برگزیده های پرشین تولز

سوال درباره حشره مشکوک

Resident Evil

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام و درود

چند مدتی بود که تو اتاقم حشره ساس میدیدم اونم به تعداد زیاد مثلا هر چند روزی دو یا سه تا
تا اینکه امروز که رفته بودم از کابینت شیره انگور بردارم دیدم دو سه تا ساس روی شیشه و یکی هم داخل در شیشه چسبیدن دارن شیره می کشن !!
02.gif

آقا خلاصه کل کابینت رو ریختیم بیرون که متوجه شدم مشکل مربوط به یک کیسه پلاستیکی ماش هست که چند ماه پیش خریده بودیم توش پر بود از این حشرات و ماش ها اکثرش سوراخ شده بود و این حشرات ازش بیرون اومده بودن ! خلاصه ما هم کلش رو خالی کردیم تو قابلمه آب جوش و یه عکس گرفتیم ! ضمنا حشرات بالدار بودن و پرواز میکردن البته یه کم تنبل بودن می شد با دست گرفتشون !

حالا سوال من اینجاست که آیا این حشرات همون ساس هستن و اصلا از ماش مگه ساس میاد بیرون ؟ امیدوارم عکسهایی که گذاشتم کمک کنه

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B0_%DB%B1%DB%B6%DB%B4%DB%B9%DB%B3%DB%B5.jpg

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B0_%DB%B1%DB%B6%DB%B4%DB%B4%DB%B1%DB%B9.jpg

Hassan3313

Registered User
لایک‌ها
271
به اینا میگن سوسک حبوبات
یه اسم دیگه ای هم دارن نمیدونم چیه
نه ساس یا برای آدم خطرناک نیستن
حبوبات وقتی توی جاهای گرم گرم نگه داری میشن اینجور میشن چون توی انبارهای حبوبات تخمشون وجود داره!
بهترین راه برای جلوگیریش نگه داری حبوبات توی یخچال یا فریزر هست

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
این س_کشا سوسک کوچیک هستن،
توی برنج و حبوبات و... مخصوصا مناطق مرطوب یافت میشن،
ما بهشون میگیم شپشه.

بهتره توی حبوبات قرص ضد حشره یا نمک بریزی تا رشد نکنن
از شیشه نوشابه خانواده برای نگهداری حبوبات استفاده کن. توش نمک بریز یا قرص حشره کش

بالا