آژانس هواپیماییexchanging
dakhlestan

سوال در مورد ماشین حساب های مهندسی

شروع موضوع توسط Pedy ‏29 دسامبر 2007 در انجمن برق و الکترونیک

1. Pedy

Pedy کاربر تازه وارد

برق (مخابرات) می خونم. برداشتن مدار 1 باعث شده که یادمون بیفته یه ماشین حساب مهندسی نیاز داریم.
    استادمون که می گفت بره رشته ما، لازم نیست ماشین حساب انتگرال بگیره و نمودار بکشه و ... . و از طرف دیگه قابلیت برنامه نویسی رو خیلی خوب میدونست (خودش تو این رشته کار کرده).
    1) نظرتون در مورد همین حرف استاد بنده چیه؟ میدونم که ماشین حساب هایی مثل TI 89 یا CASIO classpad یا algebra امکانات فوق العاده ای دارن که حتی میتونه برای یادگیری مفاهیم ریاضی خیلی به شخص کمک کنه. ولی اگه بهش «نیاز» نباشه، با توجه به اختلاف قیمتشون با مدلهای معمولی ترجیح میدم فعلا نخرمشون.

2) خودش CASIO 4200 رو مناسب میدونست (بنا به گفته ایشون 30 تا 40 تومن). من تو اینترنت چیزی در مورد ندیدم. شما اطلاعاتی در موردش دارید؟ اصلا این 4200 مدلشه یا اسم سری هستش؟

3) این CASIO 4200 قابلیت برنامه نویسی داره؟
    اصلا زبان برنامه نویسی ماشین حساب های مختلف چیه؟ بره هر کدوم زبان خاصیه؟ خودمون میتونیم زبان مورد نظر رو روش نصب کنیم؟ اگه اینطوره انتخابمون به چه زبان هایی محدود می شه؟

اگه به جز این سوالات در مورد دیگه ای هم صحبتی دارید، خیلی خوشحال می شم از تجربیاتتون استفاده کنم :)

در پایان معذرت می خوام که سوالم بین موضوعات این بخش از سایت، خیلی مبتدی به نظر میومد :blush: ولی خوب بالاخره یکی باید بپرسه که بقیه هم که سرچ میکنن بتونن از تجربیات بزرگترا استفاده کنن دیگه ;)

2. ErfanEa

ErfanEa کاربر فعال برق و الکترونیک کاربر فعال

1) حرفشون کاملا درسته .. من همیشه با خرید ماشین حساب با توجه به نیاز موافقم ... ماشین حساب های ارزون و زیادی هست که کار آدم رو راه میندازه ... اول ببینید نیازتون چیه .

2) شاید منظورش 4500 یا 4800 بوده ...

3) این ماشین حساب های 30 40 تومنی زبان خاصی ندارن . برنامه نویسی هم اونچنانی نیست . یه زبون شبه بیسیکه که دستورای ساده مثل if else goto < > == >= , ... رو داره ... زبان خاصی هم نمیتونی روشون نصب کنی ... اصلا اکثر ماشین حساب های این قیمت به کامپیوتر وصل نمیشن که بخوای چیزیش رو تغییر بدی و...