىخوره دىگه ردش نکردن و صرفا مىگن که از لحاظ ساز و کار با بورس هماهنگ نىست
ارزش داراىى هاى پدىده رو هىچ کسى جز مدىراى رده بالاى خودشؤن نمىدونن پس نظر اشخاص راجع به داراىى اصلا سندىت نداره و صرفا به شخص ارتباط داره
گن بالشخصه وقتى پروژه رو دىدم دهنم وا موند و واقعا عظمت رو درک کردم و پذىرفتم اما اى فقط نظر شخص منه.ىکى 5 سال پىش بتن رىزى ها رو دىد و اعتماد کرد ىکى مسل من پروژه رو به اتمام رو دىد و مجاب شد
قىمت سهام توسط خود شرکت تعىىن مىشه و روند معمولى روزى 12تومن رو داره اما با اتمام مراحل پروژه ىا افتتاح پروژه مسل کىش درصد هاى بالاترى اضافه مىشه مسلا 500 تومن
در رابطه با سوال بعدىتون باىد بگم ىک تىم بزرگ مشاوره داخلى و خارجى دارن ساپورت مىکنن پس فکر نکن که همىنجورى فردا مىان مىگن فلان قدر
و از لحاظ اقتصادى قبلا هم هر از گاه بعضى شاىعه ها راه مىافتاد که اقا ورشکست شدن و از اىن حرفها اما پدىده مىومد سهام رو به قىمت روز مىخرىد و چک همون روز رو هم مىداد. خلاصه خىلى ها مىخاستن زمىنش بزنن اما واقعا از لحاظ اقتصادى غول بزرگى هست
در رابطه با هم اگر مجاب شدى بهتره قبل از خرد کردن سهام خرىد کنى

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
تا اونجا که من میدونم این سهامی که مردم میخرن مربوط به شرکت ابنیه و عمران پدیده هست و اون سهامی که قراره توی بورس عرضه بشه سهام خود شرکت پدیده هست و به این سهامها ربطی نداره
رشد سهام پدیده عقل و منطقی درش نیست کارشون هم کار شاخی نیست زمین باغی و کشاورزی میگیرن توش تجاری میزنند
هیچ گونه تضمینی هم وجود نداره که سرمایه شما حفظ بشه ولی خوب اگه ریسک پذیر هستید میتونید سرمایه گزاری کنید و سود بالایی بدست بیارید ولی نه این که فکر کنی داره مثل یه کارخونه کار میکنه و به شما سود میده نه
این سودی که پدیده میده و یه عده رو دور خودش جمع کرده که سهامدار میگن خودشون داستانش یه چیز دیگست
پدیده اومده یه زمینخواری بزرگ انجام داده واز ترس این که مبادا یه روزی یکی بخواد جلوی اینا رو بگیره اومده برای خودش سهامدار درست کرده تا اگه اتفاقی افتاد از اون 60 تا 80 هزار نفر به عنوان سیاهی لشگر استفاده کنه و اونا رو بندازه جلو
حالا میگین پس چی برای خودش داره باید بگم اولا پدیده بیش از 80 درصد سهام شرکت ابنیه وعمران پدیه دست خودش هست و کمتر از 20 درصد سهام دست سهامدار ها هست و این که بیشتر سهامها بین خود مردم ردو بدل میشه و خیلی ها هم از پدیده میخرن و نه تنها پدیده سودی پرداخت نمیکنه بلکه یه پولی هم بدست میاره
تعداد سهام امروز شرکت عمران و ساختمان پدیده شاندیز 1/875/000/000 هست که اگه ضرب در قیمت 12000 تومان بکنیم میشه
22/500/000/000/000 تومان حالا شما حساب کنید که این قدر ارزش داره یا نه ضمن این که تعداد زیادی از واحدها پیش فروش رفته و دیگه مال خود پدیده نیست

mohammad69

Registered User
لایک‌ها
240
این خرد کردن سهام حدودا کی انجام میشه ؟
بعد مشخص هست که تا حالا شرکت چه تعداد سهام فروخته ؟
و تا کی خودش میفروشه ؟
چه فرقی بین خرید از دلالها با خرید از خود شرکت وجود داره ؟
خرید از کدوم بهتره ؟

