برگزیده های پرشین تولز

سوال در خصوص نصب برنامه بر روی گوشی

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
دوستان من تازه گوشی گرفتم لذا لطفا منو راهنمایی کنید.
من چند سوال مهم در خصوص نصب برنامه بر روی گوشی موبایل داشتم و مقایسه اون با نصب بر روی کامپیوتر
1- آیا در زمان نصب برنامه های تحت جاوا بر روی گوشی های که جاوا رو ساپورت می کنن بجز کپی شدن فایل مربوطه عملیات خاص دیگری هم انجام میشود بهتر بگم جهت Uninstall کردن اون آیا فقط کافی است که فایل را از طریق خود گوشی حذف کرد و در این صورت آیا کاملا برنامه از گوشی حذف شده و یا تبعات آن همانند نصب و حذف برنامه بر روی کامپیوتر می تواند باقی بماند که تکرار این عمل نهایتا منجر به کندی گوشی شود.
2- سوال فوق در خصوص برنامه های تحت سیمبین چطور ؟
3- آیا اگر ندانیم که یک برنامه سیمبین و یا جاوا همان ورژنی است که گوشی ما ساپورت می کند آیا فقط برنامه نصب و اجرا نمی شود و یا ممکن است تبعات دیگری هم بدنبال داشته باشد.
4- آیا اگر گوشی کسی کند بشه و یا روی اول خیلی برنامه نصب کرده باشیم می توان همانند کامپیوتر مجددا گوشی رو به حالت اولیه فرمت کرد ؟
با تشکر فراوان

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
- آیا در زمان نصب برنامه های تحت جاوا بر روی گوشی های که جاوا رو ساپورت می کنن بجز کپی شدن فایل مربوطه عملیات خاص دیگری هم انجام میشود بهتر بگم جهت Uninstall کردن اون آیا فقط کافی است که فایل را از طریق خود گوشی حذف کرد و در این صورت آیا کاملا برنامه از گوشی حذف شده و یا تبعات آن همانند نصب و حذف برنامه بر روی کامپیوتر می تواند باقی بماند که تکرار این عمل نهایتا منجر به کندی گوشی شود.
در مورد فایل های جاوا فکر می کنم یکی دو تا فایل جداگونه ساخته میشه که معمولا موقع پاک کردن اونا هم پاک می شن.
2- سوال فوق در خصوص برنامه های تحت سیمبین چطور ؟
برنامه های سیمبین اگه سالم باشن کامل پاک می شن.
3- آیا اگر ندانیم که یک برنامه سیمبین و یا جاوا همان ورژنی است که گوشی ما ساپورت می کند آیا فقط برنامه نصب و اجرا نمی شود و یا ممکن است تبعات دیگری هم بدنبال داشته باشد.
برنامه های سیمبین اگه با گوشی سازگار نباشن ارور میدن. جاوا ها هم اگه مشکل داشته باشن نصب نمیشن. اگه رزولوشنشون مشکل داشته باشه هم قاطی اجرا میشن که در هر دو صورت مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
4- آیا اگر گوشی کسی کند بشه و یا روی اول خیلی برنامه نصب کرده باشیم می توان همانند کامپیوتر مجددا گوشی رو به حالت اولیه فرمت کرد ؟
*#7370#
*#7780#

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در مورد فایل های جاوا فکر می کنم یکی دو تا فایل جداگونه ساخته میشه که معمولا موقع پاک کردن اونا هم پاک می شن.

برنامه های سیمبین اگه سالم باشن کامل پاک می شن.

برنامه های سیمبین اگه با گوشی سازگار نباشن ارور میدن. جاوا ها هم اگه مشکل داشته باشن نصب نمیشن. اگه رزولوشنشون مشکل داشته باشه هم قاطی اجرا میشن که در هر دو صورت مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

*#7370#
*#7780#

ممنون از اینکه بطور کامل جواب دادید :)

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
من گوشی E50 گرفتم و در زمانی که سعی در نصب برنامه Java و Symbian مخصوص خودش داشتم گوشی پیام زیر رو می داد :
Security Warning :
Application is untrusted and may be harmful to your phone
البته گزینه Continue هم داشت
یکی از برنامه های Mini Opera بود که از طریق خود سایت Opera گرفتم ضمنا در این سایت می توان ابتدا برند گوشی و سپس مدل اونو انتخاب کرد ضمن اینکه Opera دیگه شرکت شناخته شده ای است.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
مشكلي نيست Continue رو بزنيد ! من تقريبا هر برنامه اي نصب كردم همينو گفته !!!

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از راهنمایی ها تون

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
فقط روی مموری خود گوشی تم نصب نکن !!

