برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد مدرک دیپلم و گروه آموزشی کنکور

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان.
من یه سوال دارم که خیلی فوری به جواب و البته راهنماییی شما نیاز دارم.
اگه یه نفر 4 سال پیش یه دییپلم هنر گرفته باشه و الان بخواد کنکور بده ولی نه هنر، بلکه میخواد در رشته روانشناسی (نمیدونم روانشناسی تو کنکور جزء گروه علوم انسانیه یا گروه دیگه) ادامه تحصیل بده چیکار باید بکنه؟
نیازی هست دروس خاصی از دیپلم تجربی (یا نمیدونم انسانی...) رو پاس کنه یا میتونه همینطوری بره کنکور بده؟ پیش دانشگاهیو باید چکار کنه؟ ممنون میشم کمکم کنید.
با توجه به قوانین روز لطفا جواب بدبد. مرسی.:)

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
برای شرکت در کنکور ریاضی , تجربی , هنر , زبانهای خارجه , علوم انسانی باید حتما پیش دانشگاهی داشته باشید.
با داشتن هر دیپلمی و طی کردن دوره پیش دانشگاهی در یکی از گروههای تجربی , انسای و ریاضی بدون مطرح بودن نوع گروه میتوانید به دلخواه در هر گروهی که آمادگی دارید شرکت کنید ولی بعد از قبول شد باید یک سری از دروس پینیاز را پاس کنید مثلا برای دروس مهندسی بعضی جاها ریاضی پیش یا ... را درخواست میکنن.

Last edited:

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
آقا ممنون. یعنی قبل از کنکور نیازی نیست دروس پیش نیاز پاس بشه؟ فقط در صورت قبولی در کنکور نیازه؟
یه چیز دیگه. دیپلم یعنی تا سوم دبیرستان. درسته؟ کسی که پیش دانشگاهی نرفته ولی دیپلم داره (با شرایطی که تو پست 1 گفتم) و میخواد کنکور بده و روانشناسی بخونه، پیش دانشگاهیو باید تو چه رشته ای بگذرونه؟

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
بدون پیش دانشگاهی نمیتواند نه توی پیام نور برای روتنشناسی (کارشناسی) ثبت نام کنید نه کنکور بدهید.
برای کاردانی رشته مرتبط میشه کنکور بدهید مثل همون کنکور علمی کاربردی یا .. که من بیشتر نمیدونم.
در ضمن شنیده ام که پذیرش بدون پیش دانشگاهی رو پیام نور جمع کرده اما شما برای مطمئن شدن باهاشون تماس بگیرید.
برای پیش دانشگاهی اگر مشکل دارید برای راحتی کاری میتونید به موسسات آموزش از راه دور مراجعه کنید.

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
بالا