منتخب بازارچه

سوالات متداول Writing آزمون IELTS

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mojtaba-etemadizade

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
4 ژانویه 2017
نوشته‌ها
12
لایک‌ها
2
سن
34
سوالات متداول Writing آزمون IELTS

در این بخش به نکات رایتینگ IELTS و سوالات متداول آن اشاره شده است.تفاوت ماژول های آکادمیک و جنرال ترینینگ در رایتینگ آیلتس در چیست؟

برای هر دو ماژول، دو تسک وجود دارد.

رایتینگ تسک دو برای ماژول های آکادمیک و جنرال ترینینگ آزمون آیلتس یکی می باشد و هر دو یک مقاله یا Essay می نویسند که چهل دقیقه زمان به آن اختصاص داده شده و حداقل باید 250 کلمه باشد.

رایتینگ تسک یک در ماژول آکادمیک آزمون آیلتس، یک گزارش یا Report می باشد که 20 دقیقه زمان به آن اختصاص داده شده و حداقل باید 150 کلمه باشد.

رایتینگ تسک یک در ماژول جنرال آزمون آیلتس، یک نامه یا Letter می باشد که 20 دقیقه زمان به آن اختصاص داده شده و حداقل باید 150 کلمه باشد.

در تمام موارد فوق، موضوع نگارش به شما داده می شود.


اگر کمتر از 150 کلمه در تسک یک و یا کمتر از 250 کلمه در تسک دو Writing آیلتس بنویسم چه اتفاقی می افتد؟

اگر متقاضی آیلتس در رایتینگ آیلتس کمتر از تعداد کلمات مشخص شده بنویسد، از نمره ی نهایی اش حداقل نیم نمره (از 9 نمره) کم خواهد شد. پس حتما از اینکه بیشتر از این تعداد می نویسید اطمینان حاصل کنید.


باید چقدر بیشتر از 150 یا 250 کلمه در تسک یک و دو رایتینگ IELTS بنویسم؟


درست است که حداکثری برای تعداد کلماتی که نگارش می شود در رایتینگ آیلتس مشخص نشده است اما بیشتر نوشتن

  • اولا زمان بیشتری می گیرد؛
  • دوما نمره ی اضافی ندارد؛
  • سوما اشتباهات خود را بیشتر نشان می دهید؛
  • چهارما ممتحن همان مقدار ثابت را برای تصحیح نوشته ی شما می گیرد، چه 25 کلمه بنویسید که 800 کلمه!

پس توصیه می شود در تمارین خود یاد بگیرید فقط کمی بیشتر از حد مشخص شده بنویسید.

برای تسک دو، 250 تا 285 کلمه و برای تسک یک، 150 تا 185 کلمه معقول است.


آیا باید تعداد کلماتی را که می نویسم بشمارم؟

خیر! این وظیفه ی examiner آیلتس است که این تعداد کلمات نوشته شده در رایتینگ آیلتس را بشمارد اما قطعا شما باید به نحوی مطمئن شوید که بیشتر از حد کمینه ی کلمات نوشته اید. برای این کار، اولا تمارین خود را قبل از شرکت در آزمون، حتما روی برگه ی پاسخ نامه ی رایتینگ بنویسید تا بدانید که کجای کدام صفحه، با توجه به دست خط خودتان، شما حد 250 یا 150 کلمه را رد می کنید. در ضمن، با شمردن تعداد کلمات هر خط و ضرب کردن آن در تعداد خطوط، می توانید به رقمی نسبی دست بیابید.


مهارت نوشتاری آیلتس چطور تصحیح می شود؟

این سوال بسیاری از متقاضیان آیلتس در سراسر دنیاست. رایتینگ آیلتس طبق چهار معیار هر کدام با ارزش 25% تصحیح می شود. در همین راستا، مطلبی برای شما تهیه گشته است که بسیار روشن گرانه می باشد: رایتینگ آیلتس چطور تصحیح می شود؟


چه ادبیاتی باید در Writing آزمون IELTS استفاده شود؟

در کل در رایتینگ آیلتس از ادبیات رسمی استفاده می شود و عبارات با فُرم کامل نوشته شده و به صورت مخفف (doesn’t-isn’t-couldn’t-etc.) نوشته نمی شود. تنها استثنای این قضیه، نامه های غیررسمی تسک یک رایتینگ آیلتس در ماژول General Training می باشد.آیا با حفظ کردن کل کتاب 504، کتاب 1100 واژه ی ضروری و کتاب واژگان آیلتس می توانم نمره ی خوبی در رایتینگ آیلتس بگیرم؟

به هیچ وجه! همانطور که می دانید، رایتینگ آیلتس طبق چهار فاکتور با ارزش هر کدام 25% تصحیح می شود که فقط یکی از این ها، مربوط به دانش واژگان، و قطعا صحت و بُرد آن می باشد. در کل، حفظ کردن لغت برای موفقیت در آزمون های استاندارد مثل IELTS یک کار بیهوده و فرسایشی می باشد.


