برگزیده های پرشین تولز

سوالي در مورد توسعه وب

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوستان ...

يه سوالي داشتم بايد ميزاشتم بعد از خدمت سربازي ميپرسيدم ولي خب زودتر ميپرسم راحت شم:happy:
(چون اگه قرار باشه اسباب كشي كنم الان اصلا وقتش نيست)

اوكي سوال :

اگه يه وب باشه روي سرويس هاي ايراني (بلاگفا و ميهن بلاگ و ...) با بيشترين ارسالي ممكن (مثلا 10 هزار پست)
و قدمت زيادي هم داشته باشه :D و آمار بازديدكننده بالا ! (منظورم در كل مدت فعاليتش هست)

آيا درسته كه بخواد بره روي سرويس هاي ديگه؟
مثلا نمونش css
مثل اين سايت سكانس مثلا:
3canc.com

اينجا كه دو جواب ميشه داد يا مثبت يا منفي !

اگه منفي بود كه هيچي...
اگه مثبت بود چرا؟ و هزينه اي هم برام مهمه...

راستي اينم بگين كه تو اون جا به جايي تمام پست ها و امار و ... زرشك ميشه ديگه نه؟:happy:

پيروز باشيد
يا حق

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
اگه منظورتون از CSS یا Cascading Style Sheets همون CMS یا Content Managment System بود که به اشتباه نگارش شد باید بگم این مورد اول از همه به سطح کاربری , نیازهای کاربری شما و ایده هاتون بستگی داره.

مسلمه که وقتی منابع سیستمتون تو دست خودتون باشه سفارشی سازی اون هم براتون بیشتر و پسندیده تر می شه.

در مورد این سرویس ها که نام بردین اگه امکان استخراج اطلاعات وجود داشته باشه می تونین تو خیلی برنامه های مدیریت محتوای موجود به راحتی یا حتی با صرف وقت و هزینه ای اندک اطلاعات خودتون رو بصورت کامل و سالم منتقل کنین.

اولین هزینه ها برای شما هزینه ثبت دامنه و اجاره فضا هست که باید ادا کنین.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
درود

سپاس دوست خوب

پس اطلاعات منتقل ميشه !
بسيار عالي ...

ميشه واسه من سيستم هايي كه مناسب با كار نرم افزاري هستن رو معرفي كنيد؟!
بهترين منظورم هست و مناسب ترين!
يعني يه سايت تخصصي نرم افزار
خب مسلما سيستم هاي خبري داريم و ورزشي و ....
واسه سايت تخصصي نرم افزار چي مناسب هست؟!
php nuke مسلما يكي از اون ها نيست ! چون من سايت هاي نرم افزاري رو كه ديدم با اين سيستم واقعا مزخرف شده بود ! ( ببخشيد البته)

اولین هزینه ها برای شما هزینه ثبت دامنه و اجاره فضا هست که باید ادا کنین.

دامنه كه ثبت شده هست يكي نه دو تا نه سه چهار تا :دي
مسئله اصلي من هاست هست
مثلا سايتي كه دارم با حدود 10 هزار پست
چقدر هاست ميخواد !
چه جوري ميشه فهميد اصلا؟!
مثلا من يه سيستم دوستيابي دارم 25 هزار عضو داره حدود 250 مگ هاست مصرف شده تا الان ...
يعني اگه قرار باشه واسه اين وب كه 4 سال روش زحمت كشيدم هاست زيادي نياز باشه خب قيمت ها هم كه ديگه در جريان هستيد !!! يعني يه جوري ميخوام كه صرف داشته باشه ...
الان مثلا يه هاست مطمئن و ارزون قيمت و مناسب (به قول خودش البته) 200 مگ رو ميداد 60 هزار تومن !

اوكي
امار هم پس نابود ميشه ديگه نه؟ مسلما همينطور هست
وقتي يه سيستم جديد مياد خب آمار صفر ميشه ...
چون تو اين چهار سال كل آمار سايت بوده حول و حوش ده ميليون ...
خب وقتي صفر بشه ......
يا آرشيو چهار سال فعاليت صفر بشه؟!!!
يعني اگه كسي جاي من بود اين كارو ميكرد؟!
نميدونم به خدا
حيرونم !

بازم ممنون از شما
يا حق

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
به نقل از بنده :
در مورد این سرویس ها که نام بردین اگه امکان استخراج اطلاعات وجود داشته باشه می تونین تو خیلی برنامه های مدیریت محتوای موجود به راحتی یا حتی با صرف وقت و هزینه ای اندک اطلاعات خودتون رو بصورت کامل و سالم منتقل کنین.

