برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد: تبديل سوابق كاري به مدارك دانشگاهي

Arash-Solati

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت اساتید گرامی

یه سوالی داشتم تازگیها یه تبلیغی دیده بودم که نوشته بود تبدیل سوابق کاری به مدارک دانشگاهی

خواستم سوال کنم اینی که میگن یعنی چی
مدرکی که میدن چقدر اعتبار داره
آیا میشه باهاش توی دانشگاههای ایران یا خارج ادامه تحصیل داد یا نه
اصلا این مدارک قابل اعتماد هست که بشه به سفارت نشون داد به عنوان مدرک تحصیلی یا نه

نکنه همش سرکاری باشه آخه مبلغی که میگیرن از 2 تا 5 ملیون (از دیپلم تا دکترا) میگیرن

اینم یه سایتی هست که میگه نماینده دانشگاه برکلی آمریکاست و مدارکشو از اونجا میده به همراه یه تاییده از دولت آمریکا به اضافه یه کارت دانشجویی که میتونی همونجا هم ادامه تحصیل بدی

http://www.afarand.net/fa/home.asp

خواهشا اگه دوستان اطلاعاتی دارن خوشحال میشم منو راهنمایی کنن

miladmahpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت اساتید گرامی

یه سوالی داشتم تازگیها یه تبلیغی دیده بودم که نوشته بود تبدیل سوابق کاری به مدارک دانشگاهی

خواستم سوال کنم اینی که میگن یعنی چی
مدرکی که میدن چقدر اعتبار داره
آیا میشه باهاش توی دانشگاههای ایران یا خارج ادامه تحصیل داد یا نه
اصلا این مدارک قابل اعتماد هست که بشه به سفارت نشون داد به عنوان مدرک تحصیلی یا نه

نکنه همش سرکاری باشه آخه مبلغی که میگیرن از 2 تا 5 ملیون (از دیپلم تا دکترا) میگیرن

اینم یه سایتی هست که میگه نماینده دانشگاه برکلی آمریکاست و مدارکشو از اونجا میده به همراه یه تاییده از دولت آمریکا به اضافه یه کارت دانشجویی که میتونی همونجا هم ادامه تحصیل بدی

http://www.afarand.net/fa/home.asp

خواهشا اگه دوستان اطلاعاتی دارن خوشحال میشم منو راهنمایی کنن

سلام دوست عزیز یکی از دوستان تا این حد تحقیق کرده خواستم برات بفرستم که شاید به دردت بخوره
سلام بر همگی دوستان
اخيراً شايد تبليغات مؤسسات مختلفی رو مبنی بر تبديل سوابق کاری به مدرک دانشگاهی معتبر شنيده باشيد. من يک ديپلمه هستم و بر حسب جستجو به شرکت آفرند برخوردم! رزومه خودم رو ارسال کردم و در جواب برام نوشتن که ليسانس ميتونيد بگيريد. اما هنوز برای مشاوره حضوری و ارسال مدارک نرفتم. فعلاً دارم صلاحيت اين شرکت و مدارک مجازی صادر شده توسط اون رو بررسی می‌کنم.
ظاهراً اين شرکت کلاهبردار نيست! البته نمی‌دونم کارش قانونيه يا نه! اما مدارک صادر شده توسطش برای کاريابی يا مهاجرت به آمريکا و ادامه تحصيل در اون دانشگاهی که مدرک صادر شده، به گفته‌ی خودش کاملاً معتبره! و همچنين در ايران هم بعضي از جاها اين نوع مدارک رو به رسميت مي‌شناسن که اونم بستگی به ضوابط و قوانين خودشون داره. مثلاً بعضی از شرکت يا سازمانها مدارک دانشگاه دولتی، بعضی دانشگاه آزاد و بعضی هم کليه دانشگاه‌ها را قبول دارن. ولی بر حسب شواهد موجود وزارت علوم ايران مدارک تحصيلات مجازی که بر استناد سوابق کاری و تحصيلات غير دانشگاهی از هر جایی صادر شده باشه رو معتبر نمی‌دونه و ارزشيابی نمی‌کنه! چون داشتم تو سايت وزارت علوم جستجو می‌کردم اين خبر رو پيدا کردم:

