برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد خرید خودرو از سایپا

912

Registered User
لایک‌ها
472
خداشفات بده جه ربطی داره اصن من دارم میگم طراحی اولیش با ایرانخودرو بوده نه کلش ایشونه زده تو جاده خاکی ! شما به خیر مارو به سلامت منم کارم با شما تمومه
همچین میگی پژو فرانسه ما با بنزی پوشی چیزی اشتباه گرفتیما :rolleyes:
خدا شما رو شفا بده یه مقدار مودب تر باشید بهتره

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
ول کنید بابا هر کی طراحی کرده کرده دیگه 206 20 سال پیش تو اروپا تولید شده حالا کل کل میکنید سر این فرقون

912

Registered User
لایک‌ها
472
ول کنید بابا هر کی طراحی کرده کرده دیگه 206 20 سال پیش تو اروپا تولید شده حالا کل کل میکنید سر این فرقون
داداش همین فرقون 36 میلیون پولشهo_O
چند سال پیش با این پول میشد مزدا 3 خرید

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من هنوز گواهینامه هم نگرفتم راستش رانندگیم اصلا خوب نیست من بیشتر تو دید آیننه های بقل و عقب مشکل دارم یعنی فاصله خودروهای پشت سرم رو درست تشخیص نمیدم از داخل آینه میترسم تصادف کنم بمیرم راحت بشم شما این مشکل نداشتید اوایل که رانندگی کردید
طبیعیه اونم 206 که آینه هاش یکمی ناجوره نسبت به پارس مثلا بنظر من برای اینکه دستت بیاد شما مثلا میخوای ماشینتو بیاری سمت چپ یا راست همراه با اینکه آینه رو نگاه میکنی سرتو یه کوچولو برگردون ببین کنارت داره ماشین میاد یا نه به جایی هم که داری رانندگی میکنی توجه کن که هر چی سرعت بیشتر باشه باید فاصلت هم بیشتر بشه
در کل سخت نگیر منم همین مشکلو داشتم اوایل کم کم لایی کشی هم میکنی نمیفهمی از کجا به کجا رسیدی :p
اینه عقب هم مهم نیست بنظرم خیلی یه سنسور دنده عقب بذار برای پارک کردن ها میگم نه تو رانندگی :D

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
بحث این تاپیک در مورد سایپا هست ، لطفا بحث رو با نظر در مورد مدل جدید پراید اس ای یورو 4 ادامه بدید خصوصا دوستانی که این مدل رو خریدند...

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
من هنوز گواهینامه هم نگرفتم راستش رانندگیم اصلا خوب نیست من بیشتر تو دید آیننه های بقل و عقب مشکل دارم یعنی فاصله خودروهای پشت سرم رو درست تشخیص نمیدم از داخل آینه میترسم تصادف کنم بمیرم راحت بشم شما این مشکل نداشتید اوایل که رانندگی کردید
میترسی بمیری راحت بشی؟!!! ;)

912

Registered User
لایک‌ها
472
بحث این تاپیک در مورد سایپا هست ، لطفا بحث رو با نظر در مورد مدل جدید پراید اس ای یورو 4 ادامه بدید خصوصا دوستانی که این مدل رو خریدند...
میدونی کلا این یورو 4 ها چه تغییراتی داشتن؟
l

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
بله ایرانی تر شده چون اصلا ایران این مدل اس دی رو اختراع کرد!
برای خرید 206 هم اصلا مدل زیر 85 حال هر مدلی بود توصیه نمیشه چون کارکردشون بالاست ، بین 85 تا 90 خوبه! البته کم کارکرد!
دیگه اگه موافقید این بحث اس دی رو 206 رو خاتمه بدیم!
البته یه مشکلی هم هست میدونی که یه مدتی که sd تولید شد هاچ بک خط تولیدش متوقف شد ! یعنی مثلا اس دی 88 زیاده ولی هاچ بک مگه تک و توک ببینی که من ندیدم! در کل باید بگردی حتما پیدا میشه
اگر منظورت از لحاظ قیافه ایرانی تر شده درست قبول بحث تموم :general506: ولی اگه منظورت چیز دیگریست به جمله پایین ارجاعت میدم :D
من چیزی به اسم ایرانی تر شدن قطعات قبول ندارم شما یه مدل 90 اس دی کنار هاچبک بذار هیچگونه تفاوت فنی ندارن تو هر دو از یه جنس قطعه استفاده شده چه موتوری چه گیربکس چه ...!

