برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد شارژر

zeda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Electronics Art :
خوب فیش نری که به فیش ماده روی دوربین وصل میشه یک فیش عمومی و رایج هستش
و تو بازار موجود یکی بخرید و با رعایت قطب مثبت و منفی سیم سارژر سیم رو به فیش وصل کنید ;)

دمت گرم اگه پیدا کردی یدونه هم باسه ما بفرست!!!
من تو پشت شهرداری و جمهوری 6 ساعت گشتم اصلا همچین فیشی ندیدن!!!

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از zeda :
دمت گرم اگه پیدا کردی یدونه هم باسه ما بفرست!!!
من تو پشت شهرداری و جمهوری 6 ساعت گشتم اصلا همچین فیشی ندیدن!!!

من از اون عکسی گذاشتین اونم از راه دور حدس میزنم یه فیش رایج باشه ( تو عکسم زیاد مشخص نیست )
ولی شما که اینقدر گشتین و پیداش نکردین شاید من اشتباه حدس میزنم !!! :blink:

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از zeda :
والا اخرش هم من نفهمیدم چطوری شارژش کنم.
شارژر خودش هست فقط فیشش خرابه نمیتونم به دوربین وصلش کنم.با طری هم تو دوربین شارژ میشه.
حالا نمیدونم مستقیم وصل کنم به باطری.

شما میگیبعد از یه مدت باید ولتاژ رو بالا برد یعنی شارژر ولتشو بیشتر از ولتاژ اسمی میکنه در حالتی که تو دوربین
شارژ میشه؟
:wacko: :wacko: :wacko:

اگه میشه دقیقا توضیح بدید من چکار کنم؟.شارژرش خیلی تو بازار کمه نمایندگیش هم فعلا نداره.جون من یه کمک درست حسابی بکنین.ولتاژ ها رو که گفتم چرا با یه ولتاژ های دیگه مثال میزنین!!!. :( :( :(

شما میتونید مستقیما ترانس رو به باطری وصل کنید اما برای جلوگیری از اسیب دیدن باطری دو کار انجام بدیید
اول اینکه با سری کردن اهمتری که در حالت امپر متر قرار داره (رنج1 امپر) جریان رو تست کنید ببینید چقدره که معمولا نباید بیشتر از 1 امپر باشه و دوم اینکه هر موقع این جریان کمتر ار 600- 700 میلی امپر شد ترانس رو از باطری جدا کنید (البته برای شارژ کامل باید کمتر از این مقدار هم بشه که خیلی لازم نیست )
بطور کلی طبق همون پست قیلی برای اینکه در ابتدای شارژ بخاطر اختلاف بیشتر ولتاژ باطری با شارژر در نتیجه جریان زیادی داریم که بهتره بیشتر از 700 میلی امپر یا نهایتا 1 امپر نباشه که راه حل اون کاهش ولتاژ شارژر هست و به مرور زیادش میکنیم تا به همون ولتاژ نهایی ترانس یعنی 8.4 برسه
به هر حال وصل مستقیم به ترانس مشکلی نداره ولی باید بعد ازحدود 1 ساعت اونو جدا کنید
در اخر باز هم به گفته دوستان بهتره که یک شارژر خیلی خوب تهیه کنید چون به نظر من شارژر باید کامل و خوب باشه و ارزش تفاوت قیمتش با شارژر های معمولی و بی کیفیت رو هم داره (شک نکنید)پس اگه شارژر میخرید حتما یه مدل خوب و مطمعن رو تهیه کنید

بالا