برگزیده های پرشین تولز

سوالات نرم افزاری و برنامه های مرتبط با لپتاپ

hamid1313

Registered User
لایک‌ها
0
لطفا اگر كسي بلد است بگويد و اگر اين برنامه را آموزش دهيد

hamid1313

Registered User
لایک‌ها
0
هيچ كس نمي داند يا حال جواب دادن نداريد

hamid1313

Registered User
لایک‌ها
0
آقا منظور من همان battery doubler است

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
حالا کارش چی هست این برنامه ؟
تو گوگل پیدا نکردی

hamid1313

Registered User
لایک‌ها
0
كارش خوب است بدرد باتري نوت بوك اگر كد ريجستري داري پيام بگذاريد

valizadeh4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان
يه برنامه مي خوام كه درجه ي سي پي يو رو در گوشه سمت چپ پايين كنار جايي كه ساعت مي زنه يا يكم اونور تر بزنه آخه شنيدم كه براي اينكه لپتاپت اگر مي خواد بيشتر عمر كنه مواظب گرم شدنش باش حالا من كاري به اين چيزا ندارم بلكه يه برنامه مي خوام كه درجه ي حرارت رو به صورت واضح نشون بده

با تشكر
باي

amirsung

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بی خیال. برو با لپتاپت حال کن. من قول میدم تا وقتی خودت ازش خسته نشی و بری یکی دیگه بخری، اون برات کار کنه.

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
اگه اينجور برنامه اي پيدا بشه خوبه
ممكنه هيچ وقت مشكلي پيش نياد. ولي ممكنه هم بياد !!
خلاصه كسي گير آورد اينجا بلينكه ممنون مي شم (كرك هم نداشت ترتيبش رو مي ديم ;) )

valizadeh4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان
چرا اين برنامه هست خودم ديدم ولي اينطوري كه كنار ساعت بياد رو من نديدم يعني روي برنامه بايد كليك كنيم تا درجه ي حرارت نشون بده اگر اون هم گير بياد خوبه يه كاريش مي كنيم

با تشكر
باي

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
برنامه های زیادی وجود دارد، یکی از آنها که من استفاده می کنم اسمش Centrino Hardware Control است. که خوبی اش این است که برای سنترینو ها نوشته شده.
امکانات بسیار خوبی از نظیر پایین آوردن کلاک و ... را دارد!:happy:

لینک سایت:

http://www.pbus-167.com/nhc/nhc.htm

این هم تصاویر:

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
عادل خان ممنون

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
سلام...:D

بنا به نیاز بخش لپتاپ، این قسمت را ایجاد کردم.:blush:
در اینجا سوالات نرم افزاری و آپدیت ها و برنامه های مرتبط با لپتاپ را مطرح می کنیم.:happy:

پس،بسم الله.....

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
برنامه های زیادی وجود دارد، یکی از آنها که من استفاده می کنم اسمش Centrino Hardware Control است. که خوبی اش این است که برای سنترینو ها نوشته شده.
امکانات بسیار خوبی از نظیر پایین آوردن کلاک و ... را دارد!:happy:

لینک سایت:

http://www.pbus-167.com/nhc/nhc.htm

این هم تصاویر:

توی سایت هیچ اسمی از core dua برده نشده!! مثل اینکه این برنامه مخصوصه سی پی یو های centrino(sonamo-dothan-banias) هست؟؟؟؟؟!!!!

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
Battery Doubler چيه؟
واقعا جواب مي ده؟ ضرر نداره كه ؟

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
Battery Doubler چيه؟
واقعا جواب مي ده؟ ضرر نداره كه ؟
این برنامهبیشتر بدرد نوت بوک هایی با سی پی یو های P4و پایین تر می خورد.(سی پی یو های غیر موبایل) چون خود سی پی یو های جدید و برنامه های مدیریت انرژی که برروی اکثر لپتاپ ها از طرف سازنده نصب است تا مقدار زیادی این کار را می کند و در نتیجه برای نوت بوک های جدید تاثیر کمتری در طول زمان کارکرد باتری دارد.
اگر کرکش ویروسی نباشد، مشکلی پیش نمی آید.:D

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این لینک رو داشته باشید توش درباره battery doubler توضیح داده. لینکش هم اگه تونستم آپلود می کنم. خودم باهاش کار نکردم یه بار که خواستم به نظرم رسید ممکنه سازگار نباشه و بزنه داغون کنه

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به کمک این برنامه، دارندگان لپ تاپ های DELL می توانند فن cpu را کنترل و از وضع دما با خبر شوند. طیف وسیعی از برند های dell را تحت پوشش قرار می دهد ولی برای بقیه مارک ها بعید می دونم......

bad_sectore

Registered User
لایک‌ها
2
برای سونی هم یه برنامه توپ بزارید..