بعد مراحل خرید چجوریه ( اصفهان هستم ) و بعد از سهامدار شدن
چه سندی بهمون میدن ؟

در کل من نظرم اینه که بیام سهام بخرم و بعد از دریافت یه سود خوب اصل پول رو بیرون بکشم و سود رو بزارم باشه
فقط نمیدونم هنوز خرید مناسبه یا نه دیره ؟!
اخه 12000 تومن هر سهم خیلیه ! یعنی تا کجا افزایش داره ؟

ممنون

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
و تا کی خودش میفروشه ؟
خرید از کدوم بهتره ؟

چه سندی بهمون میدن ؟

در کل من نظرم اینه که بیام سهام بخرم و بعد از دریافت یه سود خوب اصل پول رو بیرون بکشم و سود رو بزارم باشه

ممنون
شاید تا آخر همین ماه
مشخص نیست ولی شاید بین 15 تا 20 درصد
گفتن تا 20 درصد
از دلالها میشه حدود 400 تا 500 زیر فی روز خرید و خرید از دلالها بهتره
مراجعه به یکی از دفاتر پدیده به سایپ پدیده مراجعه فرمائید
اولش یه رسید خرید میدن بعد 30 تا 50 روز برگ سهام بهتون میدن
هیچکس نمیدونه الان خوبه یا نه فقط خودشون میدونن که میخوان چکار کنن
اون 12000 هم یه شماره هست فرقی نمیکنه چند باشه تا آخر سال قول 16000 داده بودن تابستان 20000 تومان
تا ثریا

davoodmajdi

Registered User
لایک‌ها
29
و تا کی خودش میفروشه ؟
خرید از کدوم بهتره ؟

چه سندی بهمون میدن ؟

ممنون
احتمال خىلى زياد تا اخر همىن برج افزاىش سرماىه ميدن و اىنجورى شاىع شده که توى اىن خرد کردن هم مقدارى سود مىدن ىعنى سهام خرد شده اى بهت مىدن ارزشش بيشتر از اندازه اى که سهام اول و خرد نشدت بوده. تعداد کل سهام ىک و نىم مىلىارد سهم هست
هىچ فرقى بىن خرىد از خود پدىده و دلال نىست ولى معامله باىد حضورى و در خود دفتر پدىده سبت بشه. دلال قىمت پاىىنترى نسبت به خود پدىده مىده حدودا 400 تومن و من خودم هم از دلال خرىدم.پىشنهاد مىکنم داخل خود دفتر پدىده از دلال بخرىد نه به صورت اىنترنتى.
مراحل خرىد هم اىنه که با اصل شناسنامه و کارت ملى مىرى دفتر پدىده البته به همراه پول
بعد از خرىد بهت رسىد خرىد رو مىدن و در صورت درخواست سند بعد از ىک و ماه نىم واستون سند صادر مىکنن.
بنده پىشنهاد مىکنم ىک مسافرت به مشهد بىاىن و پروژه از نزدىک ببىنىن تا متوجه عظمت اىن پروژه بشىد و مىزان سرماىه گزارى. زىادى که شده رو درک کنىد.
راجع به نظر دوستمون هم بنده موافق نىستم
شاندىز ىکى ازىىلاقات مشهد بوده و همه اراضى کاربرى کشاورزى و باغى داره اما دلىل بر غىرقانونى بودن پدىده نىست.چطور شهردارى 4 تا اجر بالا پشتبوم ببىنه سرىع مىاد پلمپ مىکنه بعد پدىده مىاد 8 سال تو زمىن دزدى ساختمون با کاربرى غىر مجاز مىسازه!!! بعد اب از اب تکون نمىخوره تو اىن چند سال حالا فهمىدن غىر قانونىه
من تحقىق کردم و از نظر قانونى بودن اىن پروژ کاملا اطمىنان پىدا کردم
به نظر من اگه مبلغى بالاى 15 ملىون مىخاىن هزىنه کنىد حتما ىک سر حضورى مشهد بىاىن .در هر صورت موقع خرىد سهام از دلال باىد اول دلال سهام رو منتقل کنه و بعد شما بهش پول بدىن