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
طبیعیه اونم 206 که آینه هاش یکمی ناجوره نسبت به پارس مثلا بنظر من برای اینکه دستت بیاد شما مثلا میخوای ماشینتو بیاری سمت چپ یا راست همراه با اینکه آینه رو نگاه میکنی سرتو یه کوچولو برگردون ببین کنارت داره ماشین میاد یا نه به جایی هم که داری رانندگی میکنی توجه کن که هر چی سرعت بیشتر باشه باید فاصلت هم بیشتر بشه
در کل سخت نگیر منم همین مشکلو داشتم اوایل کم کم لایی کشی هم میکنی نمیفهمی از کجا به کجا رسیدی :p
اینه عقب هم مهم نیست بنظرم خیلی یه سنسور دنده عقب بذار برای پارک کردن ها میگم نه تو رانندگی :D
اینطوری که شما میگید با یه کوچولو چرخوند کله مشکل حل نمیشه:general712: کلا باید برگردم اینطوری که آبروی آدم میره:general711: تو جاده یدفعه طرف فحش بهمون میده

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اینطوری که شما میگید با یه کوچولو چرخوند کله مشکل حل نمیشه:general712: کلا باید برگردم اینطوری که آبروی آدم میره:general711: تو جاده یدفعه طرف فحش بهمون میده
چرا نچرخونی سرتو ؟؟؟ یعنی فقط با آینه بعل گردش به جپ کنی ؟؟ این اشتباهه عزیزم من خودم بارها شدم که به آینه 206 عزیز تکیه کردم ماشینی در آینه نبود ولی تا اومدم بپیچم یه صحنه نزدیک به تصادف پیش میومد:D اینکه میگم سرتو بچرخونی هم برای اینه که آینه دستت بیاد هم اینکه به آینه اعتماد نکن نقاط کور داره
خودم تا حالا تصادف نکردما گفتم بدونی :D فقط یه مورد بگم یکی از رانندگی وانت ها یکی از خانوم ها شدیدا بترس و کلا حق تقدم با اوناس :general304: عافا من یه مواردی از این خانوما دیدم طرف تو 2 صحنه پشت سر هم کشید رو ما معلوم نشد مست بوده چی بوده اومد پایین گفت معذرت میخوام یه خانوم با شخصیتم میخورد :eek:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
داداش همین فرقون 36 میلیون پولشهo_O
چند سال پیش با این پول میشد مزدا 3 خرید
ای بابا داغ دل مارو تازه کردی
از رو همین فرغون هم کلی زدن از esp بگیر تا سنسور نور و باران (تا چراغ داشبورد!!)
اگه همون esp میذاشتن کلی از جپ کرده های 206 کم میشد
واقعا ایرانخودرو و دولت باید جواب پس بدن بابت اینا

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
چرا نچرخونی سرتو ؟؟؟ یعنی فقط با آینه بعل گردش به جپ کنی ؟؟ این اشتباهه عزیزم من خودم بارها شدم که به آینه 206 عزیز تکیه کردم ماشینی در آینه نبود ولی تا اومدم بپیچم یه صحنه نزدیک به تصادف پیش میومد:D اینکه میگم سرتو بچرخونی هم برای اینه که آینه دستت بیاد هم اینکه به آینه اعتماد نکن نقاط کور داره
خودم تا حالا تصادف نکردما گفتم بدونی :D فقط یه مورد بگم یکی از رانندگی وانت ها یکی از خانوم ها شدیدا بترس و کلا حق تقدم با اوناس :general304: عافا من یه مواردی از این خانوما دیدم طرف تو 2 صحنه پشت سر هم کشید رو ما معلوم نشد مست بوده چی بوده اومد پایین گفت معذرت میخوام یه خانوم با شخصیتم میخورد :eek:
گردش به چپ نمیگم کلا دید پشت سرم از تو آینه خوب نیست یعنی فاصله ها رو درست تشخیص نمیدم تو یه جا خوندم نوشته بود تا 6ماهبعد از گرفتن گواهینامه یکی موقع رانندگی باید پیش آدم باشه چون احتمال تصادف بالاست تو آموزشگاه هم به آندازه کافی به طرف مهارت رانندگی یاد نمیدن