اینکار مشروط به اینه که اون سرویس ها هم استخراج اطلاعات رو داشته باشن ولی از اون طرف هم ممکنه دسته ای از برنامه ها امکان وارد کردن اطلاعات سایر برنامه یا تبدیل اونهارو به اطلاعات قابل استفاده خودشون نداشته باشن.

ما یه برنامه هایی داریم که برای راه اندازی یه وب سایت امکاناتی خاص یا عام (برای طرح های خاص یا عام) رو ارائه می دن , شاید امکانات کلی که شما برای این طرح خودتون مدنظر دارین بوسیله خیلی برنامه ها قابل انجام باشه و با خیلی از اونها بتونین یه طرحی با این محتوارو پیاده سازی و مدیریت کنین ولی سعی کنین دنبال برنامه هایی باشین که در درجه اول تو ورود اطلاعات قدیمی به اون کمترین مشکل رو داشته باشین , بعد سفارشی سازی اون و بعد هم مدیریت و گسترش.

فکر می کنم یکی از مناسبترین برنامه هایی که هم کارتون رو راه بندازه و هم در آینده بتونین بتونین بوسیله اون با قدرت به کار خودتون ادامه بدین برنامه Wordpress باشه , الان هستن وب سایت های نرم افزاری که با برنامه های مدیریت محتوای دیگه هم مثل چیزی که نام بردین برپا شده باشن ولی به نظر بنده انعطاف پذیری برنامه ای که نام بردم خیلی بیشتره.

همیشه هم مسئله اصلی حجم فضای مورد نیاز و استفاده شده نیست , باید ببینین تعداد بازدیدتون چطوریه که به مسئله پهنای باند مورد نیازش هم توجه بشه , در این مورد با چندتا شرکت ارائه خدمات اجاره فضا مشورت کنین , باید بتونن تو انتخاب یه بسته میزبانی مناسب راهنماییتون کنن , فقط شرایط کاریتون رو حتما در ابتدای کار بهشون بگین و هیچ وقت برای انتخاب یه شرکت مناسب عجله نکنین چون تعدد (بهتره بگم افراد نه شرکت) افرادی که بدون آگاهی کافی دارن چنین خدماتی رو ارائه می دن هم خیلی زیاد شده.

اگه از یه آمارگیر خارجی مثل همین وب سایت هایی که در حال حاضر فعال هستن برای سنجش آمار خودتون استفاده می کنین که هیچ مشکلی نداره , خیلی راحت می تونین شمارندشون رو تو برنامه جدید هم بذارین.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سپاس فراوان دوست خوب

سعی کنین دنبال برنامه هایی باشین که در درجه اول تو ورود اطلاعات قدیمی به اون کمترین مشکل رو داشته باشین

بسيار عالي
اين از همه مهم تر هست
ممنون بابت راهنمايي و اطلاعات مفيد

در مورد Wordpress
من فكر ميكردم سرويسي مث ميهن بلاگ فارسي خودمون هست كه به كاربران يه سري امكانات رايگان ميده؟!
يعني اينطور نيست؟
و يه سيستم جدا مث php , cms , joomla هست؟!
من درست متوجه نشدم شرمنده...

اگه از یه آمارگیر خارجی مثل همین وب سایت هایی که در حال حاضر فعال هستن برای سنجش آمار خودتون استفاده می کنین که هیچ مشکلی نداره , خیلی راحت می تونین شمارندشون رو تو برنامه جدید هم بذارین.
درسته ممنونم
ولي مسئله اصلي كه فكر منو مشغول كرده آمار قديمي هست !
براي يك سايت فكر ميكنم آمارش و مطالب ارسالي قديمش مهم ترين چيزهاش باشه ديگه !
و اينكه ديگه اون آمار قديم صفر ميشه و بايد از نو شروع بشه!

در مورد هاست هم ممنونم
راستش ايني كه گفتين واقعا به جا بود

بدون آگاهی کافی دارن چنین خدماتی رو ارائه می دن

نمونش: از يكي از معتبرهاي خدمات هاستينگ در مورد اين كه حدود 10 هزار مطلب دارم و ميخوام رو سيستم جديد منتقل كنم و اين كه چقدر هاست نياز داره سوال كردم ! بدون اينكه حتي سايت رو مشاهده كنن گفت: شما براي اينكه مشكلي براتون پيش نياد 1000 مگ هاست سفارش بدين
در حالي كه از يك شركت ديگه سوال كردم كه اونم نسبتا معتبر و قديمي بود و ايشون گفتن هاست زيادي نميخواد 100 مگ سفارش بدين !!!
همه به فكر ميزان فروش خودشون هست
انگار احتياجات ما اهميتي نداره !!!
وگرنه خيلي دوست داشتم بدونم اين 1000 مگ و اون 100 مگ بر اساس چه مبنايي هست !
فرقش هم خب ميبينيد كه خيلي زياده !
آيا اينجا نياز من مطرح بود و يا ميزان فروش خودشون !