چطور در رایتینگ آیلتس بالاترین نمره ی ممکن را بگیرم؟

ممکن است بپرسید چطور می توانم در رایتینگ آیلتس 7 بگیرم؟
ممکن است بپرسید چطور می توانم در رایتینگ آیلتس 8 بگیرم؟
ممکن است بپرسید چطور می توانم در رایتینگ آیلتس 9 بگیرم؟

پاسخ شما در این مطلب وجود دارد: فاکتورهای لازم و پیشنهادی اکسیر برای گرفتن بالاترین نمره در رایتینگ آیلتس

کلاس خصوصی IELTS
نمره ی رایتینگ آیلتس چطور بین تسک یک و تسک دو تقسیم می شود؟

یک سوم نمره متعلق به تسک یک و دو سوم متعلق به تسک دو می باشد. یعنی سه نمره برای تسک یک و شش نمره برای تسک دو.آیا می توانم ابتدا نوشته ی خود را به صورت چرک نویس نوشته و سپس آن را پاک نویس کنم؟

شما می توانید این کار را انجام دهید اما اکسیر این کار را اکیدا نهی می کند. اما چرا؟

شما انقدر زمان ندارید که بخواهید یک بار چرک نویس تهیه کرده و سپس پاک نویس کنید! موفقیت در آزمون IELTS، جنگ علیه زمان است؛ پس شما می بایست یاد بگیرید چطور در ابتدا برای خود یک فُرم کلی یا outline کشیده و سپس شروع به نوشتن کنید. اکسیر آیلتس بهترین راه را به شما نشان می دهد.


آیا باید اول Task 2 را انجام دهم یا اول Task 1 را؟

بستگی به مهارت شما دارد. اکسیر آیلتس توصیه می کند اول تسک دو را انجام دهید چرا که دو سوم نمره ی رایتینگ آیلتس به تسک دو اختصاص داده شده است. اما باز هم این بستگی به خود شما دارد. انتخاب با شماست.آیا املای درست کلمات (spelling) در رایتینگ IELTS اهمیت دارد؟

بله! املا یا spelling صحیح کلمات در رایتینگ آیلتس در معیار گرامر (GRA) توسط examiner مورد سنجش قرار می گیرد.آیا رعایت درست قوانین نشانه گذاری (Punctuation) در رایتینگ آیلتس اهمیت دارد؟

قطعا! استفاده ی درست از علایم نگارشی در رایتینگ IELTS به نمره ی شما افزوده و همچنین استفاده ی نادرست از نمره ی متقاضی آیلتس می کاهد. مطلب علائم نگارشی و نشانه گذاری را ببینید.


آزمون آزمایشی آیلتس
آیا می توانم برگه پاسخ نامه ی رایتینگ اضافی بگیرم؟

قطعا! اگر برگه های شما تمام شد، دست خود را بالا ببرید تا سوپروایزر آزمون آیلتس که در جلسه حضور دارد به درخواست شما رسیدگی کند.چطور میتوانم مهارت نوشتاری یا Writing آیلتس خود را تقویت کنم؟


اکسیر رایتینگ آیلتس را سر بکشید!

اکسیر آیلتس یک برنامه ی جامع است که به شما کمک می کند زبان انگلیسی عمومی خود را تقویت کرده و همچنین خود را برای چهار مهارت آزمون آیلتس آماده کنید.

رایتینگ تسک دو آیلتس چیست؟

در Writing تسک 2 آیلتس، یک موضوع به شما داده می شود که شما می بایست با توجه به آن، در چهل دقیقه، یک مقاله یا Essay با حداقل 250 کلمه بنویسید. این مقاله ی آیلتس می تواند استدلالی (argument-type) و یا غیر استدلالی (discussion-type) باشد.

بیشتر بدانید...


برای نگارش رایتینگ تسک دو در IELTS چقدر زمان دارم؟

چهل دقیقه. البته کل زمانی که شما برای رایتینگ آیلتس دارید 60 دقیقه می باشد و کسی شما را مجبور نمی کند که چهل دقیقه، بیشتر یا کمتر روی این تسک بگذارید؛ اما در صورت سوال نوشته می شود:

You should spend about 40 minutes on this task.


