برگزیده های پرشین تولز

سه پایه دوربین

sr.shrek

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها من می خوام یک سه پایه بگیرم، چی بگیرم خوبه؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بستگي داره چقدر بخواي پول بدين. من ۲ سال پيش براي دوربين خودم يه دونه ساده به همراه ريموت گرفتم حدود ۴۰ تومن اون موقع.

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
اگه پول داري manfrotto بگير. مهمتر اينه كه بدوني چجور head اي ميخواي. آيا قابليت ماكرو گرفتن داشته باشه؟ در سه جهت چقدر آزادي چرخش لازم داري و....

گزينه هاي زير براي خود سه پايه وجود داره:

tripods.jpg

و براي head سه پايه ها:
tripod.jpg

و مثلا اين يكي جون ميده براي عكاسي ماكرو:
photo_tripod.jpg

كاش يكي از اين آخريا پيدا ميكردم.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
خواهش ميكنم. اين سه پايه هاي مانفرتو رو يه مغازه اي تو جمهوري داشت.

البته قيمتها رو كه ميدونيد اكثرا بالاي 130 تومن هستند.

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از adeliry :
اگه پول داري manfrotto بگير. مهمتر اينه كه بدوني چجور head اي ميخواي. آيا قابليت ماكرو گرفتن داشته باشه؟ در سه جهت چقدر آزادي چرخش لازم داري و....
گزينه هاي زير براي خود سه پايه وجود داره:
و براي head سه پايه ها:
و مثلا اين يكي جون ميده براي عكاسي ماكرو:
photo_tripod.jpg

كاش يكي از اين آخريا پيدا ميكردم.
آرزو بر جوانان عیب نیست :p
منم میخوام :weird:

mehdiney navaz

Registered User
لایک‌ها
9
سلام .ولی خداییش اخر سه پایه است. (سنگین .مخصوص کارای حرفه ای) ..من خودم حدود 2ماه پیش یه مدلشو خریدم 120تومان .البته فقرایی :D ..هد اینجور چیزا نداره ..ولی از خریدنش راضیم ..چیه این سه پایه های پلاستیکی یا المینیومی 30..40..تومانم مایشه.. یه باد کوچیک بیاد دوربین میندازه ..فاتحه ..سه پایه سنگین یکی از اصول اولیه عکاسی است ...موفق باشی

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوست عزيز دوربين شما يکي از دوربينهاي سري ا بود اگه اشتباه نکرده باشم براي همين نياز به هد و سه پايه قوي نيست . با يه سه پايه الومينيومي 15 تا 19 هزار توماني سروته قضيه رو هم بيار اصلا" سه پايه گرون رو توصيه نميکنم .براي عکاسي ماکرو هم اين سه پايه کوچيک که قيمت بين 2.5 تا 5 هزارتومان دارن رو توصيه ميکنم .

sr.shrek

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها از راهنمایی همتون متشکرم ، به نظرم حق با ارسلان عزیزه بهر حال من زیاد نمی خوام بودجه بگذارم ، ولی به عکاسی ماکرو خیلی علا قه مندم ، و یک سه پایه ای می خوام که نیازهای یک علا قه مند عکاسی را برطرف کنه که فعلا همه سبکی را داره امتحان می کنه، حالا آقا ارسلان اون سه پایه های 15 تا 20 تومنی که فرمودین می شه دقیقتر توضیح بدین و از کجا بگیرم بهتره ؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب من که تهران زندگي نميکنم .اما مارک خاصي مدنظرم نيست .همه خوب هستن تو اين رنج و زياد نياز به سختگيري ندارن . فقط يه سري نکات هست که دقت بايد بکني.
1. بايد هد خيلي راحت حرکت کنه و گير نداشته باشه . ( براي چرخش 360 درجه)
2. دسته حد خيلي راحت بازو و بسته شه و کمترين ميزان چرخش رو داشته بشه .
3. باز کننده هاي چند مرحله اي پايه ها ( گيره هاي تلسکوپي) خوب و با دوام بنظر برسن .
4.سبک باشه
5. حداقل 170 سانت باشه
6.جمع و جور باشه .
کيف هم حتما " براش بخر من يه کيف خريدم 1000 تومان .مارک exel troiped رو نخر .باقي همه خوب هستا". خوب اونجا که ميخواي بخري چک کن ترک نداشته باشه اتصالاتش و همينطور نرم حرکت کنه. موفق باشي عزيزم.

