برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد تفاوت ملی کارت ها

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
یه سوال داشتم. میخواستم بدونم تفاوت حساب قرض الحسنه پس اندازی که با ملی کارت هست ،
با قرض الحسنه جاری که اونم باز با ملی کارت هست ، چیه ؟
چون من به نیت همین قرعه کشی ها رفتم یه حساب مختصری باز کنم ، ولی درآخرش به جای دفترچه ، ملی کارت گرفتم.
میخواستم بدونم اصلا این حساب با حساب سیبا چه فرقی داره؟ و نحوه پول درآوردن از اون مثل همون سیبا میمونه یا نه . یعنی از همه بانک های عضو شتاب میشه پول دراورد یا نه.
اصلا این حسابی که من باز کردم همون قرض الحسنه پس انداز (برای قرعه کشی) هست یا نه؟!!
ممنون میشم جوابمو بدین

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
چرا کسی نیست که جواب ما رو بده :(

sokooot

Registered User
لایک‌ها
10
حساب قرض الحسنه توی قرعه کشی شرکت می کنه
فرقی نداره دفترچه یا کارت
کارت که تازه بهتره!

حساب جاری دسته چک داره و به شما نمیدن و توی قرعه کشی هم شرکت نمی کنه

در ضمن تمام حسابهای بانک ملی سیبا هستن!

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
از جوابت ممنون
ولی حالا چطور میشه مطمئن شد حسابی که باز کردن پس اندازه نه جاری
چون هر دوتاش که مثل همه

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
ببخشيد وسط تاپيكت نامه دادم ... اما ميخوام بدونم همه كارتاي شتاب به حساب هم ميتونن پول بريزن ؟

مثلا سامان به پارسيان يا ملي به سامان - ملي به سامان و كلا همه عضو ها ميتونن يا نه ؟ .

اگر من شماره سامان دارم از كارت كشاورزي ميتونه به حسابم بريزه ؟

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببخشيد وسط تاپيكت نامه دادم ... اما ميخوام بدونم همه كارتاي شتاب به حساب هم ميتونن پول بريزن ؟

مثلا سامان به پارسيان يا ملي به سامان - ملي به سامان و كلا همه عضو ها ميتونن يا نه ؟ .

گمون نمیکنم برای انتقال وجه از یه حساب به حساب دیگه نوع بانکش مهم باشه.

یعنی شما میتونی مثلا از کارت بانک سامان به کارت بانک پارسیان انتقال بدی.

درباره ی تفاوت قرض الحسنه با جاری هم سکوت توضیح دادن.

حساب جاری دسته چک میده ولی حساب قرض الحسنه فقط یه محل برای ذخیره ی پولتون هست.

حساب جاری رو معمولا افرادی که گردش پول زیادی دارن باز میکنن. مثل بازاریا یا مغازه دارها که مدام از دسته چک استفاده میکنن و هر روز پول تو حسابشون میاد و میره.
ولی حساب قرض الحسنه یه محلیه برای اینکه من و شما پول واریز کنیم تا هم پول ما ذخیره بشه برامون هم بانک با سود این پولها کارای خاص خودش رو انجام بده. یعنی پول من و شما رو تو کارای بقول خودشون عمرانی و صنعتی استفاده میکنن و از سودش هر دو طرف یعنی بانک و شما بهره مند میشید. آخر سر هم یه سری قرعه کشی میکنن و به برنده های قرعه کشی از همون سود پول جایزه میدن.

حالا اینی که شما میگی از کجا بفهمیم حسابمون کدومه بالاخره شما وقتی رفتی بانک ازت پرسیدن چه حسابی میخوای باز کنی دیگه!! کاری نداره برو بانک بهشون بگو حساب من کدوم یکی از ایناست؟!

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14

دوست عزیز من خودم به شخصه خیلی این کارو کردم ولی همیشه باید از atm (بانک خودت) این کارو انجام بدی
در ضمن 30 % موارد بهت میگه امکان پذیر نیست ولی کارت و در بیار دوباره بزن تا بشه

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
گمون نمیکنم برای انتقال وجه از یه حساب به حساب دیگه نوع بانکش مهم باشه.

یعنی شما میتونی مثلا از کارت بانک سامان به کارت بانک پارسیان انتقال بدی.

درباره ی تفاوت قرض الحسنه با جاری هم سکوت توضیح دادن.

حساب جاری دسته چک میده ولی حساب قرض الحسنه فقط یه محل برای ذخیره ی پولتون هست.

