برگزیده های پرشین تولز

سوالات یک مبتدی

Dex

Registered User
لایک‌ها
314
سلام دوستان

یه سری سوالات معمولی دارم که ممنون میشم جواب بدید ( هیچ جای نت نتونستم پیداشون کنم )

-شرایط رفتن به رشته دانشگاهی مهندسی صنایع چیه و چه مدرکی میخواد ؟

-مدرک من دیپلم کار و دانش کامپیوتر هست ، آیا میتونم با این مدرک به رشته صنایع برم ؟
-از طریق کاردانی پیوسته میتونم وارد این رشته بشم ؟

-اگه جوابهاتون منفیه میتونم دوباره از سال دوم دبیرستان شروع به درس خوندن کنم و مدرک مورد نیاز برای رفتن به این رشته رو فراهم کنم ؟

-برای رفتن به این رشته ، پیش دانشگاهی الزامیه ؟

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوستان

یه سری سوالات معمولی دارم که ممنون میشم جواب بدید ( هیچ جای نت نتونستم پیداشون کنم )

-شرایط رفتن به رشته دانشگاهی مهندسی صنایع چیه و چه مدرکی میخواد ؟

-مدرک من دیپلم کار و دانش کامپیوتر هست ، آیا میتونم با این مدرک به رشته صنایع برم ؟
-از طریق کاردانی پیوسته میتونم وارد این رشته بشم ؟

-اگه جوابهاتون منفیه میتونم دوباره از سال دوم دبیرستان شروع به درس خوندن کنم و مدرک مورد نیاز برای رفتن به این رشته رو فراهم کنم ؟

-برای رفتن به این رشته ، پیش دانشگاهی الزامیه ؟

خیر برای مهندسی صنایع شما بایستی رشتتون ریاضی بوده باشه. کاردانی به کارشناسی هم براش وجود نداره که بخواید از اونجا ادامه بدید.
برای اینکار باید برید یک سری از دروس سال دوم و سوم رو که برای تغییر رشته میذارند بگذرونید(چندتایی بیشتر نیست). بله پیش دانشگاهی هم که قطعاً باید بگذرونید.
ولی در مجموع اگر یه آشنا تو آموزش پرورش پیدا کنید می تونید هماهنگی هاش رو انجام بدید سریع اون چند تا درس رو پاس کنید.
موفق باشید.

Dex

Registered User
لایک‌ها
314
ممنون

خیلی بد شد

الان من با این مدرک بدرد نخوری که دارم ، کدوم رشته رو میتونم با توجه به نیازهام توی دانشگاه انتخاب کنم ؟
راستش من ریاضی 2 رو با معلم خصوصی پاس کردم و از ریاضیات به شدت وحشت دارم ( همین طور برنامه نویسی )
میترسم توی رشته It یا نرم افزار ، مهندسی کامپیوتر یه جورایی کم بیارم و پشیمون بشم

رشته ای نیست که بتونم روش حساب کنم و بعد از فارق التحصیل شدن بتونم توی بازار کار ، خودی نشون بدم ؟

میتونید رشته هایی که با این مدرک تحصیلی میتونم انتخاب کنم رو نام ببرید؟

از دست این فکرا دیگه خواب و خوراک ندارم
لطفا راهنماییم کنید

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
ممنون

خیلی بد شد

الان من با این مدرک بدرد نخوری که دارم ، کدوم رشته رو میتونم با توجه به نیازهام توی دانشگاه انتخاب کنم ؟
راستش من ریاضی 2 رو با معلم خصوصی پاس کردم و از ریاضیات به شدت وحشت دارم ( همین طور برنامه نویسی )
میترسم توی رشته It یا نرم افزار ، مهندسی کامپیوتر یه جورایی کم بیارم و پشیمون بشم

رشته ای نیست که بتونم روش حساب کنم و بعد از فارق التحصیل شدن بتونم توی بازار کار ، خودی نشون بدم ؟

میتونید رشته هایی که با این مدرک تحصیلی میتونم انتخاب کنم رو نام ببرید؟

از دست این فکرا دیگه خواب و خوراک ندارم
لطفا راهنماییم کنید

ای بابا قربون شما برم من خودم مهندس صنایع هستم, بچه هایی که الان فارغ التحصیل مهندسی ها هستند مگه فکر می کنید چه اوضاع و احوالی دارند, فقط یکی دو سال باید دست و پا بزنند تا کار پیدا کنند اونم با حقوق هم سطح کارگری( البته استثنا هم وجود داره ها)
شما از من می شنوید همون رشته های دانشگاهی که از طریق کارو دانش می شه رفت و حتماً برید و وقت خودتون رو بی مورد تلف نکنید. قطعاً همون رشته های کارو دانش بازار کار بهتری در حال حاظر دارند, شک نکنید. من دقیق آشنا نیستم ولی همون طراحی صنعتی یا برق و خودرو از این چیزا توش هست که بخونید بعدش هم برای کاردانی به کارشناسی رشته های خوبی می تونید قبول شید. کما اینکه چند تا از آشناهای خودم کارو دانش بودند و همین رشته ها مثل نقشه کشی و ... رفتند ولی برای کاردانی به کارشناسی هم رشته های خیلی عالی قبول شدند.

موفق و پیروز باشید.

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
خیر برای مهندسی صنایع شما بایستی رشتتون ریاضی بوده باشه. کاردانی به کارشناسی هم براش وجود نداره که بخواید از اونجا ادامه بدید.
سلام. ببخشید منم یه سوال در این رابطه دارم :

دوست عزیز برای رشته برق صنعتی (قدرت) کاردانی به کارشناسی وجود داره ؟ منظورم اینه که با دیپلم برق صنعتی میشه وارد دانشگاه شد و توی رشته "برق ـ قدرت" ادامه تحصیل داد ؟

ممنون میشم پاسخ بدید ...

بالا