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
روی هر مادر برد یه ای سی وضیفه کنترل کلاکها رو داره و یکی هم برای سنسور هایه گرمایی و دور فن ها هست به همین خاطر این امکان هست که برتامه هایه معمول به دلیل تنوع این ای سی ها و مادربردها نتونن اطلاعات مربوط به دور فن ها یا گرمای cpu یا system رو بدست بیارن و یا اینکه نتونن کلاک باس یا ... رو نشون بدن یا احیانن تغییر بدن
برنامه Centrino Hardware Control تعداد زیادی از این ای سی ها و مادربردها رو میشناسه ولی نه بطور کامل
از طرفی برای کاهش چشمگیر مصرف باطری باید کلاک سی پی یو و از اون مهمتر ولتاژ cpu رو کم کرد برای کاهش کلاک cpu میتونیم ضریب اون رو کم کنیم (FID) ودر پایینترین حدش بگزاریم (6) . اگه بخواییم باز هم کلاک رو پایین بیاریم باید کلاک fsb رو کم کنیم که این بستگی داره که مادربرد شما این قابلیتو داشته باشه و همچنین نرم افزار سازگار با مادربرد شما هم داشته باشیم
بعد از کلاک باید ولتاژ cpu رو هم کم کنیم به نسبت کلاک . در برنامه Centrino Hardware Control قسمت cpu voltage control اینکارو انجام میده برای ضریب 6 ولتاژ پیش فرض 988. هست که باید کمتر از این قرار بدیم هر چه کمتر مساوی با cpu خنکتر و مصرف کمتر و کارکردن فن کمتر برای ضریب های دیگه هم باید مقدار هاشون رو کمتر از پیش فرضشون کنیم
در سنترینوها به بالا ضریب کلاک cpu بعبارتی multiplier بطور اتوماتیک و بسته به فشاری که روی cpu هست تغییر میکنه از 6 تا 15 یا بیشتر . ضریب 6 یعنی 6x133 یعنی کلاک cpu برابر با تقریبن 800 مگا هرتز میشه که کمترین مقداریه که cpu میتونه داشته باشه که البته همونطور که گفتیم با کاهش fsb یعنی عدد 133 باز هم میتونیم کلاک cpu رو پایینتر بیاریم ولی برای همه مادربردها شدنی نیست
میتونیم این حالت اتوماتیک رو از کار بندازیم و ضریب رو روی یک مقدار ثابت کنیم که همین باعث کاهش مصرف انرژی میشه به عبارتی ضریب رو روی کمترین مقدار یعنی 6 ثابت میکنیم . البته سرعت سیستم تا حدودی کم میشه ولی به هر حال در کاهش مصرف باطری موثره برای اینکار در برنامه Centrino Hardware Control تیک use only multiplier رو میزنیم و هر ضریبی که در بالایه اون قسمت انتخاب کرده باشیم به عنوان ضریب ثابت انتخاب میشه
کاهش ولتاژ cpu مشکلی برای اون بوجود نمیاره بلکه باعث خنکتر شدن و کاهش مصرف اون میشه
شاید سوال مطرح بشه که چرا سازنده cpu ولتاژ پیش فرض رو کمتر نمیکنه جوابش اینه که سازنده cpu برای اطمینان از ثبات کاری و بطور استاندارد همه cpu ها رو روی یک ولتاژ نسبت به کلاک قرار میدن حالا اگه کاربر بتونه ولتاژ رو کمتر کنه بدون اینکه ثبات رو از دست بده چرا اینکارو نکنه ؟
بعد از کاهش ولتاژ برا اطمینان از ثبات از برنامه هایی که cpu رو تحت فشار قرار میدن استفاده میکنن برنامه Centrino Hardware Control هم ضاهرا امکاناتی برای این کار گزاشته
من از برنامه rm cpu clock utility برای کاهش ولتاژ و کلاک استفاده میکنم تا حالا مشکلی ندیدم ازش

بالا