• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سوال درباره سخت افزار

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
سلام دوستان عزیز
چند تا سوال داشتم
1- می خواستم هارد بخرم نوشته بود توی مشخصاتش که sata 3 هست و یه مدلم sata 2 خواستم ببینم من که مادربوردم قدیمی هست و ساتا خور (یعنی ddr1 ) هستش این هارد های ساتا 3 بهش می خورن؟ کلا جریانشون چیه؟

2- می خواستم بدونم تفاوت بین سی پی یو [FONT=tahoma, helvetica, sans-serif]AMD - Socket AM3+[/FONT] با [FONT=tahoma, helvetica, sans-serif]AMD - Socket FM1[/FONT] چیه؟ و این که چطوری می شه فهمید کدوم کارای بیشتری نسبت به هم دارن (کلا مدل های ای ام دی مد نظرم هست) مثلا از روی هرتزش میشه فهمید کدوم حرفه ای تره؟ یا چیز دیگه هست؟

3- یه توضیح کلی در باره مین بورد های حال حاضر بازار می خواستم بدونم که مثلا تقسیم بندیشون چطوریه؟ هر مینی به هر سی پی یو نمی خوره؟و اطلاعات دیگه که ممنون میشم دوستان در اختیارم بزارن

اخه خیلی وقته توی خط سخت افزار نبودم اما حالا می خوام یه سیستم جمع کنم یکم اطلاعاتم کنه ممنون

erfan33

همکار بازنشسته
لایک‌ها
466
سلام
1-سرعت تئوری ( نه کاملا واقعی) انتقال دیتا تو پورت های ساتا باهم فرق میکنه ولی در نهایت تو مدل مادربرد شما همون مقدار ساتا 1 هست و مشکلی تو خرید هارد ساتا2/3 ندارید.../
SATA1 = 1500 Mbps
SATA2 = 3000 Mbps
SATA3 = 6000 Mbps
2-نسل پردازندهای شرکت ها معرف نوع سوکت هست که هر کدوم کارایی و مبحث خودش رو داره که سوکت های مخصوص برای هر نسل پردازنده های مخصوص خودش رو می طلبه و مقدار هسته ها و مقدار کش و فرکانس پردازنده و مصرف انرژی همه معیار های رنج قدرت و قیمت پردازنده رو تعیین میکنه/
3-در قسمت مورد 2 توضیح داده شد شما رنج قیمت رو بگید یکی دو مدل معرفی خواهد شد و بعدا با سلیقه خودتون مقایسه و خرید کنید.

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
سلام
1-سرعت تئوری ( نه کاملا واقعی) انتقال دیتا تو پورت های ساتا باهم فرق میکنه ولی در نهایت تو مدل مادربرد شما همون مقدار ساتا 1 هست و مشکلی تو خرید هارد ساتا2/3 ندارید.../
SATA1 = 1500 Mbps
SATA2 = 3000 Mbps
SATA3 = 6000 Mbps
2-نسل پردازندهای شرکت ها معرف نوع سوکت هست که هر کدوم کارایی و مبحث خودش رو داره که سوکت های مخصوص برای هر نسل پردازنده های مخصوص خودش رو می طلبه و مقدار هسته ها و مقدار کش و فرکانس پردازنده و مصرف انرژی همه معیار های رنج قدرت و قیمت پردازنده رو تعیین میکنه/
3-در قسمت مورد 2 توضیح داده شد شما رنج قیمت رو بگید یکی دو مدل معرفی خواهد شد و بعدا با سلیقه خودتون مقایسه و خرید کنید.

ممنون دوست عزیز بابت وقتی که گذاشتید... واقعا انسان شریفی هستید همیشه کار مارو راه انداختید و وقت می زارید
راستش مدل خاصی که مد نظرم نیست اما از اونجایی که یه سیستم خوب بخوای جمع کنی بالای 2 تومن درمیاد این روزا.. گفتم یکم اطلاعاتم کامل بشه هر ماهی یه یکی 2 تا قطعه بخرم تا یه کیس خوب جمع کنم... واقعا سخته این روزا یهو یه سیستم خرید...
یعنی الان من هارد ساتا 3 بخرم فقط مشکل توی سرعت انتقاله؟ میاد بالا می تونم استفاده کنم درسته؟
ممنون بابت همه چیز
سپاسگذارم

بالا