باید در رایتینگ تسک دو آیلتس چه تعداد کلمه بنویسم؟

حداقل 250 کلمه. اگر کمتر از این تعداد بنویسید، از نمره ی کلی تسک 2 شما (6 نمره از 9 نمره)، حداقل نیم نمره کم می شود.

کلاس آنلاین آیلتس
آیا باید از نظر و عقاید خود در IELTS Writing Task 2 استفاده کنم؟

بستگی به نوع سوال دارد. اگر با یک سوال استدلالی یا argumentative مواجه هستید، باید نظر خود را عنوان کنید. درضمن، برای پشتیبانی از ادعاهایتان، باید مثالی از داشن و تجربه شخصی تان بزنید. برای تشخیص این قضیه، انواع سوالات رایتینگ تسک دو آیلتس را ببینید.


در مقالات آیلتس باید چند پاراگراف بنویسم؟

به جز پاراگراف های معرفی (introduction) و نتیجه گیری (conclusion)، برای بدنه ی مقالات (Body paragraphs) خود، متقاضیان IELTS می بایست دو الی سه پاراگراف بنویسند. این یعنی روی هم رفته 4 الی 5 پاراگراف.


آیا نوشتن پاراگراف نتیجه گیری (conclusion) در مقالات IELTS الزامی می باشد؟

بله! ضرورت دارد! پاراگراف نتیجه گیری (concluding paragraph) جزء لاینفک و یا جدایی ناپذیر essay های آیلتس می باشد.


چه موضوعاتی در رایتینگ Task 2 آیلتس به من داده می شود؟


نمونه های رایتینگ تسک دو آیلتس (نمونه سوالات و جواب های نمونه) را ببینید.


ایده های لازم برای پاسخ به سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس (مقاله ها) را نیز در ایده های آیلتس ببینید.


کلاس IELTS
آیا باید صورت سوال رایتینگ تسک 2 آیلتس (Essay Rubric/prompt) را در مقاله ام مجددا بنویسم؟

بله! اما نه به صورت کپی پیست! شما می بایست صورت سوال را paraphrase کنید تا مشخص شود درباره ی چه می نویسید.رایتینگ تسک یک آیلتس چیست؟


در این Task در رایتینگ IELTS، باید حداقل 150 کلمه در 20 دقیقه نوشته شود.

در ماژول آکادمیک Writing آیلتس، از متقاضی آیلتس خواسته می شود تا یک نمودار تصویری (visual/diagram/infographic) را به صورت خلاصه وار به متن تبدیل کند (گزارش-report). این نمودار می تواند یک گراف خطی، نمودار میله ای، نمودار دایره ای، جدول، نقشه و یا یک فرآیند باشد. انواع نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

در ماژول جنرال ترینینگ Writing آیلتس، یک نامه (letter) نوشته می شود. انواع این نامه ها عبارتند از نامه ی شکایت، اطلاعیه، تشکر و قدردانی، تسلیت، استعلام و توضیحی. همچنین نامه های غیر رسمی نیز می توانند احوالپرسی کلی، درخواست، دعوت و غیره باشند. توضیحات بیشتر را در انواع نامه های تسک یک جنرال ببینید.رایتینگ تسک یک آیلتس چقدر نمره دارد؟

یک سوم نمره ی مهارت Writing آیلتس متعلق به Task 1 می باشد، یعنی 3 نمره از 9 نمره. زمان آن هم تقریبا یک سوم زمان کل رایتینگ آیلتس می باشد، یعنی بیست دقیقه از 60 دقیقه.

آیا می توانم بیشتر از 20 دقیقه روی رایتینگ تسک یک آیلتس وقت بگذارم؟

در صورت سوال قید شده است:

You should spend about 20 minutes on this task.

استفاده از فعل کمکی وجهی should برای پیشنهاد دادن است. همچنین، واژه ی about نشانگر آن است که ممکن است کمی بیشتر یا کمتر روی آن وقت بگذارید. اما توصیه ی اکید می شود که در همین بیست دقیقه نوشته ی خود را به پایان برسانید.


کلاس آمادگی IELTS
در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک، باید چکار کنم؟

به بخشِ دومِ توضیحیِ صورت سوال توجه کنید:

Summarize the information by selecting and reporting the main features, and make comparison where relevant.

از متقاضی آیلتس خواسته شده است تا خلاصه ای از اطلاعات نمودار تهیه کند. این خلاصه با انتخاب کردن و گزارش کردن ویژگی های اصلی نمودار باید ارایه شود و در آن مقایسه های لازم در بین آیتم های مرتبط انجام گیرد.

