برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد علت استفاده بیشتر از PHP نسبت به ASP.NET

temper

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان
یک سوال برای من پیش آمده که جرا اکثر برنامه های تخت وب مثل پرتال ها و cms ها و forum ها و فروشگاه های اینترنتی با PHP و MYSQL نوشته می شوند ؟
مثلا من در بین شرکت های ایرانی که فروشگاه اینترنتی ارائه می دهند ( حالا بگذریم که بسیاری فقط فروشگاه های خارجی رو فارسی می کنند ) هیچ فروشگاهی که از تکنولوژِی .NET ( یعنی ASP.NET و MSSQL ) استفاده کند ندیدم .
البته می دانم که PHP نیاز به کامپایل شدن نداره و شاید در سایت های پرترافیک جواب بهتری بده و نیز هزینه هاست آن یعنی لینوکس از هزینه هاست ویندوز کم تر است ولی در مقابل ASP.NET میتونه مزیت های خیلی زیادی برای برنامه های تحت وب داشته باشه .
مثلا در ASP.NET امکانات و کنترل های زیادی برای AJAX وجود داره که من نظیرشون رو تو PHP ندیدم .
( برای مشاهده دموی نمونه امکانات ایجکس در asp.net میتوانید به آدرس زیر مراجعه نمایید :
کد:

http://www.asp.net/ajax/AjaxControlToolkit/Samples/

به نظر شما علت این همه استفاده شرکت ها و برنامه نویسان از PHP آسان تر بودن و کم هزینه تر بودن نسبت به ASP.NET هست یا دلیل دیگه وجود داره ؟

و این که اگه من بخوام روی پروژه فروشگاه اینترنتی با ASP.NET کار کنم ، آیا با توجه به امکانات گسترده .NET فروشگاه من قابل رقابت با فروشگاه های اینترنتی نوشته شده با php خواهد بود یا نه ؟

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
اولا" PHP هم کامپایل میشه .

و در مورد این که چرا از php استفاده میشه . میشه گفت که 1- سرور های ارزان تری داره . 2- اوپن سورس و رایگان بودنش 3- یادگیری ساده تر .

temper

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز از راهنمایی شما ممنون

میشه بفرمایید بیشتر در چه پروژه هایی از asp.net و در چه پروژه هایی از php استفاده می شود ؟ ( با توجه به مزیت های هرکدام ) و لطفا در ضورت امکان دلیلش رو هم بگویید .

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
در اين مورد خيلي بحث شده و به نتيجه اي هم نرسيده...

هر كدوم از اينا در نوع خودشون خوب و قوي هستن و به خوبي جواب نياز ها رو ميدن

در مورد فروشگاه هم مطمئن باشيد شما با هر كدوم كار كنيد همه چي بستگي به تجربه و مهارت شما در برنامه نويسي داره يعني هر چه قدر در ASP.Net سايت شما بد كار كنه در PHP هم به همين صورته و بالعكس

( كاش اون مثال AJAX رو نميزديد چون بر خلاف ذهنيت شما اصلا ابزار مناسبي نيست و پيشنهاد ميكنم ازش استفاده نكنيد )

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
در مورد امکانات ، هیچ کدوم از اون یکی سرتر نیست .... چون همه منتهی میشن به تکنولوژی وب و هردو محدود هستند به رعایت قوانین وب. PHP و ASP.NET رو میشه یه واسط در نظر گرفت.

اتفاقا ASP.NET خیلی از PHP آسان تره ... همه چیز آمادست .... شما با چند تا Drag and Drop میتونی یه سایت داینامیک بسازی.

نکته دیگه اینکه تو PHP شما دستت خیلی بازتره و همه چیز رو میتونی edit کنی ولی تو ASP یه سری مسایل پشت پرده رخ میده که خیلی از برنامه نویس ها خوششون نمیاد.
طرز تفکر opensource از همینجا شروع میشه که شما همه چیز رو در ختیار داری و میتونی Edit کنی.

اینا نظرات خودم بود.

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
اتفاقا ASP.NET خیلی از PHP آسان تره ... همه چیز آمادست .... شما با چند تا Drag and Drop میتونی یه سایت داینامیک بسازی.

يه تفكر اشتباه در مورد ASP.Net همينه.....چون در ASP.Net با drag & drop و به اصطلاح wizard هم ميشه يه سايت زد، واسه همين راحت تره! حالا بحث راحت بودن يا نبودن رو كاري ندارم ولي اون سايتي كه به اين روش درست ميشه اسمش سايت نيست!!!

