برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد داشتن چندین ایپی با یک مودم و یک اینترنت

i-morteza72

Registered User
لایک‌ها
99
با سلام وقت بخیر
بنده در سیستم هام نیاز دارم که چندین ایپی متفاوت داشته باشم و از وپپی پی ان هم نمیتونم استفاده کنم چون اون ایپی ها همگانی هستند و کارایی مد نظر منو ندارند
ایا راهیی هست که من بتونم به 4 ایپی مختلف بصورت همزان توسط یک سرویس دهنده و یک مودم دست پیدا کنم یا باید 4 مودم مختلف داشته باشم و نت و ایپی هر کودوم رو جداگانه بگیرم
سپاس از دوستان

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
نیاز به خرید چند مودم نیست میتونید با یک روتر اینکار انجام دهید. برای داشتن ip بدون *** باید هر کدوم خریداری بشه و از یک سرویس دهنده میتونید همزمان چند ip بگیرید.
برای ست کردن اگر ip پابلیک باشه باید رنج اون وارد کنید ولی اگه ip استاتیک بخرید همون وارد می کنید.
اگر سرویس روی خط تلفن و ADSL هست و چهار ip باشه، سرعت یک چهارم برای هر ip ایجاد میشه که این حالت ایده آل هست و احتمال فراوان هر ip سرعت دسترسی پایینی به اینترنت خواهد داشت.

i-morteza72

Registered User
لایک‌ها
99
نیاز به خرید چند مودم نیست میتونید با یک روتر اینکار انجام دهید. برای داشتن ip بدون *** باید هر کدوم خریداری بشه و از یک سرویس دهنده میتونید همزمان چند ip بگیرید.
برای ست کردن اگر ip پابلیک باشه باید رنج اون وارد کنید ولی اگه ip استاتیک بخرید همون وارد می کنید.
اگر سرویس روی خط تلفن و ADSL هست و چهار ip باشه، سرعت یک چهارم برای هر ip ایجاد میشه که این حالت ایده آل هست و احتمال فراوان هر ip سرعت دسترسی پایینی به اینترنت خواهد داشت.
این فقط ایپی دستگاه رو گویا عوض میکنه وقتی توی گوگل میزنیم what is my ip adress فقط یک ایپی مشترک نمایش داده میشه
من میخوام این ایپی عوض شه

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
این فقط ایپی دستگاه رو گویا عوض میکنه وقتی توی گوگل میزنیم what is my ip adress فقط یک ایپی مشترک نمایش داده میشه
متوجه این پست نشدم.
شما مگه نمیخواستید عوض بشه؟
چهار تا ip میخرید.
بوسیله روتر و ایجاد تنظیمات، هر پورت به یک دستگاه اختصاص میدهید.
هر دستگاه یک ip یونیک داره.

i-morteza72

Registered User
لایک‌ها
99
ایپی هارو باید از کجا بخرم؟ شرکت هایی مثل ایرانسل نمیدن
مدرک و کلی چیز میخوان تا یه ای پی بدن اونم نمیدن

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
دوستمون توضیح داد باید از سرویس دهنده مثلا مخابرات درخواست ip اضافی بدید و با داشتن روتر ip هارو به دستگاههای مورد نظرتون اختصاص بدید

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
ایپی هارو باید از کجا بخرم؟ شرکت هایی مثل ایرانسل نمیدن
مدرک و کلی چیز میخوان تا یه ای پی بدن اونم نمیدن
چرا دنبال راه سخت هستید؟
شما مشخص نکردید از چه خدمات دهنده ای میخواهید سرویس بگیرید. اگه ip از خطوط بیسیم و سیمکارتی لازم دارید، چندتا مودم سیمکارت خور ارزان بگیرید و مستقیم به هر سیستم یک ip یونیک بدهید.
اگر هم مخابرات و یا isp روی خط تلفن مدنظر دارید، درخواست ip ثابت بدهید، البته با در نظر گرفتن محدودیت سرعت روی خط که بالا توضیح دادم.

i-morteza72

Registered User
لایک‌ها
99
ممنونم از جواب دادن شما رفیق گل
بله من از مودم سیم کارتی استفاده میکنم
و متاسفانه این روز ها قیمت سیم کارت ها خیلی بالا رفته
همینطور اینم در نظر بگیریم برای هر مودم یک کارت شبکه یا دانگل وای فای هم میخوایم
واسه همین که هزینه زیاد بود من گفتم بپرسم که ایا راهی هست که اروزن تر تموم شه و من با یه مودم چند تا ای پی بگیرم که گویا نداره
والا قدیم مودم ۴۰۰-۵۰۰ بود
الان ۱.۵ ۲ پولش هست متاسفانه

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994

i-morteza72

Registered User
لایک‌ها
99
متاسفانه از این موضوع افزایش قیمت ها همه آسیب دیدند.
اما با خرید یه همچین مودمی که پورت usb داره دیگه از خرید کارت شبکه و دانگل مجزا راحت میشید.

این صرفا یه مثال هست:

رفیق عیب این نوع مودم ها هم این هست که چون اکثرا ساخت قدیم هستند با ویندوز ۱۰ سازگاری کمتری دارن
نمیگم کار نمیکنتااا شاید برای یکی که کارش عمومی هست عالی باشه ولی وقتی یکم کار شبکه و تخصصی میشه متاسفانه کارایی ندارن
شبیه ساز ها درست شناسایی نمیکنند و ایجاد مشکل میکند

بالا