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
متاسفانه من اینکار رو انجام دادم چه اتفاقی می افته مگه !!!
ضمنا من زمانی که می خوام برنامه باز کنم Err زیر رو میده و گاهی وارد برنامه میشه و گاهی هم نمیشه :

Menu:
Memory Full. Close Some Applications and try again
ضمنا حافظه خود گوشی من 70 مگ است که 61 مگ اون خالیه و یک مموری 1 گیگ هم دیروز روش گذاشتم.
همچنین اگر کلید منوی گوشی چند لحظه نگه داشته بشه یک لیست شبیه Alt + Tab ویندوز باز میشه که لیست برنامه هایی رو که در گوشی اجرا هستند رو نشون میده و من نیز هیچ زمان برنامه ای رو باز نمیذارم که حافظه بخواد اشغال باشه !
برای مشکلی که گفتم راه حلی ندارید ؟

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
متاسفانه من اینکار رو انجام دادم چه اتفاقی می افته مگه !!!
برای پاک کردن تم ها باید اونها رو از Application Manager پاک کنی. بعضی تم ها مشکل دارن و اسمشون تو این لیست نمیاد. برای همین گفتم بهتره روی مموری کارد نصب کنید چون رو مموری کارد با دستکاری فولدر Private میشه این جور تم های مشکل دار رو پاک کرد.
Menu:
Memory Full. Close Some Applications and try again
ضمنا حافظه خود گوشی من 70 مگ است که 61 مگ اون خالیه و یک مموری 1 گیگ هم دیروز روش گذاشتم.
حافظه ی RAM گوشی که فکر می کنم این ارور مربوط به اون باشه فکر می کنم 44 مگه. پیشنهاد می کنم برنامه ی Handy Taskman رو نصب کنی. این امکانات بیشتری رو برای مدیریت برنامه های در حال اجرا در اختیارتون میذاره.

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
برای پاک کردن تم ها باید اونها رو از Application Manager پاک کنی. بعضی تم ها مشکل دارن و اسمشون تو این لیست نمیاد. برای همین گفتم بهتره روی مموری کارد نصب کنید چون رو مموری کارد با دستکاری فولدر Private میشه این جور تم های مشکل دار رو پاک کرد.

حافظه ی RAM گوشی که فکر می کنم این ارور مربوط به اون باشه فکر می کنم 44 مگه. پیشنهاد می کنم برنامه ی Handy Taskman رو نصب کنی. این امکانات بیشتری رو برای مدیریت برنامه های در حال اجرا در اختیارتون میذاره.

سلام دوست عزیز من برنامه Handy Taskman رو نصب کردم البته نسخه Trial اونو پیدا کردم و با کمک این برنامه فهمیدم که رم گوشی من 32M می باشد ولی در حالتی که هیچ برنامه ای اجرا نیست (جز خود نرم افزار Taskman) نشون میده که فقط حدود 8.8M رم خالیه و یعنی در حدود 23.2M اون یعنی 72.5 % از حافظه در حالتی که فقط سیستم عامل اجراست درگیر می باشد !!! ضمن من هیچ تم یا اسکرین سیور و یا بکگراندی ندارم خیلی عجیبه 27.5% حافظه برای اجرا کردن برنامه خیلی کمه چکار باید کرد ؟

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
1.نسخه ی کرک شدشو از series60v3.com میتونی دانلود کنی.
2.فکر نکنم مشکلی باشه گوشی من هم وقتی تازه روشنش کردم حدود 15 مگش خالی میمونه از 44 مگ. ولی بعد از یه مدتی که برنامه ها رو باز می کنم و می بندم این مقدار کمتر میشه. الان با اینکه هیچ برنامه ای باز نیست 11.4 خالیه.

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
1.نسخه ی کرک شدشو از series60v3.com میتونی دانلود کنی.
2.فکر نکنم مشکلی باشه گوشی من هم وقتی تازه روشنش کردم حدود 15 مگش خالی میمونه از 44 مگ. ولی بعد از یه مدتی که برنامه ها رو باز می کنم و می بندم این مقدار کمتر میشه. الان با اینکه هیچ برنامه ای باز نیست 11.4 خالیه.

ممنون الان میرم تا نسخه کاملشو Download کنم ضمنا میشه بدونم گوشی شما چیه و آیا ازش راضی هستید ؟

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
N73. راضی ام. تو این 2 ماهی که دارم مشکل خاصی باهاش نداشتم.

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
در خصوص ارسال کردن فایل ( Send ) توسط موبایل ( به روش بلوتوث و ... ) با یک مورد ناخوشایند در گوشیم برخورد کردم و آن اینکه فقط فایل با پسوند های خاص رو میشه Send کرد یعنی مثلا در مورد یک jpg و یا mp3 گزینه Send وجود دارد ولی برای فایل هایی مثل Sis و jar همچین گزینه ای نداره !!!
این فایل ها رو چطور باید Send کرد یک بار یک فایل Jar رو با Rename کردن Send کردم ولی sis رو حتی Rename هم می کنم نمیشه این دیگه محدودیت مسخره است که این گوشی من داره حتی N73 هم فکر کنم همچین محدودیتی داره چه باید کرد !
با تشکر

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
باید از File Manager استفاده کنید. من از Xplore و Profimail استفاده می کنم.

بالا