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
سهمی که فقط 100 تومن سود نقدی تقسیم میکنه رو 11000 تومن خرید و فروش میکنند
یاد فیلم گرگ وال استریت افتادم

MK0094

Registered User
لایک‌ها
60
اگه کسی امکان مراجعه حضوری نداشته باشه میتونه غیرحضوری خرید کنه؟!
کسی اینجا هست که غیرحضوری خرید کرده باشه؟
خرید اینترنتی مطمئن هست؟

davoodmajdi

Registered User
لایک‌ها
29
اگه کسی امکان مراجعه حضوری نداشته باشه میتونه غیرحضوری خرید کنه؟!
کسی اینجا هست که غیرحضوری خرید کرده باشه؟
خرید اینترنتی مطمئن هست؟
من تا حالا غىر حضورى نخرىدم و توصىه نمىکنم
پدىده شعبه هاىى در سراسر کشور داره
به نزدىکترىن مراجعه کنىد و رىسک نکنىد

mohammad69

Registered User
لایک‌ها
240
دوستان راستیاتش ما میخوایم یه مغازه بخریم که حدود 160-70 تومنی کم داریم !!!
حالا میخوایم حدود یه 100 تومنی تو پدیده بزاریم تا مثلا تا 7-8 ماه دیگه بتونیم دوبرابرش کنیم و کسری پولمون رو بتونیم از این راه جبران کنیم !!!
ولی خب خیلی خیلی ریسک داره و اگه اتفاقی بیفته قشنگ نابود میشیم
دوستان تحلیلتون در مورد سهام این شرکت و ریسک پذیری اون تا 1 سال آینده چیه ؟؟

واقعاموندیم چیکارکنم !!

MK0094

Registered User
لایک‌ها
60
من تا حالا غىر حضورى نخرىدم و توصىه نمىکنم
پدىده شعبه هاىى در سراسر کشور داره
به نزدىکترىن مراجعه کنىد و رىسک نکنىد
لیست شعبه هاش رو کجا میتونم گیر بیارم؟ شیراز شعبه دارن؟

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
به نظر بنده ريسك زيادي داره .

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
سهمی مثل ثمسکن که به عنوان ۱سهم ساختمونی داره توی بورس معامله میشه.قیمت سهم ۱۶۵ تومن هست و ارزش جایگزینیش بالای ۳۴۰تومن و این شرکت و زیر مجموعه هاش نقش بزرگی در ساخت و ساز در کشور دارند
برای امسال حدود ۳۷ تومن سود میسازه و تا حدود ۲ماه دیگه حداقل ۲۵تومن در مجمع تقسیم میکنه
یعنی براتون درمیاد ۱۴۰ تومن،سهمی که اگه سال بعد هم همینقدر بسازه
P/e=3.7
میشه
اصلا قابل مقایسه با شاندیز که به واسطه تبلیغات قیمتش تا این حد بالا رفته نیست
سهم ۱۱۰۰۰ تومنی که ۱۰۰ تومن تقسیم میکنه!
دوستانی که حرص برشون داشته و دوست دارن ۱ساله پولشون ۲برابر بشه حسابی حواسشون رو جمع کنند!

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
تب فروش سهام شرکت‌ها در مشهد در سايه نبود نظارت

http://peyk.iribnews.ir/detail/video/3483.aspx

به روز شده : ۱۳۹۳/۹/۱۶ - ۰۹:۰۱
اخيرا شرکت هاي زيادي به ويژه در شهر مشهد اقدام به جمع آوري پول هاي مردم در قبال ارائه برگه هايي با عنوان سهام کرده اند. البته اين سهام هاي کاغذي هيچ ارتباطي به بورس ندارد. کارشناسان و نماينده هاي مجلس مي گويند جولان اين شرکت ها در بازار علاوه بر ايجاد مشکلات اقتصادي در آينده نزديک، احتمالا بحران ورشکستگي و ضرر و زيان مردم را در پي دارد.

بالا