كلا به خاطر همينه خيلي ها ASP.Net رو انتخاب ميكنن ولي وقتي ميخوان يه سايت جدي رو با همين روش wizard و drag & drop بزنن به مشكل ميخورن چون خروجي يه افتضاح به تمام معناست!

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
يه تفكر اشتباه در مورد ASP.Net همينه.....چون در ASP.Net با drag & drop و به اصطلاح wizard هم ميشه يه سايت زد، واسه همين راحت تره! حالا بحث راحت بودن يا نبودن رو كاري ندارم ولي اون سايتي كه به اين روش درست ميشه اسمش سايت نيست!!!

كلا به خاطر همينه خيلي ها ASP.Net رو انتخاب ميكنن ولي وقتي ميخوان يه سايت جدي رو با همين روش wizard و drag & drop بزنن به مشكل ميخورن چون خروجي يه افتضاح به تمام معناست!

بله درسته ... ولی تو ASP.NET هیچ کس از صفر کد نمیزنه ... Drag'nDrop میکنن و بعد اون شیء رو Edit میکنن تا بشه همون چیزی که میخوان.

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
سلام دوستان
یک سوال برای من پیش آمده که جرا اکثر برنامه های تخت وب مثل پرتال ها و cms ها و forum ها و فروشگاه های اینترنتی با PHP و MYSQL نوشته می شوند ؟
مثلا من در بین شرکت های ایرانی که فروشگاه اینترنتی ارائه می دهند ( حالا بگذریم که بسیاری فقط فروشگاه های خارجی رو فارسی می کنند ) هیچ فروشگاهی که از تکنولوژِی .NET ( یعنی ASP.NET و MSSQL ) استفاده کند ندیدم .
البته می دانم که PHP نیاز به کامپایل شدن نداره و شاید در سایت های پرترافیک جواب بهتری بده و نیز هزینه هاست آن یعنی لینوکس از هزینه هاست ویندوز کم تر است ولی در مقابل ASP.NET میتونه مزیت های خیلی زیادی برای برنامه های تحت وب داشته باشه .
مثلا در ASP.NET امکانات و کنترل های زیادی برای AJAX وجود داره که من نظیرشون رو تو PHP ندیدم .
( برای مشاهده دموی نمونه امکانات ایجکس در asp.net میتوانید به آدرس زیر مراجعه نمایید :
کد:

http://www.asp.net/ajax/AjaxControlToolkit/Samples/

به نظر شما علت این همه استفاده شرکت ها و برنامه نویسان از PHP آسان تر بودن و کم هزینه تر بودن نسبت به ASP.NET هست یا دلیل دیگه وجود داره ؟

و این که اگه من بخوام روی پروژه فروشگاه اینترنتی با ASP.NET کار کنم ، آیا با توجه به امکانات گسترده .NET فروشگاه من قابل رقابت با فروشگاه های اینترنتی نوشته شده با php خواهد بود یا نه ؟

وقتي در مورد Scalable Web Applications بحث ميشه، به نظر من ASP.NET انتخاب بهتري به PHP هست :rolleyes:
Which is better for scalable commercial applications: ASP.NET or PHP?

This question has been raised so many times with my different clients tempting me to know how other fellow programmers feel on this issue. This is what I think:

1. ASP.NET being object oriented is more "organized" and maintainable than scripted PHP. Besides being fully compiled, ASP.NET platform offers loads of pure OO features like inheritance, polymorphism, overloading etc. Newer versions of PHP support OOP but its very limited compared to ASP.NET. My fellow "PHP friend" argued otherwise, and says that PHP has evolved a lot since its inception, but when I showed him what ASP.NET can do with VS (with options like partial classes) he was amazed and agreed that ASP.NET is definitely a step ahead when compared to PHP in terms of being more "flexible".

2. Development in ASP.NET is becoming more and more faster thanks to integrated VS environment, great debugging support and a lot of out-of-the-box controls.

3. Framework Class Library (FCL) is a huge asset compared to PHPs libraries.

4. PHP is more "hackable" than ASP.NET (even though bad programming can lead to hacks in any framework based app)

5. PHP promotes messy code and has poor error handling capabilites.

6. ASP.NET offers more powerful features to control entire HTTP pipeline in its different stages using HttpModules and HttpHandlers.

7. ASP.NET offers different methods to store session data.

8. ASP.NET is more scalable than PHP.

9. ASP.NET is slightly faster than PHP (when we talk of large scale apps)

10. ASP.NET will cost less in terms of hardware to support and scale an application.

11. ASP.NET is "free" just like PHP and there is no considerable difference between hosting costs these days

بالا