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
گردش به چپ نمیگم کلا دید پشت سرم از تو آینه خوب نیست یعنی فاصله ها رو درست تشخیص نمیدم تو یه جا خوندم نوشته بود تا 6ماهبعد از گرفتن گواهینامه یکی موقع رانندگی باید پیش آدم باشه چون احتمال تصادف بالاست تو آموزشگاه هم به آندازه کافی به طرف مهارت رانندگی یاد نمیدن
نه اینکه کسی بغل دستت باشه بعد گواهینامه گرفتن که خدایی چرته! البته یه خوبی فقط داره اینکه حواسش به بغلا باشه که نزنی :)
چیزی که باید حواست باشه یکی رعایت کردنه یکی اینکه زیاد برو بیرون رانندگی بکن از جاهای راحت تا سخت همه جوره برو دور دور! من اوایل الکی هی صبحا ماشینو برمیداشتم 2 ساعت میرفتم بیرون با اون رانندگی داغونم که مربیم از دستم شاکی بود چون حرفاشو گوش نمیدادم :general406: الان خیلی خیلی خداروشکر بهتر شدم واقعا تسلط پیدا کردم چرا چون هر روز الکی میرفتم دور دور :D
راهش هم اینه که بشینی و نترسی تهش میزنی دیگه یه بیمه بدنه داشته باش حله :rolleyes: قول هم میدم نمیری :D وقتی یه مسیری رو با ماشینت 100 بار بری بخدا میخندی چشم بسته هم میری :general307: این مشکلت هم فقط با زیاد نشستن پشت فرمون اوکی میشه

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
البته یه مشکلی هم هست میدونی که یه مدتی که sd تولید شد هاچ بک خط تولیدش متوقف شد ! یعنی مثلا اس دی 88 زیاده ولی هاچ بک مگه تک و توک ببینی که من ندیدم! در کل باید بگردی حتما پیدا میشه
اگر منظورت از لحاظ قیافه ایرانی تر شده درست قبول بحث تموم :general506: ولی اگه منظورت چیز دیگریست به جمله پایین ارجاعت میدم :D
من چیزی به اسم ایرانی تر شدن قطعات قبول ندارم شما یه مدل 90 اس دی کنار هاچبک بذار هیچگونه تفاوت فنی ندارن تو هر دو از یه جنس قطعه استفاده شده چه موتوری چه گیربکس چه ...!
بله عزیزم مدل 90 دیگه هردو نوع ماشین ایرانی شدن! و هر چی جلو میریم کلا دیگه میتونیم ادعا کنیم که پژو از اول هم ایرانی بوده ! خخخ
اتفاقا یه 206 - 88 دیروز میخاستم بخرم اینقد گفتید 206 ! طرف اسپرتش کرده بود کمی ، منصرف شدم!

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
بله عزیزم مدل 90 دیگه هردو نوع ماشین ایرانی شدن! و هر چی جلو میریم کلا دیگه میتونیم ادعا کنیم که پژو از اول هم ایرانی بوده ! خخخ
اتفاقا یه 206 - 88 دیروز میخاستم بخرم اینقد گفتید 206 ! طرف اسپرتش کرده بود کمی ، منصرف شدم!
چرا منصرف بشی

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
چیه!
خب ببینید معمولا کارمند ها بیشتر به ماشین میرسند و بقول معروف زیاد از ماشین کار نمیکشند! البته کارمندان هم متفاوت هستند بسته به اداره ای ک کار میکنند که توضیح این قضیه هم خارج از موضوع تاپیک هست!
از دوستان کسی پراید یا تیبا ی جدید خریداری کرده اند با استاندارد یورو 4 ؟ همچنان منتظریم ...

بالا