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
اگه اون عكسي كه از سه پايه مخصوص عكاسي ماكرو گذاشتم, با هر ماركي گيرم بياد ميخرم. ولي ارسلان خان كه فرمودند يه سه پايه كوچيك , مطمئن نيستم كه اون آزادي عملي كه اين سه پايه داره, داشته باشه.

از خود عكس هم مشخصه كه با وجود اطمينان از استقرار دوربين ميتوني حداقل فاصله رو با سوژه داشته باشي كه تو سه پايه هاي معمولي ارتفاع خود سه پايه عملا مانع اينكاره.

حالا محدوديت قرار گرفتن دوربين بصورت حالت پرتره رو رو سه پايه هم اضافه كن كه با وجود بستن گيره سه پايه به دوربين با 90 درجه چرخش , عملا مشكل رفع نميشه و بايد با جون كندن عكس بگيري.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب افشين جان خودت داري جواب ميدي گلم. گير نمياد اين . اگه پيدا کردي يه قيمت بکن منم برات پول ميفرستم يکي برام بگير . براي عکاسي ماکرو هم بگم به شما که بهترين حالت اينه که دوربين تو دستت باشه چون سوژه ها رو که خودت ميشناسي چطورين .يا جا بند نميشن تا تو بيايي سه پايتو علم کني .

adeliry

کاربر فعال
لایک‌ها
1
براي عکاسي ماکرو هم بگم به شما که بهترين حالت اينه که دوربين تو دستت باشه

بابا سني از من گذشته, دست وبالم موقع عكس گرفتن ميلرزه و كار خوب درنمياد. مخصوصا كه زوم هم بكني كه ديگه واويلاست..
راستش دنبال اين سه پايه هم تو تهران نگشتم ببينم كه هست يانه .شايد هم پيدا بشه خدا رو چه ديدي.

aminmkl

Registered User
لایک‌ها
0
میخام یه دوربین سونی ان 2 بگیرم به نظر شما چجور دوربینیه

در ضمن میخوام بدونم ارتفاع پایه های دوربین با هم فرق میکنه

NEWVGAc12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
یه سوال :D خیلی وقت ها بعد از تنظیم دوربین روی سوژه مورده نظر نیاز به چرخش 90 درجه دوربین هست ولی ایراد کار اینجاست که وقتی 90 دوربین رو به کمک بخش بالایی 3 پایه کج می کنم مقداری از کادر رو از دست می دم و برای تنظیم کردن مجدد دوربین دوباره باید کلی وقت بزارم...شرکت کانون برای حل این مشکل یه سری لنز و سه پایه درست کرده که دوربین از ناحیه لنز می چرخه بصورتی که بعد از چرخش 90 درجه اصلا کادر رو خراب نمی کنه ..ولی قیمت ایم 3 پتیه ها خیلی زیاده و فقط هم روی بعضی مدل های دوربین های کانون نصب می شه کسی پیشنحادی نداره ؟؟؟/ :D:D:D:D:D

mehrave

Registered User
لایک‌ها
10
سه پایه ی سنگین هم مشکلات خودشو داره.دست و پا گیره و محدودیت ایجاد می کنه.با همین سه پایه های 30-40 تومنی اگه قسمت بالاش مشکل نداشته باشه مثل کج قرار گرفتن دوربین ،برای سنگین شدنش کافیه یه وزنه ی نه چندان سنگین به اون قلاب وسط سه پایه اویزون کنید .اینجوری مشکل افتادن سه پایه در مجاورت باد هم حل می شه. ضمن اینکه صحبت دوستمون در مورد عکاسی ماکرو کاملا صحیحه:تا بیای بجنبی سوزه پریده...

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
آیا سه پایه ای وجود داره که چرخ داشته باشه؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
آیا سه پایه ای وجود داره که چرخ داشته باشه؟

تا الان من فقط مدلهای مدلهایی مثل استودیویی 3 پایه که بیشتر برای فیلمبرداری استفاده میشه رو دیدم که با چرخ باشن. مدلی نمیشناسم که لینک بدم ولی میتونید سایتهای مرتبط با دوربین های فیلمبرداری و تجهیزات اون رو ببینید.

بالا