بطور واضح تر، شما می بایست دو کار انجام دهید:در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک چند پاراگراف باید نوشت؟

گزارشات آیلتس دو قسمت ضروری دارند: مقدمه (Introduction) و بدنه (Body). این در حالیست که نوشتن پاراگرافی دیگر در انتهای نوشته از طرف برخی پیشنهاد می گردد. پاراگراف آخر، پاراگراف نتیجه گیری نمی باشد اما می توان اسم آن را پاراگراف خلاصه یا summary گذاشت.

در پاراگراف مقدمه ی گزارشات آیلتس، صورت سوال دوباره نویسی (Paraphrase) شده و سپس یک ویژگی اصلی عنوان می گردد. این ویژگی اصلی می تواند در پاراگراف خلاصه قرار گرفته و در پاراگراف مقدمه به دوباره نویسی rubric/prompt بسنده شود.

در پاراگراف های بدنه (یک الی سه پاراگراف) به مقایسه کردن آیتم ها و توصیف تغییرات آیتم ها در طول زمان پرداخته می شود.آیا باید در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک ویژگی اصلی یا overview را حتما در پاراگراف مقدمه بیاورم؟

الزامی نیست! شما ممکن است overview یا big picture را در پاراگراف مقدمه یا و در پاراگراف خلاصه بیاورید. اما توصیه ی اکسیر آیلتس نوشتن آن در پاراگراف مقدمه، پس از دوباره نویسی صورت سوال یا rubric می باشد.


آیا باید در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک یک پاراگراف نتیجه گیری یا Conclusion بنویسم؟

نتیجه گیری خیر! شما یک گزارش می نویسید و گزارش بخشی به اسم نتیجه گیری ندارد! شما ممکن است پاراگرافی به عنوان "خلاصه" در انتهای گزارش خود بنویسید که نوشتن آن نیز الزامی نبوده و اختیاری است (در صورت کم بودن کمیت نوشته ی شما و یا شایان ذکر بودن ویژگی اصلی دیگری).


آیا باید تمامی آیتم ها را در رایتینگ Task 1 آیلتس آکادمیک با یکدیگر مقایسه کنم؟

تمامی آیتم ها را خیر! به صورت سوال دقت کنید:

Summarize the information by selecting and reporting the main features, and make comparison where relevant.

قرار است شما در جایی که آیتم ها یا روند ها به نحوی با یکدیگر مرتبط هستند مقایسه انجام دهید. مطلب تجزیه تحلیل نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.


آیا باید تمامی روندها را در رایتینگ Task 1 آیلتس آکادمیک توصیف کنم؟

تمامی روندها را خیر!

شما روندهایی را توصیف می کنید که در تصویر highlight باشند. برای اینکه بدانید چه روندهایی را توصیف کنید، مطلب تجزیه تحلیل نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.
رایتینگ Task 1 آیلتس General Training از نظر استایل زبانی چند نوع است؟

سه نوع. رسمی، نیمه رسمی و غیر رسمی.


نامه های رسمی رایتینگ Task 1 آیلتس General Training چطور شروع و تمام می شود؟

Dear Sir or Madam,


Yours faithfully,

Jack Nicolson​


نامه های نیمه رسمی رایتینگ Task 1 آیلتس General Training چطور شروع و تمام می شود؟

Dear Mr./Ms. Robinson,


Yours sincerely,

Nicolas Cage​


نامه های غیر رسمی رایتینگ Task 1 آیلتس General Training چطور شروع و تمام می شود؟

Dear Suzan,


Love,

James​


نامه های شکایت، اطلاعیه، تشکر و قدردانی، تسلیت، استعلام و توضیحی و همچنین نامه های غیر رسمی مانند احوالپرسی کلی، درخواست، دعوت و غیره را چطور شروع کنم؟

مطلب انواع نامه های رایتینگ تسک یک آیلتس جنرال را ببینید.در نامه های غیر رسمی رایتینگ Task 1 آیلتس جنرال چه ادبیات یا استایل زبانی ای باید استفاده شود؟

نامه های غیر رسمی درست مثل یک گفتگوی محاوره ایست. پس در آن، از عبارات و اصطلاحات غیررسمی و محاوره ای استفاده می شود. همچنین، ساختار مخفف ترکیبی عبارات Contracted forms در نامه های غیر رسمی استفاده می شود. این در حالیست که در بقیه موارد رایتینگ آیلتس، فُرم کامل عبارات نگارش شده و به هیچ عنوان نباید فُرم مخفف نوشته شود.

Complete form: She does not go out.

Contracted form: She doesn’t go out.​
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا