برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد مراتع و جنگل ها

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
دوستان با سلام
پدرم در یکی از روستاهای اطراف ارومیه مقداری زمین اغلب به شکل مرتع (چمن زار) هستن داره که بعد فوت پدر بزرگم بین وراث تقسیم نشدن،پدر بزرگم خان بوده و زمین ها از ایشون رسیده و چندین ساله که به این شکل و دست نخورده هستند و من میخوام بیوفتم دنبال زنده کردن زمین ها ،زمینهای با ارزش و بر جاده اصلی هستند،با این قضیه مرتع بودن و با توجه به سند دار بودن زمینها امیدی هست برا زنده شدنشون؟تا حایی که میدونم این جور زمینها توسط دولت به عنوان مرتع غصب میشن،البته اینم بگم که در سالهای اخیر مرتع خشک شده و هیچ گونه رستنی نداره
لطفا از دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی بکنه

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
وقتی سند داری دولت چرا مصادره کنه باید ارث و وراثت بشه بعدش شما میتونی زمینتو تغییر کاربری بدی

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
وقتی سند داری دولت چرا مصادره کنه باید ارث و وراثت بشه بعدش شما میتونی زمینتو تغییر کاربری بدی
تا جایی که اطلاع دارم زمینی اسم مرتع روش بذارن باید براش مجوز چرا بگیری و سالیانه تمدیدش کنی ،3 سال تمدید نکنی دولت برمیداره،کلا منابع طبیعی دراین موارد زیاد خرش میره و به راحتی میتونه هر جایی رو غصب کنه،آخر ماه میوفتم دنبالش ببینم میتونم زنده ش کنم یه کار پرورشی رو توش شروع کنم

gharin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام
اگه مدرک مالکیت و سابقه تصرف و یا استفاده از زمین داشته باشید میشه با طرح دعوی موضوع رو پیگیری کرد و باید با یک وکیل اشنا به قوانین منابع طبیعی مشاوره نمایید.بصورت غیر حضوری هم می تونید توی سایت زیر مشاوره بگیرید من یک موضوع مشابه داشتم خوب پاسخ گرفتم
www.avalinmoshaver.ir

بالا