به هر حال ...

در مورد وردپرس من گيج شدم و اگه جايي رو معرفي كنيد كه بتونم اطلاعات خوبي بدست بيارم و چند نمونه سايت كه روي اين سيستم ها باشن رو ببينم فوق العاده ميشه !

بازم ممنون بابت اطلاعات خوبت دوست خوبم...
پايدار باشي
يا حق

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
خواهش می کنم.

برنامه وردپرس یکی از کاربرپسندترین برنامه های مدیریت محتوای وبلاگ هست که برنامه ای کاملا کدبازه , این برنامه عمدتا بوسیله زبان نویسی PHP نوشته شده که پایگاه داده مورد استفاده اون هم MySQL هست , خوشبختانه گسترش و پشتیبانی اون تو زبان فارسی هم بوسیله دو مجموعه (شرح مختصری از این دو) ارائه می شه پیشرفت خوب و قابل ملاحظه ای داره , وب سایت رسمی برنامه هم WordPress.ORG هست.

چیزی که شما از سرویس ارائه وبلاگ اون شنیدین هم وجود داره , این سرویس که سرویس WordPress.COM هست برای ارائه خدمات رایگان وبلاگدهی فعالیت می کنه , البته فعالیت های وب سایت اون بیشتر از این مورد هست که اینجا جای باز کردن مسئله امکانات بیشتر اون نیست.

درسته که سرویس ارائه وبلاگ میهن بلاگ و امثال اون هم سرویس های بدی نیستن ولی از اونها تا سرویسی مثل سرویس وردپرس اختلاف بی نهایت چشمگیره و اصلا قابل مقایسه نیستن.

معمولا بخاطر تقلب هایی که می شه تو ارقام سرویس های آمارگیر کرد , کاربر به اونها که یه سرویس خارج از وب سایت اصلی هستن ممکنه اعتمادی نداشته باشه , وای به سرویس آمارگیر داخلی یه وب سایت که ...:D به هرحال برای اون هم مشکل خودتون رو توی انجمن وردپرس فارسی مطرح کنین شاید راهی باشه.

برای خود برنامه وردپرس هم حتی تو زبان فارسی ابزارهایی برای تبدیل اطلاعات تعدادی از برنامه ها به اطلاعات مورد استفاده این برنامه وجود داره که خیلی از نشدنی هارو شدنی کرده.

بستگی داره اطلاعات شما شامل چه چیزهایی باشه , فقط نوشته؟ یا فقط نوشته و عکس؟ یا حتی فایل هایی رو هم قراره برای دریافت روی فضای خودتون بارگذاری کنین؟ مسئله فضای مورد نیاز به این مربوطه.

ولی مسئله بعدی که خیلی بهش توجه می شه مسئله پهنای بانده مصرفی ماهیانه هست , ماهیانه چقدر بازدید دارین؟ و باز هم اون مسئله فایل های دریافتی و حجم اونها یا حتی عکس هایی که بوسیله کاربر تو مشاهده یه برگه باید بارگذاری بشن تو مصرف این پهنای باند خیلی موثرن.

در مورد این دو مورد بالا باهاشون مشورت کنین , انشاء الله که بتونین به جواب قابل قبول تری برسین ولی مسئله فضای مورد نیاز برای خیلی ها آنچنان هم مسئله مهمی نیست , جز اینکه بخوان فایلی رو روی فضای خودشون بارگذاری کنن.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
واااااااي خدا
بزرگي ميگه : اگر امروز چيزي فرا گرفتي مسلما انسان تازه اي هستي !
واقعا سپاس بي نهايت دوست من
خيلي لطف كردي و منم خوشحال (:)

آره سيستمش رو الان ديدم و ميتونم بگم خيلي خوب بود

بابت فروم هم سپاس
الان سوالات رو مطرح ميكنم
اينجا هم بگم بد نيست !

فقط نوشته؟ یا فقط نوشته و عکس؟ یا حتی فایل هایی رو هم قراره برای دریافت روی فضای خودتون بارگذاری کنین؟

اين كه فايل ها رو روي هاست خودم آپ كنم نه !
پست ها هم اكثرا نوشته و عكس هستن همين...

آمار بازديد هم متوسط ماهيانه 300 هزار هست ...

بسيار عالي ........
سوالاتم رو مطرح ميكنم اونجا الان ...

بازم ممنونم TruthPraiser عزيز
انشاالله ببينم روزي رو كه با اين اطلاعات خوب و دقيق مدير بخش توسعه وب شدين (:)

شاد باشي
يا حق

بالا