حساب جاری رو معمولا افرادی که گردش پول زیادی دارن باز میکنن. مثل بازاریا یا مغازه دارها که مدام از دسته چک استفاده میکنن و هر روز پول تو حسابشون میاد و میره.
ولی حساب قرض الحسنه یه محلیه برای اینکه من و شما پول واریز کنیم تا هم پول ما ذخیره بشه برامون هم بانک با سود این پولها کارای خاص خودش رو انجام بده. یعنی پول من و شما رو تو کارای بقول خودشون عمرانی و صنعتی استفاده میکنن و از سودش هر دو طرف یعنی بانک و شما بهره مند میشید. آخر سر هم یه سری قرعه کشی میکنن و به برنده های قرعه کشی از همون سود پول جایزه میدن.

حالا اینی که شما میگی از کجا بفهمیم حسابمون کدومه بالاخره شما وقتی رفتی بانک ازت پرسیدن چه حسابی میخوای باز کنی دیگه!! کاری نداره برو بانک بهشون بگو حساب من کدوم یکی از ایناست؟!
از توضیحاتت ممنون
پس با این اوصاف تنها راه تشخیصش اینه که از همون بانک بپرسم .
ولی احتمالا حسابم باید درست باشه ، چون چند بار به طرف تاکید کردم که میخوام چه نوع حسابی باشه

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
از توضیحاتت ممنون
پس با این اوصاف تنها راه تشخیصش اینه که از همون بانک بپرسم .
ولی احتمالا حسابم باید درست باشه ، چون چند بار به طرف تاکید کردم که میخوام چه نوع حسابی باشه

دوست عزيز
حساب جاري معمولا همينطوري به كسي نمي دن . قبل از افتتاح حساب بايد يك ضامن كه از همان بانك يا بانك ديگري دسته چك (جاري) دارد معرفي كني . ضمنا براي حساب جاري بايد از بانك مركزي استعلام كنند تا شما سابقه چك برگشتي نداشته باشي و اين استعلام چند روزي طول ميكشه . با اين حساب و با توجه به اينكه چنين مواردي از شما خواسته نشده 100 درصد حساب شما جاري نيست. موفق باشي

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123

اكثر بانكها اينطور عمل مي كنند .يعني شدنيه ولي استثنا هم وجود داره مثل كارت بانك تجارت كه فقط ميتوني به يك كارت تجارت ديگه پول بريزي و انتقال وجه به ساير بانكها امكان پذير نيست.(با اينكه عضو شتاب هم هست)

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
ممنون از همتون ... كمك خوبي كرديد بهم :)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
کسی شماره تلفنبانک پارسیان رو نداره!!؟؟؟؟
gaah.gif

morteza_mzh

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزيز
حساب جاري معمولا همينطوري به كسي نمي دن . قبل از افتتاح حساب بايد يك ضامن كه از همان بانك يا بانك ديگري دسته چك (جاري) دارد معرفي كني . ضمنا براي حساب جاري بايد از بانك مركزي استعلام كنند تا شما سابقه چك برگشتي نداشته باشي و اين استعلام چند روزي طول ميكشه . با اين حساب و با توجه به اينكه چنين مواردي از شما خواسته نشده 100 درصد حساب شما جاري نيست. موفق باشي
از راهنماییت ممنون
ولی حساب جاری ، اگر دفترچه بخوایم به همین راحتی نمیدن ، ولی همین حساب های سیبا ، تا اونجایی که میدونم جارین(البته احتمالا یه نوعش)
چون من خودم قبلش یه حساب سیبا داشتم که انگاری از نوع قرض الحسنه پس انداز نبود (جاری بود)، ولی این یکی احتمالا از نوع پس اندازه(چون خود طرف بهم گفت)
ولی آخر سر گیج شدم که این دوتا چه فرقی با هم دارن . البته منظورم استفادشه ، یعنی برای طرف (یعنی من) چه فرقی میکنه که اسم حسابش چی باشه ، مگه فرقی هم بین این دوتا حساب هست؟ . چون حساب دومیه که انگاری همون سیبا میمونه با این تفاوت که در قرعه کشی هم شرکت داده میشه!!
اگر بین این دو تا حساب که هر دوشون با کارتن ، تفاوت دیگه ای هم هست ، هرکی میدونه راهنماییم کنه ، چون واقعا دیگه گیج شدم!!

sokooot

Registered User
لایک‌ها
10
دوستان عزیز
غیر از سپه که خیلی .. است!
بقیه کرتها رو با دادن شماره روی کارت دیگران می تونن واسطون واریز کنن
اون سپه فقط از سپه به سپه می شه انتقال داد

بالا