• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سوال در مورد بیمه تامین اجتماعی و بیمه حوادث

saeid33

Registered User
لایک‌ها
37
سلام
بیمه مشاغل آزاد:
بيمه‌ بازنشستگي‌ با نرخ‌ حق‌ بيمه‌ 12 درصد.‌
بيمه‌ بازنشستگي‌ و فوت‌ با نرخ‌ حق‌ بيمه‌ 14 درصد.‌
بيمه‌ بازنشستگي‌ و از كارافتادگي‌ و فوت‌ با نرخ‌ حق‌ بيمه‌ 18 درصد
بیمه اختیاری:
بيمه‌ بازنشستگي‌ و از كارافتادگي‌ و فوت‌ و دفترچه درمانی با نرخ‌ حق‌ بيمه‌ 26 درصد

میخواستم بدونم فرق این بیمه ها چی هستش
1- برای مثال نرخ 12 درصد رو پرداخت کنم موقع بازنشستگی حقوق کامل به من نمیدن؟الان مثلا حقوق پایه باشه 700 تومن من برم 12 درصد خودم رو بیمه کنم بعد از بازنشستگی چقدر حقوق میدن حقوقشون چه فرقی بین 14درصد و 18درصد میکنه؟
2-بیمه مشاغل آزاد آخرین نرخ 18 درصد هست ولی بیمه مشاغل اختیاری 26 درصد هستش فرق این ها چیه؟
3- الان من نیاز به دفترچه ندارم بعد خواستم میتونم در حین دادن بیمه درخواست دفترچه بدم هر درصد رو انتخاب کنم فرق نداره؟
4-اصلا من تا آخر بازنشستگی دفترچه درمان نگرفتم بعد وقتی باز نشسته شدم بهم دفترچه درمان میدن یا نه؟
5 -من با نرخ 12 درصد پرداخت کنم بعد میتونم تغییر بدم و 18 درصد رو پرداخت کنم یا نه؟
6- من شغلم کارگر ساختمانی هستش و میخواستم خودم رو بیمه حوادث بکنم کدوم بیمه بهتره و پرداختیش چطوره به صورت ماهیانه هستش یا سالیانه و چقدر هزینه بیمه حوادث باید پرداخت کنم؟

دوستان ببخشید زیادی سوال کردم خوشحال میشم من رو راهنمایی کنید

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
نمیدونم این نرخها را از چه منبعی ذکر کردی ولی تا اونجا که میدونم و اگه اشتباه نکنم نرخهای 12 و 14 برای یکسری از افراد با شغلهای خاص تعیین میشه و 18 درصد هم برای یکسری از کاسبها و صنوف هستش به غیر از اون کلیه افراد معمولی یا بیمه اجباری هستند با نرخ 30 درصد که هفت درصد خودشون میدن و 23 درصد کارفرما و یا بیمه اختیاری یا خویش فرما هستند با نرخ 26 درصد.

1- نمیدونم
2- بیمه مشاغل زمان ثبت نام جواز کسب میخواد و بازرس بیمه هر از چندگاهی برای بازرسی میاد محل کسب اما بیمه اختیاری ربطی به شغل نداره و هرکسی که توانایی پرداخت بیمه داشته باشه میتونه خودش رو بیمه کنه
3- فقط بیمه هایی که کلمه درمانی دارند مشمول ارائه دفترچه میشن به محض واریز اولین حق بیمه با مراجعه به کارگزاریها میتونید دفترچه بگیرید.
4- به جواب 3 مراجعه شود
5- تحت شرایط خاصی بله. البته طبق توضیحات ابتدایی. شما میتونید از بیمه اجباری به اختیاری با بالعکس تغییر بیمه بدین اما با شرایط و محدودیتهایی
6- اگه بیمه تامین اجتماعی بشی خواه ناخواه بیمه از کارافتادگی هم مشمولش میشی و نیازی به بیمه حوادث نیست اما اگر میخواهی محکم کاری کنی میتونی بیمه عمر و حوادث یکی از شرکتهای بیمه خصوصی رو انتخاب کنی که هم میتونی یکجا سالانه پرداخت کنی یا ماهانه.

saeid33

Registered User
لایک‌ها
37
دوستان کسی از شرایط بیمه تامین اجتماعی خبر داره توضیح بده
سوال یک رو کسی میدونه پاسخ بده یا اگه نکته ای در پاسخ این دوستمون از قلم افتاده بیان کنید

بالا