متقاضيان تحصيلات مجازي قبل از ثبت نام اعتبار مؤسسات را احراز نمايند - 26/10/1385

اداره كل دانش‌آموختگان وزارت علوم، ‌تحقيقات و فناوري از مقتضيان تحصيلات به صورت مجازي و آنلاين خواست قبل از اقدام به ثبت نام به اين اداره كل مراجعه و اعتبار مؤسسه مورد نظر را احراز نمايند.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با توجه به تبليغات سايتهاي مختلف در خصوص مدارك دانشگاهي به صورت مجازي و آنلاين اداره كل دانش آموختگان اعلام كرد كه مداركي كه بصورت مجازي و آنلاين صادر مي‌گردد صرفاً در صورت معتبر بودن دانشگاه يا مؤسسه محل تحصيل از نظر اين اداره كل و داشتن ساختار تشكيلاتي و دانشگاهي با انجام بررسي‌هاي كيفي قابل بررسي و ارزشيابي است
.
اداره كل دانش آموختگان همچنين تأكيد كرد كه مداركي كه بر اساس سوابق حرفه‌اي و كاري و در راستاي تحصيلات غير دانشگاهي افراد صادر شده باشد قابل بررسي و ارزشيابي نيست.

اينم سایت وزارت علوم و تحقیقات فناوری:

پرتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

البته بازم دارم تحقيق می‌کنم مبنی بر تکذيب يا بازنگری اين خبر
ماشاالله مملکت گل و بلبل ايران هم که قربونش برم ...، هر چی به قسمتهای مختلف بازرسی و رسيدگی به شکايات وزارت علوم ايران ايميل می‌زنم هيچ کس جواب نميده! به نظر من عجله نکنيد، چون خودم متقاضی اين مدرک هستم دارم ته توی اين قضيه رو در ميارم. صبر کنيد تا بيام دوباره اينجا بهتون خبر بدم.

موفق و پايدار باشيد
يا حق​

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ببینید، در بهترین حالت که کلاهبرداری در کار نباشه، مدرکی که توسط این موسسات داده بشه یه مدرک معادل هست. یکی از مسائلی که مدرک معادل داره هم اینه که باهاش ادامه تحصیل نمی تونید بدید. بنابراین اگر به فکر ادامه تحصیل هستید به درد نخواهد خورد.

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
اینها همش کلاهبرداری و اون سایت ام که در پست اول ذکر شد مال یک شخص دزدی هست که الان دبی زندگی میکنه و مدرک پرینت میکنن و میدن دست ملت .. به ایجور مدارک Diploma Mill میگن و ساختن اش هم یک پرینتر میخواد و اگر از اینها خریدید فقط یک کاغذ خیلی گرون قیمت دارید که ارزش اش از دستمال توالت هم کمتره ..

فقط یک نوع مدرک معتبر برای تبدیل سوابق کاری به تحصیلی هست که اون هم فقط در فرانسه وجود داره به اسم VAE، اینترنت جستجو کنید که برای اون هم باید مدارک مستدل ارائه داد و به این راحتی ها نیست و در بیشتر کشورها هم فقط به عنوان Achievement مورد قبوله نه مدرک آکادمیک ..

البته اینجا ایران است و هیچ چیزی غیرممکن نیست، شما اگر آشنایی در وزارت علوم داشته باشید شاید یکی از همین مدارک جعلی ها را از شما قبول کنند و مدرک معادل ایران براتون صادر کنند مثل مدرک تحصیلی عوض‌علی کردان یا خیلی های دیگه که یک بچه دبستانی بهتر از اونها انگلیسی صحبت میکنه بعد طرف دکترای عمران داره مثلا :p

بالا